Úvod Magazín Články Pochopení života

28. ledna 2023 |

Pochopení života

Životní cesta spočívá v tom, jaký způsob života si člověk sám vybere.

Život je projevením myšlenek, na které myslíte.

Všechno co do vašeho života vstupuje, přitahujete Vy. A je to k vám přitahováno na základě obrazu, který uchováváte ve své mysli. Prostě, to co se děje ve vaší mysli, to k sobě přitahujete.

Jak chápat zákon přitažlivosti ?

Zákon přitažlivosti říká, že podobné se přitahuje, na úrovni myšlení. Důležité je držet se myšlenky, co opravdu chceme, udělat si v mysli jasno. A na základě toho uplatňovat jeden z nejdůležitějších zákonu Vesmíru a to je zákon přitažlivosti.

Jste tím, na co nejvíc myslíte a stejně tak, to i přitahujete.

Pokud to v mysli vidíte, budete to v mysli i držet.

Každá myšlenka má svoje frekvence.

Když na tu myšlenku myslíme znovu a znovu, když si v duchu představujeme, že máme vlastní byt a auto, firmě se daří a pořád ji vylepšuji nebo jsme našli novou lásku… vysíláte tu frekvenci. Myšlenky vysílají frekvence, lidské signály, které přitahuji jeho podobu spět k vám.

Představujte si, že žijete v hojnosti a přitáhnete to. Funguje to vždycky, po každé a u každého.

Problém je v tom, že většina lidí myslí nato, co nechtějí a diví se, proč jich to potkává znovu a znovu.

Zákon přitažlivosti nezajímá jestli něco vnímáte jako dobré nebo špatné. Jestli to chcete nebo nechcete, reaguje na vaše myšlenky. Takže jestli jenom sedíte a civíte nahoru a máte z toho příšerný pocit, tak to je signál, který vysíláte do Vesmíru. To je strašné, jsem tak zadlužený, jen to sami před sebou dotvrzujete. Prociťujete to celou svou bytostí a tím to ještě víc zhoršujete.

Když budete myslet na věci, které chcete a soustředíte se na ně celou svou myslí, zákon přitažlivosti vám je pokaždé dá.

Když se soustředíte na věci, které nechcete, nechci dluhy, určitě nebudu mít kde zaparkovat, nechci přijít pozdě….,tak je ve skutečnosti přivoláváte.

Zákon přitažlivosti nevnímá, nerozlišuje, co chceme a co nechceme. Uskutečňuje věci, na které myslíme.

Zákon přitažlivosti funguje stále, ať mu věříte, nebo nerozumíte. FUNGUJE STÁLE.

Pokaždé, když vám proudí myšlenky, zákon přitažlivosti pracuje, je to neustály proces. Je věčně v pohybu jako vaše myšlenky.

Když člověk pořád na něco myslí, nebo se dlouho něčím zaobírá v procesu tvoření, ty myšlenky se nějak projeví. Zákon přitažlivosti říká, že dostanete cokoliv na co myslíte nebo říkáte.

Stěžujete si, jak je to špatné, vytváříte toho špatného ještě víc.

Takže myšlenky, které jsou ve vaši mysli převažující přitahujete. Ať jsou to vědomé nebo nevědomé myšlenky a v tom to je.

Zákon přitažlivosti je vidět všude. Všechno k sobě přitahujeme, lidi, práci, okolnosti, zdravotní stav, bohatství, dluhy, radost, svoje auto, společnost, do které patříme. Vše jste to k sobě přitáhli jako magnet.

Místo toho čeho se bojíte, čemu se chcete vyhnout, soustřeďte se na to, co si opravdu přejete.

Když máme pozitivní náhled, tím víc přitahujeme pozitivních lidí, událostí. Když máme negativní přístup nebo se zlobíme, v tom případě máme tendenci přitahovat negativní lidi i negativní okolnosti.

Děje se vám to, na co myslíte. Váš život je projevením myšlenek, na které myslíte. Pozitivní myšlenka je asi 100 krát silnější než ta negativní. Už len to je úleva. A je tu časová prodleva, takže všechny naše myšlenky se nesplní hned a to je naše štěstí. Ta časová prodleva nám pomáhá, dovoluje nám věci přehodnotit, rozmyslet si co chceme a učinit novou volbu. Měli by jste své myšlenky pečlivě zvažovat, protože vy sami jste Tvůrci svého života. Jste to na co myslíte.

Tvůj život je Tvé umělecké dílo.

Všechno, čím jste v životě obklopení, včetně věcí, které vás trápí, jste k sobě přitáhly. Vsaďte si tam vše co vás trápí a to je právě to, v čem vám musím oponovat a říct, ANO přitáhli jste si to. Toto je jedna z nejtěžších věcí k pochopení. Ale, jakmile to přijmete, scela vám to změní život.

Vaše myšlenky vytvářejí vaše pocity = EMOCE.

Emoce jsou fantastický DAR, které jsou schopné, poznat co přitahujeme.

Máme dobré pocity a špatné pocity.

S dobrými pocity je nám dobře a špatnými je nám špatně.

Špatné emoce (pocity) – je to deprese, pocit viny, zlost, vztek – to jsou pocity, které nás zbavuji síly, to jsou špatné pocity = špatná frekvence. Naše tělo není v klidu, není v rovnováze a vznikají nemoci.

Na opačné straně máme dobré emoce – pocity. Cítíme se s nimi dobře – nadšení, radost, vděčnost, láska. Představte si, že je cítíte každý den. Když se držíte dobrých pocitů, přitahujete jich k sobě ještě víc a s nimi i to, co vám dělá dobře.

Naše pocity nám slouží jako zpětná vazba jestli jdeme správně a míříme na Cíl nebo NE.

Když, se cítíme dobře, vytváříme budoucnost se shodou našimi tužbami.

Když se cítíme špatně, vytváříme budoucnost, která je mimo naše tužby.

Všechno na co myslíme a cítíme, vytváří naši budoucnost.

Když máte obavy, když se bojíte, tak tím to do svého života přivádíte ještě více. Děje se vám právě to, co cítíte. Proto, když vám ráno uteče autobus, se to pak s vámi veze. Je to pak tak, celý den. Jste naštvaní a nic se vám nedaří. Lidé nechápou, že prostý výkyv emoci může změnit celý den.

Když začnete den dobře a dobrý pocit si udržíte, když nedovolíte, aby vám něco náladu změnilo, pak budete podle zákona přitažlivosti dál přitahovat situace, okolnosti a lidi, kteří ten pocit budou podporovat.

Můžete se cítit zdraví, cítit úspěch, lásku, která vás obklopuje, i když kolem vás není. A vy dosáhnete toho, že Vesmír se s tou podstatou volání sladí, protože vy to tak cítíte. Vaše myšlenky a vaše pocity vytváří váš život.

Vše, co vám vaše myšlenky způsobili, se dá napravit změnou ve vašem vědomí.

Čím lépe se cítíte, tím více přitahujete věci, které vás v tom podporují a tím vás posouvají víš a víš. Cítíte se špatně? Pusťte si nějakou hezkou písničku, nebo veselou komedii, běžte se projít do lesa, zavzpomínejte u fotek na krásné zážitky…

Z hlavy to úplně vytěsněte, ručím vám, že vám bude dobře.

Jakmile začnete poznávat a zvládat své myšlenky a pocity, pochopíte jak si sami vytváříte svou realitu. V tom je vaše svoboda, v tom je vaše síla, tam pochopíte, jak se stát tvůrcem vlastního života.

A když se stanete tvůrcem svého života a využijete zákon přitažlivosti, budete mít život, který přesáhne všechno, co si dovedete představit. Váš život se odhaluje po kouskách, pokud věříte, že se odhalí dál a pak opět dál a nakonec vás dovede do cíle. To znamená k tomu, co vážně chcete, protože to chcete.

Vše, co Vesmír dělá, dělá s nulovou námahou. Vše je to o tom, co se děje v hlavě, když řekneme, že tohle je velké, to zabere více času. To je maličkost, dám tomu hodinu, aby se mi to splnilo, pravidla si určujeme sami. Vesmír, žádné pravidla neurčuje, vy dáváte pocity, že už to máte a Vesmír odpovídá.

Představím si místo, kde chci zaparkovat auto, myslím na to, v 95% tam místo mám. V pěti % minutu nebo dvě počkám a někdo odejde. Když si budu říkat, Bože zase nebudu moci zaparkovat, tak se mi to stane, protože to vysílám myšlenkami do Vesmíru.

Pokud chcete změnit svůj život, své poměry, musíte nejdříve změnit své myšlení.

Jestli budete pořád myslet a mluvit o dluzích, tak se musí pořád objevovat. Přivoláváte je a každý den se v té myšlence utvrzujete. Zákon přitažlivosti vždy poslechne vaše myšlenky.

Když se podíváte, jaké jste teď v situaci, řekneme, že nemáte dostatek peněz na účte, nebo nemáte vztah, jaký by jste chtěli….To nejste Vy, to je výsledný zůstatek minulých činů a myšlenek.

Celý život, se tak stává z toho zůstatku myšlenek a činu, které proběhlo dříve. Když se definujete na základě svého současného stavu, tak se odsuzujete k tomu, že nebudete mít nikdy víc než co máte TEĎ.

Začněte být vděční za vše co máte, to začne měnit vaši energii. Nesoustřeďujte se na to co nemáte, nebo co vám vadí, nebo na vaše problémy. Pak vás to nemůže nastartovat jiným směrem.

Vděčnost je 100% cesta k bohatšímu životu.

Jediným rozdílem mezi lidmi je ten, že lidi, kteří žijí kouzlo života mají navyklý způsob bití. Navykli si využívat přitažlivost a dějí se jím zázraky, kam jen jedou. Nezapomínají ho využívat.

Další jsou nedočkaví a pořád říkají, no kdy se mi to splní? No vůbec to nefunguje a Vesmír říká, tvé přání je mým rozkazem a ono to zmizí.

Pořád se soustřeďujeme na jiné lidi, ale aby naše vztahy fungovali, musíme se zaměřit na to, čeho si na druhých vážíme, ne nato, co nám na nich vadí. Když si na něco stěžujeme, jen to znásobujeme. Když se zaměříte na jeho klady, ocenění a uznání, tak ty klady začnou převažovat a problémy se rázem vytratí.

Jen jeden člověk rozhoduje o vaši radosti, blahu a to jste Vy.

A tak ani rodiče, ani děti, ani partner, ani všichni vaši nejbližší nemají dost síly, aby vás udělali šťastnými. Vaše radost spočívá jen ve vás. Vaše tělo je produktem vašich myšlenek.

Největším faktorem léčitelství je lidská mysl a to někdy větší než lék. Pokud je někdo nemocen, je důležité vyzkoumat, co to v jeho mysli způsobilo, než hned brát léky. Když se otevřete Vesmíru, zakusíte ten pocit radosti, blahobytu a pohody. Zakusíte ty nádherné věci, které Vesmír pro vás má.

Když se uzavřete do negativních myšlenek, pocítíte nepokoj, trápení, bolest. Budete mít pocit, že každý den je pro vás utrpení.

Ne moc – je tělo, které nemá žádnou MOC.

Nemoc v našem těle vytváří jako zpětnou vazbu = sdělení, že žijeme v nerovnováze, nejsme vděční, nemilujeme, takže tělesné příznaky a symptomy nejsou nic děsivého.

Důvod proč vzdor přetrvává je ten, že říkáme NE tohle nechci, přivoláváme pocity, které teď mám, takže jen vysíláte silnou emoci. Tenhle pocit fakt nechci a už se to k vám žene. A to proto, že se soustředíte na to , co nechcete a Vesmír nerozpozná, či je to dobré nebo zlé, ale pošle to co vysíláte.

Zaměřte se na to, co chcete a NE, na to co nechcete.

Je dobré vědět co nechcete, dává vám to srovnání, aby jste mohli říct, chci tohle. Ale faktem je, že když budeme pořád nespokojení, to je strašné, hrozné, pak více toho špatného vytváříme.

Když se vaše vnitřní mínění a vize stanou hlubšími a taky silnějšími než názory vnějšího světa, pak jste našli život. Naučte se najít klid a odpoutat svůj zájem od toho co nechcete. Zaměřte se na to, co si přejete zažít.

Není náš zájem měnit svět nebo lidé okolo nás. Vašim úkolem je sledovat proud uvnitř Vesmíru a oslavovat ho uvnitř světa, který je.

Vše co chcete, veškeré blaho, radost, láska, hojnost, spokojenost je tam připravené a čeká, až to popadnete. Musíte po tom dychtit, musíte to chtít, musíte si na tom trvat a hořet pro to co chcete a Vesmír vám to dá. Vesmír vám splní každičkou věc, kterou jste chtěli. Všímejte si těch zázračných a krásných věcí kolem vás a chvalte je, žehnejte je. A naopak, na věci, které tak nefungují, jak chcete, neplýtvejte energii, neobviňujte. Přimkněte se tomu co chcete a dostanete toho ještě VÍC.

Zkuste si sami odpověď, dosahujete v životě výsledků, které opravdu chcete? A jsou vás hodní, jestli vás nejsou hodní, tak kdy nastane správný čas je změnit? Máte , totiž sílu je změnit.

Mnoho lidí se cítí být obětmi svého života a odkazuji se na minulost.

Není to tak, je důležité, co hodlám a zvolím dělat TEĎ.

Když se zaměříte na to co CHCETE, to co nechcete odpadne.

Jste sami tvůrci svého osudu, můžete začít hned měnit svůj život k lepšímu. Vytvářet citové ladění, harmonii a zákon na to začne odpovídat.

Stvořte si život, jaký chcete. Můžete se s cela odpoutat od zděděných i kulturních vzorců a dokázat jednou pro vždy, že vaše vnitřní síla je mocnější než síla tohoto světa.

Možná si mnoho z vás řekne, já to nedokážu, ona mi to nedovolí, to on nikdy nepřipustí, na to nemám dost peněz, na to nejsem dost silný, nebo na to nejsem dost bohatý, nejsem , nejsem……Každé to jednotlivé nejsem je stvořením. Jsme s cela neomezené bytosti, nemáme strop, naše schopnost nadání a síla, která je v každém člověku na této planetě je neomezená.

Život je cesta, kterou si sami tvoříme.

Váš život je takový, jaký si ho vytvoříte a nikdo ho nebude posuzovat ani teď ani nikdy jindy.

Nic se od vás neočekává, váš cíl je zažívat a cítit radost. Proto se říká, když tě to nebaví, nedělej to.

Láska, svoboda, radost, smích, o to tu jde.

Narodili jsme se, abychom něčím přispěli tomuto světu, abychom byly tím nejlepším, čím můžeme. Najděte si něco podle sebe, co souzní s vaším srdcem a běžte za svým snem a Vesmír vám otevře dveře dokořán.

Teď chápete, že jste sami tvůrci svého osudu, na vás záleží, jak uchopíte tuto příležitost. S tím, co teď víte, můžete dokázat cokoliv.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět dvanácterníku

Věrka

dobrý den, maminku trápí již několik měsíců zánět dvanácterníku, je jí 90let, mudr nechce zatěžovat ATB, protože mimo to bere spousty prášků na srdce, žaludek, ředění krve, tlak, cukrovku...
Je možné doporučit nějaké byliny? má silné bolesti břicha, v nemocnici byla týden, ale k ničemu, jen určili původce bolestí.
Děkuji.

Dobrý den Věrko,

dvanácterník je první částí tenkého střeva navazující na žaludek. Kromě žaludku do něj ústí vývod žlučníku z jater a vývody slinivky břišní. V této 12 cm dlouhé trubici ( z toho důvodů název dvanácterník ) dochází především k odstranění vysoké kyselosti tráveniny vypuzení ze žaludku. Ústí sem vývod z jater a ze slinivky.

Dvanácterník je místem, kde dochází rozklad a přeměny potravy zvané emulgace tuků. Tento proces je nesmírně důležitý, neboť jak je známo, tuky se nerozpouštějí ve vodě. Veškeré enzymy, působící na tuky a zajišťující jejich rozklad, jsou aktivní ve vodném prostředí. Proto je z jater vylučovaná žluč, která umožní vznik emulze. V této formě se stávají tuky pro enzymy dostupné a ve dvanáctníku je tak nastartován proces jejich rozkladu a přeměny.

Věrko, pro vysvětlení jsem popsala v krátkosti, jak je důležitý dvanácterník v našem těle. Tím, že vaše maminka bere tolik prášku, není se čemu divit, že má takové bolesti žaludku.

Já bych doporučovala, hlavně na zklidnění heřmánek, řepík, jitrocel, ostropestřec, šalvěj, kořen čekanky. Můžu doporučit i extrakt z Kalisie – je výborný proti zánětu žaludku, slinivky, dvanácterníku i sleziny. Při bolesti žaludku pomáhá 2 dcl vody a jedna lžička jablečného octa. Můžete i na špic lžičky sodu bicarbonu s vodou. Pít ráno nebo po jídle.

Je důležité, aby lékařka schválila této byliny i další mé rady , při užívání tolik léku.

V maximální míře je třeba odlehčit omezením smažených a tučných jídel, cukru a sladkostí, alkoholu a dalších jedů. Doslova sebevražedná je potravinová kombinace  tuk + rafinovaný cukr + tvrdý alkohol.

Ještě vyzkoušejte –  kápnete 4 kapky kokosového oleje na pupík a masírujeme do 4 cm kolem pupíku. Bolesti by měli ustoupit.

Věrko, přeji vám hodně trpělivosti a mamince úlevu od bolestí.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800