Nebezpečné příznaky cysty na vaječníku
Mnoho žen alespoň jednou během svého života trpí cystami na vaječnících.
Většina cyst jsou neškodné a zmizí samy i bez jakékoli léčby v průběhu několika měsíců. Někdy však prasknou a tehdy mohou způsobit vážné zdravotní komplikace.
Nejlepším způsobem, jak ochránit své zdraví, je znát příznaky, které signalizují vážnější problém a také vědět přírodní způsoby, které dokáží cysty odstranit.
V tomto článku zjistíte:
Nebezpečné příznaky cysty na vaječníku
Je dobré, pokud víte rozpoznat jejich příznaky a začít problém řešit dříve, než způsobí vážnější komplikace.
U cyst na vaječnících jde hlavně o následující příznaky:
- častá potřeba močení nebo potíže s močením
- netypické krvácení nebo bolesti během menstruace
- bolest během intimního styku
- zvracení a nevolnosti
- přibírání na váze
- ztráta chuti k jídlu a časté pocity plnosti
- tupá bolest v oblasti křížů
- bolesti nebo nadýmání v podbřišku
Možnosti léčby cyst na vaječníku
V případě, že zaznamenáte na sobě některé z uvedených příznaků, měli byste zbystřit pozornost a pro jistotu podstoupit odborné vyšetření u lékaře.
Standardní medicínská léčba obvykle zahrnuje operaci zaměřenou na odstranění cysty. Tu ale volte až tehdy, pokud by jiné, šetrnější způsoby nezabraly.
Proto, pokud vám lékař zjistí, že máte na vaječníku cystu, kromě uvedené medicínské léčby můžete nejprve vyzkoušet i některou z následujících přírodních metod.
Bylinky pro odstranění cysty na vaječníku
Ze zkušeností se na cysty osvědčily tyto dvě bylinky:
1. Plody stromu Vitex jehněčí (Vitex angus castus)
Jde o strom, který roste převážně ve Střední Asii, ale vyskytuje se i ve Středomoří. Ve středověku se zvykl pěstovat i v evropských klášterech jako koření.
Jeho plody kontrolují průběh menstruace, zmírňují krvácení, odstraňují bolesti v oblasti pánve a nutí cysty se zmenšovat.
U nás je seženete v některých obchodech se zdravou výživou, nebo můžete zkusit přes internet.
2. Lékořice
Lékořice dokáže efektivně vyrovnávat hormonální úrovně díky svým silným léčivým účinkem a podporou funkce nadledvin (důležitá žláza produkující mnohé hormony).
Kromě toho, lékořice je pro organismus ženy extrémně užitečná a patří mezi nejbezpečnější přírodní způsoby léčby cyst na vaječnících.
Postup: Povařte trocha lékořice ve vodě 5 minut. Pak čaj nechte chladnout a louhovat dalších 5 až 6 minut. Následně ho sceďte a vypijte. Užívejte 2 krát denně.
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Zdravím do bylinkové poradny. Před dvěma lety jsem prodělala střevní potíže po konzumaci zkaženého jídla a od té doby se mi střeva nevrátila do normálu. Nějakolik měsíců jsem trpěla stavem, který by se dal nazvat jako chronický průjem (vodnatá stolice několikrát denně). Ale nejsem si jistá, jestli to byl pouze následek střevních potíží. Mohlo to být způsobené i stresem. Z toho, co jsem byla schopná vypozorovat, tak na to neměly potraviny vliv. U lékaře jsem byla, tvrdil, že jsem v pořádku, nenašel žádný zánět ani bakterie, stěr byl v pořádku. Poslal mě na kolonoskopii, ale tam jsem nechtěla jít. Tak mi radil psyllium, ale to moc nepomáhá. Nyní je stav mnohem lepší. Ale přesto mám přibližně jednou za týden tekutou stolici. Léčím se jen se štítnou žlázou, beru Letrox. Jinak jsem zdravá. Chtěla jsem se zeptat, jestli na obnovení rovnováhy ve střevech existuje nějaká bylinná směs. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den paní Adámková,
proti otravě jídlem je nejlepší kořen čekanky nebo Lékořice lysá. Čekanka obsahuje Inulin – podporuje aktivitu metabolismu a tvorbu užitečných střevních bakterií.
Na očistu střev – kořen pampelišky, kořen čekanky a kořen lopuchu.
Sléz – pohlcuje plyny a jedy ze střev.
Lněné semínka – obsahují velké množství vlákniny, bílkovin, manganu, železa, fosforu, selenu, hořčíku a vitamínu B1,B6, a mají blahodárny vliv na střeva.
Očista střev – čaj z ořechových listů je skvělý na vyčištění střev.
Trnka květ, řepík – pro uchování normální funkce střevního traktu.
Na ozdravení střev – dobromysl.
Pilát lékařský – posiluje žaludek, čistí střeva.
Borůvková nať – podporuji správnou funkci střev.
Heřmánek pravý – napomáhá správné činnosti střev.
Routa vonná – přispívá k normální činnosti střevního traktu, ovlivňuje mikrobiální rovnováhu.
Na pročištění střev nalačno : 2 dcl vody + čtvrt malé lžičky sody bic. + čtvrt malé lžičky javorového sirupu.
Vyzkoušejte některé bylinky a věřím , že váš problém se vyřeší.
Darina