Úvod Magazín Články Slunečnicové semínka

27. února 2022 |

Slunečnicové semínka

Jaké důležité prvky obsahuji slunečnicové semínka?

V dnešní době je spousta domácích pekáren a součástí mnoha receptů na domácí chléb a jiné druhy pečiva. S oblibou se využívají i slunečnicové semínka.

Semínka se hodí do salátů, pomazánek, těstovin a dalším sladkých a slaných pokrmů. Můžeme je konzumovat jen tak samostatná nebo přidat do jogurtů nebo ovesných kaši.

Slunečnicové semínko a jeho léčivé účinky mají vliv na naše zdraví a není zanedbatelné.

Slunečnicové semínka obsahují velké množství selenu, který je na rozdíl od potravinových doplňků v této formě dobře stravitelný. Selen  je důležitý jako ochrana před rakovinou, zabraňuje rozrůstání rakovinotvorných buněk .

Dalším důležitým prvkem ve slunečnicových semínkách je hořčík, nedostatkem hořčíku lidé trpí migrénami, únavou, svalovými křeči a vysokým krevním tlakem. Hořčík napomáhá k regulaci vápníku v organismu, a tím přispívá ke zdravému fungování nervové soustavě. Semínka obsahují i esenciální aminokyseliny tryptofany, které podporují tvorbu serotoninu v těle. Serotonin odbourává napětí a přináší  pocit klidu a duševní pohodu.

Poměrně velké množství draslíku obsahují slunečnicové semínka, který vyvažuje v lidském organismu účinky sodíku. Jejich rovnováha v lidském těle je životně důležitá. Nedostatek draslíku se projevuje únavou, vyčerpáním nebo srdeční arytmií.

Dalším důležitým prvkem, který semínka obsahují je mangan, udržuje správné funkce nervového systému a bojuje proti depresi. Aktivuje enzymy, které jsou důležité pro stavbu kostí a správnou funkcí štítné žlázy. Slunečnicové semínka jsou zdrojem vitamínu B6, který zmírňuje riziko deprese a je prevencí proti jejímu vzniku.

 

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Atopický ekzém, astma

Nicol

Dcera od tří měsíců atopický exém ,astma alergie.
Nyní velmi suchá šupinatá kůže po celém obličeji.
Při jakémkoli setkání s vlhkostí(vzduchu )rapidně se zhorší.
Výjimkou však pobyt u moře.
Též přetrvává problém z dýcháním (astma ?)
Léky žádné nebere ,již od dětství se touto klasickou léčbou stav spíše zhoršil.
Velice kladně působí podání jakéhokoli homeopat. přípravku na cokoli.
Myslíme si že na vině slabá imunita po neustálých antb. podávaných v dětství na opakované zápaly plic.
Vyšetření klasickou medicínou nám žádný problém nebyl nalezen.

Dobrý den Nicol,

je to smutné, ale v dnešní době stále roste počet dětí s astmatem, alergiemi i s ekzémem. Alergie u dětí je nejčastější příčinou vzniku atopického ekzému. Je dokázáno, že 70 % dětí si ekzém vyléčí. Bohužel riziko astmatu, přetrvává. Astma patří mezi jednu z nejčastějších chronických chorob. Na vzniku astmatu se podílí několik faktorů. Jsou to : alergie na různé látky, hlavně na pyly, plísně, roztoče…Astma je způsobená špatnou slezinou.

Olej z černého kmínu – úspěšně léčí Astma. Vhodný doplněk na průduškové astma – bazalka pravá. Výborná je i pivoňka lékařská, Kalísia, Plícník lékařský, divizna…

Imunitu podporuje – kořen lopuchu, rakytník, kopřiva, echinacea, petrželová nať, Jitrocelový sirup…

Já , bych vám doporučila obrátit se na centrum – regenerace.cz

Jsou to odborníci lékaři – přírodní medicíny na léčbu Astma. Mají regenerační program = konkrétní řešení vašeho astmatu.

Nicol, přenechám řešení odborníkům. Přeji vám hodně energie a dceři zlepšení zdravotního stavu.

Darina

 

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800