Úvod Magazín Články Oslabená imunita

4. listopadu 2021 |

Oslabená imunita

Podzim je roční období, kdy se příroda nádherně zbarvuje. Babí léto nám ještě nabízí příjemné teploty a krásné procházky přírodou. Všude je plno ovoce, začíná sběr švestek, jablek, hrušek a jiného ovoce. Náročná práce je i ve vinohradech, kde sklízejí hrozny.

Září, říjen a listopad jsou měsíce podzimu, kdy trápí lidí nachlazení, rýma a chřipky.

Co za to může?

Nejčastěji oslabená imunita, kvůli níž jsme mnohem náchylnější k virovým onemocněním. Někteří jsou zdraví jak rybičky a jiní trpí ucpaným nosem a bolesti v krku.

Jak na to, aby jsme předešli onemocnění?

Hlavní roli hrají vitamíny. Pro lidské tělo má velký význam vitamin C! Na podzim je organismus k nemocem náchylnější. Posiluje imunitu a tím zajišťuje obranyschopnost proti virům. Zabraňuje tvorbě oparů a dalším onemocněním infekčního a virového původu. Právě vitamin C je moc významný.

Než začnete v lékárnách nakupovat různé vitamínové pilulky, bonbóny a sirupy, zkuste si energii dodat přírodní cestou.

Mezi velké přírodní zdroje vitamínu patří, jeřabina, šípky, rakytník, kiwi a citrusové plody. Jako prevenci pijte bylinný čaj z echinacey, tymiánu, řebříčku, máty peprné, květ černého bezu, zázvoru, do kterého přidáme trošku medu.

Jezte cibuli a česnek, je to nejúčinnější přírodní lék proti nachlazení. Kurkuma a kajenský pepř, stimuluje a aktivuje náš imunitní systém.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět varlete

Michal

Dobrý den. Chytl jsem od přítelkyně příušnice a po týdnu se mi objevil zánět pravého varlete (přikládám foto zprávy). Nasadili mi antibiotika Doxybene, jelikož jsme následkem příušnic přišli o miminko (přítelkyně byla těhotná), chci udělat maximum pro doplnění antibiotické léčby.
Děkuji, Michal.

Dobrý den Michale,

záněty varlat jsou běžně léčitelné antibiotiky. Léčení záleží od rozsahu zánětu a celkového zdravotního stavu. Doporučuji klid na lůžku.

Zánětu se můžeme zbavit změnou jídelníčku. Z jídelníčku vyřaďte mléčné výrobky, kávu, cukr, lepek, ztužené tuky. Vyhýbejte se  zpracovaným potravinám, které přirozené živiny ztrácejí, a naopak jsou nabušené konzervanty, barvivy, aromaty a dalšími nežádoucími látkami.

Doporučit do jídelníčku:

  •  Zelenina by měla tvořit větší část vašeho protizánětlivého jídelníčku. Vše co nejméně zpracované a ideálně čerstvé.
  • ovoce, hlavně bobuloviny. Ovoce jezte méně než zeleniny kvůli nadbytku fruktózy.
  • zdravé, co nejméně zpracované tuky
  • tučné mořské ryby
  • ořechy
  • koření zázvor, kurkuma
  • kvalitní čaje

Proti zánětu je výborný vitamín C. Ochraňuje buňky, podporuje imunitní systém, který je důležitý při obraně těla proti infekcím. Silná imunita – je proto pro vznik zánětu prvořadá.

Na zánět můžu doporučit bylinky ( tinktury) – heřmánek, kočičí dráb, vrbovka, ostropestřec, řepík, černý bez, šalvěj s levandulí, bobkový list, brusinky…

Michale, vyzkoušejte některé rady a věřím, že zdravotní problémy se vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800