Úvod Magazín Články Nebezpečné příznaky cysty na vaječníku

16. listopadu 2021 |

Nebezpečné příznaky cysty na vaječníku

Mnoho žen alespoň jednou během svého života trpí cystami na vaječnících.

Většina cyst jsou neškodné a zmizí samy i bez jakékoli léčby v průběhu několika měsíců. Někdy však prasknou a tehdy mohou způsobit vážné zdravotní komplikace.

Nejlepším způsobem, jak ochránit své zdraví, je znát příznaky, které signalizují vážnější problém a také vědět přírodní způsoby, které dokáží cysty odstranit.

Nebezpečné příznaky cysty na vaječníku

Je dobré, pokud víte rozpoznat jejich příznaky a začít problém řešit dříve, než způsobí vážnější komplikace.

U cyst na vaječnících jde hlavně o následující příznaky:

  • častá potřeba močení nebo potíže s močením
  • netypické krvácení nebo bolesti během menstruace
  • bolest během intimního styku
  • zvracení a nevolnosti
  • přibírání na váze
  • ztráta chuti k jídlu a časté pocity plnosti
  • tupá bolest v oblasti křížů
  • bolesti nebo nadýmání v podbřišku

Možnosti léčby cyst na vaječníku

V případě, že zaznamenáte na sobě některé z uvedených příznaků, měli byste zbystřit pozornost a pro jistotu podstoupit odborné vyšetření u lékaře.

Standardní medicínská léčba obvykle zahrnuje operaci zaměřenou na odstranění cysty. Tu ale volte až tehdy, pokud by jiné, šetrnější způsoby nezabraly.

Proto, pokud vám lékař zjistí, že máte na vaječníku cystu, kromě uvedené medicínské léčby můžete nejprve vyzkoušet i některou z následujících přírodních metod.

Bylinky pro odstranění cysty na vaječníku

Ze zkušeností se na cysty osvědčily tyto dvě bylinky:

1. Plody stromu Vitex jehněčí (Vitex angus castus)

Jde o strom, který roste převážně ve Střední Asii, ale vyskytuje se i ve Středomoří. Ve středověku se zvykl pěstovat i v evropských klášterech jako koření.

Jeho plody kontrolují průběh menstruace, zmírňují krvácení, odstraňují bolesti v oblasti pánve a nutí cysty se zmenšovat.

U nás je seženete v některých obchodech se zdravou výživou, nebo můžete zkusit přes internet.

2. Lékořice

Lékořice dokáže efektivně vyrovnávat hormonální úrovně díky svým silným léčivým účinkem a podporou funkce nadledvin (důležitá žláza produkující mnohé hormony).

Kromě toho, lékořice je pro organismus ženy extrémně užitečná a patří mezi nejbezpečnější přírodní způsoby léčby cyst na vaječnících.

Postup: Povařte trocha lékořice ve vodě 5 minut. Pak čaj nechte chladnout a louhovat dalších 5 až 6 minut. Následně ho sceďte a vypijte. Užívejte 2 krát denně.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Dobrý den Silvie,

je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou  klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.

Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.

Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.

Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.

Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.

Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:

Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.

Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.

Přeji vše dobré .

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800