Úvod Magazín Články Rostliny, které přitahují pozitivní a odpuzují negativní energii

16. listopadu 2021 |

Rostliny, které přitahují pozitivní a odpuzují negativní energii

Některé rostliny přitahují pozitivní a odpuzovat negativní energii.

Existují specifické rostliny, které mají oproti ostatním vyšší schopnost podporovat pozitivní energie a celkové pocity pohody.

Proto bychom těmto rostlinám měli věnovat speciální pozornost.

10 rostlin, o kterých se věří, že přitahují pozitivní energii a štěstí

1. Kaktus

Kaktus se na první pohled nejeví, že by to měla být rostlina přitahující pozitivní energii, ale skutečně to dokáže.

Kromě toho odpuzuje vetřelce, závist, pokrytectví a lidí s jinými záškodnické úmysly. Navíc umí pohlcovat elektromagnetické záření z domácích spotřebičů.

Netřeba přehlédnout ani dekorativní unikátnost této rostlinky.

2. Máta klasnatá ( kadeřavá )

Máta klasnatá se od máty peprné liší, ale také je známá svými léčivými vlastnostmi. V různých kulturách se však využívá i na odplašenie závisti, duchů a zlých čar.

Máta klasnatá vám dodá pocit bezpečí a pohody. Podle některých zdrojů dokáže dokonce přitahovat ekonomickou prosperitu.

3. Bambus

Jde o jednu v současnosti z nejoblíbenějších rostlin, která umocňuje moderní a sofistikovaný vzhled domu.

Nicméně takzvaný „šťastný bambus“ navíc podporuje pozitivní energie. Věří se, že integruje vodu a růst, poskytuje transparentnost, čistotu a život.

Pokud máte doma bambus, přinese vám to klid, komfort a odežene závist.

4. Jasmín

O jasmínu se věří, že přináší štěstí a prosperitu ve vztazích. Proto se mu občas říká i „rostlinka párů“.

Doporučuje se umístit jasmín v ložnici nebo v těch místnostech, kde pár spolu tráví nejvíce času, protože pomáhá vytvářet romantiku a posiluje vztah v duchovní rovině.

5. Rozmarýn

Tato bylinka se používá ve více koutech a kulturách světa již od antických dob kvůli svým medicínským vlastnostem.

O rozmarýnu se také říká, že přitahuje štěstí a upřímnou lásku. Zlepšuje paměť až o 75%.

Jde o vskutku úžasnou bylinku, jejíž lístečky se v lidové medicíně používají již po celá staletí.

Jak funguje rozmarýn?

Kyselina karnosolové z ostatních látek nacházejících se v rozmarýnu, dokáže v mozku zastavovat poškození buněk.

Kromě toho zabraňuje degradaci i ostatních buněk v těle. Týká se to hlavně DNA v důsledku vlivu volných radikálů, které jej poškozují.

Tato látka má ochranný účinek zvláště na acetylcholin, který je známý tím, že povzbuzuje činnost mozkových buněk si zapamatuje věci a komunikovat mezi sebou navzájem.

Na projevení se uvedeného účinku stačí i velmi malé množství kyseliny karnosolové. Dokonce tak málo, že její aktivní hladiny je dosaženo již samotným přivoněním k rozmarýnu.

Odhaduje se, že takovým pravidelným každodenním přivoněním si dokážete zvýšit kapacitu paměti o 60 až 75% ve srovnání s ostatními lidmi.

Cineol 1,8 je další látkou v rozmarýnu s účinkem na paměť,  má blahodárné účinky na mozek a na zlepšení paměťových schopností.

Používá se často na následující účely:

  • na potlačení bolesti hlavy
  • při migrénách
  • na trávicí problémy
  • na svědění pokožky
  • pro uklidnění svalů

Rozmarýn má vskutku široké možnosti využití. Používat se dají buď jeho čerstvé výhonky nebo, pokud je neseženete, náhradou může být rozmarýnový esenciální olej.

Studenti v antickém řeckou si do okolí hlavy zvykli umisťovat výhonky rozmarýnu během doby, kdy studovali nebo, když se připravovali na zkoušky.

Doporučuje se, aby jste rozmarýn měli doma a také, abyste pár sáčků vysušeným rozmarýnem rozmístily v různých částech domu. Posílíte tím loajálnost lidí kolem vás.

6. Máta peprná

Máta peprná je známá svými léčivými účinky. Kromě zlepšování našeho celkového zdraví podporuje i pozitivní energii.

Věří se, že máta peprná bojuje s negativní energii a pomáhá v případech nespavosti. Máta dokáže také zlepšovat komunikaci v rámci rodiny.

7. Tymián

Už od pradávných dob se tymián používá k neutralizaci špatných vibrací ve vzduchu.

Také se považuje za rostlinku, která pročišťuje vzduch, chrání před nočními můrami a podporuje zdravé sebevědomí.

Zajistěte si ochranu vašeho domova a členy rodiny tím, že ji budete doma pěstovat.

8. Chryzantéma

Tato překrásná rostlinka dodá vašemu domovu svěžest, pohodu a unikátní dekorativní dojem.

Chryzantémy se doporučuje umístit na místech, kde často dochází k hádkám a napětí, protože podporuje dobrou náladu a relaxaci.

9. Eukalyptus

O eukalyptu se říká, že přináší finanční prosperitu, proto je vhodné jej umisťovat v kancelářích a firmách.

Chrání před negativní energií a odpuzuje závistivých a zlomyslných lidí.

Můžete ho však mít i doma v ložnici, protože podporuje spánek a odvádí despotické energie.

10. Aloe Vera

Jednou z nejvíce dnes používaných rostlin pro léčebné a kosmetické účely je aloe vera.

Kromě toho se však považuje i za výbornou rostlinu na ochranu před negativními energiemi, závistí a neštěstím, protože podporuje pozitivní vibrace a prosperitu.

Existuje o ní jedna zajímavá pověra. Ta říká, že když aloe přitahuje štěstí, tak se jí dobře daří, rychle roste a je vitální.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Dobrý den Silvie,

je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou  klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.

Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.

Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.

Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.

Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.

Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:

Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.

Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.

Přeji vše dobré .

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800