Bolesti zubů
Pokud jste někdy trpěli bolestí zubů, tak pak pochopíte, jaká nesnesitelná bolest to může být. Bolest se objeví jako tlak na nervová zakončení a v noci, kdy je vaše tělo ve stavu úplného klidu přejde více krve do bolestivých míst a tak se tlak vyvíjený já nerv zvyšuje.
Nejhorší je, že bolest vás může mučit až několik dní.
V tomto článku zjistíte:
Možné příčiny bolesti
Někdy, bolest zubů udeří v době, kdy se nemůžete dostat k zubaři okamžitě, protože právě nemá ordinační hodiny. Mezi nejčastější příčiny náhlé bolesti zubů patří:
- zlomený zub
- dutiny
- nesprávně nainstalované korunky
- zánět dásní
- chybějící zuby
- porucha čelistního kloubu
- a jiné komplikace
Přírodní léčba
Naštěstí, bolesti zubů mohou být léčeny. Ve skutečnosti, pokud máte nějaké přírodní prostředky po ruce, nemáte se čeho bát. Nicméně, tyto prostředky by neměly nahrazovat léčbu svého zubního lékaře.
Účinný domácí lék na bolesti zubů
Složení:
- ½ lžičky kokosového oleje
- ½ lžičky hřebíčku mletých
Hřebíčkový olej
Hřebíčkový olej ulevuje od bolesti, kokosový olej nabízí své protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti.
Připravíte si hustou pastu, smícháním přísad. Pak použijte pipetu nebo vatovým tamponem si aplikujete pastu na bolestivé místo. Udělejte to několikrát denně.
Nebo:
Pro přípravu tohoto úžasného léku je vše co budete potřebovat půl lžičky muškátového oříšku v prášku promíchaného s jednou čajovou lžičkou hořčice a sezamového, nebo kokosového oleje. Ponořte do směsi vatový tampon, opatrně aplikujte směs na postižený zub a nechte chvíli působit. Následně vypláchněte ústa teplou vodou.
Tento postup opakujte každé dva dny, protože muškátový oříšek obsahuje látku myristicin, který má ve velkých množstvích sedativní a halucinogenní účinky, ale v malých dávkách vám pomůže odstranit bolesti zubů, zabrání pocitu nevolnosti, zvracení a průjmu.
Nebo:
Vyčistěte si zuby himalájskou solí a uvidíte ten zázrak. Zuby přestanou bolet už za 2-3-dni.
Čištění zubů solným roztokem po pár týdnech zmizí i přecitlivělost zubů na studené a teplé, zmírní krvácivost dásní a povlak, osvěží se dech.
Všechny ústní vody skončily v koši a nahradil je nasycený roztok z himalájské soli.
Příprava je jednoduchá:
Před samotných čištěním zubů je fajn směs protřepat, popřípadě po delším užívání dolít vodou.
Jako všechny přírodní léky ani tento nezpůsobuje negativní vedlejší účinky.
Zkuste to, pokud se nemůžete dostat svému zubaři na čas a budete moci vyzkoušet úžasné účinky proti bolesti!
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Zdravím do bylinkové poradny. Před dvěma lety jsem prodělala střevní potíže po konzumaci zkaženého jídla a od té doby se mi střeva nevrátila do normálu. Nějakolik měsíců jsem trpěla stavem, který by se dal nazvat jako chronický průjem (vodnatá stolice několikrát denně). Ale nejsem si jistá, jestli to byl pouze následek střevních potíží. Mohlo to být způsobené i stresem. Z toho, co jsem byla schopná vypozorovat, tak na to neměly potraviny vliv. U lékaře jsem byla, tvrdil, že jsem v pořádku, nenašel žádný zánět ani bakterie, stěr byl v pořádku. Poslal mě na kolonoskopii, ale tam jsem nechtěla jít. Tak mi radil psyllium, ale to moc nepomáhá. Nyní je stav mnohem lepší. Ale přesto mám přibližně jednou za týden tekutou stolici. Léčím se jen se štítnou žlázou, beru Letrox. Jinak jsem zdravá. Chtěla jsem se zeptat, jestli na obnovení rovnováhy ve střevech existuje nějaká bylinná směs. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den paní Adámková,
proti otravě jídlem je nejlepší kořen čekanky nebo Lékořice lysá. Čekanka obsahuje Inulin – podporuje aktivitu metabolismu a tvorbu užitečných střevních bakterií.
Na očistu střev – kořen pampelišky, kořen čekanky a kořen lopuchu.
Sléz – pohlcuje plyny a jedy ze střev.
Lněné semínka – obsahují velké množství vlákniny, bílkovin, manganu, železa, fosforu, selenu, hořčíku a vitamínu B1,B6, a mají blahodárny vliv na střeva.
Očista střev – čaj z ořechových listů je skvělý na vyčištění střev.
Trnka květ, řepík – pro uchování normální funkce střevního traktu.
Na ozdravení střev – dobromysl.
Pilát lékařský – posiluje žaludek, čistí střeva.
Borůvková nať – podporuji správnou funkci střev.
Heřmánek pravý – napomáhá správné činnosti střev.
Routa vonná – přispívá k normální činnosti střevního traktu, ovlivňuje mikrobiální rovnováhu.
Na pročištění střev nalačno : 2 dcl vody + čtvrt malé lžičky sody bic. + čtvrt malé lžičky javorového sirupu.
Vyzkoušejte některé bylinky a věřím , že váš problém se vyřeší.
Darina