Úvod Magazín Články 5 způsobů, jak přestat absorbovat negativní energii jiných lidí

16. listopadu 2021 |

5 způsobů, jak přestat absorbovat negativní energii jiných lidí

Nepokoušejte se lidem zavděčit

Pokud si na Vás někdo ztěžuje, pomlouvá Vás nebo o Vás jinak nepěkně hovoří, neberte to osobně.  Nelpěte na tom, aby Vás začal mít rád. To by Vás jen zatáhlo ještě hlouběji do něj nebo jeho negativity a udělalo Vás energeticky a emocionálně závislými na jeho názorech.

Buďte soucitní sami se sebou

Smiřte se s tím, že ne každý Vás bude mít rád. A to je úplně v pořádku.

Každý z nás máme rozdílné personality a jiné věci, které máme rádi a které ne. To vytváří pro každého z nás rozdílné životní zážitky.

Vězte, kdy říci NE.

Pokud k Vám domů přijde host, dovolíte mu nevyzout si špinavé boty a roznést bláto po koberci? Anebo ho požádáte, aby si boty vyčistil, případně se zul předtím než vstoupí do Vašeho osobního prostoru?

Co kdyby jste ho pozvali jednou na večeři a on se potom sám na ni zval po zbytek měsíce? A co kdyby naléhal, že se chce vyspat na Vašem gauči, aby ušetřil cestu domů?

Být velkorysým je skvělé, nicméně existuje tenká dělící čára

Tuto čáru si musíme uvědomovat, aby nás jiní nezneužívali.

Nenechte se zneužívat a využívat. Vytyčte hranice a trvejte na jejich dodržování ihned od počátku!

Je to Váš život.

Vaše tělo, prostor a osobní čas jsou svaté chrámy, proto si velice dobře rozmyslete, kterým lidem do nich umožníte vstoupit.

Nic není zlé na tom, pokud povíte někomu „ Ne “ tak často, jak cítíte, že je to potřebné. Dejte druhým jasně vědět, co jsou Vaše standardy ještě předtím, než je vpustíte do svého života.

Přestaňte krmit příšeru

Pojem „emocionální upír“. Jde o parazitické osobnosti, které se doslova živí na Vaší pozornosti a přívětivosti. Současně Vás ale velmi vyčerpávají a unavují.

Investovat čas a emoce do těchto lidí je úplně zbytečné, odebírají vám energie a mnohé jejich problémy zůstanou stejně nevyřešené. Nikdy je však nemůžete uspokojit, protože se sami rozhodli zůstat v roli oběti a chtějí pouze, aby je někdo litoval.

Snažte se však identifikovat moment, kdy Vaše snahy pomoci začínají být zbytečné

Anebo, když jejich prosby o pomoc vyznívají spíše jako dožadování se pozornosti a lítosti.

Není Vaší povinností řešit problémy druhých lidí a to zvláště tehdy, když oni ve skutečnosti nechtějí svoje problémy vyřešit. Chtějí být litování.

Je zdravé vědět, kdy je lépe vycouvat! Když cítíte, že jsou Vaše zdroje vyčerpané, opusťte danou situaci. Nic není špatné na odmítnutí podílet se na dramatu někoho jiného.

Pamatujte na to, kdo je zodpovědný za Vás ?

Vy jste jediní zodpovědní za to, jak se cítíte. Vy jste 100% zodpovědní za to, co necháte ovlivňovat vaše myšlenky a emoce. Jakmile je jakákoliv složka Vašeho štěstí v nerovnováze, jste to jedině Vy, kdo má schopnost to napravit.

Vaše vnímání samého sebe je mocnější, než vnímání kohokoliv jiného.

Když se rozhodnete být zodpovědní za svoje pocity, vymaníte se z vlivu ostatních. Pokud jste si sebejistí v tom, kdo jste a jak se chcete cítit, je hodně těžké Vás vyvést z rovnováhy.

Udělejte záměrná rozhodnutí a ujměte se kontroly nad pozitivitou ve svém životě. Zvolte si situace, které Vám zvyšují energii a potkávejte se z lidmi, kteří jen přidávají k tomu, kým jste.

Mějte se dostatečně rádi a řekněte „ne“ vždy, když to situace vyžaduje. Opusťte prostředí, z kterého nemáte radost a necítíte se v něm šťastní. Nezatěžujte se problémy jiných.

A pamatujte – Vy jste zodpovědní za svoje životní zážitky. Vytvořte si je pro sebe a vytvořte je fantastické.

Jak se vděčnost stává sebe-léčením

Jakákoliv energie, kterou vysíláte k někomu dalšímu se zrcadlí současně i ve vašem vnitřním prožitku.

Pokud tedy vyjadřujete k jinému člověku nenávist nebo podobný pocit, existuje současně i část takové energie, která bývá ve stejném okamžiku vyjadřována vnitřně. Jinak řečeno: nenávidět někoho jiného znamená vystavovat sama sebe negativním účinkům své vlastní nenávisti.

Ale současně také platí, že milovat někoho nebo vyjadřovat mu vděčnost, vyvolává zrcadlení této pozitivní energie a ta je pak pociťována také ve vás samotných.

Už jen pouhé vyjadřování vděčnosti je tedy formou sebe-léčení.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

DOBRÝ DEN PROSÍM O RADU LEČIM SE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ARITMIE . UŽ DLOUHO MĚ BRNÍ JAZYK A DÁSNĚ PROŠLA JSEM NĚKOLIKA LÉKAŘI ALE NIKDO NEVĚDĚL CO TO MUŘE BÝT. DĚKUJI ZA RADU. HUDECOVÁ

Dobrý den Drahuško,

arytmie, je porucha srdečního rytmu a jedna z nejčastějších srdečních nemocí. Jedná se o nepříjemný pocit, kdy srdce pracuje pomaleji nebo naopak má zrychlené bušení srdce. Arytmii vyvolává střes, úzkost, deprese, strach, srdeční vady, fyzická námaha, hypertenze……je nutné odborné lékařské vyšetření.

Nadledvinky samozřejmě významně ovlivňují nervy, které vyživují srdce. A jsou-li nadledvinky oslabené a acidóze nestojí nic v cestě, dochází k usazování cholesterolu. Srdce má nedostatečné prokrvování a selhává, člověk je unavený, trpí otoky nohou, dušností, bolest na prsou, pocit tíhy na horní částí hrudníku…

Tento nenahraditelný svalový orgán může být  postižen řadou problému, většinou z důsledku nezdravého životního stylu.

Výborné tonikum pro srdce je ptačinec, ostropestřec, kozlík lékařský, kořen čekanky…

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Uklidňující účinky na srdce, silné bušení, tlumí napětí – hloh (listy, květy plod), svízel vonný, tinktura z Šišáku.

Rozchodnice růžová, žen šen – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Dále – šípky,  černucha setá (olej), pomáhá udržovat čisté cévy bez tukových usazenin a usnadňuje průtok krve.

Pozor ! arytmie může vyvolávat česnek medvědí.

Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.

Brnění jazyka je běžný příznak nedostatečné činnosti štítné žlázy. Dále to může způsobovat nedostatek vitamínů B12 nebo nedostatek vápníku a zvýšení draslíku. Další může být porucha jazykových nervů nebo brnění způsobuje krční páteř.

Těch zdravotních problému, které brnění vyvolává je spoustu. Pokud se léčíte se štítnou žlázou , je pravděpodobné, že problém bude ve snížení funkce štítný žlázy.

Doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty na zvýšení (hyperfunkci) činnosti štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Drahuško, věřím, že některé rady využijete a váš zdravotní stav se zlepší. Chce to trpělivost.

Přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

Doporučím skvělé produkty Salvia Paradise Kozlík lékařský kapsle 120 ks, Salvia Paradise Čekanka kořen 250 g,….

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800