Úvod Magazín Články Čas je všechno

3. března 2023 |

Hodnota času

Čas je náš život

Dny plynou tak rychle, jako roční období.

Střídá se jedno za druhým a ani se nenazdáme a naše dětství se ocitne v dospělosti. A potom , jako mávnutím proutku se blížime ke svému podzimu života.

Právě proto je důležité vybírat si, s kým trávíme drahocenné minuty času.

Řeknu vám příběh, který jsem nedávno četla.

Na smrtelné posteli si Alexandr Veliký zavolal svoji armádu a generály, aby jím řekl, tři poslední přání.

  1. Když zemřu, ať moji rakev nesou nejlepší lékaři.
  2. Veškeré bohatství, peníze, zlato a drahokami, nechť jsou rozsypané po celé cestě ke hřbitovu.
  3. Mé ruce, ať  jsou volné a ať visí z rakve tak, aby je všichni viděli.

Jeden z jeho generálů zůstal překvapen a požádal Alexandra Velikoho, aby jeho přání vysvětlil.

Za prvé:

chci, aby moji rakev nesli nejlepší lékaři na důkaz toho, že až přijde můj čas se podívat smrti do očí, tak ani nejlepší lékaři, nemají tu moc vzdorovat.

Za druhé:

chci aby cesta , která vede ke hřbitovu byla poseta mými poklady. Ať každý vidí, že materální bohatství ziskané na zemi, aj na zemi zůstane.

Za třetí:

chci, když mně ponesou, aby mé ruce viseli volné ve větru a to proto, aby lidé pochopili, že jsme přišli na tento svět s holýma rukama a s holýma rukama ho i opustíme.

Musíme si uvědomit, že nejcennější poklad ze všech jsme si už vyčerpali a to je náš ČAS.

Život je jedna velká záhadná krása. Velkou pravdou je, že do hrobu si nic se sebou nevezmeme, ani peníze ani majetek. Ten nám může zpříjemňovat život pouze tady na zemi.

To, co jsme dostali darem, je náš ČAS a ten je omezený.

Počas života si dokážeme zadovážit množství bohatví, no čas si vyrobit nedokážeme a ani koupit.

Takže, když se rozhodneme věnovat někomu svůj čas, darovali jsme mu vlastně čas svého života, který si už nikdy nemůžeme vzít spět.

Náš čas je náš život, který má skutečnou hodnotu.

Darujme jej s láskou sobě, rodině, dobrým přátelům. Daruj jej lidem, které miluješ.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět dvanácterníku

Věrka

dobrý den, maminku trápí již několik měsíců zánět dvanácterníku, je jí 90let, mudr nechce zatěžovat ATB, protože mimo to bere spousty prášků na srdce, žaludek, ředění krve, tlak, cukrovku...
Je možné doporučit nějaké byliny? má silné bolesti břicha, v nemocnici byla týden, ale k ničemu, jen určili původce bolestí.
Děkuji.

Dobrý den Věrko,

dvanácterník je první částí tenkého střeva navazující na žaludek. Kromě žaludku do něj ústí vývod žlučníku z jater a vývody slinivky břišní. V této 12 cm dlouhé trubici ( z toho důvodů název dvanácterník ) dochází především k odstranění vysoké kyselosti tráveniny vypuzení ze žaludku. Ústí sem vývod z jater a ze slinivky.

Dvanácterník je místem, kde dochází rozklad a přeměny potravy zvané emulgace tuků. Tento proces je nesmírně důležitý, neboť jak je známo, tuky se nerozpouštějí ve vodě. Veškeré enzymy, působící na tuky a zajišťující jejich rozklad, jsou aktivní ve vodném prostředí. Proto je z jater vylučovaná žluč, která umožní vznik emulze. V této formě se stávají tuky pro enzymy dostupné a ve dvanáctníku je tak nastartován proces jejich rozkladu a přeměny.

Věrko, pro vysvětlení jsem popsala v krátkosti, jak je důležitý dvanácterník v našem těle. Tím, že vaše maminka bere tolik prášku, není se čemu divit, že má takové bolesti žaludku.

Já bych doporučovala, hlavně na zklidnění heřmánek, řepík, jitrocel, ostropestřec, šalvěj, kořen čekanky. Můžu doporučit i extrakt z Kalisie – je výborný proti zánětu žaludku, slinivky, dvanácterníku i sleziny. Při bolesti žaludku pomáhá 2 dcl vody a jedna lžička jablečného octa. Můžete i na špic lžičky sodu bicarbonu s vodou. Pít ráno nebo po jídle.

Je důležité, aby lékařka schválila této byliny i další mé rady , při užívání tolik léku.

V maximální míře je třeba odlehčit omezením smažených a tučných jídel, cukru a sladkostí, alkoholu a dalších jedů. Doslova sebevražedná je potravinová kombinace  tuk + rafinovaný cukr + tvrdý alkohol.

Ještě vyzkoušejte –  kápnete 4 kapky kokosového oleje na pupík a masírujeme do 4 cm kolem pupíku. Bolesti by měli ustoupit.

Věrko, přeji vám hodně trpělivosti a mamince úlevu od bolestí.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800