Úvod Magazín Články Jak prožít svůj život

26. října 2021 |

Jak prožít svůj život

Je velmi důležité, jak prožijeme své desetiletí.  Můžeme ho prožít  v nemocích a chudobě nebo ve zdraví a bohatství. Tajemství života spočívá ve volbě. Osud člověka se odvíjí podle toho, co si sám pro sebe zvolí. Každý z nás je skutečně nádhernou bytostí a toho si musíme být vědomí. Život si řídíme sami.

V tomto článku zjistíte:

Nic se nestane bezdůvodně.

Každá událost má svůj smysl a každý nezdar je lekce, kterou se učíme. Porážka, ať už je osobní nebo profesionální nebo duchovní, je nezbytná pro osobní růst. Vnitřně posiluje a přináší celou řadu užitečných věcí pro psychické stránce.

Nikdy nelituj toho, co se stalo, važ si všeho, protože naše vlastní minulost je náš nejlepší učitel.

Opravdový vstřícný krok k budoucnosti uděláme, když dáme všechno přítomnosti. Opusťte své závaží minulosti a začněte žít v přítomnosti. Prostě buďte si jistí, že najdete to co hledáte.

Příroda to zařídila tak, když se jedny dveře zavřou, druhé se otevřou. Jsme páni svého osudu. Naše úkoly, již před námi leží, nejsou nad naše síly a že žádná dřina a překážka není taková, kterou by jsme nemohli snést. Pokud věříme tomu co děláme, vítězství je naše.

Představuj si denně sebe  takového, jakým chceš být. Tvá mysl je jako magnet přitahující všechno co si v životě přeješ a co můžeš mít. Když věříte jen v to nejlepší, uvolňujete ve své mysli magnetickou sílu, která podle zákona přitažlivosti, směřuje k tomu, aby Vám to nejlepší přinesla. Potřebujeme se teda chovat tak, aby věci, které žádáme byly skutečné a oni se skutečnými statnou. Je obdivuhodné jak vytrvale očekávání toho nejlepšího uvádí do pohybu síly vedoucí k tomu, aby se to nejlepší opravdu zkonkretizovalo a zhmotnilo.

Vše je vytvořeno dva krát.

Jednou je to v naši mysli, pak ve skutečnosti. Začni dělat to, co jsi odjakživa dělat chtěl, seber odvahu a pusť se do toho. Pokud jsi inspirován něčím velkým, nějakým mimořádným úkolem, všechny tvé myšlenky překročí vlastní stín. Tvé vědomí se rozvine do všech stran a ty se ocitneš v novém skrytém světě. Nové síly, vlohy a nadání ožijí, objevíš své nové JÁ, které je mnohem větší než jsi kdy snil. Pokud chceš prožít smysluplný život, musíš produkovat smysluplné myšlenky.

Spousta z nás je pohlcováno obavami, ale jakmile najdeš své poslání, tvůj život se začne měnit. Uvědomíš si, co je tvým cílem či osudem a po zbytek života budeš dělat to co jsi doopravdy chtěl. Každé ráno se budeš probouzet s nevyčerpatelnou energii a nadšením.

Proč tolik lidí pracuje tvrdě a nikdy nedosáhly nic určitého a ostatní nevypadají, že by pracovaly tak tvrdě, ale přesto dosahují toho co chtějí. Mohou zato cíle, někteří je mají, jiní NE. Pokud člověk pracuje se svým cílem a ví kam míří, je úspěšný. Úspěch dosáhne ten,kdo bude postupně realizovat své ideály.

Člověk může kdykoliv pozměnit svůj život změnou svého způsobu myšlení.

Tuto realitu víme ovládat svou magickou silou vůle mysle a srdce. Život člověka je to, co z něho udělají myšlenky. Člověk je obrazem toho, o čem celý den přemýšlí.

Jak naplnit své představy, tužby a fantazírovaní?

Musíme si uvědomit, že vždy získáme to, na co nejvíce myslíme, o co se nejvíc snažíme. Člověk dosáhne všeho co si umíní, jen když to chce doopravdy.

Když nechceme být nemocní, nešťastní, chudí, nespokojení, nemyslete na to, protože naše mysl funguje tak, že přitáhne k nám to, na co nejvíc myslíme.

Neví, či nám to ublíží, nebo ne.

Ale tím,  že nato pořád myslíme, nám to dá. A my, pak tuto realitu prožíváme.

Když chcete být šťastní, vždy myslete na to, co chcete v životě prožít a po čem toužíte.

Toužíme po bohatství, být krásní, hubení, vzdělaní, ale nic proto neděláme.

Tak jak se Vám to může podařit?

Musíme usměrnit naše cíle, myšlenky vždy pozitivně.

Mít, zdravé sebevědomí je základ úspěchu.

Když si nevíme najít práci, lidi, štěstí, pohodu je to proto, že nemáme dostatečné sebevědomí v sobě samém.

Lidé si dělají úsudek o nás, ne  jak vypadáme, ale o tom, co si o sobě myslíme, jako si my myslíme, že samí vypadáme.

Musíme vyzařovat spokojenost, harmonii a rovnováhu.

Takže není důležité, jako vypadáme, protože i největší kráska může být chladná, hloupá, ale důležité je jaký máme k sobě postoj.

Vždy všechno dělejte tak, jak to cítíte, nekritizujte.

Buďte šťastní, mějte radost, myslete pozitivně, těšte se i z maličkostí a lidé uvidí, že jste dobrá duše.

Rozdávejte kolem sebe pozitivní energii a lidem ve Vaši společnosti se bude líbit a bude jim s Vámi dobře.

Každá minuta života je velký dar.

Třeba ho prožívat naplno tam, kde právě tu minutu prožíváme.

Jestli jsme v práci, věnujte se jí naplno, jestli jste s Vašimi dětmi, rodiči, přáteli věnujte se jím a těšte se s nimi, protože zítra táto chvíle už nebude, už nemusí přijít. Zítra, se už nemusíme vzbudit a možná cestou z práce, ze školy se už nemusíme vrátit, může se stát cokoliv.

Pak pochopíme, že ta chvíle byla strašně vzácná, ale už ji nemůžeme nikdy vrátit.

Začnete si vyčítat, proč jsem tu moji dceru nevyslechl, když mě prosila, že mi musí něco důležitého říct a já pořad někam pospíchal.

Představme si a zamysleme se, kdyby jsme teď prožívali poslední den svého života.

Zjistíte, že ten den by jste prožili intenzivnější a jinak, protože pochopíte každý smysl jedné minuty svého života.

Pochopíte, že Vás může udělat každá minuta šťastnými, ale může se stát, že ve zlomku minuty se může vše změnit.

Už nikdy neuvidíte svou dceru, syna, manžela, rodiče a uvědomíte si proč jste s nimi nebyl?

Proč jste je nevyslechl?

Proč jste jim neřekl, že je máte rád? a jiné věci.

A tak Vám už nezůstává možnost komunikace s nimi, přemýšlíte a vidíte do hloubky jejich duší.

Zůstali vzpomínky, co jste s nimi ještě mohli prožít, vyčítáte si, že poslední večer jste se jím nevěnoval a že jste jím mohl věnovat víc času a pozornosti.

Mnoho krát byly sami a vy jste se jím vyhýbal a netrávil s nimi čas, který by jste teď chtěl napravit, ale už je pozdě.

Chtěli, aby jste je objal, nebo jím něco krásného pověděl, ale vy jste jím to neřekl.

Toužil jste po tom i vnitřně to cítil, ale vy jste mlčel a tím pádem ztratil možnost využit naplno poslední chvíli života, kterou jste mohl s ní- mí prožít.

Neřekli jste jím spoustu věcí a zážitku, no Vaše chyba.

Vlastně si začnete uvědomovat, že jste žili jenom na půl, žil jste si svůj program, ale na ostatních, že Vás taky potřebuji, jste nemyslel.

Teď je Vám to líto, protože jste to zbabral.

Myslel jste, že štěstí v životě je v tom, že jste spolu a vy vlastně spolu vůbec nebyly.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Dobrý den Silvie,

je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou  klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.

Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.

Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.

Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.

Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.

Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:

Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.

Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.

Přeji vše dobré .

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800