Úvod Magazín Články Želatina jako zázračný přírodní lék, pro chrupavku, klouby a kolena

16. listopadu 2021 |

Želatina jako zázračný přírodní lék, pro chrupavku, klouby a kolena

Mnoho lidí neví, jak velmi užitečná želatina vlastně je. Většina lidí jí využívá jen pro dezerty, aspiky a nejrůznější jídla. Želatina může být přírodním lékem, věděli jste to?

Jde o přírodní silný lék, který vám může velmi pomoci při léčbě kyčlí, kolen a chrupavkách v kloubech. Želatina je opravdu velmi dobrá a snadno dostupná.

Želatina jako lék

Některé nové výzkumy poukazují na to, že želatina má podobnou strukturu jako lidské chrupavky. To znamená, že želatina bude velmi účinně podporovat právě regeneraci chrupavky.

Ingredience:

 • 150 g jedlé želatiny
 • 50 ml studené vody
 • Džus
 • Jogurt
 • Mléko
 • Ovocný čaj

Příprava:

 • Dvě lžíce želatiny si smícháme s 50 ml studené vody a necháme přes noc odsát, při pokojové teplotě.
 • Druhý den by nám měla vzniknout želatina, tu si promícháme s džusem, jogurtem, mlékem a ovocným čajem.
 • Směs vypijeme a opakujeme po dobu dalších 7 dnů.

Proč zrovna želatina?

Jedná se o přírodní produkt, který se získává ze zpracovávání kostí, tkání a chrupavek velkých zvířat. Želatina stimuluje růst a zlepšuje strukturu pojivové tkáně, která já nezbytná pro léčbu bolesti kloubů.

Další výhody želatiny

 • Posiluje klouby a srdce
 • Urychluje výměnu látek
 • Zlepšuje pleť
 • Posiluje šlachy a vazy

Tyto problémy s chrupavkou však mají velmi jednoduché řešení. Stačí konzumovat tento přírodní lék každý den a uvidíte, jak se zlepší práce chrupavky. Zabráníte jednoduše nesnesitelným příznakům osteoartrózy. Kvalita života se opět zvýší a vy si budete moci vychutnávat plnohodnotný pohyb.

Bohatá na bílkoviny

Želatina je velmi prospěšná pro lidské zdraví, je bohatá na bílkoviny. Kromě toho želatina obsahuje také deset esenciálních aminokyselin, například prolin a hydroxyprolin. Tyto aminokyseliny jsou hlavním důvodem, proč se svalová tkáň regeneruje. Na rozdíl od ostatních potravin neobsahuje želatina cholesterol a tuky, což je velmi prospěšné pro lidské tělo.

Kromě aminokyselin je želatina také bohatá na kolagen. Tato látka se podílí na výstavbě kostí, šlach, tkání, chrupavek, vazů. Aby byl výsledek znát, je dobré konzumovat přibližně deset gramů želatiny denně. Za pár dní budete pociťovat výsledky a z dlouhodobého hlediska se vám vrátí pohyblivost.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Dobrý den Silvie,

je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou  klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.

Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.

Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.

Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.

Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.

Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.

Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:

Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.

Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.

Přeji vše dobré .

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800