Úvod Magazín Články Bolest – varovný signál organismu
Praskání v uchu

22. ledna 2022 |

Bolest – varovný signál organismu

Bolest signalizuje narušení souladu v tělesných funkcích.

Jak ji máme přijmout, když se dostaví, aby splnila svůj úkol?

Jsme jí vůbec vděční za to, že nás upozorňuje na to, že v našem organismu není něco v pořádku?

Bolest je sama o sobě příliš nepohodlná na to, abychom ji nechali působit a nepokoušeli se ze všeho nejdřív o její odstranění.

Nejdřív je nutné hledat příčinu, proč přišla a co nám chce naznačit. Ale to je na nás moc složité.

Chceme jí hned bezmyšlenkovitě potlačovat, jakmile se objeví. Existují přece velmi praktické léky z lékárny ,, proti bolesti,, takže bychom byly hloupí, kdybychom se trápili o minutu déle, než je nutné. Tak smýšlí omezený člověk.

Týž člověk myslí zcela jinak, když jde o poruchu motoru jeho auta. Snaží se co nejdřív přijít na to, co je příčinou poruchy motoru a odstranit závadu dřív, než způsobí ještě větší škodu.

Kolik péče člověk věnuje neživé hmotě, zatímco vlastní tělo zanedbává a snaží se jej přelstít léky proti bolesti. Tím, že ,, uspíme ,, bolest, snažíme se zároveň přelstít přírodu, vlastní tělo a celou křehkou kompletnost lidské bytosti.

V celé řadě nám příroda nabízí pomoc. Je zajímavé, že právě tohle lidská bytost nedovede pochopit a zbytečně si vyvodí další nemoci z uspání bolesti. Nedomyslí, co se stane, když vyprchá účinnost prostředku tišícího bolest. Místo, aby pochopil, že odstranění bolesti není totožné s odstraněním choroby, člověk ve své bláhovosti sáhne po ještě silnější droze, jen aby se za každou cenu opět zbavil bolesti.

Svědomitý lékař se bude snažit najít příčinu bolesti, aby zbavil pacienta současných neduhů, které tu bolest vyvolávají. Tak je třeba bolest chápat. Někteří lidé polykají celé roky prášky proti bolesti hlavy, a přitom nemají chuť přemýšlet o tom, že toxiny, které se tvoří v důsledku pomalé práce střev, stoupají vzhůru a způsobují bolest hlavy. Bylo by jistě správné především dbát o pravidelnou zdravou funkci střev, ale jednodušší je sáhnout po prášcích proti bolesti.

Pokud si například pacient stěžuje na bolest hlavy, může mít původ v chronické zácpě, hnutý obratel nebo kvůli zažívací poruše. Těch příčin může být hodně.

Zkušený praktický lékař jej musí především důkladně vyšetřit, popřípadě udělat rozbory moči a krve a odhalit příčinu bolesti. A pak přistoupí k léčbě nemocného orgánu.

Pokud se nechceme léčit na samém začátku, bolest uspáváme prášky proti bolesti a nevěnujeme patřičnou péči o sebe, vystavujeme důležité orgány nebezpečí a nemoci?

Včas zahájená přírodní léčba nám ušetří spoustu trápení. Většinou však člověk pečuje lépe o své květiny, keře a stromky na zahradě, než by se měl starat o své tělo.

Tak je tomu i s bolestí, přichází záhy, a proto ji nemůžeme ignorovat, ale považovat za blahodárný signál přírody a podle toho s ní zacházet.

Související výrobky

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Produkt Venira sex booster

Adéla

Dobrý den, lze produkt Venira sex booster užívat při brání antikoncepce ? Děkuji Vám za odpověď.

Zdravím Adélko,

Dle popisu: pro všechny, kteří se právě snaží o miminko. Takže si myslím, že antikoncepci není vhodná.

Přírodní doplněk stravy Sex booster je určený pro ženy. Je vyvinutý tak, aby dokázal podpořit dobré sexuální vztahy, napomáhal k prokrvení, přispěl ke zvýšení vytrvalosti, libida a sexuální touhy.

Maca peruánská navíc podporuje plodnost, tudíž je to skvělá cesta pro všechny, kteří se právě snaží o miminko.

 Jaké jsou hlavní výhody těchto kapslí?

  • podporují tvorbu estrogenu
  • pomáhají udržovat kvalitní sexuální život
  • přispívají ke zvýšení vytrvalosti
  • podporují normální plodnost a reprodukci
  • mají pozitivní vliv na prokrvení
  • pomáhá regulovat hormonální aktivitu

Zdraví Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800