Úvod Magazín Články Bolest – varovný signál organismu
Praskání v uchu

22. ledna 2022 |

Bolest – varovný signál organismu

Bolest signalizuje narušení souladu v tělesných funkcích.

Jak ji máme přijmout, když se dostaví, aby splnila svůj úkol?

Jsme jí vůbec vděční za to, že nás upozorňuje na to, že v našem organismu není něco v pořádku?

Bolest je sama o sobě příliš nepohodlná na to, abychom ji nechali působit a nepokoušeli se ze všeho nejdřív o její odstranění.

Nejdřív je nutné hledat příčinu, proč přišla a co nám chce naznačit. Ale to je na nás moc složité.

Chceme jí hned bezmyšlenkovitě potlačovat, jakmile se objeví. Existují přece velmi praktické léky z lékárny ,, proti bolesti,, takže bychom byly hloupí, kdybychom se trápili o minutu déle, než je nutné. Tak smýšlí omezený člověk.

Týž člověk myslí zcela jinak, když jde o poruchu motoru jeho auta. Snaží se co nejdřív přijít na to, co je příčinou poruchy motoru a odstranit závadu dřív, než způsobí ještě větší škodu.

Kolik péče člověk věnuje neživé hmotě, zatímco vlastní tělo zanedbává a snaží se jej přelstít léky proti bolesti. Tím, že ,, uspíme ,, bolest, snažíme se zároveň přelstít přírodu, vlastní tělo a celou křehkou kompletnost lidské bytosti.

V celé řadě nám příroda nabízí pomoc. Je zajímavé, že právě tohle lidská bytost nedovede pochopit a zbytečně si vyvodí další nemoci z uspání bolesti. Nedomyslí, co se stane, když vyprchá účinnost prostředku tišícího bolest. Místo, aby pochopil, že odstranění bolesti není totožné s odstraněním choroby, člověk ve své bláhovosti sáhne po ještě silnější droze, jen aby se za každou cenu opět zbavil bolesti.

Svědomitý lékař se bude snažit najít příčinu bolesti, aby zbavil pacienta současných neduhů, které tu bolest vyvolávají. Tak je třeba bolest chápat. Někteří lidé polykají celé roky prášky proti bolesti hlavy, a přitom nemají chuť přemýšlet o tom, že toxiny, které se tvoří v důsledku pomalé práce střev, stoupají vzhůru a způsobují bolest hlavy. Bylo by jistě správné především dbát o pravidelnou zdravou funkci střev, ale jednodušší je sáhnout po prášcích proti bolesti.

Pokud si například pacient stěžuje na bolest hlavy, může mít původ v chronické zácpě, hnutý obratel nebo kvůli zažívací poruše. Těch příčin může být hodně.

Zkušený praktický lékař jej musí především důkladně vyšetřit, popřípadě udělat rozbory moči a krve a odhalit příčinu bolesti. A pak přistoupí k léčbě nemocného orgánu.

Pokud se nechceme léčit na samém začátku, bolest uspáváme prášky proti bolesti a nevěnujeme patřičnou péči o sebe, vystavujeme důležité orgány nebezpečí a nemoci?

Včas zahájená přírodní léčba nám ušetří spoustu trápení. Většinou však člověk pečuje lépe o své květiny, keře a stromky na zahradě, než by se měl starat o své tělo.

Tak je tomu i s bolestí, přichází záhy, a proto ji nemůžeme ignorovat, ale považovat za blahodárný signál přírody a podle toho s ní zacházet.

Související výrobky

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Mám v ráně na hlavě zlatého stafylokoka. Mam alergii na penicilin a užívala jsem Biseptol 7 dnů. Mast lokalně Fucidin. Hojení je zdlouhavé.

Dobrý den Danuško,

Stafylokoky běžně žijí na kůži člověka, mezi nejznámější a klinicky nejvýznamnější druhy patří zlatý stafylokok.

Stafylokoky se obvykle do organizmu dostanou narušením kožního krytu a riziko infekce roste u osob s poruchou imunity. Vyšší riziko vzniku stafylokokových infekcí mají lidé po otevřených operacích, lidé s proleženinami, popáleninami a narkomani.

Při onemocnění stafylokokem, je důležitá okamžitá léčba, aby se předešlo bakteriím dostat do krevního oběhu a nezpůsobily záněty uvnitř těla. Stafylokok může způsobit – ječné zrno, zánět dutin, zánět průdušek, zánět plic, hnisavé kožní infekce, hnisavá rýma a mnoho dalších onemocnění.

Já nejsem lékař, ale mnoho klientu mi píše, že jim pomohl lék proti zlatému stafylokoku – Prostaphlin [Prostaflin] . Je to lék ze skupiny penicilinových antibiotik , jeho účinná látka je sloučenina oxacilin. Na rozdíl od většiny penicilinů je Prostaphlin účinný proti stafylokokům. Doporučuji se poradit s paní lékařkou.

Důležitá je dostatečná hygiena. Po ošetření rány, ihned oplachujte čistou vodou nebo odvarem z bylin a ránu zakrývejte, aby se nemnožili okolní bakterie v ráně.

Přírodní varianty podporují běžnou léčbu a to je bylinka Lichořeřišnice, Tužebník jilmový , které jsou známe jako rostlinné antibiotikum. Výborná je i česneková tinktura do vody a užívat vnitřně. Šalvěj a heřmánek mají dezinfekční a uklidňující účinky.

Imunitu posílí :

Křen – podporuje imunitu, ochraňuje proti infekcím.

Dýňový olej podporuje obranyschopnost organismu.

Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém

Černý bez, třezalka, jablečný ocet –  posiluje imunitu.

Věřím, že některé rady vyzkoušíte a váš problém se vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800