Úvod Magazín Články Přírodní lék na mnoho problémů

16. listopadu 2021 |

Přírodní lék na mnoho problémů

Přírodní léčiva využívá mnoho lidí. Ne vždycky je nutno polykat prášky a tím pádem své tělo dopovat chemií a různými farmaky. Lidskému tělu sice tyto léky pomohou, ale mohou mít také řadu vedlejších účinků. Pokud to jde, je vždycky dobré vsadit na přírodu a přírodní léčiva. Takové přírodní léky si můžete vyrobit také v pohodlí domova. Postačí vám k tomu produkty, které máte doma. Například česnek, med a jablečný ocet. Jde o nejúčinnější lék, který pomáhá na mnoho problémů.

Účinnější než penicilín

Zdravotní odborníci se shodují na tom, že přírodní produkty z bylin jsou i desetkrát účinnější, než penicilín. To tedy znamená jednu věc, měli byste vyzkoušet tento domácí přírodní lék – česnek, medem a jablečný ocet. Jde o super zdravý domácí lék, který je zcela na přírodní bázi. Poskytne mnoho zdravotních výhod, které jsou pro vaše zdraví prospěšné. Jde o lék, který je velmi jednoduchý, levný a snadný. Veškeré suroviny na výrobu léku, má většinou každý člověk doma.

Prospěšné pro lidské tělo

Navíc je tento lék prospěšný pro celé lidské tělo. Med je antimikrobiální a přináší do těla enzymy, vitamíny a minerály. Z česneku je skvělý allicin, který je silným antioxidantem a působí proti rakovině a předčasnému stárnutí. Jablečný ocet zase bojuje proti diabetu a špatnému trávení. Když se všechny tři tyto ingredience smíchají, mají pro lidské tělo obrovský léčivý účinek.

Domácí lék ze tří ingrediencí

Podle odborníků tento domácí přírodní lék pomáhá zvyšovat váš imunitní systém, snižuje hladinu krevního tlaku, snižuje hladinu LDL, (tedy špatného cholesterolu). Dále také pomáhá snižovat počet infekcí a nachlazení, je velmi dobrý proti artritidě, dně nebo proti bolesti kloubů. Jak si tento přírodní lék připravit? Je to jednoduché!

Ingredience:

  • 10 stroužků česneku
  • 1 šálek jablečného octa
  • 1 šálek syrového organického medu

Postup:

Vezměte oloupaný česnek a vložte do sklenice, přidejte med, jablečný ocet a pořádně promíchávejte po dobu patnácti sekund. Sklenici uložte do lednice, kde vydrží pět dní. Obsah sklenice míchejte každý den. Váš přírodní lék je připraven k užívání.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět varlete

Michal

Dobrý den. Chytl jsem od přítelkyně příušnice a po týdnu se mi objevil zánět pravého varlete (přikládám foto zprávy). Nasadili mi antibiotika Doxybene, jelikož jsme následkem příušnic přišli o miminko (přítelkyně byla těhotná), chci udělat maximum pro doplnění antibiotické léčby.
Děkuji, Michal.

Dobrý den Michale,

záněty varlat jsou běžně léčitelné antibiotiky. Léčení záleží od rozsahu zánětu a celkového zdravotního stavu. Doporučuji klid na lůžku.

Zánětu se můžeme zbavit změnou jídelníčku. Z jídelníčku vyřaďte mléčné výrobky, kávu, cukr, lepek, ztužené tuky. Vyhýbejte se  zpracovaným potravinám, které přirozené živiny ztrácejí, a naopak jsou nabušené konzervanty, barvivy, aromaty a dalšími nežádoucími látkami.

Doporučit do jídelníčku:

  •  Zelenina by měla tvořit větší část vašeho protizánětlivého jídelníčku. Vše co nejméně zpracované a ideálně čerstvé.
  • ovoce, hlavně bobuloviny. Ovoce jezte méně než zeleniny kvůli nadbytku fruktózy.
  • zdravé, co nejméně zpracované tuky
  • tučné mořské ryby
  • ořechy
  • koření zázvor, kurkuma
  • kvalitní čaje

Proti zánětu je výborný vitamín C. Ochraňuje buňky, podporuje imunitní systém, který je důležitý při obraně těla proti infekcím. Silná imunita – je proto pro vznik zánětu prvořadá.

Na zánět můžu doporučit bylinky ( tinktury) – heřmánek, kočičí dráb, vrbovka, ostropestřec, řepík, černý bez, šalvěj s levandulí, bobkový list, brusinky…

Michale, vyzkoušejte některé rady a věřím, že zdravotní problémy se vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800