Úvod Magazín Články Ovládání mysli

29. ledna 2023 |

Ovládání mysli

Kdo se dívá ven –  sní, kdo se dívá dovnitř – procitne

Moudrosti, které si musíš osvojit

Pokud chceš pochopit svůj život nebo jej od základu změnit i lidi kolem sebe, příjmy moudrosti ve svém srdci.

Zahrada je symbolem, jak pochopit naší mysl. Pokud se o ní dobře staráš a kultivuješ jí, vykvete ti pod rukama. Jestli ji necháš zarůst plevelem, nikdy se ti nepodaří dosáhnout pocitu hluboké harmonie a citů. Kdyby Ti někdo zničil Tvojí krásnou zahradu, o kterou si pečoval, moc rád bych si nebyl, že ne? A proto si lidé své zahrady hlídají, aby jím nikdo neublížil.

Uvaž, ale kolik jedu jsou lidé ochotní, každý den vpustit do své vlastní mysli? Starosti a úzkosti, užírají se kvůli minulosti, hloubají o budoucnosti.  Těch strachů, které si sami vytvoří a které pak způsobí dokonalý zmatek v jejich vnitřním světě.

Strach, obavy a úzkost, nám odebírají tolik síly, že se to dřív nebo později projeví i na naši duši ( zdraví). K tomu, aby jsme mohli opravdu prožít život naplno, musíme si svoji mysl pečlivě střežit a nechat dovnitř pronikat jen ty nejkvalitnější informace. Nemůžeme si dovolit luxus negativních myšlenek.

Nejspokojenější, nejradostnější a nejšťastnější lidé na světě se od sebe nijak neliší. Všichni jsme z masa a kostí, všichni máme stejný původ. Nic méně, ti kteří dokáží vychutnat tanec života, dělají jiné věci, než lidé, kteří žijí obyčejný život.

Mudrci říkají, že za jediný den si průměrný člověk pomyslí na 60 tisíc myšlenek, na které myslel už den před tím. Dá se to nazvat ,, zbídačené myšlení,,.

Lidem, kteří dnem za dnem, táhnou hlavou stejné myšlenky a většina z nich negativních, padli do pasti špatných negativních návyků.

Místo, aby se zaměřili na to dobré, co v jejich životech je a přemýšleli o tom, jak to dobré učinit ještě lepším, jsou vězni své minulosti. Někteří z nich si dělají výčitky z rozbitých vztahů, jiní mají finanční problémy, někteří se užírají svým dětstvím, které nebylo zrovna perfektní. Další se upínají k nicotnostem, přemýšlí, jak se špatně k ním zachovala prodavačka v obchodě nebo pokladní v supermarketu.

Ti, kteří dovolují svému vědomí, aby se těmito myšlenkami zabývalo, se nechávají okrádat o svoji životní sílu. Blokuji potenciál energii svoji mysli a tím mu nedovolují konat zázraky.

Mysl dokáže splnit všechna přání, emocionální, fyzické a dokonce i duchovní. Tyhle lidi si nikdy neuvědomí, že ovládaní jejich mysli, je základem ovládaní vlastního života. Způsob jakým myslíme, je pouze výsledkem návyků.

Zkuste si uvědomit, čím Vaše vědomí doopravdy je. Je největším darem přírody. Musíš pochopit, že mentální síla k nám přichází skrze návyky. Nic víc a nic míň.

Lidé, kteří dřív dosáhli víc než jiní nebo ti, co jsou šťastnější než jiní, se jen naučili tento výchozí materiál lépe používat a oduševnit. O žádný nadpřirozený zázrak ve skutečnosti nejde.

V podstatě existuje jenom jedna věc, kterou můžeme zcela kontrolovat a to je ,, naše vědomí ,,.

Sami se můžeme rozhodovat s čím se budeme zabývat a rozhodnout o situacích, které nás potkávají. A to je jeden z největších, nejjednodušších pokladů moudrosti, které si musíš osvojit.

Tvář tvého největšího nepřítele, může být tváří mého nejlepšího přítele. Událost, která se může někomu zdát jako tragédie, může být pro druhého skvělá příležitost. Jak může být tragédie, něčím jiným, než tragédií?

Jeden příklad:

učitelka učila děti v jedné staré škole. Protékalo střechou, byla tam zima, ale děti ji měli rádi a rodiče si ji vážili a řídili se její radami. Pomáhala a udělala vše co bylo nutné. Jednoho dne, ale žhář tuto školu podpálil a budova lehla popelem. Všichni lidé to považovali za velkou tragédii a ztrátu. Časem hněv ustoupil a místo ní se v lidech usadila Apatie.

Smířili se s tím, že jejich děti zůstaly bez školy. A co učitelka? ta byla věčnou optimistkou, na rozdíl od ostatních. Z této tragédie spatřila příležitost. Vysvětlila rodičům, že škola, která lehla popelem, byla stará, prošlapaná podlaha, nevyhovující střecha a tohle byla příležitost, na kterou čekali. Spojili síly, udělali sbírku a školu vybudovali novou. Mnohem lepší, která bude sloužit dětem po mnoha budoucích let.

Zvítězilo dobro nad tragédii osudu. Ať tě v životě potká cokoliv, jen ty sám rozhodneš o tom, jak na to budeš reagovat.

Pokud se rozhodneš hledat pozitivní situace za každé okolnosti, tvůj život dostane nový rozměr. A to je jeden z nejdůležitějších zákonů přírody. Tvůj vnější svět je odrazem tvého vnitřního světa. Pokud se naučíme usměrňovat svoje myšlenky a způsob jakým reagují na události svého života, naučíme se tím řídit svůj vlastní osud. Dává to smysl. Krize – znamená lekce = příležitost růstu.

Boj – přináší sílu a bolest se může stát výborným učitelem. Pokud chceš překonat bolest, nejdřív ji musíš zažít.

Jak bych si mohl vědět, co je to radost z dosažení vrcholu, pokud by si před tím nenavštívil nižší bod pod údolím? Abychom si mohli vážit toho dobrého, musíme nejprve ochutnat to špatné. Nehodnoťte události dobré a špatné, spíš se je pokus prožít. Požehnej jim a hlavně se z nich pouč. Ve všem co tě potká, se skrývá poučení z lekce. A tyhle lekce jsou potravou pro tvůj růst. Vnitřní i vnější, bez nich by jsi uvíznul na mrtvém bodě.

Většinou lidé vyzrají po nejtěžších zážitcích. Pokud se ti přihodí, že něco nedopadne dle tvých představ, vždy měj na paměti, že příroda to zařídila tak, že když se jedny dveře zavřou, je to proto, aby se druhé otevřeli.

Jestli se tohle naučíš a denně proměníš vše na pozitivní, navždy se zbavíš trápení. Vysvobodíš se z vězení své minulosti a stane se z tebe Architekt vlastní budoucnosti. Začněte žít ze své představivosti a ne ze svých vzpomínek. Pokud se naučíš ovládat vlastní myšlenky a živě si představovat všechno co očekáváš od svého života, i tu se probudí dřímající síly. Začneš vytvářet právě takový život, o kterém věříš, že si zasloužíš.

Oprašte své dětské sny a začněte je realizovat, uvidíš jaké se začnou dít věci, o kterých jsi jako dítě snil. Vesmír se s tebou spojí a naučí tě čarovat.

Tím, že jste žili život plný chaosu a starostí, jste zapomněli na vaše dětské sny plné radosti a štěstí. Splňte si je a uvidíte jak budete šťastní.

Mysl je jako každý sval, jestli jej nebudete posilovat, tak zeslábne. Pokud ji budeš posilovat, vtáhne do tvého života vše, po čem toužíš. Přinese ti dokonalé zdraví, štěstí, úspěchy. Hranice tvého dokonalého života jsou tam, kde si je sám nastavíš. Každá vnitřní proměna vyžaduje čas, úsilí a hodně vytrvalosti. Vychutnej si celý proces své osobnosti a osobní růst. Čím méně se budeš soustřeďovat na výsledek, tím rychleji se dostaví. Buď trpělivý a výsledek se dostaví, když to budeš nejvíc potřebovat.

Štěstí je, když si v životě najdeš nějakou vášeň, koníčka. Pokud jej promítneš do své práce, která tě bude živit a naplňovat, do tvého života vstoupí hojnost a veškeré tvé tužby se snadno naplní. Úspěch stejně jako štěstí není možné vytvářet. Musí vyplynout a to se stane jako vedlejší efekt osobního odevzdání se něčemu, co je větší než já sám. Jakmile se vám podaří nalézt své poslání, celý svět ožije. Každé ráno se budete probouzet s nevyčerpanou energii a nadšením. Všechny myšlenky soustředíte na svůj cíl. Nebudete plýtvat silu na nic jiného co není nutné. Oprostíte se od dělání si starostí z nedůležitých věcí. Vypěstujete si hluboký cit pro vnitřní harmonii, budete vedení k tomu, aby jste splnil svůj cíl. Je to nádherný pocit. Ti, kteří vstávají z východem slunce, mají společnou jednu věc, všichni mají poslání, jsou pohánění  láskou co dělají a žijí v přítomném okamžiku. Proto nedochází ke žádné ztrátě energie.

Obavy nás ochuzuji o naši přirozenou energii. Způsobuji, že naše mentální energie a potenciál unikají, jako vzduch z duše kola. Trošku svým životem zariskujte, zatřeste, vymeťte pavučiny, vydejte se na méně prozkoumané stesky. Většina lidí žije ve svém pohodlí, ale nejlepší pro sebe může udělat, pravidelně tento kruh překračovat. To je cesta uvědomit si hluboký potenciál lidských možností a schopností. Jak se můžeš dostat do předu, když budeš pořád držet nohu na brzdě? Seber odvahu a zamysli se, co je tvým posláním tady na zemi?

Pamatuj si, buď řídíš svoji mysl nebo řídí ona tebe. Dnešek a každá jiná chvilka je DAR. Čas ubíhá rychle, důležité je, aby člověk našel své životní poslání a byl šťastný.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět varlete

Michal

Dobrý den. Chytl jsem od přítelkyně příušnice a po týdnu se mi objevil zánět pravého varlete (přikládám foto zprávy). Nasadili mi antibiotika Doxybene, jelikož jsme následkem příušnic přišli o miminko (přítelkyně byla těhotná), chci udělat maximum pro doplnění antibiotické léčby.
Děkuji, Michal.

Dobrý den Michale,

záněty varlat jsou běžně léčitelné antibiotiky. Léčení záleží od rozsahu zánětu a celkového zdravotního stavu. Doporučuji klid na lůžku.

Zánětu se můžeme zbavit změnou jídelníčku. Z jídelníčku vyřaďte mléčné výrobky, kávu, cukr, lepek, ztužené tuky. Vyhýbejte se  zpracovaným potravinám, které přirozené živiny ztrácejí, a naopak jsou nabušené konzervanty, barvivy, aromaty a dalšími nežádoucími látkami.

Doporučit do jídelníčku:

  •  Zelenina by měla tvořit větší část vašeho protizánětlivého jídelníčku. Vše co nejméně zpracované a ideálně čerstvé.
  • ovoce, hlavně bobuloviny. Ovoce jezte méně než zeleniny kvůli nadbytku fruktózy.
  • zdravé, co nejméně zpracované tuky
  • tučné mořské ryby
  • ořechy
  • koření zázvor, kurkuma
  • kvalitní čaje

Proti zánětu je výborný vitamín C. Ochraňuje buňky, podporuje imunitní systém, který je důležitý při obraně těla proti infekcím. Silná imunita – je proto pro vznik zánětu prvořadá.

Na zánět můžu doporučit bylinky ( tinktury) – heřmánek, kočičí dráb, vrbovka, ostropestřec, řepík, černý bez, šalvěj s levandulí, bobkový list, brusinky…

Michale, vyzkoušejte některé rady a věřím, že zdravotní problémy se vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800