Úvod Herbář dle názvu a účinků bylin Vlaštovičník větší

11. listopadu 2021 |

Vlaštovičník větší (Chelidonium majus)

Ve starých bylinářích se vlaštovníčník nazývá ( boží dar), boží list, oční koření, zlatý kořen ). Z názvu si můžeme domyslet, v jaké úctě byla kdysi táto rostlina, kterou dnes mnoho lidí pokládá za jedovatý plevel.

Osobní popis:

Vlaštovičník nejraději roste na jižních okrajích lesa, při zdech, plotech, na rumištích. Ať je již léto jakkoliv suché, i když jsou jižní stráně vyprahlé, ze stonku vždy vytéká mnoho oranžovo žluté šťávy. Vlaštovičník však najdeme i v zimě, ky je vše pokryto sněhem, pokud jsme si zapamatovali místo, kde roste. Vlaštovičník má silný kořen, listy na líci smutně zelené, vespod nasivělé, květy žluté. Kořen sbíráme v dubnu, nať v květnu. Má nepříjemnou vůni a ostrou, hořkou chuť. Šťávou z něho se odstraňují bradavice i kuří oka. Celá rostlina obsahuje pryskyřice.

Účinek:

 • pročišťuje krev, játra a napomáhá tvorbě krve
 • je nejspolehlivější při těžkých onemocněních jater, zvláště, když se užívá v čerstvém stavu.
 • dobře ovlivňuje látkovou výměnu
 • při onemocněním žlučníku a ledvin
 • při hemeroidech
 • pálení konečníku
 • při píchání a pálení při močení
 • při hučení v uších ( v těchto případech je třeba pouze spařit vlaštovičník a popíjet během dne dva šálky)
 • při chorobách kůže. kuřích okách, bradavicích a nemizejících lešejích.
 • léčí šedý zákal ( používáme šťávu z vlaštovičníku tak, že vlaštovičník rozdrtíme mezi prsty a potřou se koutky zavřených očí) pomáhá to i při unavených očí
 • skvrny na rohovce
 • při krvácení a odchlípnuté sítnice ( používáme šťávu z vlaštovičníku tak, že vlaštovičník rozdrtíme mezi prsty a potřou se koutky zavřených očí.
 • při kožní rakovině ( potřít až pětkrát choré místo čerstvou šťávou)

Používaná část:

Květ, stonky, listy, květy čerstvá šťáva

Způsob použití:

Tinktura, koupele, odvar, nálev

Nálev z vlaštovičníku: jedna zarovnaná čajová lžička bylinek na ¼ litru vody, jen spaříme.

Vlaštovičník nesmíme použít na mateřské znaménko. Používá se spolu s kopřivou a výhonky černého bezu jako podpůrná kůra při leukémii.

Velmi rychle se vyléčí žloutenka.

Zevně se dává jako odvar nebo kašovité obklady proti ztvrdlým žlázam, vředům a kožní neduhy.

Mají-li ženy chlupy ve tváří nebo silně ochlupené ruce nohy, tak to ukazuje na poruchy ledvin. Napadená místa se potírají šťávou z vlaštovičníku, kterou získáme odstředivkou.

Související výrobky

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Psoriáza - lupénka

Zdenka

Děkuji moc paní Darině za odpověď. Ještě jsem zapomněla na jeden problém syna, kterým je lupenka ve vlasech, lokty kolena. Nejvíce ve vlasech. Prosím, poradíte i jemu? Děkuji.

Dobrý den paní Zdenko,

pokud se jedná o syna – Psoriáza ( lupénka )– dokáže být skutečně devastujícím a nepříjemným kožním onemocněním. Nejběžnější místa, kde se nemoc projevuje bývají lokty, kolena, chodidla……Chronická psoriáza je jednou z nejvíce nebezpečných kožních nemocí. Má nevzhledné fyzické projevy, pacientům zhoršuje život a různé komplikace.

Psoriáza téměř vždy zahrnuje i další onemocnění. Příčiny lupénky je vnitřní znečištění organismu. Špatné stravování, pitný režim, vyprazdňování, problémy s páteří, dědičné sklony. Účinnou léčbou je léčení zevnitř. Mazání mastiček na kůži je jen doplněk. Přísná dieta bez živočišných tuků, sladkostí, smažených jídel, nikotin, alkohol a stresu. Nejlepšími přírodními prostředky k očistě jsou syrové ovoce a zelenina. První řadě je nutná detoxikaci a vyčištění těla od toxinů.

Doporučuji čaj ze žlutého šafránu, z kořene šťovíku. Výborné jsou i bylinky –  kustovnice, aloe vera, jetel luční, bříza, dvouzubec. Doporučuji denně pít čaj z listů jilmu (Imus rubra). Výborné působí i  břečťanová tinktura. Ptačinec tinktura – zevnitř i vnitřně nebo mast na mazaní postižených míst.

Na lupénku ve vlasech můžete použít – Cannaderm Atopos, je to vlasová kúra proti lupénke. Cutishelp – konopná mast proti lupénke…..

Paní Zdenko, věřím, že vyzkoušíte některé rady a zdravotní problém bude ustupovat.

Přeji Vám a synovi, vše dobré, spoustu příjemných a klidných dní.

Darina

 

Mám cukrovku cca 10 let, kompenzovaná. před asi půl rokem zvýšená kyselina močová, před 2 měsíci cholesterol. Před dvěma roky po chybném kroku - otok kotníku a postupně zdeformovaná šlapka. Lékaři s tím nechtěli nic mít. Nyní jsem našla dobrou lékařku zaměření úrazy sportovců. Rtg. artoróza kotníku. Začínají mě bolet kýčle, rameno a kolena. Tytéž problémy má syn - zjištěna taktéž artróza. Otec ji měl také. Prosím neznáte pomoc? Zdeňka

Dobrý den paní Zdenko,

Cukrovka  neboli diabetes mellitus je zatím nevyléčitelné, avšak  zvládnutelné onemocnění. Existuje mnoho teorií o příčinách cukrovky, od nánosů cholesterolu kolem buněk, po autoimunitní problémy a genetiku. Pokud cukrovka není včas podchycená a léčená, dochází postupně k dalším poruchám a potížím. Kořen lopuchu – napomáhá udržovat normální hladinu glukózy v krvi. Dále kořen Čekanky (obsahuje Inulin) – má příznivý účinek na hladinu cukru v krvi. Výborný sladidlo –čekankový sirup. Odvar  z borůvkových listů.  Borůvkové listy obsahují velké množství vitamínu C, který má ve vysokém množství podobné účinky jako inzulin. Jalovec – pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi a pozitivně ovlivňuje přirozenou obranyschopnost organismu.

Trpíte bolesti kloubů – mnoho lidí řekne, že jsou to příznaky stárnutí. Ale to není pravda. Všichni víme, že cholesterol je nebezpečný. Ucpává cévy, ztenčuje je, čímž ovlivňuje průtok krve. Ale naše cévy neucpává jenom cholesterol jsou to i ,,aterosklerotické nánosy,, (nečistoty). Hromadění cholesterolu zužuje průměr cév čtyřikrát až pětkrát. Snižuje se kvalita života, zvyšuje se krevní tlak, bolesti hlavy, bolesti kloubu, bolesti zad, slabost, apatie, vyčerpanost.  Nejvíc vápenatých solí se hromadí v mozkových cévách. Cévy čekají na vyčištění. Máte vysoký cholesterol? – s přesličkou to snadno zvládnete, bylinka se podílí na udržení jeho správné hladiny. Proti cholesterolu pomáhá  – skořice s medem.  Užívejte denně. Dále – Lískové i Para ořechy – blahodárně působí  na hladinu cholesterolu v krvi. Rozmarýn – ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a vylučování, respektive pročištění těla.

Příčiny zvýšení kyseliny močové – nadměrná konzumace jídla, alkoholu, únava, stres, opakované záněty… Projevy jsou především silnou bolestí a otokem některých kloubů až deformací kloubů. Boj s kyselinou močovou, může být velmi zdlouhavý. Použijeme čaj z petržele a jednou týdně bylinnou koupel (různé, jaké máte doma). Bylinná lázeň , by měla mít teplotu vody 37°C. Zůstaňte v ní ponořeni až po špičku nosu deset až třicet minut. Někdo vám musí postupně zvyšovat  teplou vodu na 38 až 39°C, ale nesmí vám to dělat zle. Ať vás někdo, pod vodou dobře vydrbe kartáčem nebo to udělejte sami, před vstupem do koupele. Budete-li si lázeň dopřávat pravidelně jednou týdněbrzy se kyseliny močové zbavíte. Koupel podpoříme pitím čerstvé zeleninové šťávy a též pomáhají přikládat zelné naklepané listy na bolavé místa. Pít nálev listů břízy – je nabitý zdraví prospěšnými látkami proti kyselině. Můžu doporučit ještě přírodní přípravky, které kyselinu močovou rozpustí  Rdesno- hadí kořen). Od bolestí pomůže kopřivová mast a CELER –  kdo často používá  k jídlu hlízy i listy, nebude mít problémy s kyselinou močovou.

Pokud máte bolesti kloubů, snažte se vyhnout jíst rajčata, brambor a baklažány. Právě ony napomáhají  vylučování soli a škrobovitých sloučenin, které se ukládají  v kloubních vacích.  Táto zraňuje citlivý povrch kloubů s množstvím nervových ukončení a způsobuje bolesti, které vám nedají žít ani spát. Vratič květ ( pouze do koupele) –připravíme silnější nálev, louhujeme zhruba 15 minut. Přidáme do koupele, která by měla trvat 10-15 minut. Koupele rukou a nohou mají silný antirevmatický účinek, účinná je také masáž revmatismem postižených svalů a kloubů mastí z vratiče. Vratič je nejsilnější přírodní lék na bolavé klouby. MSM (methylsulfonylmethan) je organická forma síry , která hraje důležitou roli při vzniku kolagenu, elastinu a keratinu , a přispívá tak k normální regeneraci pohybového aparátu.

Paní Zdenko, popsala jsem vám pár rad, které můžete vyzkoušet.  Věřím, že vaše problémy se postupně vyřeší a život si bude opět užívat bez bolestí

Přeji vám vše dobré a hodně trpělivosti.

Darina

 

 

Anální fisura

Jana

Dobrý den,mám diagnostikovanou anální fissuru,podstoupila jsem odstranění strážního výrůstku,ale nesnesitelné bolesti přetrvávají.Problémy trvají dva měsíce,jen po stolici.Dělám si sedací koupele z dubové kůry,doplňuji vlákninu,více piji vodu,ale stále žádná úleva.Lékař mi řekl,že budu muset na operaci.Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den Jani,

anální fisura – je bolestivý problém a často doprovázený krvácením. Trpí tím hodně lidí, i když s tím málo kdo zajde k lékaři. Léčba existuje a je účinná.

To, že jste zajela k lékaři je super. Tento zdravotní problém, pokud se neřeší, přechází v chronický problém. Trhliny se rozšižují, objevuje se svědění, někdy mokvání a uzdravovaní se spomaluje.

Pokud fisura, vznikla poprvé, může se zhojit i sama. Ta chronická však většinou vyžaduje léčbu a  ulevit od bolesti a odstranit stažení. V první řadě je třeba dietou napravit případnou zácpu a zajistit, aby stolice byla měkká. Hodně pít.

Doporučuji vysoký příjmem vlákniny ve stravě. Ovoce a zelenina, případně psyllium, patří mezi nejlepší volby. Mezi další metody léčby anální fisury patří: projímadla, sedací koupele v přesličce,  pak  SUPERHOJIVÁ MAST, mast měsíčkova, jitrocelová ( zkratka mastě a oleje, které nevysušují) a v nejhorším chirurgický zákrok.

Jani, přeji hodně trpělivosti a věřím, že nějaké rady vyzkoušíte a problémy se zmírni nebo vyléči.

Darina

 

 

Hypofunkce štítné žlázy.

Petra

Dobrý den, mám diagnostikovanou hypofunkci štítné žlázy, beru Letrox 50 od 15 let, nyní je mi 39let. Chtěla bych se zeptat na bylinku, která by byla schopná vyladit hormony, ty mám jak na houpačce. Z toho extrémně silná menstruace a léčím se s anémií.
Nyní přes rok trpím na pálení žáhy, a začne to, když se rozčílím a to je na denním pořádku. Zažívám teď křivdu, snažím se tomu čelit, ale potřebovala bych s tím pomoci. Moc děkuji

Dobrý den Petro,

Štítná žláza je velmi důležitý orgán, ve kterém  dochází ke tvorbě hormonů. Pokud štítná žláza funguje špatně, je jasné, že i příznaků jsou desítky. Dostatek hormonů  je důležitý, protože všechny buňky, svaly a orgány v těle, závisí na produkci hladiny hormonů ve štítné žláze. Kromě tvorby hormonů se podílí na produkci energie v buňkách, přeměňuje živiny na energii. Hypotyreóza je často důsledkem předchozího zánětu štítné žlázy, který zanechává velké procento buněk štítné žlázy poškozených (nebo mrtvých) a neschopných produkovat dostatečné množství hormonů.

Mezi typické příznaky patří únava, slabost, zimomřivost a studené končetiny, zpomalený metabolismus, zadýchávání, přibývání na váze…. Kromě toho je také častá chronická zácpa, únava a nedostatek energie, nízký krevní tlak…..

U žen může hypotyreóza způsobit déle trvající a silné krvácení při menstruaci.

Na pálení žáhy doporučuji – 2 dcl vody + lžičku jablečného octu + půl lžičky sódy bicarbony, zamíchat a vypít.

Petro, vše co popisujete, souvisí se štítnou žlázou a tím, že pociťujete křivdu, stres vám ke zlepšení zdravotního stavu nepomůže, ale jenom zhorší. Všem odpusťte i sobě a uleví se vám.  V životě se nám stávají různé křivdy, ale když se to už stalo, změnit to nejde. Tak se s tím vyrovnejte a těšte se i z maličkostí a uvidíte, že život bude hezčí.

Doporučím pozornost hlavně na čerstvé potraviny ( ovoce a zeleninu).

Funkci štítné žlázy zhoršuje zelenina – kapusta, brokolice i květák. Dále je problematická i sója, zelí, křen, hořčičné semínka.  Zařaďte do jídelníčku  makrelu, lososa. Omezte smažené jídla, uzeniny, cukr, konzervy a některé mléčné výrobky.

Podpořte štítnou žlázu – hořčíkem,  vitamínem D, selen, zinek, chlorella, …

Obecně doporučená konzumace jodu skrze mořské ryby.

Můžu doporučit –  koupele s mořskou solí, které jsou nesmírně užitečné. Suché či vlhké zábaly se solí vám pomohou vypudit vodu z tkání.

Ještě doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty bylin pro činnost štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Petro, doporučím hlavně klid a žádný stres. Vyzkoušejte některé rady, chce to hodně trpělivosti, meditace, procházky na čerstvém vzduchu a pozitivní myšlení.

Darina

 

 

 

 

 

 

Hleny na průduškách

Karla K.

Hleny na průduškách (na hrudi). Dlouhodobě.

Dobrý den paní Karlo,

pro zbavení se hlenu, je důležitý pitný režim. Ideální je horký čaj, do kterého vymačkáme citron a přidáme med.

V náročných situacích, jako jsou onemocnění dýchacích cest, tělo potřebuje více živin. Některé byliny, jako je tymián a břečťan, jsou obzvláště bohaté na živiny a  ideální jako doplněk stravy.

Tymián obsahuje velké množství éterických olejů, což působí na  rozpuštění hlenu a usnadňuje vykašlávání.

Antibakteriální účinky se ovšem přisuzují i cibuli a česneku, které  snižují hustotu hlenu a usnadňují jeho vykašlávání. I čaj ze zázvoru a kardamonu,  uvolňuje dýchací cesty.

Extrakt Blahovičníku (Eucalyptus) pomáhá při zánětech horních cest dýchacích. Rozpouští a uvolňuje hlen a tím usnadňuje vykašlávání a volné dýchání.

Lišejník islandský a Anýz – celkově podporuje tělo, přirozenou imunitu a napomáhá vykašlávání.

Lékořice (kořen), Jitrocel, Kopřiva, Mateřídouška, Sléz, Proskurník lékařský (ibišek), květ divizny, březové listí  a Oman – podporují průdušky, plíce a dýchání.

Paní Karlo, popsala jsem vám byliny, které posilují a uzdravují dýchací cesty. Věřím, že některé vyzkoušíte a vaše problémy se zlepší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Bakterie v močovém měchýři

Zdenka

Krásný den prosím dneska jsem se od lékaře dozvěděla že mám bakterie v močovém měchýři od srpna jsem 2× antibiotika a mám takový vodnatý výtok s močovýho měchýře. Mám znova přinést skumavku s močí na vyšetření. Co za bylinky poradíte. Moc děkuji.

Dobrý den Zdenko,

zánět močové trubice (uretritida) se projevuje především změnami při močení. Nejběžnější jsou pálení a řezání při močení. U zánětu je časté nutkání na močení a zkaleným až bělavým výtokem. Většinou se jedná i o zánět pochvy, a tím hrozí rozšíření infekce na děložní čípek, vejcovody i dělohu.

U žen se vyskytuje nejčastěji nekapavčitá uretritida a její nejčastější příčinou jsou bakterie, které vniknou do močové trubice. Bakterie se vyskytují v oblasti konečníku a pochvy. Rozmnožovat se můžou nedostatočnou hygienou, při sexuálních aktivitách, ale příčinou může být i jiné onemocnění.

Úspěšnou léčbou je klid a dodržování pitného režimu, čím bakterie vyplavíme z těla.

Pít doporučuji čistou vodou a bylinkové čaje. Výborné jsou jíst i brusinky.

Doporučuji Echinacey, jako základný lék (tinktura – aktivuje funkci ledvin), homeopatika Catharis (odstraňuje dráždění a bolest při močení).  Dále jsou vynikající – Výtažky smrku, červený jetel, měsíček lékařský, třezalka, řebříček….

Lichořeřišnice  má mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické. Pomáhá tedy především při léčbě zánětů močového měchýře.

Černý bez, kořen čekanky – pomáhá při zánětu močových cest.

Divizna – udržuje normální funkci močového měchýře a ledvin.

Přeslička – užitečná při problémech s močovými cestami.

Při infekčním zánětu moč.cest – pomáhá křen selský.

OMAN – ničí bakterie, které produkují hnis, proto se používá na dezinfekci močových cest. 

Účinné jsou teplé sedací koupele 37°C s přidáním bylinek ( měsíček lékařský, třezalka, řebříček…). Zánět močového měchýře vyvolávají patogenní mikroby (stafylokoky, streptokoky a bakterie coli.

Při infekci močového měchýře vyzkoušejte – 2 lžíce mleté skořice + 1 lžička medu a dcl vody. Vypijte, pomáhá proti bakteriím v močovém měchýři.

Zdenko, věřím, že některé rady vyzkoušíte a váše problémy se vyřeší. Přeji hodně trpělivosti a klidu.

Darina

Štítná žláza

Veronika

Dobry den,mam syna 12 let.Zjistili mu cystu na stitne zlaze(kolem 4cm).Naplnena tekutinou.Dalsi mensi cysty a uzliky kolem.Syn hodne ji sladke,je hrozne nervozni,ma spatne vztahy s otcem(ten mel jako maly skoro to same-a nakonec skoncil bez stitne zlazy a take spatne vztahy s otcem).Asi ho ceka punkce,ktere se dost bojim.Odbery krve na šž byly v poradku.Jde cysta nejak prirodne rozpustit??Mockrat dekuji za odpoved.Veronika v.

Dobrý den Veroniko,

sama píšete o vztahu s otcem, jaký váš syn má. A proto by bylo nejvhodnější tenhle špatný stav řešit.

Štítná žláza je životně důležitý endokrinní orgán odpovědný za hormonální pochody v těle.  Ovlivňují rychlost látkové výměny, spotřebu kyslíku, růst a vývoj. Pro správnou tvorbu obouch hormonu je důležitý dostatek selenu a obecně doporučená konzumace jodu skrze mořské ryby. Jíst denně lžičku máku. Uzlíky na štítné žláze – pomáhá řešit šťáva Aronie a Lapacho. Šalvěj, levandule lékařská – pozitivně ovlivňuje a podporuje funkce štítné žlázy, respektive hormonální rovnováhu.

Můžu doporučit –  koupele s mořskou solí, které jsou nesmírně užitečné. Suché či vlhké zábaly se solí vám pomohou vypudit vodu z tkání.

Veroniko, věřím, že některé rady vyzkoušíte. Vztahy s otcem se vyřeší a syn bude opět plný energie a radosti.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

 

Cholesterol

Pavel

Dobrý den, potřeboval bych poradit jakou přírodní cestou pročistit cévy od cholesterolu. Děkuji za info Pavel.

Dobrý den Pavle,

ke zvýšení cholesterolu v těle dochází nevhodnou stravou, v důsledku nadváhy a obezity, kouřením, pití alkoholu, nedostatku pohybu nebo cukrovky…..

Cholesterol je nepostradatelný pro lidské zdraví. Je součástí všech buněk, je základní stavební jednotkou nervů, mozkových buněk a je nutný pro tvorbu hormonů. Částečně je člověk schopen si jej vyrobit sám, částečně jej přijímá v potravě.

Rozlišují dva druhy cholesterolů – HDL a LDL. Ten první má ochrannou funkci, protože nadbytečný cholesterol odvádí zpět do jater, kde metabolizuje.

LDL tělu nesvědčí, protože se usazuje v cévních stěnách v podobě aterosklerotických plátů. Cévy a žíly ztrácí svou pružnost a ucpávají se. Když je céva zcela ucpaná, orgán, který vyživuje, odumírá.

Na pročištění cév jsou vhodné:

Šípky, hloh, jmelí, jalovec, přeslička, rdesno – snižují cholesterol.

Angrešt – posiluje cévy a čistí cévy od cholesterických usazenin.

Česnek – v krvi napomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu a cukru.

Kořen čekanky a pýr plazivý – prospívá ke snižování hladiny cholesterolu.

Červený rybíz a aronie – zamezuje ukládaní cholesterolu.

Lískové i Para ořechy – blahodárně působí  na hladinu cholesterolu v krvi.

Rozmarýn – ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a vylučování, respektive pročištění těla.

Kurkuma, funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním

Další recept  na vyčištění krevních cév:

Budeme potřebovat sušené rozinky, meruňky, švestky, fíky a šípky. Vše vložte do hrnce a zalijte vodou tak, aby bylo veškeré ovoce potopeno. Takto ho nechte namočené přes noc. Ráno vložte vše do mixéru a vytvořte přírodní a silný lék, jehož je vhodné užívat jednu vrchovatou polévkovou lžíci třikrát denně, nejlépe asi 30 minut před jídlem. Takto připravenou směs lze pár dní bez problémů uchovávat v lednici.

Příjem tekutin je důležitý hned po ránu, kdy je krev po klidovém režimu utlumená a potřebuje se rozproudit. Namísto kávy zvolte čistou vodu nebo zelený čaj.

Pavle, určitě vyzkoušejte některé rady a věřím, že problémy se vyřeší.

Přeji vše dobré.

Darina

Covid a posílení imunity

Růžena

Dobrý den, vloni jsem prodělala COVID. Užívala jsem kortikoidy - prednison. Od té doby mám výrazně sníženou imunitu, která se projevuje opakujícími se infekcemi močových cest.
V květnu a červu letos opět kortikoidy pro COVID s dušností. Od poloviny srpna neustálé infekce močových cest. Užívala jsem ATB - naslepo macmiror a ciplox -3 dny. Poté dle kultivace nejprve zinnat, pak 14 dní klid a pak opět Amoksiklav 10 dní. Minulý týden moč dle kultivace sterilní.
Od toho víkendu opět potíže a vysoké množství leukocytů v moči. Etiologie : Proteus mirabilis a E. Colli.
Prosím, poraďtě mi, co na to, aby se to stále nezvracelo ?
Také prosím, čím nejlépe posílit imunitu? Doma mám tinktury z vilcacory, mumia, černuchy seté, rakytník., moringu čaje. Nevím, jak používat míchat dohromady, aby nevznikly interakce. Či něco dalšího přikoupit.
Děkuji moc za pomoc a rady.

Dobrý den Růženko,

omlouvám se, že odpovídam až teď, ale nestíhám.

Kortikoidy je nejhorší pro organizmus, celý se rozhodí a pak trvá dlouho, jej dostat do normálu.

Virus Covidu infikuje nervová zakončení – rozdíl mezi únavou a dušností.

Dýchavičnost (dušnost) se objevuje i když člověk sedí, bez jakékoli námahy.

– potřebujete pít hodně tekutin s vitamínem C-vysoké dávky 1-2 gramy, ale přírodní, ne chemicky vyrobený.

Covid-19 váže kyslík, takže kvalita krve je špatná (houstne) a kyslíku je méně.

Také se doporučuje užívat denně aspoň 2 tbl. Aspirinu, Apronaxu, NE BRUFEN a PARALEN.

Odpočívejte a spěte alespoň 7-8 hodin

– Pijte dostatek tekutin, vitamíny D, A, B, selen, zinek, magnezium

– Všechna jídla musí být horká (ne studená)

Proto vše, co musíte udělat, abychom virus zničili, musíme udělat eradikací viru.

A měli bychom konzumovat více alkalických potravin, jako:

◉ Banány

◉ Zelené a žluté citrony

◉ Avokádo

◉ Česnek (nejméně 2 – 3 stroužky denně, ke všemu, co se hodí)

◉ Mango

◉ Mandarinky

◉ Ananas

◉ Řeřichu

◉ Pomeranče

(  je to doporučení od lékaře).

Je důležité tělo vyčistit od chemie a posílit imunitu. Po Covidu je výborně pít čaj z Tužebníku a homeopatika:

Kalium muniatik 5 kuliček ráno pod jazyk.

Arsemicum Album 5 kuliček ráno pod jazyk.

Tinktury, které máte střídejte, třeba po třech dnech, aby si tělo vybralo, co potřebuje.

Výborný proti Covidu posilovat imunitu – Černý rybíz, eleuterokok (žeň šeň)

Po Covidu se doporučuje posílit imunitu – Kotvičník, černý rybíz, žeň šeň.

Močovým cestám prospíva :

Lichořeřišnice  má také mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické. Výše zmíněná látka glukotropaeolin je vylučována močí a v menší míře dýchacími cestami. Ještě než však naše tělo opustí, působí bakteriostaticky na stafylokoky, Proteus vulgaris, streptokoky, salmonely a pod. Pomáhá tedy především při léčbě zánětů močového měchýře.

Účinné jsou teplé sedací koupele 37°C s přidáním bylinek ( měsíček lékařský, přeslička, třezalka, řebříček…). Zánět močového měchýře vyvolávají patogenní mikroby (stafylokoky, streptokoky a bakterie coli.). Doporučuji Echinacey, jako základný lék (tinktura – aktivuje funkci ledvin), homeopatika Catharis (odstraňuje dráždění a bolest při močení), 

Při infekčním zánětu moč.cest – pomáhá křen selský, kořen čekanky, vřes, zlatobýl, třezalka, výtažky smrku...Zánět močového měchýře povzbudí – jalovec, kopřivové semínka.

Na zvýšení imunity, též doporučuji – olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém.

Prášek MSM –  posíluje imunitní systém a obnovuje hladiny glutathionu, které jsou důležité pro boj s infekcemi.

Růženko, vyzkoušejte některé rady a věřím, že váš zdravotní stav a problémy ustoupí.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

 

Ředění krve

Želmíra

Dobrý den, beru léky na ředění krve, po problémech, Stacyl 100g denně, ale chci ho vysadit. Poradi mi někdo nějakou přírodní léčbu, děkuji Krausová

Dobrý den paní Želmíro,

Já vám můžu doporučit bylinky na ředění krve, ale je nutné, aby jste se domluvila s vaším lékařem, jestli je možné vyřadit léky. Váš zdravotní stav neznám, to ví váš odborný lékař a rozhodnout může pouze on.

Bylinky – na ředění krve je rutin. Šípky, Aronie – podporují lepší vstřebávání rutinu do těla. Rutin dále obsahuje – chřest, routa, slupky jablek, slupky jablek,  kůra citronových plodů, nektarinky, broskve, kiwi, lesní plody, banány, zelený čaj, černý čaj, pohanka.

Ořech královský, zázvor, tužebník – snižuje hustotu krve.

POZOR!  Kdo bere léky na ředění krve – NESMÍ Lichořeřišnici, srdečník obecný, řimbabu ani brusinky.

Přeji pěkný den

Darina

DOBRÝ DEN PROSÍM O RADU LEČIM SE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ARITMIE . UŽ DLOUHO MĚ BRNÍ JAZYK A DÁSNĚ PROŠLA JSEM NĚKOLIKA LÉKAŘI ALE NIKDO NEVĚDĚL CO TO MUŘE BÝT. DĚKUJI ZA RADU. HUDECOVÁ

Dobrý den Drahuško,

arytmie, je porucha srdečního rytmu a jedna z nejčastějších srdečních nemocí. Jedná se o nepříjemný pocit, kdy srdce pracuje pomaleji nebo naopak má zrychlené bušení srdce. Arytmii vyvolává střes, úzkost, deprese, strach, srdeční vady, fyzická námaha, hypertenze……je nutné odborné lékařské vyšetření.

Nadledvinky samozřejmě významně ovlivňují nervy, které vyživují srdce. A jsou-li nadledvinky oslabené a acidóze nestojí nic v cestě, dochází k usazování cholesterolu. Srdce má nedostatečné prokrvování a selhává, člověk je unavený, trpí otoky nohou, dušností, bolest na prsou, pocit tíhy na horní částí hrudníku…

Tento nenahraditelný svalový orgán může být  postižen řadou problému, většinou z důsledku nezdravého životního stylu.

Výborné tonikum pro srdce je ptačinec, ostropestřec, kozlík lékařský, kořen čekanky…

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Uklidňující účinky na srdce, silné bušení, tlumí napětí – hloh (listy, květy plod), svízel vonný, tinktura z Šišáku.

Rozchodnice růžová, žen šen – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Dále – šípky,  černucha setá (olej), pomáhá udržovat čisté cévy bez tukových usazenin a usnadňuje průtok krve.

Pozor ! arytmie může vyvolávat česnek medvědí.

Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.

Brnění jazyka je běžný příznak nedostatečné činnosti štítné žlázy. Dále to může způsobovat nedostatek vitamínů B12 nebo nedostatek vápníku a zvýšení draslíku. Další může být porucha jazykových nervů nebo brnění způsobuje krční páteř.

Těch zdravotních problému, které brnění vyvolává je spoustu. Pokud se léčíte se štítnou žlázou , je pravděpodobné, že problém bude ve snížení funkce štítný žlázy.

Doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty na zvýšení (hyperfunkci) činnosti štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Drahuško, věřím, že některé rady využijete a váš zdravotní stav se zlepší. Chce to trpělivost.

Přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

Doporučím skvělé produkty Salvia Paradise Kozlík lékařský kapsle 120 ks, Salvia Paradise Čekanka kořen 250 g,….

Atopický ekzém, astma

Nicol

Dcera od tří měsíců atopický exém ,astma alergie.
Nyní velmi suchá šupinatá kůže po celém obličeji.
Při jakémkoli setkání s vlhkostí(vzduchu )rapidně se zhorší.
Výjimkou však pobyt u moře.
Též přetrvává problém z dýcháním (astma ?)
Léky žádné nebere ,již od dětství se touto klasickou léčbou stav spíše zhoršil.
Velice kladně působí podání jakéhokoli homeopat. přípravku na cokoli.
Myslíme si že na vině slabá imunita po neustálých antb. podávaných v dětství na opakované zápaly plic.
Vyšetření klasickou medicínou nám žádný problém nebyl nalezen.

Dobrý den Nicol,

je to smutné, ale v dnešní době stále roste počet dětí s astmatem, alergiemi i s ekzémem. Alergie u dětí je nejčastější příčinou vzniku atopického ekzému. Je dokázáno, že 70 % dětí si ekzém vyléčí. Bohužel riziko astmatu, přetrvává. Astma patří mezi jednu z nejčastějších chronických chorob. Na vzniku astmatu se podílí několik faktorů. Jsou to : alergie na různé látky, hlavně na pyly, plísně, roztoče…Astma je způsobená špatnou slezinou.

Olej z černého kmínu – úspěšně léčí Astma. Vhodný doplněk na průduškové astma – bazalka pravá. Výborná je i pivoňka lékařská, Kalísia, Plícník lékařský, divizna…

Imunitu podporuje – kořen lopuchu, rakytník, kopřiva, echinacea, petrželová nať, Jitrocelový sirup…

Já , bych vám doporučila obrátit se na centrum – regenerace.cz

Jsou to odborníci lékaři – přírodní medicíny na léčbu Astma. Mají regenerační program = konkrétní řešení vašeho astmatu.

Nicol, přenechám řešení odborníkům. Přeji vám hodně energie a dceři zlepšení zdravotního stavu.

Darina

 

Brnění nohy, únava, pocení

Tereza

Dobrý den,
delší dobu mě trápí brnění levé nohy, únava a noční pocení.

kdy cukrovka, štítná žláza v pořádku.

čekám na výsledky na boreliózu a vysledky z MG mozku. jsem uz lehce nervozni…

dle PL lehce zvetsena jedna krcni uzlina napdame HOD. Lymfon mam se nejak obavat?

Dobrý den Terezko,

Vaše zdravotní problémy jsou vážné, ale pokud se o vyšetření starají odborníci, není důvod být nervózní.

Nejčastější příčinou zvětšených uzlin na krku, jsou angíny, infekční nemoci, či reakce na rozsáhlý zánět zubu. Může být ale způsobená i štípnutím hmyzu nebo od páteře.  Pokud se uzlina vyskytne, signalizuje nějaký zánět v těle, který určitě ukážou výsledky z vyšetření.

Brnění nohy, únava a vše okolo, může způsobovat právě krční uzlina. Je mi líto, ale pokud nemáte ještě výsledky, co je příčinou zdravotního problému, musíme vyčkat.

Já bych doporučovala klid, nestresujte se, ten to může jenom zhoršit. Nemyslete na to nejhorší, choďte mezi dobré lidi, na procházky do přírody, bavte se o hezkých věcech, buďte za vše vděčná, těšte se i z maličkostí……

Doporučila bych zatím – Řepík lékařský,  je osvědčeným pomocníkem, pomáhá tlumit veškeré zánětlivé procesy na těle i uvnitř těla. Proti únavě bych doporučila hořčík.

ČAJ z Lichořeřišnice – obsahuje přírodní penicilin.

Kopřivový kořen – přispívá k zachování vitalityduševní rovnováhy a napomáhá osvěžení těla. Kopřiva obsahuje vápník, hořčík, fosfor, železo, síru, draslík, křemík, jód, vitamíny A, C, B, K, karotenoidy, chlorofyl, serotonin, histamin, třísloviny a flavonoidy, kyselinu mravenčí aj. Nálev – 1 vrchovatá čajová lžička na 1/4 l vroucí vody, pouze spaříme a 15 minut louhujeme. Popíjíme 2 – 3 šálky denně.

Terezko, zatím vám nic jiného nemůžu doporučit, pokud nebudeme vědět přesně stanovenou diagnózu a příčinu, která problém vyvolává.

Přeji hodně energie a hlavně pevné nervy. Věřte, vše bude dobré.

Darina

Prostata

Zdeněk

Dobrý večer.
Manžel se díky Pánubohu a jeho bylinkám uzdravil z rakoviny.
Změnil životosprávu i myšlení .
Nyní ho však trápí zvětšená prostata.
Máte pro něj prosím radu na bylinky?
Děkuji mnohokrát manželka.

Dobrý den přeji.

Potíže s prostatou jsou přirozenou součástí mužského stárnutí a jejich intenzita se stupňuje s věkem. Již muži kolem 40 let věku pociťuji tyto komplikace. Kolem 50 roku věku je zvětšená prostata již nejčastější zdravotní potíž, kterou muži v této době řeší.

Doporučím – Kopřiva kořen a kopřivové semínka – pomáhají při normální funkci močových cest a prostaty. 

Pro zlepšení močení  čaj – Jalovec.

Máta peprná – pozitivně ovlivňuje funkce prostaty a močových cest.

Vrbovka malokvětá čaj  – obnovuje překrvení.

Pýr plazivý – zbavuje bolesti při močení.

Řepeň durkoman a lichořeřišnice – proti zánětu.

Doporučím ještě bylinné produkty

Nespavost, neklid, napětí.

Kateřina

Dobrý den, potřebovala bych pro manžela bylinky, které napomuzou od nespavosti, neklidu, zklidnění nervů a celkového napětí 🙂 děkuji za pomoc... Katka M.

Dobrý den Kateřino,

dnešní spěch, stres, osobní problémy, úzkost, strach, životné prostředí a celková problematika a napětí ve světě nás psychický ničí a unavuje. Člověk je neklidný, vyčerpaný a tím pádem nemůže usnout. Organismus i nervový systém je oslabený.

Naše tělo potřebuje klid, procházky na čerstvém vzduchu, zdravý jídelníček, dostatek pitného režimu, být veselý a radovat se i z maličkostí.

Nezabývat se sledováním zpráv v televizi, která se snaží držet lidi ve strachu a stresu. A to je právě výsledek naších zdravotních problému. Zvýšená únava, nervozita, malátnost, zhoršená koncentrace, poruchy soustředění, podrážděnost, snížený pracovní výkon. Co se jím v mnoha případech daří.

Nespavost patří mezi nejčastější poruchy spánku, při které je narušené usínání nebo průběh spánku. Spánek je pro náš organismus velmi důležitý. Dochází při něm k psychické a fyzické regeneraci.

Doporučím čaj na zklidnění i spánek – Kozlík lékařský, Meduňka, Mučenka, Chmelové šištičky, květ lípy, květ vřesu.

Levandule lékařská – přispívá ke zdravému spánku. Máta peprná – podporuje klidný spánek a relaxaci. Nálev – čaj – jednu čajovou lžičku zalijte 1/4 l vroucí vody, pokud čaj připravujete v konvici, přidejte navíc 1 lžičku. Přikryjte a nechte 15 minut louhovat, poté přeceďte. Užívá se 3x denně.

Vyčerpaně a neklidné tělo potřebuje schladit a právě to dokážou byliny s hořkou chutí.  Benedikt čubet  kombinovaný s pomerančovou kůrou. Účinné látky se velmi rychle vstřebávají a dokážou zregenerovat organizmus po fyzické i psychické stránce. Ochlazení všeobecně tělu prospívá a probouzí ho k lepším výkonům.

Cítíte nedostatek síly? Nemáte na nic náladu a jste nervózní? To se stane, když tělo začne šetřit energii. Ucpané cévy zabraňují transportu živin potřebných pro orgány a tělo snižuje svou aktivitu na minimum. Chce to vyčistit cévy – mateřídouška, srdcovka obecná, chmel, lípa, třezalka, přeslička a  extrakt z plodů hlohu. 

Na podrážděnost pomáhá –  olej z jalovce.

Kateřino, věřím, že manžel vyzkouší některé rady a jeho problémy  se vyřeší.

Přeji vám hodně zdraví, síly a trpělivosti.

Darina

Doporučím ještě produkty.

 

Dobrý den, potřebovala bych poradit cystou na játře, mám geneticky, ale za poslední rok se mi zvětšila. Často to tak zvláštně tlačí.
Pak mám žlučníkové kameny, chtěla bych zkusit přírodní cestu…
Děkuji

Dobrý den Jani,

cysty velmi často souvisí s celkově sníženou imunitou organismu, alergiemi a chronickými záněty v těle nebo častými kandidózami. Můžu doporučit – Slzovku (tahá z těla, co se zapoudřilo) cysty na vaječníkoch, na játrech, ledvinách i v prsu.

Dobrých výsledků při léčbě dosahuje kombinace tinktury svízele syřišťového a jeřábu ptačího. Léčba trvá několik měsíců, proto je třeba trpělivosti a vytrvalosti.

Lidi, kteří mají potíže se žlučníkem se obvykle budí v dobu mezi             23.00 – 1. 00 hodinou.

Na žlučníkové kameny doporučím – čaj z kořene Čekanky, sirup šípkový, který je proti tvorbě kamenů. Dále žlučnikové kameny rozpuští- šťáva  ČERNÉ ŘEPY ( pozor v malém množství 10 kapek 3 x denně).

Ještě můžu doporučit – malé žlučníkové kameny a bahno rozpustíte Rabanonem, stačí využít jedno celé balení a můžete po měsíci kůru zopakovat. Větší kameny… pít měsíc 100% jablečný džus, ten kameny zmenšuje a zaobluje. Musíte ale 2 litry denně. Poslední týden přidat každé ráno na lačno lžičku olivového oleje.

Na nedostatečnou činnost žlučníku popíjejte čaj  – květ černého bezu, kopřivové semená, řebříček obecný….

Jani, věřím, že některé doporučení vyzkoušíte a vaše problémy se zlepší nebo dokonce zmizí.

Přeji hodně trpělivosti a věřte, že budete opět plná života a energie.

Darina

Uzlíky na štítné žláze

Petra

Dobrý den mám uzle ve štítné žláze už několik let.Jinak štítná žláza funguje .V loni jsem měla covid a skončila na kyslíku v nemocnice uzle se zvětšily.Je něco na zmenšení uzlů na operaci nechci když štítka funguje jak má .Děkuji.

Dobrý den Petro,

převážná většina uzlů na štítné žláze nevyvolává žádné příznaky a nepředstavuje závažný zdravotní problém. Často se stává, že pacient o svém uzlu ani neví, dokud vám ho lékař neobjevil při náhodném vyšetření. Důvod vzniku může být různý.

V řadě případů není žádná léčba nutná a postačí sledování velikosti uzlu ultrazvukem. V některých případech je vhodná tzv. supresní léčba hormonem štítné žlázy, jejímž cílem je zpomalit eventuální růst uzlu. Také je možné odebrat malý vzoreček buněk z uzlu k mikroskopickému vyšetření. Toto tzv. cytologické vyšetření pak pomůže určit, zda se jedná o uzel maligní, částečně podezřelý či nepodezřelý.

Přesné příčiny tvorby uzlíků nejsou známy, souvisejí zčásti s nedostatkem jódu. Prevencí tedy je dostatek jódu v potravě, alespoň jednou za týden jíst mořské ryby a užívat jodidovanou sůl.

Určitě bych doporučila nejdříve pročištění organismu:

MSM – síra hraje důležitou roli při detoxikaci. ( Užijeme na špic lžíčky do čaje.)

Tužebník jilmový – užívá  se vždy tam, když chceme odvést škodlivé zplodiny z organismu.

Pampeliška, čekanka a lopúch kořen – podporuje vylučování a pročišťuje organismus.

Fenykl, třezalka, jalovec, přeslička – je vhodný na detoxikaci těla.

Křen selský ve všech podobách – prohřívá, uvolňuje, rozpouští, čistí.

Bylinné směsi efektivně pomáhají v léčbě štítné žlázy – Rozrazil lékařský, lněné semeno, komonice, dubová kůra, šťovík (ještě roste všude na loukách).

Doporučuji ještě následující léčivé rostliny ( tinktury):

Ořešák královský, Bříza, Karbinec evropský (nať), Aronie ( plod), řasa – Chaluha bublinatá, Pískavice řecké seno.
Jako zábal bych vyzkoušela plátky červené cibule kolem krku a zabalit. Nechat působit.

Dále jako zábal – rozklepat zelné listy nebo listy z lopuchu a obalit krk a zabalit. Nechat působit.

Petro, věřím, že nekteré rady vyzkoušíte a váš problém se zlepší. Chce to trpělivost a věřit, že vše bude dobré.

Darina

 

 

Se svým zdrav. problémem bojuji již od začátku covidu jaro 2020, budu se snažit být stručná. Svým špatným životním stylem jsem si v té době zřejmě únavový syndrom, kdy jsem nebyla schopná vstát z postele, věčná únava, problémy s tlakem. Měla jsem za sebou dost hektické období, hodně přesčasů, drastická dieta (16 kg dole za rok), málo spánku, rekonstrukce v bytě, vše v jeden čas. Protože jsem cítila, že něco není v pořádku, začala jsem lítat po doktorech od obvodního přes kardiologa, imunologa, internisty, orl, neurologa atd. až po psychiatra.
Do svých 56 let jsem neměla neschopenku, ale až mi nasadila paní doktorka první antidepresiva, tak kvůli vedlejším účinkům jsem skončila na 5 týdnů doma. Pak jsem byla chvíli na občasném Neurolu, a tak nějak jsem fungovala. V červnu roku 2020 jsem dostala do srdce třetí stent a od té doby mám problémy horšího rázu, ovšem nevím, zda to má souvislost. Začala jsem občas pociťovat nervozitu, měla jsem třes, pak ataky a úzkosti, strašná únava, kdy jsem usínala i dopoledne. K tomu se přidal problém s jakoukoliv činností od žehlení po nákupy, vaření, úklid. Ještě v roce 2021 to bylo jakž takž, sice hrozné vstávání, neschopnost ráno se vůbec obléci a jít ven. Také na mě byly zkoušeny další ATD, vydržela jsem jen pár dnů, než se dostavily vedlejší účinky a já opět šla pro další léky, a tak to bylo stále dokola. V tom roce se to ještě dalo, zkoušela jsem i bylinky, procedury, terapie, meditace…
Stav se mi však zhoršoval a já Vám nyní popíšu současnost. Od paní doktorky mám dvoje ATD, nevím, zda je mi zle z nich, trápí mě také deperzonalizace a derealizace, jsem prostě mimo. Největší problém mám s hlavou, resp. s mozkem-začalo mi asi před 6 měsíci nenápadně brnět na temeni hlavy, pak se to rozšířilo po celém mozku, někdy bolí jen levá půlka, jindy zabolí tam či tam. Ze začátku mi bylo zle jen ráno, kdy jsem prostě vůbec nevstala a ležela třeba do oběda, protože to prostě nešlo. Časem se přidávalo i noční pocení, špatně mi bylo už i odpoledne a nyní je to od rána do večera. Mívám i brnění nohou a rukou (RS dle lumbálky nemám), byla jsem i na EEG, CT, MR. Poslední dny už je to k nevydržení, mozek mi doslova vaří, silné tlaky a mám ho jakoby zastřený, nedá se to dost dobře popsat. Vstávání katastrofa, někdy motolice, rozostřené vidění, stále zle, nemůžu takto dál fungovat. Ještě před 2 měsíci se mi stávalo, že se mi z ničeho nic ulevilo, vše špatné odešlo a já se cítila naprosto v pořádku jen do dalšího rána, kdy bylo vše zpět-neschopnost vstát, něco dělat…
Vůbec nevím, co to s tou hlavou mám, pravda je, že toto brnění a mravenčení v mozku mi taky někdy začalo po zapálení cigarety, před tím jsem však s kouřením žádné problémy neměla. Nyní už nekouřím raději.Netuším, k čemu to ještě přirovnat, ale mám kompletně rozhozený organismus včetně trávení. Ráno do sebe nemůžu nic dostat, jen vstanu, začne to strašné pálení a brnění v mozku, někdy je to na temeni, někdy po stranách, někdy celá hlava a stále celý den, je to na zbláznění. Po ránu jsem také nervózní, snad úzkost také, no prostě nanic.
Také se stávalo, že jsem cítila takové jakoby praskání nebo lupání v hlavě. Já věřím, že je to léčitelné a nebudu to tak mít napořád. ATD očividně nesnáším a řekl mi to i pan léčitel Hnilica z časopisu Meduňka, že ty mi nepomohou, spíše naopak. Ať jsem v klidu, sedím či ležím, chodím, stojím-stále hlava, poradíte, prosím?
Jinak beru lék na tlak Kapidin 10 a Anopyrin na ředění krve kvůli stentům v srdci. Už jsem také slyšela od jednoho pana doktora, že Anopyrin nemám brát, ať ho vysadím, což bych nejraději udělala včetně léků psycho. Chtěla bych žít bez chemie a ne obětí Zentivy. Prosím poraďte, už nevím, jak dál. Nemůže to být ucpání cév, nedokysličení,zúžení nebo je to nevratné? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana

Dobrý den Jani,

Vaše zdravotní problémy, které popisujete jsou skutečně vážné. Píšete, že to vše začalo, když jste onemocněla Covidem.

Ano, tělo bylo oslabené a vy píšete, že v tom čase jste pracovala i přes časy, málo spánku, držela drastickou dietu, rekonstrukce bytu, ….tak se nemůžete divit, že tělo si řeklo a DOST!

Léky na depresi,  ředění krve, na tlak…je úplně zničujíci pro organismus.

Pokud nezačnete o organismus pečovat zdravě, tak ho nikdy nenastartujete.

Píšete, že i pan doktor vám radil, že Anopyrin nemáte brát, ať ho vysadíte. Nerozumím, proč ho teda berete? Každý z nás má imunitní systém, který se nám stará o zdraví. Užívaním spoustu léku, imunitní systém šíleně zatěžujeme a oslabujeme. Pak se nemůže divit, že vás přenasleduje jedna nemoc za druhou.

Já bych začala tím:

vážit si sama sebe, být na prvním místě, přát sobě i druhým, dopřát si hlavně klid, žádný stres. Hodně čerstvého vzduchu a procházek. Zdraví jídelníček a pravidelný pitný režim. Neuzavírat se do sebe, ale hlavně vyhledávat společnost milých a pozitívních lidí, s kterými je vám dobře. Úzkost léčit hudbou, hezkými fotkami z krásných událostí a dostávat se do pozitívní nálady. Nekoukat na zprávy, reklamy a nebavit se o nemocech. Čím se člověk zabívá a nejvíc na to mysllí, to i přitahuje.

Doporučuji při Covidu inhalovat jedlou sodu do vody. Klienti pišou, že jim to hodně pomohlo. Můžete to vyzkoušet též, zničí to spoustu bakterií.

Hořec,  dostane do pohody každého jedince. Jeho vliv na organizmus skvěle doplňuje heřmánek římský. Dokážou vyloučit z těla přebytečné látky, které nám ubírají sílu.

Vyčerpané a přepracované tělo potřebuje schladit a právě to dokážou byliny s hořkou chutí.  Benedikt čubet kombinovaný s pomerančovou kůrou. Účinné látky se velmi rychle vstřebávají a dokážou zregenerovat organizmus po fyzické i psychické stránce. Ochlazení všeobecně tělu prospívá a probouzí ho k lepším výkonům. Pelýněk pravý – na lačno (lžička do čaje) povzbudí trávení.

Cítíte nedostatek síly? Nemáte na nic náladu? Máte vysoký tlak, tlaky v hlavě a problémy se srdcem? To se stane, když tělo začne šetřit energii. Ucpané cévy zabraňují transportu živin potřebných pro orgány a tělo snižuje svou aktivitu na minimum. Chce to vyčistit cévy, připravte si – extrakt z plodů hlohu, extrakt z mateřídoušky, extrakt ze srdcovky obecné, extrakt z plodů chmele, extrakt z květů třezalky a lípy, extrakt z přesličky rolní. Užívejte 3 x denně lžičku.

Kopřivový kořen – přispívá k zachování vitalityduševní rovnováhy a napomáhá osvěžení těla. Kopřiva obsahuje vápník, hořčík, fosfor, železo, síru, draslík, křemík, jód, vitamíny A, C, B, K, karotenoidy, chlorofyl, serotonin, histamin, třísloviny a flavonoidy, kyselinu mravenčí. Nálev – 1 vrchovatá čajová lžička na 1/4 l vroucí vody, pouze spaříme a 15 minut louhujeme. Popíjíme 2 – 3 šálky denně.

Sklon k časté psychické i fyzické únavě, u často nemocných pacientů pomáhá Silicea jako homeopatický lék velmi dobře.

Jani, věřím že některé rady využijete. Buďte trpělivá a pečlivě se o sebe starejte. Uvidíte, že váš imunitný systém to ocení a nastartuje se. Budete opět plná energie a radosti ze života. Důležité je věřit a dělat proto co nejvíc.

Darina

Dobrý den,trápí mě zvýšená únava, buseni srdce zadychavani a nespavost večer sice usnu rychle,ale cca po 2 hodinách se vzbudím a převalují se.Lecim se s vysokým krevním tlakem.Po covidu se to vše zhoršilo.Na ekg a krevní testy v pořádku.

Dobrý den Lenko,

je možné, že vaše zdravotní problémy ovlivňuje hladina estrogenu a progesteronu, které začínají klesat a to vede k poměrně rozsáhlým změnám v organismu ženy. Postupně se zastavuje menstruační cyklus a tělo se připravuje na klimakterium.

Následující léky pak mohou posilovat a léčit organismus v přechodu: Salvia, Ovosan D 3 a Ignatia, ale také Sepia D 6 a Aconitum D 10. Tento způsob léčby posílí spánek a zklidní organismus. Vrátí se veselá povaha, naleznou znovu svou psychickou rovnováhu a radost ze života. Právě proto je dobré brát tyto léky a posílit celkový zdravotní stav ženy v klimakteriu. Doporučím ještě pít čaj – kontryhel, červený jetel, řebříček, chmel ( jsou to byliny, které vás dostanou do pohody),pomáhají i při nespavosti. Dále – Kopřivový kořen přispívá k zachování vitalityduševní rovnováhy, zklidnění.  Kopřiva obsahuje vápník, hořčík, fosfor, železo, síru, draslík, křemík, jód, vitamíny A, C, B, K, karotenoidy, chlorofyl, serotonin, histamin, třísloviny a flavonoidy, kyselinu mravenčí aj. Nálev – 1 vrchovatá čajová lžička na 1/4 l vroucí vody, pouze spaříme a 15 minut louhujeme. Popíjíme 2 – 3 šálky denně. Ještě můžete vyzkoušet – Hořec,  dostane do pohody každého jedince. Jeho vliv na organizmus skvěle doplňuje heřmánek římský. Dokážou vyloučit z těla přebytečné látky, které nám ubírají sílu. Proti bušení srdce doporučuji  – svízel vonný, hloh i tinktura z Šišáku Bajkalskeho. Skvěle účinkuje na zklidnění a na činnost srdce.

Lenko, popsala jsem vám bylinky, které vám pomůžou problémy řešit. Věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše zdravotní problémy se upraví.

Přeji vše dobré a hodně trpělivosti.

Darina

 

Střeva, nafouklé břicho....

Petra

Dobrý den léčím se Štítná žláza,vysoký tlak,intolerance na železo,alergie,léky euthyrox,bysoprolon mylan 5mg,feronat infuze on dva měsíce,xyzal můj problém je stále nafouklé břicho vše mi vykrkava ,jak kdybych měla v puse aceton,hořkost,cokoliv sním snad jak kdybych nestrávila nyní jsem opět odeslána na vyšetření žaludku a problém trpím na zácpu připadá mi dokud se střeva úplně nenacpou tak nejdu kadit ,dostanu strašně křeče v břiše povolí to až tehdy až se veškerá stolice protlačí střevy a úplně že mě jde voda ,pak mě strašně bolí střeva a jsem jak zmlácena na zácpu trpím strašně dlouho ,není u mě problém klidně 8dni se nevyprázdnil,děkuji moc za rady♥️

Dobrý den Petro,

vše co popisujete je problém se střevy. Já, neznám váš jídelníček, pitný režim, užívání léku a hlavně jestli máte nějaký pravidelný pohyb. Na to vše reagujou střeva. Podle mně, jsou zněčištěné, zanesené a třeba je vyčistit.

Dubová kůra – pozitivně ovlivňuje fungování střev. Dubová kůra se podává ve formě odvaru – 1 čajová lžička drcené kůry na 1/4 l šálek vody, povařit 8 minut a ihned slít. Užívá se 2 – 3x denně. Ve formě prášku – 5x denně na špičku nože.

Dále – MSM může pomoci obnovit střevní výstelku a snížit zánětlivé nebo alergické reakce na určité potraviny. Je také prospěšný pro osoby, které se potýkají se syndromem děravého střeva. MSM zlepšuje propustnost a absorpční schopnosti buněk ve střevním traktu. Zvyšují svalový tonus žaludku a střev, což pomáhá efektivně posouvat potravu v trávicím traktu.

Ještě doporučím :

Jitrocelový sirup – udržuje správnou funkci střev.

Na činnost gastrointestinálního traktu, zejména pohyb střev a mikroflóru – přispívá kořen kopřivy.

Sléz – pohlcuje plyny a jedy ze střev, mírně projímá.

Čekanka obsahuje Inulin – podporuje aktivitu metabolismu a tvorbu užitečných střevních bakterií. Podporuje procesy trávení, a tak usnadňuje vyprazdňování. Čekankový sirup pro lidi co trpí zácpou.

Petro, napsala jsem vám pár rad, které můžete vyzkoušet. Doporučuji ale, odborné lékařské vyšetření, váš zdravotní stav to vyžaduje.

Přeji vše dobré a hodně trpělivosti.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800