Úvod Magazín Články Náznaky, že nesnášíte LEPEK!

15. listopadu 2021 |

Náznaky, že nesnášíte LEPEK!

Lepek je protein, který se nachází v pšenici, ječmenu a jiných obilovinách.

Jednou nejvážnější formou intolerance na lepek je nemoc celiakie. Jde o autoimunitní onemocnění kdy dochází k poruchám tenkého střeva. Lepek aktivuje abnormální imunitní reakci, která přímo napadá střevo u celiaků. To může vést k dlouhodobým zdravotním komplikacím, kdy živiny v těle není možné správně absorbovat. U většiny lidí, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, se zjistilo, že když vyloučí ze stravy lepek jejich příznaky a zdravotní problémy zcela zmizí. Přečtěte si, které příznaky jsou nejčastěji při aleuronová intoleranci.

V tomto článku zjistíte:

Náznaky, že nesnášíte lepek:

1. Kožní problémy

Psoriáza, dermatitida, ekzém a akné jsou kožní problémy, které se objevují, když člověk má nesnášenlivost lepku. Puchýře, svědění, vyrážka, pálení a zarudnutí jsou nejčastější příznaky vyplývající z nesnášenlivosti lepku.

2. Únava

Vědecké studie, která byla provedena za účelem zkoumání vztahu mezi nesnášenlivostí lepku a únavou ukázala, že nesnášenlivost lepku snižuje tělesné energetické zásoby kvůli zánětu což způsobuje v konečném důsledku únavu a vyčerpání organismu.

3. Auto imunitné  onemocnění

Při intoleranci na lepek tělo vylučuje protilátky, které mohou způsobit nadměrné imunitní reakce, čili tělo začne napadat i zdravé buňky. Pokud trpíte nějakou autoimunitní chorobou, zkuste vynechat lepek a mělo by se dostavit zlepšení.

4. Bolest kloubů a svalů

Bolest kloubů a svalů je jedním z nejčastějších příznaků intolerance na lepek.

5. Zubní problémy

Zubní kazy a vředy v ústech jsou běžné ale nenápadné příznaky citlivosti na lepek. Vzhledem k snížené absorpci živin, lidé s nesnášenlivostí lepku, mají nižší hladinu vápníku – což je pro zdraví zubů nezbytné.

6. Migrény

Nejnovější studie ukázala, že lidé, kteří mají intoleranci na lepek, zažívají mnohem více chronických bolestí hlavy a migrén.

7. Přibírání na váze

Mnoho lidí trpících nesnášenlivostí lepku neočekávaně tloustnou. Tělu chybí živiny, kvůli snížené absorpci a to nás nutí více jíst. Lidé, kteří vyloučí lepek ze stravy se častokrát vrátí zpět k jejich zdravé úrovni hmotnosti.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Dobrý den Silvie,

je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou  klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.

Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.

Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.

Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.

Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.

Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:

Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.

Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.

Přeji vše dobré .

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800