Úvod Magazín Články Esence pro zvířatka

26. října 2021 |

Esence pro zvířatka

Esence pro léčbu a ovlivnění chování zvířat.

Léčit povahu a psychiku u zvířat je mnohem obtížnější než u lidí. Zvíře vám neřekne z čeho má strach a co je jejich příčinou. Nemůže vyprávět o zážitcích z minulosti, nebo co mu udělá dobře. Proto u některých je práce snazší, u jiných dlouhodobá.

Esence pomáhají Vašim domácím zvířatům a mazlíčkům stejně jako Vám. Každé zvíře má svůj charakter, svoje nálady. Stejně jako člověk prožívá emocionální stavy a v jejich důsledku nějak mění své chování. Lidé si někdy nedokážou všimnout stresu zvířete, protože situaci, do které ho vnutil, považují ze svého hlediska za normální.

Má Vaše zvíře problematické chování? Jsou tady esence, které pomáhají vyřešit zvířecí problémy.

Esence pro zvířatka

Vlašský ořech – je vhodný v období změn, které pomáhá lépe zvládnout. Například když se stěhujete i se zvířetem, když zvíře mění majitele, v případě, že do domácnosti přibude nové zvíře nebo i dítě či v případě, že musíte nechat své zvíře u známých po dobu své dovolené.

Zlatobyl obecný – je vhodný pro šok, děs, ať už je to náhlá smrt milé osoby, nebo nějaké neštěstí, třeba při zklamáních a jiných duševních zátěžích.

Vinná réva – Zažívají samotu a izolaci. Vinná réva pomáhá při ztrátě milované osoby. Láska a oddanost.

Broskev -Pro zvířata, která jsou závislá. Také pro zvířata, která byla odstavena příliš brzy a mají tendenci žvýkat nebo cucat oblečení.

Hruška – Dobrá pro zvířata při jakémkoliv narušení běžného režimu, jako návštěvy u veterináře, cesty autem nebo když se blíží jejich smrt. Hrušku je dobré mít stále při ruce jako „krizovou esenci“ nebo „esenci první pomoci“.

Jablko – Pro zvířata s chronickými zdravotními problémy, případně pro zvířata ovlivněná strachem svého „páníčka“ o zdraví.

Jahoda – Pro zvířata, která potřebují lepší pocit uzemnění nebo se snadno rozruší v přítomnosti jiných zvířat. Pro zvířata v období před smrtí.

Kukuřice – U zvířat podporuje přirozené léčebné procesy po operaci, pomáhá starším zvířatům cítit se a jednat zase jako když byla mladší, s obnoveným zájmem o život.

Malina – Pro zvířata, která mají problémy s novými členy rodiny nebo návštěvami. Vynikající pro zvířata, která se chovají nečistotně a nepoužívají svůj ,,záchůdek,,

Ostružina – Pro zvířata, která převzala negativitu od svého „páníčka“.

Třešeň – Pro zvířata, která neposlouchají nebo mají obtížné chování, nejeví o nic zájem, nemají náladu, nezajímají se o dění kolem sebe (pozor – je třeba vyloučit případy, kdy je to způsobeno zdravotními důvody).

Rajče – Pro zvířata s nekontrolovatelným strachem, zejména z hlasitých zvuků, např. z bouřky nebo z ohňostroje. Také pro zvířata, která byla týrána nebo pro ta, jejichž minulost neznáme.

Sporýš – zvířata, která potřebují Sporýš, jsou velmi aktivní, skoro vůbec nezůstávají v klidu. Psi skáčou na lidi, lítají bláznivě za balónem. Zvířata mohou být i podrážděná.

Snědek – je vhodný pro zvířata, která zažila nějaký šok či trauma. Může jít i o traumata dávná, takže toto je vhodná esence například pro zvířata z útulků.

Devaterník – se používá nejčastěji u panického strachu vyvolaného ohňostrojem či bouřkou. Ale takový strach může přicházet například i při návštěvě veterináře či při cestování.

Kejklířka – zvířata, která jí potřebují jsou velmi bojácná a nervózní. Mohou mít strach například z bouřky, ohňostrojů nebo jiných zvířat. Vánoční světlice, ohňostroje, výbuchy.

Olivovník – je vhodná pro velkou únavu a vyčerpání, například po operaci, po porodu, u pracovních zvířat či zvířat závodních.

Zimolez – je možné použít například v případě, kdy zvíře přišlo o svého majitele a je vidět, že strádá a schází.

Cesmína – Cesmína pomáhá s negativními emocemi jako žárlivost, nenávist či závist. U zvířat se tyto stavy mohou projevit například agresivitou či ničením okolí. Je to časté například při narození dítěte do rodiny, kde do té doby kralovalo zvíře. Je potřeba se vždy správně rozhodnout, zda je například agrese opravdu důsledkem výše zmíněných emocí, příčinou může být například strach.

Čekanka – vhodná pro příliš majetnická zvířata, která si na Vás dělají extrémní nároky, také pro zvířata, která si přehnaně chrání rodinu nebo její jednotlivé členy.

Zeměžluč – vhodná pro velmi poslušná zvířata, která poslechnou naprosto každého, takže například psi se nemohou ani využívat na hlídání. Nechají se tyranizovat ostatními zvířaty ve smečce, často se ani nenažerou, protože ostatní je odstrčí.

Slíva třešňová – používá se například po operacích, kdy zvíře nemůže ovládnout impuls se poškrábat zraněné místo nebo u koček, které se čistí tak moc, až si poškozují kůži.

Plané jablko – má čistící schopnosti. Aplikujeme jej na malé rány, odřeniny a podobná poškození kůže. Škůdci, paraziti v kůži zvířete.

Specifické kombinace pro zvířátka

Dávkování esence je podobné jako u lidí, esence nakapeme do vody nebo na jídlo do misky. Můžeme také potřít tlamičku zvířátka. 4×4 kapky/den

Strach u psa – kombinace esenci – Topol osika, Buk lesní, Slíva třešňová, Hořec nahořklý, Cesmína ostrolistá, Kejklířka skvrnitá, Snědek okoličnatý…

Tato kombinace je vhodná pro psy, které mají strach z jiných psů.

Agrese ze strachu – kombinace esenci – Buk lesní, Slíva třešňová, Cesmína ostrolistá, Snědek okoličnatý, Vinná réva, Kejklířka skvrnitá…

Tato kombinace je vhodná na agresivitu psa, způsobenou jeho strachem

Žárlivost u psa – esence – Vlašský ořech, Snědek okoličnatý, Vřes obecný, Cesmína ostrolistá, Hořec …

Tato kombinace je vhodná na žárlivost u psa – nejčastěji s projevem při narození dítěte – nebo příchodem nového psa nebo kočky.

Starý pejsek – esence – Oliva, Habr obecný, Vlašský ořech, Planá růže…

Tato kombinace je vhodná pro starého a unaveného pejska – esence pomůže získat energii do života

Štěkající pes – kombinace esenci – Topol osika, Kejklířka skvrnitá, Vinná réva , Vřes obecný, Devaterník penízkovitý, Žlutá vrba, Sporýš lékařský…

Tato kombinace je vhodná pro uštěkane psy, kteří nezvládají své emoce při strachu, nebo při odchodu páníčka z domu

Smutek u psa – esence – Snědek okoličnatý, Vlašský ořech, Zimolez kozí list, Hlodaš, Oliva …

Tato kombinace je vhodná pro smutek a žal u psa. Po smrti páníčka, při velkých změnách u dospělého psa …

Pejsek na cestách – kombinace – Topol osika, Kejklířka skvrnitá, Devaterník penízkovitý, Snědek okoličnatý, Modřín opadavý…

Tato kombinace je vhodná pro klidné cestování s pejskem, esence pejska uklidní a pejsek dobře snáší jízdu..

Strach u kočky – esence – Topol osika, Buk lesní, Slíva třešňová, Hořec nahořklý, Cesmína ostrolistá, Kejklířka skvrnitá, Snědek okoličnatý…

Tato kombinace je vhodná pro projevy strachu u kočky.

Agrese ze strachu u kočky – kombinace – Buk lesní, Slíva třešňová, Cesmína ostrolistá, Snědek okoličnatý, Vinná réva, Kejklířka skvrnitá…

Tato kombinace je vhodná pro projevy spojené se strachem a následnou agresí

Žárlivá kočička – kombinace – Vlašský ořech, Snědek okoličnatý, Vřes obecný, Cesmína ostrolistá, Hořec nahořklý

Táto kombinace je pro kočky žárlivé při narození dítěte, nebo dalšího zvířátka přivezeného do rodiny.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

DOBRÝ DEN PROSÍM O RADU LEČIM SE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ARITMIE . UŽ DLOUHO MĚ BRNÍ JAZYK A DÁSNĚ PROŠLA JSEM NĚKOLIKA LÉKAŘI ALE NIKDO NEVĚDĚL CO TO MUŘE BÝT. DĚKUJI ZA RADU. HUDECOVÁ

Dobrý den Drahuško,

arytmie, je porucha srdečního rytmu a jedna z nejčastějších srdečních nemocí. Jedná se o nepříjemný pocit, kdy srdce pracuje pomaleji nebo naopak má zrychlené bušení srdce. Arytmii vyvolává střes, úzkost, deprese, strach, srdeční vady, fyzická námaha, hypertenze……je nutné odborné lékařské vyšetření.

Nadledvinky samozřejmě významně ovlivňují nervy, které vyživují srdce. A jsou-li nadledvinky oslabené a acidóze nestojí nic v cestě, dochází k usazování cholesterolu. Srdce má nedostatečné prokrvování a selhává, člověk je unavený, trpí otoky nohou, dušností, bolest na prsou, pocit tíhy na horní částí hrudníku…

Tento nenahraditelný svalový orgán může být  postižen řadou problému, většinou z důsledku nezdravého životního stylu.

Výborné tonikum pro srdce je ptačinec, ostropestřec, kozlík lékařský, kořen čekanky…

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Uklidňující účinky na srdce, silné bušení, tlumí napětí – hloh (listy, květy plod), svízel vonný, tinktura z Šišáku.

Rozchodnice růžová, žen šen – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Dále – šípky,  černucha setá (olej), pomáhá udržovat čisté cévy bez tukových usazenin a usnadňuje průtok krve.

Pozor ! arytmie může vyvolávat česnek medvědí.

Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.

Brnění jazyka je běžný příznak nedostatečné činnosti štítné žlázy. Dále to může způsobovat nedostatek vitamínů B12 nebo nedostatek vápníku a zvýšení draslíku. Další může být porucha jazykových nervů nebo brnění způsobuje krční páteř.

Těch zdravotních problému, které brnění vyvolává je spoustu. Pokud se léčíte se štítnou žlázou , je pravděpodobné, že problém bude ve snížení funkce štítný žlázy.

Doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty na zvýšení (hyperfunkci) činnosti štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Drahuško, věřím, že některé rady využijete a váš zdravotní stav se zlepší. Chce to trpělivost.

Přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

Doporučím skvělé produkty Salvia Paradise Kozlík lékařský kapsle 120 ks, Salvia Paradise Čekanka kořen 250 g,….

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800