Úvod Magazín Články Přírodní lék na cysty ledvin

16. listopadu 2021 |

Přírodní lék na cysty ledvin

Cysty jsou nezhoubné útvary, které se vytvářejí na různých orgánech a způsobují několik komplikace, jako jsou bolesti, nepohodlí či sníženou funkci orgánů.

Nejčastějším řešením cyst je jejich operační odstranění, které však s sebou přináší vlastní rizika. Jde přece jen o významný zásah do těla.

Existuje však jeden recept, který dokáže časem přirozeným způsobem tělu pomoci, aby cysty odstranilo samo. Jeho základem jsou klíčky ze špaldy.

Jak fungují klíčky ze špaldy?

Klíčky obsahují chlorofyl, který obohacuje krev o hemoglobin a tím zvyšuje její schopnost přenášet kyslík. Lépe prokrvené tkáně se pak i snadněji regenerují.

Kromě toho, šťáva ze špaldových klíčků obsahuje přes 300 enzymů, včetně poměrně vzácných, které se v lidském těle nacházejí jen těsně po narození. Postupem věku se jejich množství v důsledku stresu, špatné stravy a vlivů z prostředí v těle snižuje.

Pitím šťávy ze špaldových klíčků tak obnovujete původní regenerační sílu těla.

Navíc, tyto klíčky obsahují i ​​poměrně vysoké množství vitaminu B17. Jde o známý vitamín se silnými protirakovinnými účinky, který funguje i na cysty.

Tuto však třeba poznamenat, že špaldové klíčky jsou účinně pouze tehdy, když se konzumují čerstvé nebo mražené. Po vaření totiž ztrácejí většinu svých prospěšných účinků.

No a tady už je recept pro odstranění cyst na vaječnících a ledvinách.

Recept pro odstranění cyst na vaječnících a ledvinách

Budete potřebovat následující věci:

  • odšťavňovač na klíčky
  • čerstvé klíčky ze špaldy (10 až 15 cm dlouhé)
  • formu na 72 ledových kostek

Postup:

  1. Odstavte klíčky, šťávu z nich rozlijte do formy na led a umístěte v mrazničce.
  2. Na každý den budete potřebovat rozmrazit a vypít 1 kostku šťávy ze špaldových klíčků.
  3. Jednoduše ji ráno vyjměte z mrazáku, vložte do sklenice, nechte rozmrazit a pak ji přímo, nebo zředěnou s vodou vypijte.
  4. Pokud chcete, můžete si každý den připravit i čerstvou šťávu, bude to však časově a pracné náročnější.
  5. Budete totiž muset vždy rozebírat a mýt odšťavovač. Proto je jednodušší si připravit šťávu na několik dní dopředu.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět dvanácterníku

Věrka

dobrý den, maminku trápí již několik měsíců zánět dvanácterníku, je jí 90let, mudr nechce zatěžovat ATB, protože mimo to bere spousty prášků na srdce, žaludek, ředění krve, tlak, cukrovku...
Je možné doporučit nějaké byliny? má silné bolesti břicha, v nemocnici byla týden, ale k ničemu, jen určili původce bolestí.
Děkuji.

Dobrý den Věrko,

dvanácterník je první částí tenkého střeva navazující na žaludek. Kromě žaludku do něj ústí vývod žlučníku z jater a vývody slinivky břišní. V této 12 cm dlouhé trubici ( z toho důvodů název dvanácterník ) dochází především k odstranění vysoké kyselosti tráveniny vypuzení ze žaludku. Ústí sem vývod z jater a ze slinivky.

Dvanácterník je místem, kde dochází rozklad a přeměny potravy zvané emulgace tuků. Tento proces je nesmírně důležitý, neboť jak je známo, tuky se nerozpouštějí ve vodě. Veškeré enzymy, působící na tuky a zajišťující jejich rozklad, jsou aktivní ve vodném prostředí. Proto je z jater vylučovaná žluč, která umožní vznik emulze. V této formě se stávají tuky pro enzymy dostupné a ve dvanáctníku je tak nastartován proces jejich rozkladu a přeměny.

Věrko, pro vysvětlení jsem popsala v krátkosti, jak je důležitý dvanácterník v našem těle. Tím, že vaše maminka bere tolik prášku, není se čemu divit, že má takové bolesti žaludku.

Já bych doporučovala, hlavně na zklidnění heřmánek, řepík, jitrocel, ostropestřec, šalvěj, kořen čekanky. Můžu doporučit i extrakt z Kalisie – je výborný proti zánětu žaludku, slinivky, dvanácterníku i sleziny. Při bolesti žaludku pomáhá 2 dcl vody a jedna lžička jablečného octa. Můžete i na špic lžičky sodu bicarbonu s vodou. Pít ráno nebo po jídle.

Je důležité, aby lékařka schválila této byliny i další mé rady , při užívání tolik léku.

V maximální míře je třeba odlehčit omezením smažených a tučných jídel, cukru a sladkostí, alkoholu a dalších jedů. Doslova sebevražedná je potravinová kombinace  tuk + rafinovaný cukr + tvrdý alkohol.

Ještě vyzkoušejte –  kápnete 4 kapky kokosového oleje na pupík a masírujeme do 4 cm kolem pupíku. Bolesti by měli ustoupit.

Věrko, přeji vám hodně trpělivosti a mamince úlevu od bolestí.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800