Úvod Bylinková poradna Onemocnění žaludku

Onemocnění žaludku

Laďka

Dobrý den paní Darino,
mám problém se žaludkem. Po každém jídle je mi těžko, mám bolesti v oblasti žaludku, sucho v ústech a pocit na zvracení. Už to trvá nějakou dobu, ale nechci užívat léky, ale přikláním se bylinkám.
Proto vás chci požádat, jaké bylinky by jste mi doporučila a jak se zbavit bolesti žaludku.
Moc děkuji.

Laďka

Dobrý den Laďko,

Onemocnění žaludku ( gastritida) je zánětová reakce, která vzniká jako výsledek tepelného, chemického, alergického nebo infekčního působení. Nemoc může být akutní nebo chronická a má rychlý průběh. Podle délky působení  původce je sliznice žaludku poškozená a to do určitého stupně.

Při akutní gastritidě má onemocnění příznaky – koliky v oblasti žaludku, nevolnost, sucho v ústech, zvracení, zvýšená teplota. To je zřejmě ve vašem případě, které popisujete.

Doporučuji heřmánek, který má proti zánětlivé účinky na sliznici.

List máty peprné a kmín, který má větropudné účinky. Podněcuje činnost žaludku a činnost střev. Současně  stimuluje činnost žlučníku i jater a reguluje enzymatické procesy.

Meduňka lékařská  se používá při gastritidě s neurózou a má dobrý účinek aj při funkčních poruchách srdce.

Kombinace máty peprné a meduňky lékařské má všeobecně dobrý účinek na onemocnění trávicího traktu.

Pokud máte problém i se zácpou, je možné přidat do čaje trošku kůry krušiny.

Je možné, že máte žaludek překyselený a proto vyzkoušejte vypít 2dcl vody s lžíci jablečného octu.

Při bylinné léčbě je důležitá i dieta. Vyvarujte se smaženému jídlu a jídlu z fastfoodu, do jídelníčku přidejte více čerstvé zeleniny a ovoce. Vynechte slazené nápoje a pijte hodně neslazených nápojů.

Věřím, že mé rady vyzkoušíte a bolesti žaludku ustoupí.

Přeji vše dobré a hodně pozitivní energie.

Darina

Související výrobky

Opravdu bychom Vám rádi prozradili o produktech více, ale jen toto nám u bylinek a bylinných produktů zákon umožňuje i když se užívají po generace. Nestačí to? Poradíme vám i osobně v naší poradně. Lidem již pomáháme řešit obtíže a nemoci přes 20 let.

Další dotazy z poradny

Zánět dvanácterníku

Lenka

Dobrý den, prosím o radu a nějaké doporučení. Zkusím nastínit situaci. Byl mi diagnostikován před lety chronický zánět dvanácterníku v důsledku kombinace léků. Poté problémy s překyselením žaludku, průjmy, hemoroidy, bolesti břicha, vznikly potravinové intolerance a nové alergie. Léky nezabraly, jen dieta a klid. Dietou jsem dostala vše pod kontrolu. Zánět se po letech zase rozjel, snažím se dostat pod kontrolu, což je na delší dobu. Trochu se daří. Pohyb, dieta, klid v lese pomohli. V důsledku špatného fungování střev, vstřebávání živin, vitamínů a minerálů, na což jsem byla upozorněna lékařem, došlo mimo jiné k hormonální nerovnováze, problém s cukry v krvi a cholesterolem atd. Příčiny znám, potřebuji pomocí s důsledky.
Tedy
1. hormonální nerovnováha - motání hlavy, mdloby, bolestivá menstruace, šílená únava i po kvalitním spánku, brnění konečků prstů, závodění těla, náladovost, agresivita, napětí, problémy před ms, bolestivá prsa atd. 14 dní jsem ko a nemohu ani fungovat v práci, týden před ms a během ms.
2. Překyselený žaludek, špatné fungování dvanácterníku
3. Posílení imunity v důsledku diety, nemám příjem vitamínů, nesmím ovoce ani zeleninu,proto 4x od ledna šílená chřipka, záněty atd. Doplňky stravy z lékárny mi dráždí žaludek, tudíž zhoršují situaci.
Děkuji za tipy a rady.

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800