Náznaky, že nesnášíte LEPEK!
Lepek je protein, který se nachází v pšenici, ječmenu a jiných obilovinách.
Jednou nejvážnější formou intolerance na lepek je nemoc celiakie. Jde o autoimunitní onemocnění kdy dochází k poruchám tenkého střeva. Lepek aktivuje abnormální imunitní reakci, která přímo napadá střevo u celiaků. To může vést k dlouhodobým zdravotním komplikacím, kdy živiny v těle není možné správně absorbovat. U většiny lidí, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, se zjistilo, že když vyloučí ze stravy lepek jejich příznaky a zdravotní problémy zcela zmizí. Přečtěte si, které příznaky jsou nejčastěji při aleuronová intoleranci.
V tomto článku zjistíte:
Náznaky, že nesnášíte lepek:
1. Kožní problémy
Psoriáza, dermatitida, ekzém a akné jsou kožní problémy, které se objevují, když člověk má nesnášenlivost lepku. Puchýře, svědění, vyrážka, pálení a zarudnutí jsou nejčastější příznaky vyplývající z nesnášenlivosti lepku.
2. Únava
Vědecké studie, která byla provedena za účelem zkoumání vztahu mezi nesnášenlivostí lepku a únavou ukázala, že nesnášenlivost lepku snižuje tělesné energetické zásoby kvůli zánětu což způsobuje v konečném důsledku únavu a vyčerpání organismu.
3. Auto imunitné onemocnění
Při intoleranci na lepek tělo vylučuje protilátky, které mohou způsobit nadměrné imunitní reakce, čili tělo začne napadat i zdravé buňky. Pokud trpíte nějakou autoimunitní chorobou, zkuste vynechat lepek a mělo by se dostavit zlepšení.
4. Bolest kloubů a svalů
Bolest kloubů a svalů je jedním z nejčastějších příznaků intolerance na lepek.
5. Zubní problémy
Zubní kazy a vředy v ústech jsou běžné ale nenápadné příznaky citlivosti na lepek. Vzhledem k snížené absorpci živin, lidé s nesnášenlivostí lepku, mají nižší hladinu vápníku – což je pro zdraví zubů nezbytné.
6. Migrény
Nejnovější studie ukázala, že lidé, kteří mají intoleranci na lepek, zažívají mnohem více chronických bolestí hlavy a migrén.
7. Přibírání na váze
Mnoho lidí trpících nesnášenlivostí lepku neočekávaně tloustnou. Tělu chybí živiny, kvůli snížené absorpci a to nás nutí více jíst. Lidé, kteří vyloučí lepek ze stravy se častokrát vrátí zpět k jejich zdravé úrovni hmotnosti.
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Zánět mandlí
Dobrý den, roky mě trápí chronický zánět mandlí s čepy. Letos velmi kvalitní stěr z mandlí, Beta he. streptokoky , zaléčeno Penicilinem ,kortikoidy do nosu, po asi měsíci opět pobolívání v krku a vždy mě trochu bolí hlava. Kloktám střídavě Meridol a taky denně užívám Lichořeřišnici v gtt,kloktám x denně Kurkumu s trochou soli ve vlažné vodě. Vzhledem k věku se prý už nedoporučuje odstranění mandlí.
Co bych mohla ještě udělat nebo co vyzkoušet ?
Děkuji.
Hana Hrazdilová
Dobrý den Hanko,
záněty mandlí se nejčastěji vyskytují obvykle v zimě a na jaře, z důvodů větších klimatických změn. Zánět mandlí nevyléčíte tím, že je necháte vytrhnout.
Současně je třeba povzbudit funkci ledvin. Po antibiotikách sice méně odolný streptokok chcípne, ale ten odolnější přece jen v nějakém počtu přežije, a pokud jste současně neléčili prostředí, pak se znovu vykultivuje do plného počtu. Jenže už vzdoruje antibiotikům. Pokud mu pak ty mandle přece jen uštípnete, pak se prostě přestěhuje na kterýkolvek orgán v těle. A máte další problém. Je nutné omezit přísun sacharidů, kterými se ten streptokok nebo zlatý stafylokok a podobní prevíti vyživují.
Je třeba normalizovat funkci jater a slinivky břišní, tím se normalizuje kyselost či zásaditost sliznic a streptokok, či stafylokok nebude mít vhodné prostředí pro svou existenci a sám se z mandlí ztratí.
Játra vyčistí – Kerblík, kořen čekanky, rozmarýn, dobromysl, ostropestřec…..
Slinivku břišní – Kerblík, jetel, šalvěj, svízel sýřišťový…
Na ledviny i močové cesty je skvělá směs – přeslička + svízel + zlatobyl + hluchavka.
Doplňujte Selen a vaše srdce , ledviny, mozek a játra začnou pracovat jako dřív.
Nejlepší a vyzkoušený na zánět mandlí je jablečný ocet.
Doporučila jsem to už spoustu lidem a výsledek je 100% spokojenost.
Vezměte si špejli do uší nebo normální špejli a namotejte na ní vatu. Namočte do jablečného octu a pořádně vytřete mandle. Není to nic příjemného , ale velmi účinné.
Dále doporučuji bylinky – (řepík, tymián, majoránku, diviznu, mateřídoušku, jitrocel, přesličku …)
Přeji vám vše dobré a hodně spokojenosti a radosti.
Darina