Úvod Magazín Články 5 způsobů, jak přestat absorbovat negativní energii jiných lidí

16. listopadu 2021 |

5 způsobů, jak přestat absorbovat negativní energii jiných lidí

Nepokoušejte se lidem zavděčit

Pokud si na Vás někdo ztěžuje, pomlouvá Vás nebo o Vás jinak nepěkně hovoří, neberte to osobně.  Nelpěte na tom, aby Vás začal mít rád. To by Vás jen zatáhlo ještě hlouběji do něj nebo jeho negativity a udělalo Vás energeticky a emocionálně závislými na jeho názorech.

Buďte soucitní sami se sebou

Smiřte se s tím, že ne každý Vás bude mít rád. A to je úplně v pořádku.

Každý z nás máme rozdílné personality a jiné věci, které máme rádi a které ne. To vytváří pro každého z nás rozdílné životní zážitky.

Vězte, kdy říci NE.

Pokud k Vám domů přijde host, dovolíte mu nevyzout si špinavé boty a roznést bláto po koberci? Anebo ho požádáte, aby si boty vyčistil, případně se zul předtím než vstoupí do Vašeho osobního prostoru?

Co kdyby jste ho pozvali jednou na večeři a on se potom sám na ni zval po zbytek měsíce? A co kdyby naléhal, že se chce vyspat na Vašem gauči, aby ušetřil cestu domů?

Být velkorysým je skvělé, nicméně existuje tenká dělící čára

Tuto čáru si musíme uvědomovat, aby nás jiní nezneužívali.

Nenechte se zneužívat a využívat. Vytyčte hranice a trvejte na jejich dodržování ihned od počátku!

Je to Váš život.

Vaše tělo, prostor a osobní čas jsou svaté chrámy, proto si velice dobře rozmyslete, kterým lidem do nich umožníte vstoupit.

Nic není zlé na tom, pokud povíte někomu „ Ne “ tak často, jak cítíte, že je to potřebné. Dejte druhým jasně vědět, co jsou Vaše standardy ještě předtím, než je vpustíte do svého života.

Přestaňte krmit příšeru

Pojem „emocionální upír“. Jde o parazitické osobnosti, které se doslova živí na Vaší pozornosti a přívětivosti. Současně Vás ale velmi vyčerpávají a unavují.

Investovat čas a emoce do těchto lidí je úplně zbytečné, odebírají vám energie a mnohé jejich problémy zůstanou stejně nevyřešené. Nikdy je však nemůžete uspokojit, protože se sami rozhodli zůstat v roli oběti a chtějí pouze, aby je někdo litoval.

Snažte se však identifikovat moment, kdy Vaše snahy pomoci začínají být zbytečné

Anebo, když jejich prosby o pomoc vyznívají spíše jako dožadování se pozornosti a lítosti.

Není Vaší povinností řešit problémy druhých lidí a to zvláště tehdy, když oni ve skutečnosti nechtějí svoje problémy vyřešit. Chtějí být litování.

Je zdravé vědět, kdy je lépe vycouvat! Když cítíte, že jsou Vaše zdroje vyčerpané, opusťte danou situaci. Nic není špatné na odmítnutí podílet se na dramatu někoho jiného.

Pamatujte na to, kdo je zodpovědný za Vás ?

Vy jste jediní zodpovědní za to, jak se cítíte. Vy jste 100% zodpovědní za to, co necháte ovlivňovat vaše myšlenky a emoce. Jakmile je jakákoliv složka Vašeho štěstí v nerovnováze, jste to jedině Vy, kdo má schopnost to napravit.

Vaše vnímání samého sebe je mocnější, než vnímání kohokoliv jiného.

Když se rozhodnete být zodpovědní za svoje pocity, vymaníte se z vlivu ostatních. Pokud jste si sebejistí v tom, kdo jste a jak se chcete cítit, je hodně těžké Vás vyvést z rovnováhy.

Udělejte záměrná rozhodnutí a ujměte se kontroly nad pozitivitou ve svém životě. Zvolte si situace, které Vám zvyšují energii a potkávejte se z lidmi, kteří jen přidávají k tomu, kým jste.

Mějte se dostatečně rádi a řekněte „ne“ vždy, když to situace vyžaduje. Opusťte prostředí, z kterého nemáte radost a necítíte se v něm šťastní. Nezatěžujte se problémy jiných.

A pamatujte – Vy jste zodpovědní za svoje životní zážitky. Vytvořte si je pro sebe a vytvořte je fantastické.

Jak se vděčnost stává sebe-léčením

Jakákoliv energie, kterou vysíláte k někomu dalšímu se zrcadlí současně i ve vašem vnitřním prožitku.

Pokud tedy vyjadřujete k jinému člověku nenávist nebo podobný pocit, existuje současně i část takové energie, která bývá ve stejném okamžiku vyjadřována vnitřně. Jinak řečeno: nenávidět někoho jiného znamená vystavovat sama sebe negativním účinkům své vlastní nenávisti.

Ale současně také platí, že milovat někoho nebo vyjadřovat mu vděčnost, vyvolává zrcadlení této pozitivní energie a ta je pak pociťována také ve vás samotných.

Už jen pouhé vyjadřování vděčnosti je tedy formou sebe-léčení.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět varlete

Michal

Dobrý den. Chytl jsem od přítelkyně příušnice a po týdnu se mi objevil zánět pravého varlete (přikládám foto zprávy). Nasadili mi antibiotika Doxybene, jelikož jsme následkem příušnic přišli o miminko (přítelkyně byla těhotná), chci udělat maximum pro doplnění antibiotické léčby.
Děkuji, Michal.

Dobrý den Michale,

záněty varlat jsou běžně léčitelné antibiotiky. Léčení záleží od rozsahu zánětu a celkového zdravotního stavu. Doporučuji klid na lůžku.

Zánětu se můžeme zbavit změnou jídelníčku. Z jídelníčku vyřaďte mléčné výrobky, kávu, cukr, lepek, ztužené tuky. Vyhýbejte se  zpracovaným potravinám, které přirozené živiny ztrácejí, a naopak jsou nabušené konzervanty, barvivy, aromaty a dalšími nežádoucími látkami.

Doporučit do jídelníčku:

  •  Zelenina by měla tvořit větší část vašeho protizánětlivého jídelníčku. Vše co nejméně zpracované a ideálně čerstvé.
  • ovoce, hlavně bobuloviny. Ovoce jezte méně než zeleniny kvůli nadbytku fruktózy.
  • zdravé, co nejméně zpracované tuky
  • tučné mořské ryby
  • ořechy
  • koření zázvor, kurkuma
  • kvalitní čaje

Proti zánětu je výborný vitamín C. Ochraňuje buňky, podporuje imunitní systém, který je důležitý při obraně těla proti infekcím. Silná imunita – je proto pro vznik zánětu prvořadá.

Na zánět můžu doporučit bylinky ( tinktury) – heřmánek, kočičí dráb, vrbovka, ostropestřec, řepík, černý bez, šalvěj s levandulí, bobkový list, brusinky…

Michale, vyzkoušejte některé rady a věřím, že zdravotní problémy se vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800