
Náznaky, že nesnášíte LEPEK!
Lepek je protein, který se nachází v pšenici, ječmenu a jiných obilovinách.
Jednou nejvážnější formou intolerance na lepek je nemoc celiakie. Jde o autoimunitní onemocnění kdy dochází k poruchám tenkého střeva. Lepek aktivuje abnormální imunitní reakci, která přímo napadá střevo u celiaků. To může vést k dlouhodobým zdravotním komplikacím, kdy živiny v těle není možné správně absorbovat. U většiny lidí, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, se zjistilo, že když vyloučí ze stravy lepek jejich příznaky a zdravotní problémy zcela zmizí. Přečtěte si, které příznaky jsou nejčastěji při aleuronová intoleranci.

V tomto článku zjistíte:
Náznaky, že nesnášíte lepek:
1. Kožní problémy
Psoriáza, dermatitida, ekzém a akné jsou kožní problémy, které se objevují, když člověk má nesnášenlivost lepku. Puchýře, svědění, vyrážka, pálení a zarudnutí jsou nejčastější příznaky vyplývající z nesnášenlivosti lepku.
2. Únava
Vědecké studie, která byla provedena za účelem zkoumání vztahu mezi nesnášenlivostí lepku a únavou ukázala, že nesnášenlivost lepku snižuje tělesné energetické zásoby kvůli zánětu což způsobuje v konečném důsledku únavu a vyčerpání organismu.
3. Auto imunitné onemocnění
Při intoleranci na lepek tělo vylučuje protilátky, které mohou způsobit nadměrné imunitní reakce, čili tělo začne napadat i zdravé buňky. Pokud trpíte nějakou autoimunitní chorobou, zkuste vynechat lepek a mělo by se dostavit zlepšení.
4. Bolest kloubů a svalů
Bolest kloubů a svalů je jedním z nejčastějších příznaků intolerance na lepek.
5. Zubní problémy
Zubní kazy a vředy v ústech jsou běžné ale nenápadné příznaky citlivosti na lepek. Vzhledem k snížené absorpci živin, lidé s nesnášenlivostí lepku, mají nižší hladinu vápníku – což je pro zdraví zubů nezbytné.
6. Migrény
Nejnovější studie ukázala, že lidé, kteří mají intoleranci na lepek, zažívají mnohem více chronických bolestí hlavy a migrén.
7. Přibírání na váze
Mnoho lidí trpících nesnášenlivostí lepku neočekávaně tloustnou. Tělu chybí živiny, kvůli snížené absorpci a to nás nutí více jíst. Lidé, kteří vyloučí lepek ze stravy se častokrát vrátí zpět k jejich zdravé úrovni hmotnosti.
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Ekzém.
Dobrý den,prosím o radu co by pomohlo na ekzém?Začalo to na rukou a nyní se rozšířil na předloktí,kůže je rudá jako opařená.Děkuji Marcela

Dobrý den Marcelko,
miliony lidí trpí příznaky spojenými s ekzémem. Ekzém je chronické kožní onemocnění, které se projevuje zánětem, svěděním, puchýři a suchostí pokožky. Jeho příčiny jsou často vnitřní, spojené s oslabením imunitního systému a narušením rovnováhy v organismu. Kůže, jako největší orgán našeho těla, reaguje na problémy uvnitř těla.
Přesná příčina ekzému stále není známa.
Na vnitřní očistu pokožky je vhodné začít s detoxikačními bylinnými tinkturami. Skvělé účinky mají například tinktury z černého rybízu, dubu, měsíčku lékařského nebo penízovky, které pomáhají s detoxikací, zklidněním pokožky a posílením imunity. Důležité je také zaměřit se na očistu jater a střev, které jsou při ekzémech často zanedbávány. K tomu nám může pomoci například tinktura z ostropestřce nebo pupalky. Podporují regeneraci jater a zlepšují celkovou funkci organismu. Vyčistěte krev mladými kopřivami ( udělejte si čaj a popíjejte).
Výraznou úlevou mohou být zinkové masti při atopickém ekzému, kde podporují léčbu a mírní nepříjemné příznaky v podobě svědění, což v konečném důsledku pozitivně ovlivňuje i kvalitu spánku. Ošetřit postižené místa můžete i heřmánkovou vodou. Dále je ideální i Bio Aloe vera gel pro zklidnění podrážděné pokožky postižené ekzémem. Šťáva z aloe vera společně s meduňkovou a heřmánkovou vodou přináší okamžitou úlevu od svědění a zarudnutí. Extrakt z fermentovaných ředkviček navíc působí antimikrobiálně, což pomáhá předcházet dalšímu podráždění.
Přeji brzké uzdravení a trpělivost.
Darina