Úvod Magazín Články Oslabená imunita

4. listopadu 2021 |

Oslabená imunita

Podzim je roční období, kdy se příroda nádherně zbarvuje. Babí léto nám ještě nabízí příjemné teploty a krásné procházky přírodou. Všude je plno ovoce, začíná sběr švestek, jablek, hrušek a jiného ovoce. Náročná práce je i ve vinohradech, kde sklízejí hrozny.

Září, říjen a listopad jsou měsíce podzimu, kdy trápí lidí nachlazení, rýma a chřipky.

Co za to může?

Nejčastěji oslabená imunita, kvůli níž jsme mnohem náchylnější k virovým onemocněním. Někteří jsou zdraví jak rybičky a jiní trpí ucpaným nosem a bolesti v krku.

Jak na to, aby jsme předešli onemocnění?

Hlavní roli hrají vitamíny. Pro lidské tělo má velký význam vitamin C! Na podzim je organismus k nemocem náchylnější. Posiluje imunitu a tím zajišťuje obranyschopnost proti virům. Zabraňuje tvorbě oparů a dalším onemocněním infekčního a virového původu. Právě vitamin C je moc významný.

Než začnete v lékárnách nakupovat různé vitamínové pilulky, bonbóny a sirupy, zkuste si energii dodat přírodní cestou.

Mezi velké přírodní zdroje vitamínu patří, jeřabina, šípky, rakytník, kiwi a citrusové plody. Jako prevenci pijte bylinný čaj z echinacey, tymiánu, řebříčku, máty peprné, květ černého bezu, zázvoru, do kterého přidáme trošku medu.

Jezte cibuli a česnek, je to nejúčinnější přírodní lék proti nachlazení. Kurkuma a kajenský pepř, stimuluje a aktivuje náš imunitní systém.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

DOBRÝ DEN PROSÍM O RADU LEČIM SE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ARITMIE . UŽ DLOUHO MĚ BRNÍ JAZYK A DÁSNĚ PROŠLA JSEM NĚKOLIKA LÉKAŘI ALE NIKDO NEVĚDĚL CO TO MUŘE BÝT. DĚKUJI ZA RADU. HUDECOVÁ

Dobrý den Drahuško,

arytmie, je porucha srdečního rytmu a jedna z nejčastějších srdečních nemocí. Jedná se o nepříjemný pocit, kdy srdce pracuje pomaleji nebo naopak má zrychlené bušení srdce. Arytmii vyvolává střes, úzkost, deprese, strach, srdeční vady, fyzická námaha, hypertenze……je nutné odborné lékařské vyšetření.

Nadledvinky samozřejmě významně ovlivňují nervy, které vyživují srdce. A jsou-li nadledvinky oslabené a acidóze nestojí nic v cestě, dochází k usazování cholesterolu. Srdce má nedostatečné prokrvování a selhává, člověk je unavený, trpí otoky nohou, dušností, bolest na prsou, pocit tíhy na horní částí hrudníku…

Tento nenahraditelný svalový orgán může být  postižen řadou problému, většinou z důsledku nezdravého životního stylu.

Výborné tonikum pro srdce je ptačinec, ostropestřec, kozlík lékařský, kořen čekanky…

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Uklidňující účinky na srdce, silné bušení, tlumí napětí – hloh (listy, květy plod), svízel vonný, tinktura z Šišáku.

Rozchodnice růžová, žen šen – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Dále – šípky,  černucha setá (olej), pomáhá udržovat čisté cévy bez tukových usazenin a usnadňuje průtok krve.

Pozor ! arytmie může vyvolávat česnek medvědí.

Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.

Brnění jazyka je běžný příznak nedostatečné činnosti štítné žlázy. Dále to může způsobovat nedostatek vitamínů B12 nebo nedostatek vápníku a zvýšení draslíku. Další může být porucha jazykových nervů nebo brnění způsobuje krční páteř.

Těch zdravotních problému, které brnění vyvolává je spoustu. Pokud se léčíte se štítnou žlázou , je pravděpodobné, že problém bude ve snížení funkce štítný žlázy.

Doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty na zvýšení (hyperfunkci) činnosti štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Drahuško, věřím, že některé rady využijete a váš zdravotní stav se zlepší. Chce to trpělivost.

Přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

Doporučím skvělé produkty Salvia Paradise Kozlík lékařský kapsle 120 ks, Salvia Paradise Čekanka kořen 250 g,….

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800