Bolest – varovný signál organismu
Bolest signalizuje narušení souladu v tělesných funkcích.
Jak ji máme přijmout, když se dostaví, aby splnila svůj úkol?
Jsme jí vůbec vděční za to, že nás upozorňuje na to, že v našem organismu není něco v pořádku?
V tomto článku zjistíte:
Bolest je sama o sobě příliš nepohodlná na to, abychom ji nechali působit a nepokoušeli se ze všeho nejdřív o její odstranění.
Nejdřív je nutné hledat příčinu, proč přišla a co nám chce naznačit. Ale to je na nás moc složité.
Chceme jí hned bezmyšlenkovitě potlačovat, jakmile se objeví. Existují přece velmi praktické léky z lékárny ,, proti bolesti,, takže bychom byly hloupí, kdybychom se trápili o minutu déle, než je nutné. Tak smýšlí omezený člověk.
Týž člověk myslí zcela jinak, když jde o poruchu motoru jeho auta. Snaží se co nejdřív přijít na to, co je příčinou poruchy motoru a odstranit závadu dřív, než způsobí ještě větší škodu.
Kolik péče člověk věnuje neživé hmotě, zatímco vlastní tělo zanedbává a snaží se jej přelstít léky proti bolesti. Tím, že ,, uspíme ,, bolest, snažíme se zároveň přelstít přírodu, vlastní tělo a celou křehkou kompletnost lidské bytosti.
V celé řadě nám příroda nabízí pomoc. Je zajímavé, že právě tohle lidská bytost nedovede pochopit a zbytečně si vyvodí další nemoci z uspání bolesti. Nedomyslí, co se stane, když vyprchá účinnost prostředku tišícího bolest. Místo, aby pochopil, že odstranění bolesti není totožné s odstraněním choroby, člověk ve své bláhovosti sáhne po ještě silnější droze, jen aby se za každou cenu opět zbavil bolesti.
Svědomitý lékař se bude snažit najít příčinu bolesti, aby zbavil pacienta současných neduhů, které tu bolest vyvolávají. Tak je třeba bolest chápat. Někteří lidé polykají celé roky prášky proti bolesti hlavy, a přitom nemají chuť přemýšlet o tom, že toxiny, které se tvoří v důsledku pomalé práce střev, stoupají vzhůru a způsobují bolest hlavy. Bylo by jistě správné především dbát o pravidelnou zdravou funkci střev, ale jednodušší je sáhnout po prášcích proti bolesti.
Pokud si například pacient stěžuje na bolest hlavy, může mít původ v chronické zácpě, hnutý obratel nebo kvůli zažívací poruše. Těch příčin může být hodně.
Zkušený praktický lékař jej musí především důkladně vyšetřit, popřípadě udělat rozbory moči a krve a odhalit příčinu bolesti. A pak přistoupí k léčbě nemocného orgánu.
Pokud se nechceme léčit na samém začátku, bolest uspáváme prášky proti bolesti a nevěnujeme patřičnou péči o sebe, vystavujeme důležité orgány nebezpečí a nemoci?
Včas zahájená přírodní léčba nám ušetří spoustu trápení. Většinou však člověk pečuje lépe o své květiny, keře a stromky na zahradě, než by se měl starat o své tělo.
Tak je tomu i s bolestí, přichází záhy, a proto ji nemůžeme ignorovat, ale považovat za blahodárný signál přírody a podle toho s ní zacházet.
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Zdravím do bylinkové poradny. Před dvěma lety jsem prodělala střevní potíže po konzumaci zkaženého jídla a od té doby se mi střeva nevrátila do normálu. Nějakolik měsíců jsem trpěla stavem, který by se dal nazvat jako chronický průjem (vodnatá stolice několikrát denně). Ale nejsem si jistá, jestli to byl pouze následek střevních potíží. Mohlo to být způsobené i stresem. Z toho, co jsem byla schopná vypozorovat, tak na to neměly potraviny vliv. U lékaře jsem byla, tvrdil, že jsem v pořádku, nenašel žádný zánět ani bakterie, stěr byl v pořádku. Poslal mě na kolonoskopii, ale tam jsem nechtěla jít. Tak mi radil psyllium, ale to moc nepomáhá. Nyní je stav mnohem lepší. Ale přesto mám přibližně jednou za týden tekutou stolici. Léčím se jen se štítnou žlázou, beru Letrox. Jinak jsem zdravá. Chtěla jsem se zeptat, jestli na obnovení rovnováhy ve střevech existuje nějaká bylinná směs. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den paní Adámková,
proti otravě jídlem je nejlepší kořen čekanky nebo Lékořice lysá. Čekanka obsahuje Inulin – podporuje aktivitu metabolismu a tvorbu užitečných střevních bakterií.
Na očistu střev – kořen pampelišky, kořen čekanky a kořen lopuchu.
Sléz – pohlcuje plyny a jedy ze střev.
Lněné semínka – obsahují velké množství vlákniny, bílkovin, manganu, železa, fosforu, selenu, hořčíku a vitamínu B1,B6, a mají blahodárny vliv na střeva.
Očista střev – čaj z ořechových listů je skvělý na vyčištění střev.
Trnka květ, řepík – pro uchování normální funkce střevního traktu.
Na ozdravení střev – dobromysl.
Pilát lékařský – posiluje žaludek, čistí střeva.
Borůvková nať – podporuji správnou funkci střev.
Heřmánek pravý – napomáhá správné činnosti střev.
Routa vonná – přispívá k normální činnosti střevního traktu, ovlivňuje mikrobiální rovnováhu.
Na pročištění střev nalačno : 2 dcl vody + čtvrt malé lžičky sody bic. + čtvrt malé lžičky javorového sirupu.
Vyzkoušejte některé bylinky a věřím , že váš problém se vyřeší.
Darina