25. října 2021 |

Maca (Lepidium peruvianum Chacon)

Maca je prastará bylina peruánských And. Současný vědecký výzkum potvrdil její výrazný účinek na zlepšení fyzické a psychické výkonnosti, prodloužení života a především má významný vliv na reprodukční zdraví.

Používá se kořen, ke konzumaci čerstvý nebo se suší. Sušený kořen lze uchovat až sedm let.

Osobní popis:

Pomáhá při sexuální impotenci mužů , frigiditě žen a neplodnosti. Maca stimuluje jak mozková centra, tak reprodukční orgány, prostřednictvím normalizace hormonální hladiny. Napomáhá řešit krizi středního věku a manažerský syndrom v sexuální oblasti zvýšením libida a výraznou podporou erekce. Pro své účinky je nazývaná Peruánskou viagrou. Zlepšuje erekci, výdrž při souloži, oddaluje ejakulaci, zvyšuje chuť na milování u mužů i žen.

Kořen je bohatý na vitamin C, vitaminy řady B, konkrétně  B1, B2, B6, B12, vitamin E a řadu důležitých minerálu a stopových prvků (vápník, hořčík, zinek, draslík, jód, železo, fosfor.

Uvolňuje hormony, které tlumí chuť k jídlu, užívá se při depresích, bipolárních psychických poruchách ( v kombinaci s vitamínem B6 a D.)

Kořen obsahuje fenylalanin , nedostatkem  fenylalaninu se u člověka může projevovat zmatení i deprese.

Maca je známa jako účinné afrodiziakum. Pomáhá znovu probudit sexuální touhu, zvyšuje vitalitu, odstraňuje psychickou únavu a podporuje plodnost. Rostlinné estrogeny obsažené v Mace se v lidském těle mění na pohlavní hormony.

Účinek:

 • zvýšená vitalita
 • při roztroušené  skleróze
 • při zánětech
 • při depresích
 • Parkinsonově chorobě (proti rigiditě, zlepšuje chůzi)
 • odstraňuje psychickou únavu a vyčerpání
 • tlumí menstruační bolesti a menopauzální projevy
 • stimuluje centrální nervový systém a pohlavní žlázy
 • podporuje dozrávání vajíček a spermií ( zvyšuje jejich počet)
 • zlepšuje erekce a výdrž při sexu
 • rostlinné estrogeny obsažené v Mace se v lidském těle mění na pohlavní hormony

Používaná část:

kořen, prášek z byliny

Způsob použití:

Napomáhá řešit krizi středního věku a syndrom sexuální oblasti.

Související výrobky

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Závislost

Tomáš

Dobrý den, z důvodu velkého stresu a bolestí po akutních zánětech slinivky jsem před 1,5 rokem začal brát kratom. Denně beru kolem 20-25g. Chtěl bych s tím přestat, ovšem po cca 12 hodinách od vysazení se dostavuje nesnesitelná chuť, problémy s usínáním a takové nepříjemné šimrání na “oných místech” (nevím, jestli zde můžu být až tolik konkrétní). Neexistuje něco, co by mi dokázalo pomoct zmírnit tyto příznaky? Děkuji, případně jsem schopen problémy dopsat dopodrobna.

Dobrý den Tome,

zrovna výběr jak se zbavit stresu a zánětu slinivky nebyl vhodný výběr brát Kratom. Zřejmě jste hledal v něčem záchranu a zbavit se všech starostí a problému. Bohužel, výběr byl špatný.

Ale chválim vás, že se chcete závislosti zbavit sám od sebe a hledáte pomoc. To se moc lidem závislím na různých drogách nedaří. Žila jsem a byla v kontaktu se spousty závislých, moc jsem jím chtěla pomoct, ale většina z nich neměla zájem. Nenáviděli mně, že jim chci vzít to, po čem jim je krásně a dobře. Ale neuvědomovali si, že za pár let z ních budou trosky. Neschopní se o sebe postarat, krást. Je jasné, že pár z ních to bralo, protože to chtěli vyzkoušet, ale drogy jsou šíleně zrádné a slabého stáhnou až na dno. Další hledali únik od reality a povinností.

U vás vidím, že pomoc chcete sám. Abstinence je krutá daň, je neznesitelná, ale jediná a účinná. Pokud se po úspěšném vysazení drogy a zvládnutí abstinenčních příznaků objeví jakékoliv psychické potíže, zejména úzkosti či deprese, je nutné navštívit psychiatra. Nalomená psychika může být jednou z hlavních příčin se vrátit k užití drogy.

Můžu vám popsat jeden případ. Můj dobrý známi lékař, jednoho dne zjistil, že jeho 18 letá jediná dcéra bere drogy. Aby ji pomohl, zavřel ji do pokoje s jedným vedrem prázdným a jedným vody, 1 kusem chleba. Říkal, bylo to šílené pro oba. Nevím, kdo víc trpěl, ale zvládli jsme to. Když jsem jí po 5 dnech z pokoje pustil, postavil jsem ji před zrcadlo a řekl jí ,, podívej jak vypadáš a takhle dopadneš, pokud s tím nepřestaneš. Vyhrali oba.

Je velmi důležitá psychika, klid a hledat práci, která by vás naplňovala a dělala vám radost. Musíte úplně změnit prostředí, chodit do přírody, čtěte něco zajímavého, nebo se zahlaste do nějakého zajímavého kurzu, nebo fitko, najít si koníčky, kterými vyplníte volný čas. Přerušte styk s osobami, které užívají či distribuují drogy. Vyhledávejte  styk s lidmi, kteří drogy neužívají a mohou vás ve vašem úsilí podpořit. Naleznete je mezi odborníky i dávnými známými.  V každém případě je prospěšná spolupráce s blízkými a rodinou, která zvyšuje šance na vyléčení a návrat do běžného života.

Hlavně se nesmíte nudit a utápět se problémy, to vás nikam neposune. Jste mladý kluk a život máte před sebou. Doporučuji vám přečíst a zamyslet se na webu DarBylin článek ,, Pochopení života,, Spousta lidem to otevřelo oči,  když se nad tím zamysleli.

Tome, ráda bych vám pomohla, ale hlavně záleží na vás.

Proti závislosti doporučuji – Oves setý mléčné obilky (tinktura z živé léčivé rostliny – kapky Duše rostlin). Přírodní bylinný extrakt z nezralých obilek léčivé rostliny ovsa setého  (Avena sativa). Je to vynikajíci produkt proti úzkosti, stresu, výkyvy nálad, chronický podrážděný, vyživuje mozek a zbavení se závislosti. Obnovuje pocit pokoje a klidu. Harmonizuje poruchu spánku. Mírní vnitřní chvění a činí člověka odolnějším pro zvládnutí blížících se dějů a témat.

Je to produkt, který pomáhá, ale musí se brát dlouhodobě a samozřejmě dodržovat rady , které jsem vám popsala.

Objednat ((Avena sativa) si můžete na www.tinktura.eu 

Bylinky, z kterých si můžete vařit čaj uklidňují – Třezalka, Ginkgo Biloba, dobromysl, Rozchodnice, Heřmánek, Brutnák….

Tome, přeji vám hodně síl, energie a trpělivosti. Věřím, že jste moudrý kluk a vše i přez veškeré kruté a nepříjemné příznaky zvládnete.

Darina

 

 

 

Revmatická artritida

Amy

Zánět v těle,bolesti kloubů, které se posunují na různé části těla. Nemohu bolestmi spát a ráno se rozhýbat. Lékař do diagnostikoval revmatickou artritidu léky neberu nedělají dobře. Už nevím co mám dělat. Jsem z toho psychicky vyčerpán a potřebuji se zbavit bolesti.

Dobrý den Amy,

revmatická artritida nebo revma, je onemocnění imunitního systému. U revmatoidní artritidě se kloubní výstelka začíná plnit velkým množstvím bílých krvinek, které vytvářejí obrovské množství chemických látek a tyto způsobuji bolesti, otoky a deformaci. Toto onemocnění napadá nejenom klouby, ale i další části těla ( srdce, oči, plíce…) Je to nepříjemná nemoc, při které porušený imunitní systém poškozuje vlastní tkáně těla. Tím vzniká chronický zánět. Bohužel, je to velmi bolestivé onemocnění.  Příčina – proč táto nemoc vzniká je ještě neznáma. Ženy touto nemocí trpí více než muži. Nemoc se vyléčit nedá , léčba se zaměřuje pouze na zmírnění příznaku.  Je důležité, i když je bolest velká, vhodné cvičení, rehabilitace. Využívá se celá škála metod – od léčebné gymnastiky, přes fyzikální léčbu (masáže, koupele, lokální aplikace chladu – kryoterapie), přes využití léčebných elektrických proudů, magnetických polí a polarizovaného světla.

Domácí léčba – začněte popíjet ledvinové čaje – Zlatobýl, Třezalka.

Je důležité upravit i životní styl.

Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na draslík (meruňky, slívy, broskve i sušené, bílé fazole, hrách, vlašské ořechy, telecí maso, melasu z cukrové třtiny.) Omezte brambory, rajské jablíčka. Organismu dodávejte želatinu (uvařte sulc z telecích kostí a kůže). Zvyšte přísun vitamínu C ( listová zelenina, černý rybíz, rakytník, zakysané zelí a pijte šípkový čaj.)

Omezte potraviny, kde se nachází kyselina arachidonová ( vajíčka, vepřové játra a sádlo…) Jíst více ryb, užívat vitamín E, D, selen,  rostlinné oleje, mléko a výrobky z něj.

Denně si masírujte klouby třezalkovým olejem jemným kartáčem a dopřejte si teplé koupele. Ranní ztuhlost doporučuji odstranit pomoci teplé koupele nebo sprchy. Do koupele přidejte odvar  – pampelišky, přesličky, třezalky, routy...

Můžete si připravit mast na mazání i vnitřně – 1/2 šálku jablečného octe + 1/4 oliv. oleje ( mažeme bolavé klouby i po lžičkách bereme před jídlem.)

Vhodné jsou – bahenní  i  parafínové zábaly. Dále do lahvičky  Francovky vložte 15 hřebíčků ( rozdrťte je) a nechte 2 dni stát. Pak přeceďte a natírejte bolavé klouby. Nejlépe na noc.

Vyzkoušet můžete obklad našich babiček:

Nastrouhejte křen a roztlučte hořčičné semínka 1:1. Do gázy zabalte tenkou vrstvu a přiložte na bolavé místo. Místo ještě před přiložením obkladu natřete olejíčkem třezalkovým a masírujte, pak přiložte na 20 minut obklad a zabalte, aby byl kloub v teple.

Obklady z tužebníku obecného se dávají na klouby postižené revmatickými a artritickými bolestmi. Dávkuje se 3-4x denně po 30 kapkách. Na obklady se používá zředěná tinktura.

Olej z černého kmínu – velmi úspěšně léčí autoimunitní nemoci jako je revmatoidní artritida. Doporučuji skvělý masážní prostředek Simply You REVMABLOK AKUT 125 ml.

Doporučila jsem Vám rady, které by vám měli ulevit od bolestí.

Přeji vám hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Bolest v krku, kašel

Pavlína

Dobry deň,
musím písať za mojho manžela, lebo on by toto neskúsil. Avšak odkedy je na home office a máme doma malé dieťa, tak začal byť chorý - problémy s hrdlom, každý mesiac bolesť, terazsa pridal aj kašeľ, ale najviac riešime to hrdlo. Vo výteroch mu nikdy nič nevyšlo, berie ATB vždy lebo ho to neskutočne už bolí. Klasické pilulky mu nepomáhajú.

Trpí alergiou na rôzne stromy, a kamilky a levanduľu.

A trpí seboreou. Tým že je chorý často tak sa mu aj tá seborea vždy akokeby zhorší. SKúšal rôzne šampóny, aj prírodné, ale nič nezabralo.

Vždy ochorie aj od malej, lebo nosí soplíky zo škôlky. Ja chytím tak jeden zo 4 jej soplov, ale manžel to vždy schytá.

Snažil sa aj zacvičiť si popri práci a tak ale vždy ochorel a prestal. tento kolobeh už trvá rok.

Je veľmi ťažko presvedčiteteľný aby skúšal nejaké teda nové veci a tak.

Zaujal ma váš eshop a chcela by som sa dozvedieť či ste náhodou taéto niečo neriešili a dokazali možno niekomu pomôcť.

Ešte aby som podotkla (viem, že závisí všetko od stravy), nefajčíme, nepijeme alkohol (len občasne nejaké vínko), a varím doma predovšetkým a snažím sa teda nie veľa mäsa, hlavne zelenina rôzneho druhu, strukoviny a pod. Lebo varím aj pre dieťa tak sa snažím zdravo. Jedáva manžel viac sladkého, tým že je doma, tak človek je taký zasedený, proste aj sociálno chýba, tak sa uchyľuje k sladkému.
Inak zdravotné problémy iné nemá, ani nejaké príznaky iného charakteru, čo by stálo za zmienku. Čo tak pozporujem je unavenejší.

Manžel má 31 rokov, ja 32.

Ďakujem pekne
S pozdravom
Pavlína

Dobrý den Pavlínko,

váš email jsem si přečetla a chci se zeptat, jestli nebyl manžel očkovaný nebo předělal Covid. Dětské nemoci jsou nejvíc chytlavé na dospělého člověka a pokud má manžel oslabenou imunitu, tak samozřejmě chytne od dcery všechny nemoci.

Píšete, že zdravě žijete, co je super, ale není manžel ve stresu nebo nemá strach z dnešní doby, ztráty zaměstnaní  nebo jiné psychické problémy? To jsou prvořadé příčiny ztráty imunity  i Seborey. Uvažuje se o autoimunitním onemocnění kožních buněk, tedy podobných příčinách jako v případě lupénky ovšem celý mechanismus nemoci v tomto případě zůstává zatím neznámý. Kromě stresu se mezi příčiny tohoto onemocnění řadí oslabený imunitní systém, výkyvy počasí, hormonální nerovnováha, nedostatek spánku, únava či genetická dispozice. Dále pak obecně  deficit vitamínů ze skupiny B, nevhodné vlasové produkty, problémy s trávením, špatná reakce organismu na určité potraviny, nadměrná konzumace horké černé kávy, chronická únava či deprese. Vliv má  právě počasí – zhoršuje se zpravidla během zimního období. Na seboreu moc dobře zabírají přípravky s fungicidními vlastnostmi, šampony tedy mohou obsahovat kyselinu salicylovou, bisabolol, kanabidiol nebo extrakt z břízy, šampon Propolis, vlasová voda s Propolisem nebo Bambucký balzám s Prololisem. Olivový olej – vmasírujte do postižené pokožky a nechte působit alespoň 30 minut. Následně smyjte. Dále můžu doporučit Durcay pso nebo tuhý šampon. Po umytí ihned vlasy vyfénovat.

Jablečný ocet – po umytí vlasů  vmasírujte do pokožky roztok jablečného octa s teplou vodou v poměru 1:1. Nechte několik minut působit a poté důkladně opláchněte. Pokud vám vadí octový odér, můžete vlasy po použití octa opět umýt šamponem.

Pískavice – zalijte dvě polévkové lžíce semen pískavice vodou a nechte bobtnat několik hodin, ideálně přes noc. Pokud ve směsi zbylo moc vody, zčásti ji slijte, ale zatím si ponechte stranou. Zbytek vody se semeny rozmixujte do hladké pasty, pokud je moc hustá, přilijte odloženou slitou vodu dle potřeby. Vzniklou pastu vmasírujte do vlasové pokožky, nechte cca 30 minut působit a poté z vlasů vymyjte.

Cibulové slupky – hrst cibulových slupek povařte v litru vody cca 30 min na mírném ohni. Poté nechte další hodinu louhovat. Vlasy umyjte vhodným šamponem a po posledním opláchnutí přelijte odvarem z cibulových slupek. Nechte působit klidně i několik hodin a opláchněte.

Na bolest v krku – Jablečný ocet i odvar z listů ořešáku  – je vhodný ke kloktání (bolest v krku).

Kyselina mléčná spolu s mléčnými fermenty se nachází v Molkosanu ( má dezinfekční účinky, a užívá se vnitřně při bolesti v krku, i proti angíně.

Rada 1 starého doktora – mandle vytřít jodovou tinkturoutohle by mělo zabrat.

Náš imunitní systém je speciálně navržen tak, aby dokázal bojovat s viry a bakteriemi. Pokud ovšem trpíte stresem,  fyzické zátěži nebo máte z nějakého důvodu oslabený imunitní systém, schopnost těla bojovat proti patogenům se výrazně sníží.  Prášek MSM dokáže pomoci posílit imunitní systém a obnovit hladiny glutathionu, které jsou důležité pro boj s infekcemi.

Slabá imunita se projevuje únavou, častým nachlazením, ekzémy, střevní problémy…Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém. Černý bez, Pískavice řecké seno,  jablečný ocet –  posiluje imunitu. Vitamín B6, podporuje správnou funkci imunitního systému a přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Imunitní systém povzbudí – petrželová nať i mletá skořice s medem. Jitrocelový sirup – je to silný antioxidant.

Proti kašlu doporučím – diviznu, plícník, jitrocel, černý bez, sléz maurský a med se skořicí.

Proti rýme – rýmovník  a majoránka ( čaj na pití, olej na vytíraní nosních dírek a masírovaní dutin. Dále pomáhá tinktura ze šalvěje kloktat a šalvějový a kopřivový čaj s cílem všechno vysmrkat , aby se nevytvářela zadní rýma.

Pavlínko, věřím, že některé rady manžel vyzkouší a problémy se zlepší.

Přeji celé rodině hodně klidu, energie a pozitivního myšlení.

Darina

 

Vypadávaní vlasů

Stanislava

Dobrý den, potřebovala bych poradit něco na extrémní padání vlasů. Padání se objevuje celkem často, většinou něco zabere (beru x vitamínů - biosil, donahair, revalid, zevně biohar apod. děkuji

Dobrý den paní Stanislavo,

vypadávaní vlasů, může být i kožní onemocnění ( např. lupénka), ale může to být způsobeno stresem. Nevím jestli jste očkovaná proti Covidu a jestli jste Covid prodělala.

Vypadávání vlasů po Covidu, potrvá minimálně 3 měsíce, než se začne něco dít. Po zkušenostech z odpovědí klientů doporučuji lopuchové a kopřivové sérum, klienti tvrdí, že teď mají více vlasů, jak před tím.

Při vypadávaní vlasů – užívejte proteinový nápoj a kolagen. Vlasy přestanou vypadávat.

Dále můžu doporučit čaj i zábaly z odvaru – z přesličky, šalvěje, sedmikrásky, břízy….Chmelové šištičky, májí též blahodárný vliv na kvalitu vlasů. Růst vlasů podporuje – kořen i list kostivalu, nasekáme a šťávu nebo tinkturu vtíráme do kořínku vlasů.

Paní Stanislavo, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zlepší. Hlavně myslete pozitivně a buďte bez stresu. Radujte se z maličkostí a rozdávejte radost i lásku kolem sebe.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Polyp v děloze

Jitka

Polyp v děloze jak předcházet

Dobrý den Jitko,

polyp je útvar, který vyrůstá nahromaděnou vrstvou sliznice, většinou je nezhoubného charakteru. Nachází se na povrchu děložní sliznice či děložního hrdla. Někdy ani nepostřehneme, že nějaký polyp máme. Jsou ale případy, že se projeví slabým nebo silnějším krvácením. Pokud je polyp nezhoubný, nevyvolává v děloze žádné problémy. Je však dobré podstoupit lékařské vyšetření.

Vaše otázka zněla – jak jím předcházet ?

Proč polypy vznikají není zcela jasné. Je možné,  že můžou vzniknout opakovanými záněty, rovněž genetika hraje úlohu, stres, psychické problémy….

Na tuhle otázku můžu odpovědět pouze takhle krátce.

Jitko, přeji vám vše dobré, pozitivní myšlení, radost a hodně lásky v životě.

Darina

 

Chronický zánět žaludku

Kateřina

Dobrý den, prosim o doporučeni při chron. zánětu žaludku, gast. refluxu, časté řihání a jako by horkost v žaludku , dále mi byly zjištěny malé polypy na žlučniku

Dobrý den Kateřino,

zánět vzniká narušením hlenové vrstvy žaludku, která má chránit žaludek před působením žaludečních kyselin. Žaludeční kyselina přicházi do styku s obalem žaludku, který může rozkladat a vytvářet žaludeční vředy. Chronický zánět žaludku je vážné onemocnění, může souviset s autoimunní poruchou,  začnou se tvořit protilátky proti určitým buňkám, které se nacházejí v žaludku. Při zánětu dochází k ztenčení žaludeční sliznice, která způsobuje –  pálení v žaludku, pálení žáhy, plynatost, nadýmání, říhání, nechutenství…..

Sama popisujete příznaky, které pociťujete.

Na vyšetření jste určitě byla u gastroenterologa, ten vám zkontroloval a vyšetřil stav žaludeční sliznice. Určitě vám odebral vzorek ze sten žaludku a poslal na histologické vyšetření. Pokud vám lékař stanovil dignózu chronický zánět žaludku, tak vám předepsal i léčbu silnými léky. Pozor, dlouhodobé užívání přináší vedlejší účinky – oslabené trávení a problémy, které v součastné době máte.

V první řadě je dodržování přísné diety, kterou vám určitě lékař předepsal. Pokud diety nebudete dodržovat, vaše problémy nebudou ustupovat.

Z bylinek vám můžu doporučit – Bazalku, podporuje chuť k jídlu, pomáhá proti nadýmání. Zázvor, snižuje množství žaludeční kyselosti a zvyšuje sekreci žaludečních šťáv. Dále doporučuji Bedrník a Anýz, udělejte si čaj a popíjejte ( uvolňuje křeče a podporuje trávení…) Další bylinky na trávení, mírní křeče, podporuje tvorbu žaludečních šťáv   – Smetanka lékařská, Řebříček lékařský, Pelýněk pravý. Jsou to bylinky, které obsahuji hořčiny a silice a při zánětu pomáhají. Heřmánek pravý – pomáhá při křečích v žaludku a zklidňuje ho. Akátový sirup výborný na křeče žaludku a střev, zácpu. Bramborová šťáva ze syrových brambor je výborná proti zánětu žaludeční sliznice. Chmelové šištičky – použijeme pro zklidnění žaludečních potíží. Řepík skvělý na žaludeční problémy. Hořec i lékořice – podporuje dráždivou trávicí soustavu.  Zeměžlučová tinktura – při akutním problému se  žaludkem je super.

Čekankové čaje, rozmarýn, heřmánek, řebříček – pomáhají na funkci žlučníku a napomáhají jej udržovat zdravý. Sirup šípkový – pomáhá při léčbě žlučníku.

Kateřino, věřím, že některé doporučené rady vyzkoušíte a váš zdravotní stav se zlepší.

Přeji vám hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

 

 

 

Psoriáza - lupénka

Zdenka

Děkuji moc paní Darině za odpověď. Ještě jsem zapomněla na jeden problém syna, kterým je lupenka ve vlasech, lokty kolena. Nejvíce ve vlasech. Prosím, poradíte i jemu? Děkuji.

Dobrý den paní Zdenko,

pokud se jedná o syna – Psoriáza ( lupénka )– dokáže být skutečně devastujícím a nepříjemným kožním onemocněním. Nejběžnější místa, kde se nemoc projevuje bývají lokty, kolena, chodidla……Chronická psoriáza je jednou z nejvíce nebezpečných kožních nemocí. Má nevzhledné fyzické projevy, pacientům zhoršuje život a různé komplikace.

Psoriáza téměř vždy zahrnuje i další onemocnění. Příčiny lupénky je vnitřní znečištění organismu. Špatné stravování, pitný režim, vyprazdňování, problémy s páteří, dědičné sklony. Účinnou léčbou je léčení zevnitř. Mazání mastiček na kůži je jen doplněk. Přísná dieta bez živočišných tuků, sladkostí, smažených jídel, nikotin, alkohol a stresu. Nejlepšími přírodními prostředky k očistě jsou syrové ovoce a zelenina. První řadě je nutná detoxikaci a vyčištění těla od toxinů.

Doporučuji čaj ze žlutého šafránu, z kořene šťovíku. Výborné jsou i bylinky –  kustovnice, aloe vera, jetel luční, bříza, dvouzubec. Doporučuji denně pít čaj z listů jilmu (Imus rubra). Výborné působí i  břečťanová tinktura. Ptačinec tinktura – zevnitř i vnitřně nebo mast na mazaní postižených míst.

Na lupénku ve vlasech můžete použít – Cannaderm Atopos, je to vlasová kúra proti lupénke. Cutishelp – konopná mast proti lupénke…..

Paní Zdenko, věřím, že vyzkoušíte některé rady a zdravotní problém bude ustupovat.

Přeji Vám a synovi, vše dobré, spoustu příjemných a klidných dní.

Darina

 

Mám cukrovku cca 10 let, kompenzovaná. před asi půl rokem zvýšená kyselina močová, před 2 měsíci cholesterol. Před dvěma roky po chybném kroku - otok kotníku a postupně zdeformovaná šlapka. Lékaři s tím nechtěli nic mít. Nyní jsem našla dobrou lékařku zaměření úrazy sportovců. Rtg. artoróza kotníku. Začínají mě bolet kýčle, rameno a kolena. Tytéž problémy má syn - zjištěna taktéž artróza. Otec ji měl také. Prosím neznáte pomoc? Zdeňka

Dobrý den paní Zdenko,

Cukrovka  neboli diabetes mellitus je zatím nevyléčitelné, avšak  zvládnutelné onemocnění. Existuje mnoho teorií o příčinách cukrovky, od nánosů cholesterolu kolem buněk, po autoimunitní problémy a genetiku. Pokud cukrovka není včas podchycená a léčená, dochází postupně k dalším poruchám a potížím. Kořen lopuchu – napomáhá udržovat normální hladinu glukózy v krvi. Dále kořen Čekanky (obsahuje Inulin) – má příznivý účinek na hladinu cukru v krvi. Výborný sladidlo –čekankový sirup. Odvar  z borůvkových listů.  Borůvkové listy obsahují velké množství vitamínu C, který má ve vysokém množství podobné účinky jako inzulin. Jalovec – pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi a pozitivně ovlivňuje přirozenou obranyschopnost organismu.

Trpíte bolesti kloubů – mnoho lidí řekne, že jsou to příznaky stárnutí. Ale to není pravda. Všichni víme, že cholesterol je nebezpečný. Ucpává cévy, ztenčuje je, čímž ovlivňuje průtok krve. Ale naše cévy neucpává jenom cholesterol jsou to i ,,aterosklerotické nánosy,, (nečistoty). Hromadění cholesterolu zužuje průměr cév čtyřikrát až pětkrát. Snižuje se kvalita života, zvyšuje se krevní tlak, bolesti hlavy, bolesti kloubu, bolesti zad, slabost, apatie, vyčerpanost.  Nejvíc vápenatých solí se hromadí v mozkových cévách. Cévy čekají na vyčištění. Máte vysoký cholesterol? – s přesličkou to snadno zvládnete, bylinka se podílí na udržení jeho správné hladiny. Proti cholesterolu pomáhá  – skořice s medem.  Užívejte denně. Dále – Lískové i Para ořechy – blahodárně působí  na hladinu cholesterolu v krvi. Rozmarýn – ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a vylučování, respektive pročištění těla.

Příčiny zvýšení kyseliny močové – nadměrná konzumace jídla, alkoholu, únava, stres, opakované záněty… Projevy jsou především silnou bolestí a otokem některých kloubů až deformací kloubů. Boj s kyselinou močovou, může být velmi zdlouhavý. Použijeme čaj z petržele a jednou týdně bylinnou koupel (různé, jaké máte doma). Bylinná lázeň , by měla mít teplotu vody 37°C. Zůstaňte v ní ponořeni až po špičku nosu deset až třicet minut. Někdo vám musí postupně zvyšovat  teplou vodu na 38 až 39°C, ale nesmí vám to dělat zle. Ať vás někdo, pod vodou dobře vydrbe kartáčem nebo to udělejte sami, před vstupem do koupele. Budete-li si lázeň dopřávat pravidelně jednou týdněbrzy se kyseliny močové zbavíte. Koupel podpoříme pitím čerstvé zeleninové šťávy a též pomáhají přikládat zelné naklepané listy na bolavé místa. Pít nálev listů břízy – je nabitý zdraví prospěšnými látkami proti kyselině. Můžu doporučit ještě přírodní přípravky, které kyselinu močovou rozpustí  Rdesno- hadí kořen). Od bolestí pomůže kopřivová mast a CELER –  kdo často používá  k jídlu hlízy i listy, nebude mít problémy s kyselinou močovou.

Pokud máte bolesti kloubů, snažte se vyhnout jíst rajčata, brambor a baklažány. Právě ony napomáhají  vylučování soli a škrobovitých sloučenin, které se ukládají  v kloubních vacích.  Táto zraňuje citlivý povrch kloubů s množstvím nervových ukončení a způsobuje bolesti, které vám nedají žít ani spát. Vratič květ ( pouze do koupele) –připravíme silnější nálev, louhujeme zhruba 15 minut. Přidáme do koupele, která by měla trvat 10-15 minut. Koupele rukou a nohou mají silný antirevmatický účinek, účinná je také masáž revmatismem postižených svalů a kloubů mastí z vratiče. Vratič je nejsilnější přírodní lék na bolavé klouby. MSM (methylsulfonylmethan) je organická forma síry , která hraje důležitou roli při vzniku kolagenu, elastinu a keratinu , a přispívá tak k normální regeneraci pohybového aparátu.

Paní Zdenko, popsala jsem vám pár rad, které můžete vyzkoušet.  Věřím, že vaše problémy se postupně vyřeší a život si bude opět užívat bez bolestí

Přeji vám vše dobré a hodně trpělivosti.

Darina

 

 

Anální fisura

Jana

Dobrý den,mám diagnostikovanou anální fissuru,podstoupila jsem odstranění strážního výrůstku,ale nesnesitelné bolesti přetrvávají.Problémy trvají dva měsíce,jen po stolici.Dělám si sedací koupele z dubové kůry,doplňuji vlákninu,více piji vodu,ale stále žádná úleva.Lékař mi řekl,že budu muset na operaci.Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den Jani,

anální fisura – je bolestivý problém a často doprovázený krvácením. Trpí tím hodně lidí, i když s tím málo kdo zajde k lékaři. Léčba existuje a je účinná.

To, že jste zajela k lékaři je super. Tento zdravotní problém, pokud se neřeší, přechází v chronický problém. Trhliny se rozšižují, objevuje se svědění, někdy mokvání a uzdravovaní se spomaluje.

Pokud fisura, vznikla poprvé, může se zhojit i sama. Ta chronická však většinou vyžaduje léčbu a  ulevit od bolesti a odstranit stažení. V první řadě je třeba dietou napravit případnou zácpu a zajistit, aby stolice byla měkká. Hodně pít.

Doporučuji vysoký příjmem vlákniny ve stravě. Ovoce a zelenina, případně psyllium, patří mezi nejlepší volby. Mezi další metody léčby anální fisury patří: projímadla, sedací koupele v přesličce,  pak  SUPERHOJIVÁ MAST, mast měsíčkova, jitrocelová ( zkratka mastě a oleje, které nevysušují) a v nejhorším chirurgický zákrok.

Jani, přeji hodně trpělivosti a věřím, že nějaké rady vyzkoušíte a problémy se zmírni nebo vyléči.

Darina

 

 

Hypofunkce štítné žlázy.

Petra

Dobrý den, mám diagnostikovanou hypofunkci štítné žlázy, beru Letrox 50 od 15 let, nyní je mi 39let. Chtěla bych se zeptat na bylinku, která by byla schopná vyladit hormony, ty mám jak na houpačce. Z toho extrémně silná menstruace a léčím se s anémií.
Nyní přes rok trpím na pálení žáhy, a začne to, když se rozčílím a to je na denním pořádku. Zažívám teď křivdu, snažím se tomu čelit, ale potřebovala bych s tím pomoci. Moc děkuji

Dobrý den Petro,

Štítná žláza je velmi důležitý orgán, ve kterém  dochází ke tvorbě hormonů. Pokud štítná žláza funguje špatně, je jasné, že i příznaků jsou desítky. Dostatek hormonů  je důležitý, protože všechny buňky, svaly a orgány v těle, závisí na produkci hladiny hormonů ve štítné žláze. Kromě tvorby hormonů se podílí na produkci energie v buňkách, přeměňuje živiny na energii. Hypotyreóza je často důsledkem předchozího zánětu štítné žlázy, který zanechává velké procento buněk štítné žlázy poškozených (nebo mrtvých) a neschopných produkovat dostatečné množství hormonů.

Mezi typické příznaky patří únava, slabost, zimomřivost a studené končetiny, zpomalený metabolismus, zadýchávání, přibývání na váze…. Kromě toho je také častá chronická zácpa, únava a nedostatek energie, nízký krevní tlak…..

U žen může hypotyreóza způsobit déle trvající a silné krvácení při menstruaci.

Na pálení žáhy doporučuji – 2 dcl vody + lžičku jablečného octu + půl lžičky sódy bicarbony, zamíchat a vypít.

Petro, vše co popisujete, souvisí se štítnou žlázou a tím, že pociťujete křivdu, stres vám ke zlepšení zdravotního stavu nepomůže, ale jenom zhorší. Všem odpusťte i sobě a uleví se vám.  V životě se nám stávají různé křivdy, ale když se to už stalo, změnit to nejde. Tak se s tím vyrovnejte a těšte se i z maličkostí a uvidíte, že život bude hezčí.

Doporučím pozornost hlavně na čerstvé potraviny ( ovoce a zeleninu).

Funkci štítné žlázy zhoršuje zelenina – kapusta, brokolice i květák. Dále je problematická i sója, zelí, křen, hořčičné semínka.  Zařaďte do jídelníčku  makrelu, lososa. Omezte smažené jídla, uzeniny, cukr, konzervy a některé mléčné výrobky.

Podpořte štítnou žlázu – hořčíkem,  vitamínem D, selen, zinek, chlorella, …

Obecně doporučená konzumace jodu skrze mořské ryby.

Můžu doporučit –  koupele s mořskou solí, které jsou nesmírně užitečné. Suché či vlhké zábaly se solí vám pomohou vypudit vodu z tkání.

Ještě doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty bylin pro činnost štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Petro, doporučím hlavně klid a žádný stres. Vyzkoušejte některé rady, chce to hodně trpělivosti, meditace, procházky na čerstvém vzduchu a pozitivní myšlení.

Darina

 

 

 

 

 

 

Hleny na průduškách

Karla K.

Hleny na průduškách (na hrudi). Dlouhodobě.

Dobrý den paní Karlo,

pro zbavení se hlenu, je důležitý pitný režim. Ideální je horký čaj, do kterého vymačkáme citron a přidáme med.

V náročných situacích, jako jsou onemocnění dýchacích cest, tělo potřebuje více živin. Některé byliny, jako je tymián a břečťan, jsou obzvláště bohaté na živiny a  ideální jako doplněk stravy.

Tymián obsahuje velké množství éterických olejů, což působí na  rozpuštění hlenu a usnadňuje vykašlávání.

Antibakteriální účinky se ovšem přisuzují i cibuli a česneku, které  snižují hustotu hlenu a usnadňují jeho vykašlávání. I čaj ze zázvoru a kardamonu,  uvolňuje dýchací cesty.

Extrakt Blahovičníku (Eucalyptus) pomáhá při zánětech horních cest dýchacích. Rozpouští a uvolňuje hlen a tím usnadňuje vykašlávání a volné dýchání.

Lišejník islandský a Anýz – celkově podporuje tělo, přirozenou imunitu a napomáhá vykašlávání.

Lékořice (kořen), Jitrocel, Kopřiva, Mateřídouška, Sléz, Proskurník lékařský (ibišek), květ divizny, březové listí  a Oman – podporují průdušky, plíce a dýchání.

Paní Karlo, popsala jsem vám byliny, které posilují a uzdravují dýchací cesty. Věřím, že některé vyzkoušíte a vaše problémy se zlepší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Bakterie v močovém měchýři

Zdenka

Krásný den prosím dneska jsem se od lékaře dozvěděla že mám bakterie v močovém měchýři od srpna jsem 2× antibiotika a mám takový vodnatý výtok s močovýho měchýře. Mám znova přinést skumavku s močí na vyšetření. Co za bylinky poradíte. Moc děkuji.

Dobrý den Zdenko,

zánět močové trubice (uretritida) se projevuje především změnami při močení. Nejběžnější jsou pálení a řezání při močení. U zánětu je časté nutkání na močení a zkaleným až bělavým výtokem. Většinou se jedná i o zánět pochvy, a tím hrozí rozšíření infekce na děložní čípek, vejcovody i dělohu.

U žen se vyskytuje nejčastěji nekapavčitá uretritida a její nejčastější příčinou jsou bakterie, které vniknou do močové trubice. Bakterie se vyskytují v oblasti konečníku a pochvy. Rozmnožovat se můžou nedostatočnou hygienou, při sexuálních aktivitách, ale příčinou může být i jiné onemocnění.

Úspěšnou léčbou je klid a dodržování pitného režimu, čím bakterie vyplavíme z těla.

Pít doporučuji čistou vodou a bylinkové čaje. Výborné jsou jíst i brusinky.

Doporučuji Echinacey, jako základný lék (tinktura – aktivuje funkci ledvin), homeopatika Catharis (odstraňuje dráždění a bolest při močení).  Dále jsou vynikající – Výtažky smrku, červený jetel, měsíček lékařský, třezalka, řebříček….

Lichořeřišnice  má mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické. Pomáhá tedy především při léčbě zánětů močového měchýře.

Černý bez, kořen čekanky – pomáhá při zánětu močových cest.

Divizna – udržuje normální funkci močového měchýře a ledvin.

Přeslička – užitečná při problémech s močovými cestami.

Při infekčním zánětu moč.cest – pomáhá křen selský.

OMAN – ničí bakterie, které produkují hnis, proto se používá na dezinfekci močových cest. 

Účinné jsou teplé sedací koupele 37°C s přidáním bylinek ( měsíček lékařský, třezalka, řebříček…). Zánět močového měchýře vyvolávají patogenní mikroby (stafylokoky, streptokoky a bakterie coli.

Při infekci močového měchýře vyzkoušejte – 2 lžíce mleté skořice + 1 lžička medu a dcl vody. Vypijte, pomáhá proti bakteriím v močovém měchýři.

Zdenko, věřím, že některé rady vyzkoušíte a váše problémy se vyřeší. Přeji hodně trpělivosti a klidu.

Darina

Štítná žláza

Veronika

Dobry den,mam syna 12 let.Zjistili mu cystu na stitne zlaze(kolem 4cm).Naplnena tekutinou.Dalsi mensi cysty a uzliky kolem.Syn hodne ji sladke,je hrozne nervozni,ma spatne vztahy s otcem(ten mel jako maly skoro to same-a nakonec skoncil bez stitne zlazy a take spatne vztahy s otcem).Asi ho ceka punkce,ktere se dost bojim.Odbery krve na šž byly v poradku.Jde cysta nejak prirodne rozpustit??Mockrat dekuji za odpoved.Veronika v.

Dobrý den Veroniko,

sama píšete o vztahu s otcem, jaký váš syn má. A proto by bylo nejvhodnější tenhle špatný stav řešit.

Štítná žláza je životně důležitý endokrinní orgán odpovědný za hormonální pochody v těle.  Ovlivňují rychlost látkové výměny, spotřebu kyslíku, růst a vývoj. Pro správnou tvorbu obouch hormonu je důležitý dostatek selenu a obecně doporučená konzumace jodu skrze mořské ryby. Jíst denně lžičku máku. Uzlíky na štítné žláze – pomáhá řešit šťáva Aronie a Lapacho. Šalvěj, levandule lékařská – pozitivně ovlivňuje a podporuje funkce štítné žlázy, respektive hormonální rovnováhu.

Můžu doporučit –  koupele s mořskou solí, které jsou nesmírně užitečné. Suché či vlhké zábaly se solí vám pomohou vypudit vodu z tkání.

Veroniko, věřím, že některé rady vyzkoušíte. Vztahy s otcem se vyřeší a syn bude opět plný energie a radosti.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

 

Cholesterol

Pavel

Dobrý den, potřeboval bych poradit jakou přírodní cestou pročistit cévy od cholesterolu. Děkuji za info Pavel.

Dobrý den Pavle,

ke zvýšení cholesterolu v těle dochází nevhodnou stravou, v důsledku nadváhy a obezity, kouřením, pití alkoholu, nedostatku pohybu nebo cukrovky…..

Cholesterol je nepostradatelný pro lidské zdraví. Je součástí všech buněk, je základní stavební jednotkou nervů, mozkových buněk a je nutný pro tvorbu hormonů. Částečně je člověk schopen si jej vyrobit sám, částečně jej přijímá v potravě.

Rozlišují dva druhy cholesterolů – HDL a LDL. Ten první má ochrannou funkci, protože nadbytečný cholesterol odvádí zpět do jater, kde metabolizuje.

LDL tělu nesvědčí, protože se usazuje v cévních stěnách v podobě aterosklerotických plátů. Cévy a žíly ztrácí svou pružnost a ucpávají se. Když je céva zcela ucpaná, orgán, který vyživuje, odumírá.

Na pročištění cév jsou vhodné:

Šípky, hloh, jmelí, jalovec, přeslička, rdesno – snižují cholesterol.

Angrešt – posiluje cévy a čistí cévy od cholesterických usazenin.

Česnek – v krvi napomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu a cukru.

Kořen čekanky a pýr plazivý – prospívá ke snižování hladiny cholesterolu.

Červený rybíz a aronie – zamezuje ukládaní cholesterolu.

Lískové i Para ořechy – blahodárně působí  na hladinu cholesterolu v krvi.

Rozmarýn – ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a vylučování, respektive pročištění těla.

Kurkuma, funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním

Další recept  na vyčištění krevních cév:

Budeme potřebovat sušené rozinky, meruňky, švestky, fíky a šípky. Vše vložte do hrnce a zalijte vodou tak, aby bylo veškeré ovoce potopeno. Takto ho nechte namočené přes noc. Ráno vložte vše do mixéru a vytvořte přírodní a silný lék, jehož je vhodné užívat jednu vrchovatou polévkovou lžíci třikrát denně, nejlépe asi 30 minut před jídlem. Takto připravenou směs lze pár dní bez problémů uchovávat v lednici.

Příjem tekutin je důležitý hned po ránu, kdy je krev po klidovém režimu utlumená a potřebuje se rozproudit. Namísto kávy zvolte čistou vodu nebo zelený čaj.

Pavle, určitě vyzkoušejte některé rady a věřím, že problémy se vyřeší.

Přeji vše dobré.

Darina

Covid a posílení imunity

Růžena

Dobrý den, vloni jsem prodělala COVID. Užívala jsem kortikoidy - prednison. Od té doby mám výrazně sníženou imunitu, která se projevuje opakujícími se infekcemi močových cest.
V květnu a červu letos opět kortikoidy pro COVID s dušností. Od poloviny srpna neustálé infekce močových cest. Užívala jsem ATB - naslepo macmiror a ciplox -3 dny. Poté dle kultivace nejprve zinnat, pak 14 dní klid a pak opět Amoksiklav 10 dní. Minulý týden moč dle kultivace sterilní.
Od toho víkendu opět potíže a vysoké množství leukocytů v moči. Etiologie : Proteus mirabilis a E. Colli.
Prosím, poraďtě mi, co na to, aby se to stále nezvracelo ?
Také prosím, čím nejlépe posílit imunitu? Doma mám tinktury z vilcacory, mumia, černuchy seté, rakytník., moringu čaje. Nevím, jak používat míchat dohromady, aby nevznikly interakce. Či něco dalšího přikoupit.
Děkuji moc za pomoc a rady.

Dobrý den Růženko,

omlouvám se, že odpovídam až teď, ale nestíhám.

Kortikoidy je nejhorší pro organizmus, celý se rozhodí a pak trvá dlouho, jej dostat do normálu.

Virus Covidu infikuje nervová zakončení – rozdíl mezi únavou a dušností.

Dýchavičnost (dušnost) se objevuje i když člověk sedí, bez jakékoli námahy.

– potřebujete pít hodně tekutin s vitamínem C-vysoké dávky 1-2 gramy, ale přírodní, ne chemicky vyrobený.

Covid-19 váže kyslík, takže kvalita krve je špatná (houstne) a kyslíku je méně.

Také se doporučuje užívat denně aspoň 2 tbl. Aspirinu, Apronaxu, NE BRUFEN a PARALEN.

Odpočívejte a spěte alespoň 7-8 hodin

– Pijte dostatek tekutin, vitamíny D, A, B, selen, zinek, magnezium

– Všechna jídla musí být horká (ne studená)

Proto vše, co musíte udělat, abychom virus zničili, musíme udělat eradikací viru.

A měli bychom konzumovat více alkalických potravin, jako:

◉ Banány

◉ Zelené a žluté citrony

◉ Avokádo

◉ Česnek (nejméně 2 – 3 stroužky denně, ke všemu, co se hodí)

◉ Mango

◉ Mandarinky

◉ Ananas

◉ Řeřichu

◉ Pomeranče

(  je to doporučení od lékaře).

Je důležité tělo vyčistit od chemie a posílit imunitu. Po Covidu je výborně pít čaj z Tužebníku a homeopatika:

Kalium muniatik 5 kuliček ráno pod jazyk.

Arsemicum Album 5 kuliček ráno pod jazyk.

Tinktury, které máte střídejte, třeba po třech dnech, aby si tělo vybralo, co potřebuje.

Výborný proti Covidu posilovat imunitu – Černý rybíz, eleuterokok (žeň šeň)

Po Covidu se doporučuje posílit imunitu – Kotvičník, černý rybíz, žeň šeň.

Močovým cestám prospíva :

Lichořeřišnice  má také mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické. Výše zmíněná látka glukotropaeolin je vylučována močí a v menší míře dýchacími cestami. Ještě než však naše tělo opustí, působí bakteriostaticky na stafylokoky, Proteus vulgaris, streptokoky, salmonely a pod. Pomáhá tedy především při léčbě zánětů močového měchýře.

Účinné jsou teplé sedací koupele 37°C s přidáním bylinek ( měsíček lékařský, přeslička, třezalka, řebříček…). Zánět močového měchýře vyvolávají patogenní mikroby (stafylokoky, streptokoky a bakterie coli.). Doporučuji Echinacey, jako základný lék (tinktura – aktivuje funkci ledvin), homeopatika Catharis (odstraňuje dráždění a bolest při močení), 

Při infekčním zánětu moč.cest – pomáhá křen selský, kořen čekanky, vřes, zlatobýl, třezalka, výtažky smrku...Zánět močového měchýře povzbudí – jalovec, kopřivové semínka.

Na zvýšení imunity, též doporučuji – olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém.

Prášek MSM –  posíluje imunitní systém a obnovuje hladiny glutathionu, které jsou důležité pro boj s infekcemi.

Růženko, vyzkoušejte některé rady a věřím, že váš zdravotní stav a problémy ustoupí.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

 

Ředění krve

Želmíra

Dobrý den, beru léky na ředění krve, po problémech, Stacyl 100g denně, ale chci ho vysadit. Poradi mi někdo nějakou přírodní léčbu, děkuji Krausová

Dobrý den paní Želmíro,

Já vám můžu doporučit bylinky na ředění krve, ale je nutné, aby jste se domluvila s vaším lékařem, jestli je možné vyřadit léky. Váš zdravotní stav neznám, to ví váš odborný lékař a rozhodnout může pouze on.

Bylinky – na ředění krve je rutin. Šípky, Aronie – podporují lepší vstřebávání rutinu do těla. Rutin dále obsahuje – chřest, routa, slupky jablek, slupky jablek,  kůra citronových plodů, nektarinky, broskve, kiwi, lesní plody, banány, zelený čaj, černý čaj, pohanka.

Ořech královský, zázvor, tužebník – snižuje hustotu krve.

POZOR!  Kdo bere léky na ředění krve – NESMÍ Lichořeřišnici, srdečník obecný, řimbabu ani brusinky.

Přeji pěkný den

Darina

DOBRÝ DEN PROSÍM O RADU LEČIM SE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA, ARITMIE . UŽ DLOUHO MĚ BRNÍ JAZYK A DÁSNĚ PROŠLA JSEM NĚKOLIKA LÉKAŘI ALE NIKDO NEVĚDĚL CO TO MUŘE BÝT. DĚKUJI ZA RADU. HUDECOVÁ

Dobrý den Drahuško,

arytmie, je porucha srdečního rytmu a jedna z nejčastějších srdečních nemocí. Jedná se o nepříjemný pocit, kdy srdce pracuje pomaleji nebo naopak má zrychlené bušení srdce. Arytmii vyvolává střes, úzkost, deprese, strach, srdeční vady, fyzická námaha, hypertenze……je nutné odborné lékařské vyšetření.

Nadledvinky samozřejmě významně ovlivňují nervy, které vyživují srdce. A jsou-li nadledvinky oslabené a acidóze nestojí nic v cestě, dochází k usazování cholesterolu. Srdce má nedostatečné prokrvování a selhává, člověk je unavený, trpí otoky nohou, dušností, bolest na prsou, pocit tíhy na horní částí hrudníku…

Tento nenahraditelný svalový orgán může být  postižen řadou problému, většinou z důsledku nezdravého životního stylu.

Výborné tonikum pro srdce je ptačinec, ostropestřec, kozlík lékařský, kořen čekanky…

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním.

Uklidňující účinky na srdce, silné bušení, tlumí napětí – hloh (listy, květy plod), svízel vonný, tinktura z Šišáku.

Rozchodnice růžová, žen šen – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Dále – šípky,  černucha setá (olej), pomáhá udržovat čisté cévy bez tukových usazenin a usnadňuje průtok krve.

Pozor ! arytmie může vyvolávat česnek medvědí.

Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.

Brnění jazyka je běžný příznak nedostatečné činnosti štítné žlázy. Dále to může způsobovat nedostatek vitamínů B12 nebo nedostatek vápníku a zvýšení draslíku. Další může být porucha jazykových nervů nebo brnění způsobuje krční páteř.

Těch zdravotních problému, které brnění vyvolává je spoustu. Pokud se léčíte se štítnou žlázou , je pravděpodobné, že problém bude ve snížení funkce štítný žlázy.

Doporučuji jíst každý den lžičku máku. Můžu doporučit extrakty na zvýšení (hyperfunkci) činnosti štítné žlázy – svízel syřišťový, aronie, rozchodnice růžová, jmelí bílé, levanduli, meduňku, Lapacho….

Drahuško, věřím, že některé rady využijete a váš zdravotní stav se zlepší. Chce to trpělivost.

Přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

Doporučím skvělé produkty Salvia Paradise Kozlík lékařský kapsle 120 ks, Salvia Paradise Čekanka kořen 250 g,….

Atopický ekzém, astma

Nicol

Dcera od tří měsíců atopický exém ,astma alergie.
Nyní velmi suchá šupinatá kůže po celém obličeji.
Při jakémkoli setkání s vlhkostí(vzduchu )rapidně se zhorší.
Výjimkou však pobyt u moře.
Též přetrvává problém z dýcháním (astma ?)
Léky žádné nebere ,již od dětství se touto klasickou léčbou stav spíše zhoršil.
Velice kladně působí podání jakéhokoli homeopat. přípravku na cokoli.
Myslíme si že na vině slabá imunita po neustálých antb. podávaných v dětství na opakované zápaly plic.
Vyšetření klasickou medicínou nám žádný problém nebyl nalezen.

Dobrý den Nicol,

je to smutné, ale v dnešní době stále roste počet dětí s astmatem, alergiemi i s ekzémem. Alergie u dětí je nejčastější příčinou vzniku atopického ekzému. Je dokázáno, že 70 % dětí si ekzém vyléčí. Bohužel riziko astmatu, přetrvává. Astma patří mezi jednu z nejčastějších chronických chorob. Na vzniku astmatu se podílí několik faktorů. Jsou to : alergie na různé látky, hlavně na pyly, plísně, roztoče…Astma je způsobená špatnou slezinou.

Olej z černého kmínu – úspěšně léčí Astma. Vhodný doplněk na průduškové astma – bazalka pravá. Výborná je i pivoňka lékařská, Kalísia, Plícník lékařský, divizna…

Imunitu podporuje – kořen lopuchu, rakytník, kopřiva, echinacea, petrželová nať, Jitrocelový sirup…

Já , bych vám doporučila obrátit se na centrum – regenerace.cz

Jsou to odborníci lékaři – přírodní medicíny na léčbu Astma. Mají regenerační program = konkrétní řešení vašeho astmatu.

Nicol, přenechám řešení odborníkům. Přeji vám hodně energie a dceři zlepšení zdravotního stavu.

Darina

 

Brnění nohy, únava, pocení

Tereza

Dobrý den,
delší dobu mě trápí brnění levé nohy, únava a noční pocení.

kdy cukrovka, štítná žláza v pořádku.

čekám na výsledky na boreliózu a vysledky z MG mozku. jsem uz lehce nervozni…

dle PL lehce zvetsena jedna krcni uzlina napdame HOD. Lymfon mam se nejak obavat?

Dobrý den Terezko,

Vaše zdravotní problémy jsou vážné, ale pokud se o vyšetření starají odborníci, není důvod být nervózní.

Nejčastější příčinou zvětšených uzlin na krku, jsou angíny, infekční nemoci, či reakce na rozsáhlý zánět zubu. Může být ale způsobená i štípnutím hmyzu nebo od páteře.  Pokud se uzlina vyskytne, signalizuje nějaký zánět v těle, který určitě ukážou výsledky z vyšetření.

Brnění nohy, únava a vše okolo, může způsobovat právě krční uzlina. Je mi líto, ale pokud nemáte ještě výsledky, co je příčinou zdravotního problému, musíme vyčkat.

Já bych doporučovala klid, nestresujte se, ten to může jenom zhoršit. Nemyslete na to nejhorší, choďte mezi dobré lidi, na procházky do přírody, bavte se o hezkých věcech, buďte za vše vděčná, těšte se i z maličkostí……

Doporučila bych zatím – Řepík lékařský,  je osvědčeným pomocníkem, pomáhá tlumit veškeré zánětlivé procesy na těle i uvnitř těla. Proti únavě bych doporučila hořčík.

ČAJ z Lichořeřišnice – obsahuje přírodní penicilin.

Kopřivový kořen – přispívá k zachování vitalityduševní rovnováhy a napomáhá osvěžení těla. Kopřiva obsahuje vápník, hořčík, fosfor, železo, síru, draslík, křemík, jód, vitamíny A, C, B, K, karotenoidy, chlorofyl, serotonin, histamin, třísloviny a flavonoidy, kyselinu mravenčí aj. Nálev – 1 vrchovatá čajová lžička na 1/4 l vroucí vody, pouze spaříme a 15 minut louhujeme. Popíjíme 2 – 3 šálky denně.

Terezko, zatím vám nic jiného nemůžu doporučit, pokud nebudeme vědět přesně stanovenou diagnózu a příčinu, která problém vyvolává.

Přeji hodně energie a hlavně pevné nervy. Věřte, vše bude dobré.

Darina

Prostata

Zdeněk

Dobrý večer.
Manžel se díky Pánubohu a jeho bylinkám uzdravil z rakoviny.
Změnil životosprávu i myšlení .
Nyní ho však trápí zvětšená prostata.
Máte pro něj prosím radu na bylinky?
Děkuji mnohokrát manželka.

Dobrý den přeji.

Potíže s prostatou jsou přirozenou součástí mužského stárnutí a jejich intenzita se stupňuje s věkem. Již muži kolem 40 let věku pociťuji tyto komplikace. Kolem 50 roku věku je zvětšená prostata již nejčastější zdravotní potíž, kterou muži v této době řeší.

Doporučím – Kopřiva kořen a kopřivové semínka – pomáhají při normální funkci močových cest a prostaty. 

Pro zlepšení močení  čaj – Jalovec.

Máta peprná – pozitivně ovlivňuje funkce prostaty a močových cest.

Vrbovka malokvětá čaj  – obnovuje překrvení.

Pýr plazivý – zbavuje bolesti při močení.

Řepeň durkoman a lichořeřišnice – proti zánětu.

Doporučím ještě bylinné produkty

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800