Úvod Magazín Články Řeřicha je nejzdravější zelenina

16. listopadu 2021 |

Řeřicha je nejzdravější zelenina

Věděli jste, že je řeřicha bohatá na železo a obsahuje ho více, než špenát? Také má větší množství vitamínu C, než citróny a pomeranče.

Účinky a užívání

Řeřicha nepatří mezi nejzdravější zeleninu pro nic za nic. Má skvělé vlastnosti. Jednou z nich je snížení stresové hladiny a navíc posiluje antioxidační účinek. Tato super zdravá zelenina toho nabízí mnohem více. Čistí krev, osvěžuje tělo, povzbuzuje chuť k jídlu a detoxikuje.

Mnoho lidí po celém světě pravidelně konzumuje ovocné a zeleninové šťávy. Odborníci doporučují konzumovat šťávu z řeřichy a přidávat jí do svých receptů nebo jí pít samotnou v poměru 1:5 (1 díl řeřichy a 5 dílů vody). Jiný poměr se nedoporučuje, jelikož je řeřicha příliš silná a může způsobit zánět žaludku či hrdla. Lahodný nápoj v podobě řeřichy si dopřávejte jednou za dva dny.

Řeřicha je vhodná i pro léčbu kožních onemocnění

Kromě vnitřního užití, můžete řeřichu aplikovat i na vnější schránku těla. Nadrcenou řeřichu využijete při léčbě kožních onemocnění, nečistot, vypadávání vlasů, atd. Jediné, co je pro to potřeba udělat, je třít šťávou postiženou oblast nebo vytvořit obklad z řeřichy. Pravidelným užíváním obkladů se zbavíte nevzhledných slunečných skvrn na kůži.

Lékařské studie navíc přichází s tvrzením, že řeřicha pomáhá v boji s rakovinou a potlačuje metastázu. Pozitivní výsledky řeřicha vykazuje i při léčbě kardiovaskulárních onemocnění. Pro silné kuřáky je navíc doporučována pro snížení škodlivých účinků kouření.

Jak udělat obklad z řeřichy

Nejprve očistěte listy řeřichy. Poté je nasekejte na malé kousky. Místo očistěte alkoholem a aplikujte obklad z řeřichy. Vše upevněte obvazem, aby vám obklad vydržel delší dobu. Ideální doba působení řeřichy je 2 až 4 hodiny. Po sundání umyjte vodou. Obklad z řeřichy si poradí s řadou kožních problémů.

Řeřichový salát

Umyjte listy řeřichy a poté je vložte do nálevu slané vody a octa. Nechte uležet zhruba na jednu hodinu. Následně smíchejte listy řeřichy s nasekaným česnekem, olivovým oleje, citronovou šťávou, trochou soli a pepře. Vzniklou směs nechte odpočívat zhruba tři hodiny. Salát je ideální při dietě nebo jako zdravá prevence před řadou nemocí.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět mandlí

Hana

Dobrý den, roky mě trápí chronický zánět mandlí s čepy. Letos velmi kvalitní stěr z mandlí, Beta he. streptokoky , zaléčeno Penicilinem ,kortikoidy do nosu, po asi měsíci opět pobolívání v krku a vždy mě trochu bolí hlava. Kloktám střídavě Meridol a taky denně užívám Lichořeřišnici v gtt,kloktám x denně Kurkumu s trochou soli ve vlažné vodě. Vzhledem k věku se prý už nedoporučuje odstranění mandlí.
Co bych mohla ještě udělat nebo co vyzkoušet ?
Děkuji.
Hana Hrazdilová

Dobrý den Hanko,

záněty mandlí se nejčastěji vyskytují obvykle v zimě a na jaře, z důvodů větších klimatických změn. Zánět mandlí  nevyléčíte tím, že je necháte vytrhnout. 

Současně je třeba povzbudit funkci ledvin. Po antibiotikách sice méně odolný streptokok chcípne, ale ten odolnější přece jen v nějakém počtu přežije, a pokud jste současně neléčili prostředí, pak se znovu vykultivuje do plného počtu. Jenže už vzdoruje antibiotikům. Pokud mu pak ty mandle přece jen uštípnete, pak se prostě přestěhuje na kterýkolvek orgán v těle. A máte další problém. Je nutné omezit přísun sacharidů, kterými se ten streptokok nebo zlatý stafylokok a podobní prevíti vyživují.

Je třeba normalizovat funkci jater a slinivky břišní, tím se normalizuje kyselost či zásaditost sliznic a streptokok, či stafylokok nebude mít vhodné prostředí pro svou existenci a sám se z mandlí ztratí.

Játra vyčistí – Kerblík, kořen čekanky, rozmarýn, dobromysl, ostropestřec…..

Slinivku břišní – Kerblík, jetel, šalvěj, svízel sýřišťový…

Na ledviny i močové cesty je skvělá směs – přeslička + svízel + zlatobyl + hluchavka.

Doplňujte Selen a vaše srdce , ledviny, mozek a játra začnou pracovat jako dřív.

Nejlepší a vyzkoušený na zánět mandlí je jablečný ocet.

Doporučila jsem to už spoustu lidem a výsledek je 100% spokojenost.

Vezměte si špejli do uší nebo normální špejli a namotejte na ní vatu. Namočte do jablečného octu a pořádně vytřete mandle. Není to nic příjemného , ale velmi účinné.

Dále doporučuji bylinky  –  (řepík, tymián, majoránku, diviznu, mateřídoušku, jitrocel, přesličku …)

Přeji vám vše dobré a hodně spokojenosti a radosti.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800