Úvod Magazín Články Páteř je propojena s orgány. Odhalte příčinu její bolesti.

15. září 2022 |

Páteř je propojena s orgány. Odhalte příčinu její bolesti.

Tak jako problémy s vyskočení, vybočenými nebo jen přetíženými obratli a jejich okolím mají vliv na vnitřní orgány a naši duševní rovnováhu. V praxi to znamená, že jakýkoliv problém na naší páteři se odrazí na celkovém fyzickém i psychickém zdraví.

Když máte jakýkoliv zdravotní problém, začněte od páteře, tam najdete odpověď.

 

Krční páteř

obratel C1

C1  má vliv na prokrvení hlavy, hypofýzy, kosti obličeje, mozku,  vnitřní a střední ucho.

Příznaky vybočení obratle: migrény, bolesti hlavy, závratě, dvojité vidění, ztráta paměti, vysoký krevní tlak, chronická únava,

V psychické rovině: problémy s nadhledem tzn. pohledem člověka k některým problémům s lehkostí. Člověk musí všechno pochopit hlavou i když tam zrovna není žádná logika např. zamilovanost. Chybí intuice a nápaditost.

obratel C2

C2 ovlivňuje dutiny na obličeji, bolesti uší, hluchota, oční nemoci – zrakový nerv, poruchy řeči, čelo, jazyk.

Příznaky: alergie, bolest kolem očí, bolest ucha, některé případy slepoty.
V psychické rovině neschopnost vidět, kterou cestou jít, kterou cestou se dát. Člověku chybí rozhled, nebo se kouká až moc, ale nevidí to co hledá – nevidí souvislost mezi viděným a hledaným.

obratel C3

Nervové potíže, lícní nervy jejich obtíže a bolesti, ušní potíže – hučení v uších a ušní šelest (tinitus), zubní potíže – bolesti, kazivost, krvácení dásní.
V psychické rovině téměř stejné příznaky jako u vybočení C4.

obratel C4

Katar, dlouhotrvající rýma, polypy, ztráta sluchu, záškuby rtů, popraskané rty, nos, Eustachova trubice.
V psychické rovině labilita – neschopnost zaujmout pevné stanovisko, neschopnost naslouchat a časté pocity viny. Je pro ně těžké poslouchat až do konce, rozhovor často přerušují a skáčou do řečí kvůli potřebě obhajovat se stále.

obratel C5

Zánět hrtanu, chraptivost, hlasivky, bolesti šíje, jícen, krční žlázy, chronické nachlazení, pocit boule v krku.
V psychické rovině je podobnost s C6 a navíc chybí schopnost překousnout se přes těžkou situaci, velmi těžké vyjadřování se dokonce v některých situacích až neschopnost promluvit.

obratel C6

Bolesti nadloktí, zánět mandlí, tvorba strumy, dusivý kašel, vybočení způsobuje ztuhlé krční svaly a ramena.
V psychické rovině je to strnulost, strach otevřít se novému a být tolerantnější. Přijímat nové, nebo ještě ne dostatečně ověřené věci.

obratel C7

Štítná žláza, záněty úponů na ramenou, vybočený palec, časté nachlazení.
V psychické rovině různé formy strachu, pocit utlačování, ponižování se, tišé trpí a žádná obrana. Neřešení problémů, jen jejich tiché snášení a sebeobviňování za jejich vznik.

Obratle od C2 po C6 jsou také zodpovědné za správnou spolupráci pravé a levé hemisféry.

Hrudní páteř

obratel Th1

Bolesti v oblasti ramenního pletence a ruce až ke konečkům prstů, bolesti v zátylku, rameni, tenisový loket, zánět šlach na předloktí, bolesti předloktí a ruce, necitlivost prstů, problémy s průdušnicí.
V psychické rovině snaha přetěžovat se, všechno dělat sám, chybí důvěra v druhých a schopnosti jiných, neustále přeceňování svých sil

obratel Th2

Zastupuje citlivou oblast srdce, srdeční problémy, poruchy rytmu, vysoký krevní tlak (obratel je posunut dovnitř), bolesti v hrudi, koronární cévy.
V psychické rovině je to úzkost, která brání vyrovnat se s některými událostmi, mohou přijít noční můry, člověk je uzavřený, nedokáže být laskavý, zdá se být bezcitný a bez radosti. Neví projevovat lásku ani náklonnost a neumí ji ani přijímat, cítí se nemilovaný a zastírá to chladným chováním se.

obratel Th3

Ovlivňuje dech, bronchitida, zánět pohrudnice, zápal plic, hrudní koš, problémy s dýcháním, astma, chřipka, dráždivý kašel, průdušky, prsa, chronické problémy způsobuje obratel posunutý dovnitř.
V psychické rovině člověk ustupuje, nechce nic pro sebe, nemá žádný vlastní názor, bojí se nadechnout, bojí se připustit, že by mohl mít pravdu.

obratel Th4

Žlučník, žlučníkové kameny, žloutenka, žlučové cesty, spánková bolest hlavy.
V psychické rovině zablokování tohoto obratle vede k zatrpklosti a tvrdosti vůči sobě samému. Člověk nic nepustí ven a trpí vnitřním vztekem (kypí v něm žluč), nedokáže říci, co je důvodem jeho trápení.

obratel TH5

Poruchy a poruchy jater, chudokrevnost, nízký krevní tlak, krevní oběh, únava, artritida, sluneční pletenec, pásový opar.
V psychické rovině zanedbávání vlastních životních zájmů. Na jedné straně se člověk příliš mnoho stará o své okolí a na druhé straně to vede k problémům s „vnitřním dítětem“, člověka pak často provází smutek a pláč. Bojuje sám se sebou a tím, co si vlastně přeje sám pro sebe.

obratel Th6

Potíže se žaludkem, škytavka, poruchy trávení, pálení žáhy, diabetes.
V psychické rovině problémy se závislostí jako takovou na čemkoliv – alkohol, drogy, cigarety, láska, dítě, rodina, práce, peníze, touhy – cokoliv, co uspokojí závislost.

obratel Th7

Problémy se žaludkem a škytavka, dvanácterník a slinivka břišní.
V psychické rovině jako při Th6, problémy se závislostí jako takovou na čemkoliv – alkohol, drogy, cigarety, láska, dítě, rodina, práce, peníze, touhy – cokoliv, co uspokojí závislost.

obratel Th8

Problémy se slezinou a celkové oslabení imunitního systému, bránice.
V psychické rovině posun znamená strnulost, neschopnost přijmout životní pohyb, věčné starosti o sebe, jiných, se vším a se všemi. Nemožnost se vyrovnat se změnami jako takovými, ať už jsou to změny osobní nebo i obecné – tedy změny týkající se např: nynějšího přechodu na euro :-) , změna vládnoucí strany, ale i menší změny, jako např. úplné zavření oblíbeného obchodu – to jsou obecné, ty osobní změny všichni známe.

obratel Th9

Alergie všeho druhu, kožní vyrážky, záchvaty, nadledvinky.
V psychické rovině potlačování vlastní agresivity. Projevuje se zde známý princip: můj protihráč, protivník je mým zrcadlem a vidím v něm vlastní slabosti. To může v člověku vyvolávat agresivitu, protože nikdo nemá rád konfrontaci s vlastní slabostí a nedostatky. Ne vždy je však třeba držet pravidel, protože člověk má tendenci se později do nich zamotat a podřídit jim život. Přestane řešit konkrétní a stupňuje se v něm nenávist, vztek a bezmoc, které se i tak snaží potlačit, aby se nemusel konfrontovat s tím, co cítí.

obratel TH10

Všechny problémy s ledvinami, arterioskleróza, chronická únava.
V psychické rovině se projevují emocionální bloky, problémy v partnerstvích jakýchkoliv !!!! Takže myslím, že tento obratel je velmi zajímavý :-) , ale určitě ne všemocný – problémy v partnerstvích nemusí mít na svědomí obratel :-) ! Spíše se to může projevovat tím, že člověk neví projevit emoce, bojí se odhalit své city, pocity, vášně – celkově může působit jako emocionální nezralý člověk.

obratel Th11

Močovod a ledviny, kožní problémy, vypadávání vlasů, akné, zažívací problémy.
V psychické rovině problémy při navazování kontaktů, strach ve vztahu, úzkostlivost, nejistota, fixace na vlastní slabosti, stále sebeobviňování nebo naopak omlouvání se typu: no tak co, já už jsem jednou takový / á a nic s tím nenaděláš nebo nic se s tím nedá dělat … Člověk se bojí při seznamování se s novými lidmi, že řekne nebo udělá něco nevhodné a tak mlčí nebo až moc „žvaní“. Většinou to dopadne tak, že ať se snaží kolik chce, i tak se stane přesně to, čeho se obává.

obratel Th12

Problémy s tenkým střevem, nafouknutí, různé formy revmatismu, poruchy růstu, neplodnost, vejcovody, krevní oběh.
V psychické rovině strach, problém vyrovnat se s minulostí, návaznost na rodiče, partnera, děti, zvířata, domů, majetek, zaměstnání. Problémem je jakýkoliv začátek. Špatné snášení všeho, co naruší přirozenou životní stabilitu a rovnováhu. Dítě začne střední školu a půjde na internát, manžel začne chodit na týdenní směny, přeložení v práci na jinou pozici … všechno to nejsou až tak velké změny, jak si člověk připouští.

Tak jako problémy s vyskočení, vybočenými nebo jen přetíženými obratli a jejich okolím mají rovno vliv na vnitřní orgány a naši duševní rovnováhu, mají vliv i na přirozenou statiku našeho těla. V praxi to znamená, že jakýkoli problém na naší páteři se odrazí na našem postoji, pohybu, zatížení kloubů. Možná jste se již setkali s někým, kdo si stěžoval na bolesti kolen a ani lékaři nenašli „vodu v koleně“ či nějaký jiný známý kolenový problém. Není to tím, že by nevěděli, jak koleno funguje, nebo jak sledovat problémy jednotlivých kloubů, jen jim možná nenapadne jednoduchost řešení. Stačí, když člověk kvůli bolestem změní trošku svůj postoj – přenese váhu těla dopředu – dozadu a hned se samozřejmě změní i zatížení jednotlivých kloubů. Každá změna na páteři, každý jeden problém s přetížením jakéhokoli místa na zádech, změní náš přirozený postoj, přenese osa těla ne přes střed, ale posune ji jiným směrem pokud bolestem zad se přidají i bolesti některých kloubů.

Krční páteř a první část hrudní páteře, tj. po obratel TH 7 ovlivňuje loketní kloub a kolenní kloub zezadu.
Hrudní páteř od TH 8 po TH 12, celá lumbální část a kostrč – ovlivňují kolenní kloub, kyčel, kotník vnitřní i vnější strana a klouby na prstech nohy.

Bederní páteř

obratel L1

Střevní, poruchy prokrvení tlustého střeva nebo střevního traktu vůbec, zácpa nebo průjem.
V psychické rovině podobně jako u Th12. Jedná se o strach, problém vyrovnat se s minulostí, návaznost na rodiče, partnera, děti, zvířata, domově, majetku, zaměstnání. Problémem je jakýkoliv začátek. Špatné snášení všeho co naruší přirozenou životní stabilitu a rovnováhu. Dítě začne střední školu a půjde na internát, manžel začne chodit na týždňovky, přeložení v práci na jinou pozici .. všechno to nejsou až tak velké změny jak si člověk připouští.

obratel L2

Křečové žíly, kolika, překyselení organismu, slepé střevo, břicho, stehna.
V psychické rovině jsou to pocity paniky a křečovitého sevření (leží mi to v žaludku a mám z toho křeče v žaludku).

Obratel L3 – tzv. ženský obratel

Problémy v klimakteriu či v těhotenství, pohlavní orgány, neplodnost, onemocnění močových cest, bolesti kolen.
V psychické rovině se jedná o pocit chybějícího bezpečí.

obratel L4

Hlavně ischiadicus problémy, bolesti hýžďového svalstva, dolní pánevní svalstvo, prostata, bolestivé nebo příliš časté močení.

obratel L5

Poruchy prokrvení dolní části nohou a chodidel (studené nohy a ruce), tvorba křečových žil a otoky dolních končetin, kotníky, konečník, kyčelní klouby. V psychické rovině jde o nepochopení postiženého, ​​který se stahuje dovnitř.

Obecně platí, že obratel L3 – L5 obratel lumbální oblasti odpovídá za sexuální aktivitu. Zablokování těchto obratlů může přinést problémy v této oblasti a tato pak vede k abnormálnímu zakřivení v křížové oblasti, hlavně l3, směrem dovnitř.

Prozrazuje jako člověk nese ,, břemeno života „pokud je tato oblast zablokována, vycházejí z ní ischiadicus bolesti, bolesti v nohou a chodidlech, potíže v podbřišku a chronická zácpa.

Kostrč

Mnoho lidí ani netuší, že mělo zlomenou kostrč a tedy nevědí mnoho krát pochopit proč mají problém v této oblasti, je třeba si jen zavzpomínat na různé pády možná i v dětství. Hemoroidy, svědění v oblasti konečníku, bolesti při sezení, znecitlivění v noze.
V psychické rovině člověku často chybí uzemnění, příliš se vznáší.

Pohyblivost páteře

Pohyblivost páteře umožňují ploténky, které jsou tvořeny chrupavkou.

Chrupavka tlumí pohyb kloubní hlavy a kloubní jamky proti sobě při zátěži a umožňuje klouzavý pohyb. Podobní funkci mají i meziobratlové ploténky.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Dobrý den Silvie,

je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou  klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.

Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.

Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.

Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.

Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.

Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:

Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.

Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.

Přeji vše dobré .

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800