Darina Lukáčová

Pocházím z malé vesničky na Slovensku. Už jako malé dítě jsme s babičkou chodily sbírat léčivé rostlinky. Ráda vzpomínám, jak jsme chodily po rozkvetlých loukách okolo potoka a lesa.

Babička mi povídala, na které nemoci je která rostlinka nebo pupeny stromů. Když jsme pupeny a léčivé rostlinky nasbíraly, sedly jsme si k potoku, namočily nohy do vody a babička rozbalila chléb natřený sádlem. Ty krásné chvíle u rozkvetlé louky a bublajícího potůčku byly nezapomenutelné.

Když jsme přišly domů, udělali jsme různé tinktury, olejíčky a mastičky.

Když už babička byla stařičká, tak jsem chodila já s malou sestrou, která se štěstím, že je na louce plné květů mohla uběhat. Naháněla motýly a chytala broučky, moc ráda na to vzpomínám.

Když jsme přišly k babičce, tak jsem ji často masírovala záda a přikládala lopuchové listy a různé léčivé rostliny. Přikryla dekou a ona říkávala, jen ať to co bolí rostlinky vytáhnou. A vždy se jí ulevilo a opět byla čilá. Vzpomínám, že k nám chodili sousedky, příbuzní, často i lidé ze sousedních vesnic, aby jím babička pomohla od nějaké nemoci.

Babička jím nachystala tinktury, sušené bylinky nebo mastičky a dala jablíčka na cestu. Pamatuji, že za pár dní, ti samí lidé přišli a přinesli, jedna husu, druhá vajíčka zkrátka co měli, aby babičce poděkovali, že jim od nemoci pomohla. Když babička umřela, já se odstěhovala do Prahy.

Jsem na babičku moc pyšná a děkuji jí, co mně o ,, Daru léčivých rostlinách ,, naučila.

Jako většina lidí i já šla cestou, ve které jsem nenašla štěstí a myslela si, že takový je prostě život. Zůstala jsem sama s mými dcerami. Naše vztahy byly občas zoufalé.

Utápěla jsem se bolestmi, křivdami, výčitkami, měla jsem tak nízké sebevědomí, že jsem si přála být neviditelná.

Často jsem volala o pomoc, ale nikdo to neviděl. Jak by taky mohl, když jsem byla neviditelná . Udělala jsem v životě spoustu chyb, ze kterých jsem se poučila.

Ale jednoho dne jsem si řekla DOST !

Začala jsem studovat, hodně číst, navštěvovat různé přednášky, semináře, kurzy, setkávat se se správnými a moudrými lidmi. To všechno mi pomohlo, otevřelo oči a cestu, kterou mám jít.

Věnuji se pěstování léčivých rostlin a výrobě tinktur, mastí a sušení.

Člověk se učí celý život a veškeré znalosti, zážitky, úspěchy i nezdary jej posílí. Poučí se, a tak získá větší přehled co vůbec v životě chce dokázat.
Všechno v životě má svůj účel, když máš svůj cíl, vidíš i svůj výsledek.

Život může být naprosto fantastický a je takový, jen ho musíme umět žít.

Poslední odpovědi v poradně

Cysty

Věra

Dobrý den, prosím co na cystu? Děkuji

Dobrý den Věrko,

nepíšete, kde vás cysta trápí.

Cysty velmi často souvisí s celkově sníženou imunitou organismu, alergiemi a chronickými záněty v těle nebo častými kandidózami.

Cysta vaječníku je dutý útvar naplněný tekutinou.  Na vaječníku vznikají malé ,, cysty ,, normálně v průběhu menstruačního cyklu. Její velikost se pohybuje od několika centimetru až  po velikost cca tenisového míčku, nebo ještě větší. Tyto cysty mají tendenci se zmenšovat až zmizí. Doporučuji – řebříček- sedací koupel a pití čaje z řebříčku, kontryhelu, kokošky, hluchavky.

Problém cyst je především to, že cystický charakter mají i zhoubné i nezhoubné nádory vaječníků.

Cysty, se můžou tvořit na ledvinách, prsu……..

Slzovka (tahá z těla, co se zapouzdřilo) cysty na vaječníku, na játrech, ledvinách, v prsu…

Dále, dobrých výsledků při léčbě dosahuje kombinace tinktury svízele syřišťového a jeřábu ptačího. Léčba trvá několik měsíců, proto je třeba trpělivosti a vytrvalosti. 

Přeji vše dobré.

Darina

 

Dobrý den, paní Lukáčová,

chtěla bych poradit. kde se dá sehnat sušený květ hvozdíku kropenatého. Manžel si začal vyrábět různé tinktury a mastičky, a nyní se dočetl, že potřebuje karafiát. Tak jsem sedla a vyhledala, že se zřejmě jedná o tento. Je po operaci a reoperacích píštěle, kde mu to bylo zastaráno a vznikl mu v těle zánět, který mu během roku odrovnal oba kyčle. Takže je po výměně obou, ale dál nevědí co s ním. Říkají mu, že vidí, že není v pořádku, ale dle výsledků je. Takže se prý musí čekat, kde se co vyvalí. Tak na to opravdu čekat nechcem. Je unavený a stále se velice potí, že když přijdem někam do krámu, tak mu chtějí volat pohotovost. Toto se táhne od jeho 43 let, tj. již 6 let. Předem moc děkuji a přeji krásný den..

Dobrý den paní Hanko,

Hvozdík, je pěkná rostlinka, ale moc léčivých účinku nemá.

Účinky rostliny:

– povzbuzující účinek na nervový systém a hlavně kosmetické využití.

Pokud má manžel problém s kýčlí, tak na těch se hodně podepisuje stav močových cest, žlučník a játra. Bolesti v kyčlích se nezbavíte totální endoprotézou kyčelního kloubu, jeho bolest může vyvolávat potíže jiných orgánu v těle, které jsou ve spojení.  Pokud již k té endo-protéze došlo, nezlobte se na chirurga. Ten jen zachránil, co jeho kolega internista zpackal.

Proto by se měl zaměřit léčit močové cesty, játra, žlučník ze vnitř a jeho zdravotné problémy, by se měli zlepšit.

Na močové cesty a kamínky vnitřně  – bříza, smetánka, jehlice, oman, mateřídouška, jahodník, křen, celer, prvosenka, čekanka, lékořice.

Problém zánětu močových cest může být bakterie působící infekci jsou pohlavně přenosné. Většinou se jedná o nákazu bakterií Escherichia coli, nebo kvasinky a viry. Je nutná léčba na lůžku a posilovat imunitu ( lichořeřišnice, křen, šalvěj).

Močový měchýř léčí svízel.

Vyšší vylučování moči – Jalovec.

Nátržník husí  –  rozpouští kameny.

Játra i žlučník  – léčí šťáva z černé řepy ( 10 kapek 3 x denně).

Emulips  – podporuje funkci jater a žlučníku.

Játra stimuluje – bříza + habr + líska. Jitrocelový sirup a žen šen – udržuje správnou funkci jater. Zeměžluč, černý rybíz i ostropestřec dokáže vzpružit játra.

Žlučník – léčí bez černý, kopřiva, řebříček, oman, šalvěj,měsíček lékařský, řepík……

Mast z kopřiv – je na bolesti kloubů.

Zábaly kostivalovou a kaštanovou mastí. Parafínové zábaly působí blahodárně.

Paní Hanko, věřím, že některé rady vyzkoušíte a manželovi potíže se zlepší nebo úplně vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Autoimunita

Olga

Dobry den prosim zde zaverbz odberu moce a krve mirna hypokomplementemie, svedci pro stav prubeh onemocneni sprobihajicim imunitnimi deji, smoznym zanetlivymi zmenami, dif. dg. Endokrinologicke onemocneni, urologicke nebo urogynekolog, onemocneni, zmeny v gadtrointestinalnim traktu, zanetlive nebo infekcni onemocneni ruzne etiologie i lokalizace

Dobrý den paní Olgo,

vaše onemocnění je vážné a důležité, aby se vám věnovali odborní lékaři.

Autoimunita je proces, při kterém reagují některé složky imunitního systému se strukturami vlastního organizmu a zpravidla je tím poškozují. Systémový lupus erythematodes představuje prototyp autoimunitní orgánově nespecifické choroby. Jedná se o vysoce heterogenní onemocnění s různým klinickým obrazem a průběhem. Důležitou roli v diagnostice hraje správná identifikace projevů, aktivity choroby a stupně orgánového postižení. Terapie závažných forem patří do rukou odborníka.

Ráda bych vám poradila, ale pouze bylinkami na zklidnění:

Byliny :

na zklidnění  – meduňka, šišák, srdečník bajkalský, heřmánek, brutnák, mateřídouška.

Pani Olgo, přeji vám hodně trpělivosti a věřím, že odborná léčba vám pomůže.

Darina