Úvod Magazín Články Cukrovka typu 1 se dá vyléčit

15. listopadu 2021 |

Cukrovka typu 1 se dá vyléčit

Převratný objev švýcarských vědců:

Věřte tomu nebo ne, ale cukrovce je možné předejít a dá se dokonce i vyléčit. Orgánem, který reguluje krevní cukr je slinivku a dělá to prostřednictvím produkce inzulínu.

Poslední studie ukazují, že do puberty se slinivka dokáže výborně adaptovat, regenerovat a samoliečiť. Jeho regenerační schopnosti se však pubertou nekončí.

Podle statistik přibližně 0,5 lidí trpí cukrovkou typu 1. Příčinou tohoto onemocnění je ztráta beta buněk ve slinivce břišní, které jsou zodpovědné za produkování inzulínu.

Ke ztrátě beta buněk dochází tehdy, když imunitní systém si je splete s patogeny, začne na ně útočit, až jejich kompletně zničí. Bohužel, o tomto útoku se obvykle dozvíme, když už je příliš pozdě a došlo k jejich kompletní destrukci.

Dosud věřilo, že ztráta beta buněk je nevratná, protože se nedokáží zregenerovat. Jedinou dostupnou léčbou v tomto případě tak zbývalo doživotní podávání inzulínu formou injekcí.

Převratná studie švýcarských vědců:

Tým vědců z Univerzity v Ženevě provedl výzkum , který znamená skutečný průlom na tomto poli medicíny.

Výzkum zahrnoval laboratorní myši s diabetem typu 1. První průlomové zjištění nastalo, když vědci ukázaly, že alfa buňky pankreatu se dokážou přetransformovat na beta buňky bez žádného vnějšího zásahu.

Alfa buňky, které za normálních okolností produkují glukagon, začali produkovat inzulín.

Konverze se týkala sice jen malé populace alfa buněk, ale po 6 měsících se podařilo zregenerovat 4% až 17% původních beta buněk.

Pro život diabetiky však velkou změnu znamená již 1% až 2% obnova produkce inzulínu.

Druhým důležitým zjištěním bylo, že slinivka dokáže i jinak kompenzovat ztrátu beta buněk produkujících inzulín. Namísto konverze alfa buněk se využívají delta buňky, které jsou v kompenzaci beta buněk ještě efektivněji než alfa buňky.

Oba tyto procesy dokáží výrazně pomoci při léčbě a rekonvalescenci pacientů z cukrovky.

Z uvedeného vyplývá, že na rozdíl od našeho dosavadního přesvědčení, že slinivka se nedokáže zregenerovat, není tomu tak.

Problém, který brání regeneraci beta buněk pankreatu:

Jediný problém, který této regeneraci brání, je náš imunitní systém.

Ten totiž nově zregenerované beta buňky opět napadne a zničí. Otázkou tedy zůstává, jak ho v napadáni beta buněk zastavit?

Věří se, že příčinou napadání beta buněk je nějaký zánět, infekce nebo cizorodé látky v těle, proti nimž naše imunita bojuje a které se podobají na beta buňky. Ty si pak imunitní systém splete s patogeny a napadne i jejich.

Základem je proto důsledná detoxikace těla, a také odstranění zánětů v pankreatu či jiných částech těla, aby se slinivka mohl zregenerovat.

Na podporu regenerace slinivky existuje jeden osvědčený recept, který vám dnes ukážeme.

Recept na podporu regenerace slinivky:

K přípravě receptu budete potřebovat následující ingredience:

  • 100 gramů celozrnné žita (včetně otrub a klíčků)
  • 1 litr vody
  • 1 čajovou lžičku soli (nejlépe mořské nebo himálajské)
  • 1 polévkovou lžíci mletých lískových ořechů
  • 1 polévkovou lžíci mletých vlašských ořechů
  • 1 polévkovou lžíci zhmožděného banánu (nebo bio malinový sirup)

Nejprve nasypte žito do vody a povařte ji na mírném ohni v hrnci s pokličkou během 20 až 30 minut.

Pak přidejte ostatní ingredience, zamíchejte a nechte celé vychladnout.

Výslednou směs rozdělte na 3 stejné díly. První část zkonzumujte 20 minut před snídaní, druhou před obědem a třetí před večeří.

Pokračujte v kúře každý den během následujících 20 dnů.

Také pamatujte na to, že byste měli jíst střídmě, hlavně potraviny bohaté na hořčík, fosfor a mangan (tmavá listová zelenina, ořechy, dýňová či sezamová semena, luštěniny, avokádo, banány, sušené ovoce, tmavá čokoláda, celozrnné potraviny, rýžové otruby a ryby). Vynikající jsou semena koriandru setého, který pomáhá i na játra.

Nezapomínejte ani na dostatek tekutin, nejlepší je čistá, nepřislazovaný, nebublinková voda. Občas si do ní můžete přidat čajovou lžičku nepasterizovaného jablečného octa.

Použití skořice proti cukrovce:

Jednoduše řečeno, toto koření je pro diabetiky naprosto skvělé.

Skořice je známá svým anti-diabetickými účinky. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a také může zvyšovat citlivost na hormon inzulín. To je hormon, který je nezbytně nutný pro udržení hladiny cukru v krvi. Skořice byla považována za mimetikum. Mimetikum je látka, která může pracovat stejným způsobem jako přirozený inzulín, který je produkován v lidském těle. Tato výkonná přírodní látka je schopna snížit hladinu glukózy v krvi, aniž by to bylo na bázi chemii. Tento objev poukazuje na to, že může jít o revoluci v léčbě diabetu.

Skořice může být velká přírodní náhrada za inzulín. I když nejste diabetik, tento lék vám může pomoci zhubnout a zvýšit váš imunitní systém.

Ingredience:

–   2 čajové lžičky skořice Ceylon (1 pokud nejste diabetik)
–  Lžíce celého ovsa
–  Sklenice převařené vody

Postup:

Vezměte všechny ingredience a dobře je smíchejte. Tento nápoj doporučujeme pít dvakrát denně.

Vynikající je i extrakt z listů Moruše. Prevence proti diabetu typu 2.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

DOBRÝ DEN PROSÍM O RADU LEČIM SE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ARITMIE . UŽ DLOUHO MĚ BRNÍ JAZYK A DÁSNĚ PROŠLA JSEM NĚKOLIKA LÉKAŘI ALE NIKDO NEVĚDĚL CO TO MUŘE BÝT. DĚKUJI ZA RADU. HUDECOVÁ

Dobrý den Drahuško,

arytmie, je porucha srdečního rytmu a jedna z nejčastějších srdečních nemocí. Jedná se o nepříjemný pocit, kdy srdce pracuje pomaleji nebo naopak má zrychlené bušení srdce. Arytmii vyvolává střes, úzkost, deprese, strach, srdeční vady, fyzická námaha, hypertenze……je nutné odborné lékařské vyšetření.

Nadledvinky samozřejmě významně ovlivňují nervy, které vyživují srdce. A jsou-li nadledvinky oslabené a acidóze nestojí nic v cestě, dochází k usazování cholesterolu. Srdce má nedostatečné prokrvování a selhává, člověk je unavený, trpí otoky nohou, dušností, bolest na prsou, pocit tíhy na horní částí hrudníku…

Tento nenahraditelný svalový orgán může být  postižen řadou problému, většinou z důsledku nezdravého životního stylu.

Výborné tonikum pro srdce je ptačinec, ostropestřec, kozlík lékařský, kořen čekanky…

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Uklidňující účinky na srdce, silné bušení, tlumí napětí – hloh (listy, květy plod), svízel vonný, tinktura z Šišáku.

Rozchodnice růžová, žen šen – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Dále – šípky,  černucha setá (olej), pomáhá udržovat čisté cévy bez tukových usazenin a usnadňuje průtok krve.

Pozor ! arytmie může vyvolávat česnek medvědí.

Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.

Brnění jazyka je běžný příznak nedostatečné činnosti štítné žlázy. Dále to může způsobovat nedostatek vitamínů B12 nebo nedostatek vápníku a zvýšení draslíku. Další může být porucha jazykových nervů nebo brnění způsobuje krční páteř.

Těch zdravotních problému, které brnění vyvolává je spoustu. Pokud se léčíte se štítnou žlázou , je pravděpodobné, že problém bude ve snížení funkce štítný žlázy.

Doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty na zvýšení (hyperfunkci) činnosti štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Drahuško, věřím, že některé rady využijete a váš zdravotní stav se zlepší. Chce to trpělivost.

Přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

Doporučím skvělé produkty Salvia Paradise Kozlík lékařský kapsle 120 ks, Salvia Paradise Čekanka kořen 250 g,….

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800