Úvod Magazín Články Proč nedovolit, aby vás olizoval váš pejsek?

16. srpna 2022 |

Proč nedovolit, aby vás olizoval váš pejsek?

Prozradím něco zlověstné?

Ne, nechci tím naznačit, že by vám chtěl váš domácí mazlíček ublížit nebo něco podobného. Olizováním se snaží pouze prokázat svou přízeň.

To se však už nedá říct o bakteriích a dalších mikroorganismů, které žijí na jeho jazyku.

Nemoci přenosné z pejska na člověka

Uvedená nemoc není jediná, co hrozí při styku se slinami psa. Dalším nebezpečným onemocněním, které vám může darovat váš pes, je plísňová infekce kůže nazývaná dermatofytóza.

Pokud je bakterií nakažený váš pes a jeho sliny se dostanou na vás, tak bum, máte ji už i vy.

Další nebezpečnou infekcí je MRSA (infekce stafylokokům aureus odolným na antibiotikum meticilin).

Jediné, co postačí k přenosu, je jediné olíznutí od vašeho pejka.

Pokud se však přenese na člověka, tak už je to úplně jiný příběh …

Infikovat se můžete i běžným stafylokoků aureus, ale toho byste také nechtěli získat, jelikož jeho projevy jsou podobné.

Dalším nebezpečným onemocněním je infekce bakterii Capnocytophaga canimorsus.

Tato bakterie je opravdu špatná.

No chcete to riskovat? Opravdu to zato nestojí.

Ve skutečnosti je chyba myslet si, že červi ve střevech jsou jediní parazité v lidském těle. Existuje spousta různých parazitů, kteří žijí v různých orgánech těla a kteří způsobují různé problémy. Střevní červi, neboli helminti, jsou velmi nebezpeční. Doslova ničí střevo, způsobují jeho uhnívání a nakonec i úmrtí. Mimochodem, tyhle červi se v organismu špatně hledají a likvidují.

Někteří z nich jsou agresivní už od začátku a ničí tělo.

Téměř každý má v sobě parazity. Většina parazitů se v těle těžko odhaluje. Když se projeví první příznaky infestace, lékaři se je snaží léčit přesně jako příznaky. Dokonce i při pitvách se dělají speciální testy pro odhalení parazitů. Tedy alespoň jejich většiny.

Za prvé, jak se zjistilo, některé  TASEMNICE způsobuji rakovinu. Ve skutečnosti mají rakovinu tasemnice, ne lidi. Maligní buňky se ale rozšíří do celého těla a infikují i hostitele. To se děje, když se larvy červů dostanou ze střeva do lymfatických žláz. Nakonec způsobí rakovinné nádory, které ovlivní tělo. Smrt nastává během několika měsíců.

Jeden z dalších častých případů je, když parazité infikují lidský mozek. Způsobuje to neurózy, rychlou únavu, úzkosti a náhlé změny nálad. V pozdějších fázích, když se mozek zaplní parazity, se vyskytují vážnější onemocnění, která vedou až k úmrtí.

Třetí příklad – lidské srdce infikované parazity. Považuje se za vzácné onemocnění, ale ve skutečnosti srdeční červy má zhruba 23% všech lidí. Téměř každý čtvrtý člověk je má. V prvotní fázi jsou naprosto neviditelní a na tělo nemají téměř žádný vliv. Postupem času je jejich aktivita ovšem stále evidentnější a na tělo mají větší vliv. Jsou hlavní příčinou mnoha srdečních onemocnění a způsobují téměř 100% případů úmrtí v důsledku náhlé zástavy srdce.

První příznaky, které mohou značit přítomnost parazitů

  • Alergie (vyrážky, slzení očí a rýma),
  • Časté nachlazení, bolest v krku a ucpaný nos,
  • Chronická únava (rychle se unavíte bez ohledu na to, co děláte),
  • Časté bolesti hlavy, zácpy a průjmy,
  • Bolesti svalů a kloubů,
  • Nervozita, spánkové poruchy a poruchy chuti k jídlu,
  • Tmavé kruhy okolo očí a pytle pod očima,

Pokud máte alespoň 2 příznaky z výše uvedených, je to jasný signál, že máte v těle parazity.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Dobrý den Silvie,

je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou  klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.

Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.

Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.

Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.

Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.

Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:

Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.

Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.

Přeji vše dobré .

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800