Úvod Bylinková poradna Bolest bederní páteře a zad

Bolest bederní páteře a zad

Lucie

Dobrý den paní Darino,
mám vyhřezlou ploténku v bederní páteři, zúžený páteřní kanál utiskující nerv, bolí a brnění mě levá noha a také mě bolí záda. Můžete mi prosím poradit, jak zmírnit bolest.
Děkuji moc.
Lucie

Dobrý den Lucko,

cítím s vámi a věřím, že prožíváte kruté bolesti, při jakémkoliv pohybu. Při  výhřezu meziobratlové ploténky páteře pomáhá plod Aronie nebo černého bezu ten musíte chvilku povařit nebo sušený. Na nervový systém je vynikající rozmarýn (čaj i mast.). Blahodárně působí i na bolestivé místo přiložit rozklepaný zelný list nebo list lopuchu a listy třezalky, na které položíme termofor ( zahřívací láhev) a přikryjeme dekou. Bolest nervu řeší  třezalka tečkovaná, která se někdy též označuje jako „arnika pro nervy.“ nebo modřín.

Nerv se může zanítit nebo jej mohou při výhřezu dráždit meziobratlové ploténky. Nachází v oblasti bederní páteře, prochází zadkem a končí u chodidlech.

Z tohoto důvodu jeho sevření dokáže způsobit silné bolesti.

Na bolesti zad vám dám recept, který si můžete udělat doma:

Potřebujete:

1 šálek olivového oleje

4 lžíce kajenského pepře

30 g včelího vosku

Ve vodní lázni necháme přibližně 2 hodiny na slabém ohni macerovat olivový olej s kajenským pepřem, poté přecedíme, rozpustíme včelí vosk a důkladně promícháme s olivovým olejem a pepřem. Ještě teplou tuto směs naplníme do čistých sklenic a máme hotové mazání na bolavé záda.

Olše lepkavá (mast), též výborná na bolesti zad.

Nebo můžu vám doporučit mastě, které si můžete objednat na stránkách www.darbylin.cz  nemoci, obtíže, produkty.

Lucko, věřím, že některé rady vyzkoušíte. Přeji vám hodně trpělivosti a energie.

Darina

Související výrobky

Opravdu bychom Vám rádi prozradili o produktech více, ale jen toto nám u bylinek a bylinných produktů zákon umožňuje i když se užívají po generace. Nestačí to? Poradíme vám i osobně v naší poradně. Lidem již pomáháme řešit obtíže a nemoci přes 20 let.

Další dotazy z poradny

Patní ostruha

jitka

Dobrý den

prosím o radu na opakující se problémy s patní ostruhou (zadní u achilovky), beru Hekla lava 9, 3 měsíce a zatím bez úspěchu a taky mi padají dost vlasy

Zánět dvanácterníku

Lenka

Dobrý den, prosím o radu a nějaké doporučení. Zkusím nastínit situaci. Byl mi diagnostikován před lety chronický zánět dvanácterníku v důsledku kombinace léků. Poté problémy s překyselením žaludku, průjmy, hemoroidy, bolesti břicha, vznikly potravinové intolerance a nové alergie. Léky nezabraly, jen dieta a klid. Dietou jsem dostala vše pod kontrolu. Zánět se po letech zase rozjel, snažím se dostat pod kontrolu, což je na delší dobu. Trochu se daří. Pohyb, dieta, klid v lese pomohli. V důsledku špatného fungování střev, vstřebávání živin, vitamínů a minerálů, na což jsem byla upozorněna lékařem, došlo mimo jiné k hormonální nerovnováze, problém s cukry v krvi a cholesterolem atd. Příčiny znám, potřebuji pomocí s důsledky.
Tedy
1. hormonální nerovnováha - motání hlavy, mdloby, bolestivá menstruace, šílená únava i po kvalitním spánku, brnění konečků prstů, závodění těla, náladovost, agresivita, napětí, problémy před ms, bolestivá prsa atd. 14 dní jsem ko a nemohu ani fungovat v práci, týden před ms a během ms.
2. Překyselený žaludek, špatné fungování dvanácterníku
3. Posílení imunity v důsledku diety, nemám příjem vitamínů, nesmím ovoce ani zeleninu,proto 4x od ledna šílená chřipka, záněty atd. Doplňky stravy z lékárny mi dráždí žaludek, tudíž zhoršují situaci.
Děkuji za tipy a rady.

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800