Úvod Magazín Články Epsom sůl
Psyllium

16. listopadu 2021 |

Epsom sůl

Užívejte sůl a budete se cítit dobře.

Pro mnoho výhod se využívá sůl Epsom, jak v lékařství, tak v kosmetickém průmyslu.

Očista kůže

Na těle nám odumírají buňky každý den a hned několik milionů. Je to děsivé, ale velká část prachu jsou naše odumřelé buňky. Za více jak jeden rok přijdeme zhruba o 6 kg buněk, v kterých žijí roztoči.

Vnější vrstva kůže je pokryta mrtvou kůží. Pokud tam zůstane i nadále, póry se ucpou a nová kůže nebude prospívat. Je na čase se zbavit té staré. Nejlepší způsob, jak odstranit odumřelé částečky kůže je vyčistit si pleť pomocí Epsom soli. Jednoduchý peeling vám pročistí pleť a vy se budete cítit krásní a zdravý.

Pomocí soli se snadno zbavíte staré kůže. Očista přitom není příliš náročná na kůži, takže se nedostaví svědění ani podráždění kůže. Stačí aplikovat vrstvu soli na problematické místo a jemně promasírovat. Poté si dopřejte sprchu a následně relaxační koupel v solné lázni. Přidejte olivový olej, který bude hydratovat pokožku. Bohatě postačí ½ šálku do vany.

Akné lze vyléčit pomocí soli Epsom,  vyčistí malé i velké póry. Kromě toho odstraní mikroby, protože obsahuje sulfáty, které také bojují s akné.

Krásné a jemné vlasy

Použijte sůl na vlasy a odstranění toxinů a lupů z hlavy. Sůl navíc dodá vašim vlasům objem. Poté co si umyjete hlavu solí, si je ještě opláchněte kondicionérem. Hezky si promasírujte vlasy a pokožku hlavy. Zhruba po dvaceti minutách působení soli si hlavu opláchněte.

Relaxační koupel

Spojte příjemné s užitečným a dopřejte si vodní lázeň. Stačí horká voda a 2 šálky soli pro celou vanu. Užívejte si relaxační lázeň a zbavte se stresu.

Proč užívat sůl bohatou na hořčík a síran ?

Hořčík je minerál, které udržuje tělo zdravé a silné. Má více jak 325 enzymatických procesů, které bojují se zánětem, dodávají energii svalům a čistí pokožku i tepny. Také síran je skvělý pro absorbci živin a detoxikaci. Tyto dvě látky jsou prospěšné pro:

 • Prevence proti kornatění tepen
 • Prevence proti krevním sraženinám
 • Léči podvrtnutí
 • Snižují bolest kloubů
 • Hladí unavené svaly
 • Léčí modřiny
 • Uvolňují napětí a stres
 • Pomáhají detoxikovat
 • Posilují kosti
 • Pomáhají k lepšímu spánku
 • Snižují riziko vzniku cukrovky

Těchto účinku hravě dosáhnete, pokud si budete dopřávat koupel minimálně 3 krát týdně.

Další výhody

 • Namočte své unavená chodidla do vodní lázně s ½ šálkem Epsom soli. Zbavíte se bolesti, zápachu a hrubé kůže.
 • Epsom sůl funguje skvěle jako projímadlo. Jedna lžička ve sklenici vody pomáhá při problémech se zažíváním. Váš problém nejdříve konzultujte s lékařem.
 • Na zánět kůže vám také pomůže tato sůl. Na postižené místo aplikujte lžičku soli smíchané s teplou. Vytvoří se vám jemná kaše, kterou přiložíte na zánět.

Související produkty

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

DOBRÝ DEN PROSÍM O RADU LEČIM SE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ARITMIE . UŽ DLOUHO MĚ BRNÍ JAZYK A DÁSNĚ PROŠLA JSEM NĚKOLIKA LÉKAŘI ALE NIKDO NEVĚDĚL CO TO MUŘE BÝT. DĚKUJI ZA RADU. HUDECOVÁ

Dobrý den Drahuško,

arytmie, je porucha srdečního rytmu a jedna z nejčastějších srdečních nemocí. Jedná se o nepříjemný pocit, kdy srdce pracuje pomaleji nebo naopak má zrychlené bušení srdce. Arytmii vyvolává střes, úzkost, deprese, strach, srdeční vady, fyzická námaha, hypertenze……je nutné odborné lékařské vyšetření.

Nadledvinky samozřejmě významně ovlivňují nervy, které vyživují srdce. A jsou-li nadledvinky oslabené a acidóze nestojí nic v cestě, dochází k usazování cholesterolu. Srdce má nedostatečné prokrvování a selhává, člověk je unavený, trpí otoky nohou, dušností, bolest na prsou, pocit tíhy na horní částí hrudníku…

Tento nenahraditelný svalový orgán může být  postižen řadou problému, většinou z důsledku nezdravého životního stylu.

Výborné tonikum pro srdce je ptačinec, ostropestřec, kozlík lékařský, kořen čekanky…

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Uklidňující účinky na srdce, silné bušení, tlumí napětí – hloh (listy, květy plod), svízel vonný, tinktura z Šišáku.

Rozchodnice růžová, žen šen – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Dále – šípky,  černucha setá (olej), pomáhá udržovat čisté cévy bez tukových usazenin a usnadňuje průtok krve.

Pozor ! arytmie může vyvolávat česnek medvědí.

Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.

Brnění jazyka je běžný příznak nedostatečné činnosti štítné žlázy. Dále to může způsobovat nedostatek vitamínů B12 nebo nedostatek vápníku a zvýšení draslíku. Další může být porucha jazykových nervů nebo brnění způsobuje krční páteř.

Těch zdravotních problému, které brnění vyvolává je spoustu. Pokud se léčíte se štítnou žlázou , je pravděpodobné, že problém bude ve snížení funkce štítný žlázy.

Doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty na zvýšení (hyperfunkci) činnosti štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Drahuško, věřím, že některé rady využijete a váš zdravotní stav se zlepší. Chce to trpělivost.

Přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

Doporučím skvělé produkty Salvia Paradise Kozlík lékařský kapsle 120 ks, Salvia Paradise Čekanka kořen 250 g,….

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800