
Zásaditá koupel

V tomto článku zjistíte:
Soda bikarbona – Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3)
je pod názvem jedlá soda známý nejen v kulinářském prostředí. Jedlou sodu znali již ve starém Egyptě a postupně se potvrzovaly její blahodárné účinky nejen na žaludek, ale také na naše tělo a zdraví. Soda pomáhá při pálení žáhy, bělení zubů, úklidu domácnosti a podobně. Řekneme si o zázraku, jménem bikarbonová koupel.
Už kolem roku 1930 byla soda velmi populární jako přísada do koupele, která doslova omlazuje tělo. No jak šel čas, agresivní reklama způsobila, že lidé vyměnili levnou sodu za drahé pěny do koupele a „ zázračné soli “, které sice mnohým pomáhaly, ale v podstatě měly stejný účinek, jako levná soda bikarbona.
Vraťme se tedy zpět a připomeňme si koupel, kterou mnozí označovali za magickou.
Jak si „namíchat“ zásaditou koupel?
Možná se budete divit, ale vše co potřebujete, je půl šálku (resp. 100 g) sody a teplou vodu ve vaně.
- Vanu naplníme teplou vodou, jako při běžné koupeli.
- Sodu do ní vysypeme a zamícháme, koupel je připravena.
- Můžeme se ponořit do vany.
- Relaxujte v ní tak dlouho, jak jen můžete.
- Pak se zabalte do osušky a odpočívejte.
- Vaše tělo vám poděkuje, budete plná síly a pozitivní energie.
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Mám v ráně na hlavě zlatého stafylokoka. Mam alergii na penicilin a užívala jsem Biseptol 7 dnů. Mast lokalně Fucidin. Hojení je zdlouhavé.

Dobrý den Danuško,
Stafylokoky běžně žijí na kůži člověka, mezi nejznámější a klinicky nejvýznamnější druhy patří zlatý stafylokok.
Stafylokoky se obvykle do organizmu dostanou narušením kožního krytu a riziko infekce roste u osob s poruchou imunity. Vyšší riziko vzniku stafylokokových infekcí mají lidé po otevřených operacích, lidé s proleženinami, popáleninami a narkomani.
Při onemocnění stafylokokem, je důležitá okamžitá léčba, aby se předešlo bakteriím dostat do krevního oběhu a nezpůsobily záněty uvnitř těla. Stafylokok může způsobit – ječné zrno, zánět dutin, zánět průdušek, zánět plic, hnisavé kožní infekce, hnisavá rýma a mnoho dalších onemocnění.
Já nejsem lékař, ale mnoho klientu mi píše, že jim pomohl lék proti zlatému stafylokoku – Prostaphlin [Prostaflin] . Je to lék ze skupiny penicilinových antibiotik , jeho účinná látka je sloučenina oxacilin. Na rozdíl od většiny penicilinů je Prostaphlin účinný proti stafylokokům. Doporučuji se poradit s paní lékařkou.
Důležitá je dostatečná hygiena. Po ošetření rány, ihned oplachujte čistou vodou nebo odvarem z bylin a ránu zakrývejte, aby se nemnožili okolní bakterie v ráně.
Přírodní varianty podporují běžnou léčbu a to je bylinka Lichořeřišnice, Tužebník jilmový , které jsou známe jako rostlinné antibiotikum. Výborná je i česneková tinktura do vody a užívat vnitřně. Šalvěj a heřmánek mají dezinfekční a uklidňující účinky.
Imunitu posílí :
Křen – podporuje imunitu, ochraňuje proti infekcím.
Dýňový olej podporuje obranyschopnost organismu.
Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém
Černý bez, třezalka, jablečný ocet – posiluje imunitu.
Věřím, že některé rady vyzkoušíte a váš problém se vyřeší.
Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.
Darina