Úvod Zdravotní obtíže Kyčelní kloub

11. listopadu 2021 |

Kyčelní kloub

Kyčelní kloub patří mezi největší klouby v těle, které nesou hmotnostní zátěž.

Tento kloub je ve tvaru kulaté hlavice, která se pohybuje v kyčelní jamce.

Pokud funguje kyčelní kloub správně, umožňuje nám bezpečnou chůzi, sezení, ohýbání a otáčení.

Příčiny bolesti:

Bolesti kyčelního kloubu mohou být způsobeny svalovým přetížením, poruchami bederní páteře, vrozenou vývojovou vadou nebo artrózou.

Bolest kyčle bývá zpočátku mírná, a kyčle bolí pouze při zátěží.Bolesti v kyčlích se nezbavíte totální endoprotézou kyčelního kloubu, jeho bolest může vyvolávat potíže jiných orgánu v těle, které jsou ve spojení.

Projevy onemocnění:

bolest při chůzi, při sezení, ohýbání a otáčení.

Léčba bolesti:

Zbavíte se jí léčením:

  • jater
  • žlučníku a žlučovodů
  • rozpouštění žlučníkových kamenů a písku

Velmi důležitá záležitost je i stav močových cest a měchýře, zrovna ten se velmi podepisuje na stavu kyčlí. Podobně i žlučník.

Léčení žlučníku neznamená jej uříznout ! Pokud již k té endo-protéze došlo, nezlobte se na chirurga. Ten jen zachránil, co jeho kolega internista zpackal.

Přírodní doplňky a prevence:

mateřídouška, hořčičné semínko, čerstvý křen, kostival

Zábaly kostivalovou a kaštanovou mastí. Parafínové zábaly působí blahodárně.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Dobrý den,
Mohla bych vás poprosit o doprucenu vhodných produktu na snížení vyššího cholesterolu LDL?

A pak pro druhou osobu vhodne bylinky na snížení jaterních hodnot (muž 40 let)

Děkuji, Bryndova

Dobrý den Nicol,

LDL cholesterol se usazuje v cévních stěnách, které pak ztrácejí pružnost, zužují se a dokonce může dojít i k jejich ucpání. Když je céva zcela ucpaná, orgán, který vyživuje, odumírá. 

Ke zvýšení cholesterolu v těle dochází nevhodnou stravou, v důsledku nadváhy a obezity, kouřením, pití alkoholu, nedostatku pohybu nebo cukrovky. Tím dochází například k infarktu myokardu, ucpávání cév dolních končetin či k cévní mozkové příhodě.

Při zvýšeném cholesterolu se paměť zhoršuje a na nic nemáte energii, jste pořád unavení. Mnoho lidí řekne, že jsou to příznaky stárnutí. Ale to není pravda. Všichni víme, že cholesterol je nebezpečný.

Složení bylin pro snížení cholesterolu : rozrazil, bříza list, přeslička, olivovník list, srdečník nať, jmelí nať, čekanka nať, vrbice bílá nať, hloh květ, hloh list, šípky…

Proti cholesterolu také pomáhá  – skořice s medem.  Užívejte denně.

Červený rybíz a aronie – zamezuje ukládaní cholesterolu.

Lískové i Para ořechy – blahodárně působí  na hladinu cholesterolu v krvi.

Rozmarýn – ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a vylučování, respektive pročištění těla.

Jako regulátor cholesterolu v krvi je – Černý kmín

Sezamový olej – snižuje vysoký cholesterol.

Kořen pampelišky – snižuje krevní cholesterol.

Na snížení jaterních hodnot podáváme doplněk stravy z ostropestřce mariánského,  výborná je i lékořice, kořen pampelišky, měsíček lékařský, tymián….. Co se týče stravy, je vhodné zvýšit příjem „zelených“ potravin, jako je brokolice, kapusta špenát,….zásadní je čerstvost a dostatek vlákniny. Vhodné jsou i mrkev, česnek, cibule, které obsahují síru, jež je potřebná ke zvýšení schopnosti detoxifikace jater. Jezte kvašené potraviny jsou zásadotvorné a játra lépe pracují v zásaditém prostředí. Kyselost játra ničí.

Pokud trpíte nadváhou, je nutné snížit tělesné hmotnosti. Vyhněte se alkoholu, sušenkám i uzeninám.

Věřím, že vám některé rady pomůžou.

Přeji vám hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

Vaginální výtok

Petra

Dobry den, uz nekolik let me trapi vaginalni vytok. Vzdy se zaleci a hned po dobrani prasku se okamzite vrati. Dekuji pekny vecer

Dobrý den Petro,

pokud vás obtěžuje opakovaný výtok, někde je chyba. Může to být špatná hygiena, přehnaná hygiena, špatně vybrané kosmetické přípravky na mytí a nejčastěji výtoky vznikají při střídaní partnera nebo partnerky. Proto je důležité po proléčení vyzkoušet sex nějakou dobu s ochranou. Pokud se vaše problémy vyřeší, tak je nutné, aby se i partner léčil, protože, to může být důvod proč výtokem opakovaně trpíte.

Při výtoku nebo zánětu pochvy doporučuji – sedací koupele uvolňují břišní svaly a tak pomáhají oddalovat městnaní. Lázeň můžeme posílit odvarem z heřmánku, zlatobýlu, ořechových listů nebo z jalovce.  Koupel by měla mít 37°C. V sedací lázni setrváme půl hodiny, přičemž udržujeme stejnou teplotu lázně. Koupel nás zbaví křečí i bílého výtoku.

Dále je možné lžíci dubové tinktury do sklenice vody – roztok lze použít k výplachům pochvy při  terapii poševních infekcí a zánětů vulvy, zejména bílého, svědivého, kvasinkového výtoku . Dub totiž působí velmi dobře proti Candida albicans. Aplikujeme proplachovacím balonkem či větší injekční stříkačkou.

Na zastavení bělotoku u žen vyzkoušejte – složení čaje:

Hluchavka nať, Kontryhel, Řebříček, Jetel, Šalvěj, Heřmánek, Dubová kůra, Řepík….

Petro, věřím, že některé rady vyzkoušíte a problémy se vyřeší.

Přeji vám hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

 

 

Streptokoková angína

Soňa

Dobrý den, sedmiletému synovci se začala opakovaně vracet cca každých 14 dní až tři týdny streptokoková angína. Bolí ho v krku,ale nijak dramaticky, jinak mu nic není. Pokaždé má antibiotika, někdy po 8 hodinách, jindy po 12 hodinách. Už jsou z toho všichni unavení. Co s tím. Můžeme nasadit lichořeřišnici? I během antibiotik? Měl i impetigo. V případě, že zjistíme, že je někdo přenašeč, tak se to přeléčí také antibiotiky? Děkuji moc za Vaši odpověď.

Dobrý den Soňo,

za záněty mandlí a angínu mohou streptokoky.  Mohou však vyvolat i zánět středního ucha, zánět vedlejších nosních dutin, zápal plic, spálu, tzv. pyodermii (hnisavý zánět kůže), revmatickou horečku nebo zánět ledvin.

Lékař musí určit, zda jde o virový zánět, ten se antibiotiky neléčí, protože viry na ně nejsou citlivé, takže by to bylo zbytečné zatěžování organismu. Pokud se jedná o zánět způsobený streptokokem, tak se ordinují antibiotika a to penicilin, protože všechny streptokoky jsou na něj citlivé.

Nejčastější cesta, jak se může dítě nakazit, jsou kapénky, dále infikované předměty (sklenice, příbory…) ve škole nebo mezi dětmi. Léčba obvykle spočívá v nasazení antibiotik.
Pokud ještě zůstávají bolesti v krku, je nutné kloktat silný odvar (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Dále doporučuji kloktat – 2 dcl vody, půl lžičky jedlé sody a lžičku jablečného octu.
Proti streptokoku pomáhají výborně směsi čaje nebo odvar a kloktat) – Lichořeřišnice, pupen ořešák, kurkuma, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.
Nejlepším způsobem, jak zabránit streptokokům v krku, je dodržování správné hygieny. Měli byste si často mýt ruce mýdlem a vodou po dobu 20 sekund. Zvláště důležité je umýt si ruce před jídlem (pro svou ochranu) a po kašlání a kýchání (pro ochranu ostatních).
Věřím, že některé rady vyzkoušíte a problémy se vyřeší.
Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.
Darina

Rakovina lymfomu na hrudi

Eva

Dobrý den,

jsem tři měsíce po léčbě rakoviny lymfomu na hrudi. Jsem negativní ale asi tam je ještě něco zbytkového.

Doporučila byste mi prosím něco na posílení imunity a případné vybití zbývající rakoviny? Je pravda, že na rakovinu zabírá i čaga? Nyní pijí kořen pampelišky.

Děkuji

S přáním hezkého dne se

Eva

Dobrý den Evko,

Můžu vám doporučit:

mák je skvělý jako prevence proti rakovině (hlavně makový olej),

kořen pampelišky (jang) „zabíjí“ rakovinu (jin) a funguje lépe než chemoterapie )..

Prevence proti rakovině – žen šen.

Olej z obilných klíčků ( má velký obsah nenasycených mastných kyselin a vitamínu E)  hrají značnou roli při tvorbě, udržování a podpory zdravých buněk organismu.

Co je nutné pro lymfu:

zachovávat přísnou dietu, omezit potraviny zvyšující v organizme tvorbu hlenu, tučná masa, tuky všech druhů , výroby z bílé mouky, tučné mléko, smetanu, šlehačku, vše s obsahem cukru.

Dlouhodobě konzumovat česnek, denně aspoň dva stroužky. Česnek obsahuje protirakovinné vitamíny A,E,C. Denně užívat 300 g  hořčíku pro správný oběh tělních tekutin. Prospívají loupané dýňové a slunečnicové semínka, mrkev, červená řepa a kukuřice.

Omezit fyzickou námahu, udělat si týdně 2 – 3 vanové koupele s přidáním odvaru z jetele lučního ( jetel luční upravuje lymfu a krev ). Doba koupele aspoň 15 minut. Nepoužívat mýdlo po koupeli.

Listy vinné révy – pomáhají zlepšovat krevní cirkulaci, podporují kontrakci žil a urychlují návrat krve z dolních končetin.

Svízel přitula– léčí poruchy lymfatického systému, svízel syřišťový, vilín list, bříza jarní list, rozrazil  kvetoucí nať, pupečník (gotu-kola), jírovec maďal květ, Benedikt nať, Vachta list……

Byliny na zvýšení imunity:

Mladý ječmen dodává tělu vitamin A a zinek, což jsou látky posilující imunitní systém. Vyplatí se užívat Ječmen při chronických onemocnění a v období viróz.

Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém

Černý bez, jablečný ocet –  posiluje imunitu.

Přeji vám hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Granulace v krku

Veronika

Dobrý den,
po bolestech v krku mi dle orl zůstala granulace v krku.Je to již rok a pořád ji mám.Doktorka mi řekla jen o kloktání slanou vodou a nic víc..Po probuzení o ničem nevím,ale stačí popíjet obyčejnou vodu a už granulace cítím.Jako bych měla uvíznuté zrníčko z jahody a někdy je to hodně silné..Prosila bych o radu,jak se toho zbavit.
Děkuji Ryšavá Veronika

Dobrý den Veroniko,

granulace může vzniknout ze zbytnění lymfatické tkáně vlivem proběhlého zánětu. Pokud výtěry z krku jsou negativní, doporučuji alespoň lokální léčbu – kloktáním heřmánku a jíst jednou týdně vitamin B komplex forte a vitamin C. Vyzkoušejte Diviznu, obsahuje ve vodě rozpustný rostlinný sliz, který ve vodě bobtná a tvoří kluzký gel. Tento sliz má uklidňující účinek na krk .

Jednou z poměrně častých příčin pocitu cizího tělesa v krku je refluxní choroba jícnu. Příznaky refluxní choroby jícnu jsou – jako  pálení žáhy nebo vracení žaludečního obsahu do jícnu. Pokud ten váš problém způsobuje například refluxní choroba jícnu, je důležité, reflux vyléčit. Nevím, jestli vy tyhle příznaky pociťujete?

Existuje i příčina pocitu cizího tělíska v krku – stresující nebo traumatizující zážitky, úzkost, deprese, stres….

Dále to mohou pociťovat osoby s poruchami štítné žlázy.

Důležité je léčit nejen příčinu onemocnění, ale také psychiku pacienta. Pomoc psychologa je často žádoucí, protože pocit cizího tělesa v krku je velice nepříjemný , což ovlivňuje jeho duševní stav.

Pocit cizího předmětu v krku  bývá způsoben i autoimunitními chorobami, vrozeným onemocněním , záněty či nádory (hrdla, hltanu nebo jícnu), alergiemi  apod. Léčba pocitu tělíska v krku může být někdy velmi svízelná, protože často za ní stojí stres, úzkost, deprese a jiné duševní stavy, které se obtížně léčí a vyžadují spolupráci pacienta a hlavně čas.

Já bych vám doporučila, opět najít odborného lékaře, který vás opravdu vyšetří a doporučí další léčbu. Nenechte se odbít, jsou povinní se vám věnovat a hledat východisko uzdravení.

Přeji vám hodně energie a trpělivosti.

Darina

 

Bílý povlak na jazyku

Tamara

Dobrý den, dceru léčím už delší dobu tinkturami, pomocí jedné paní, která v tom má praxi. Nyní je však dlouhodobě nemocná. Mám doma hodně tinktur od Naděje, jen si teť nevím rady, kterou z tinktur nasadit. Dcera 2 roky má bílý povleklý jazyk s bílými tečkami, který se objevuje i poránu na spodním rtu. Po vyčištění kartáčkem částečně zmizí. Do toho jí roste poslední zoubek 5 nahoře, která jí davá i hodbě zabrat. Proto i vím, že má díky zubu, asi i rozvrat prostředí v pusince. Kdysi jsme léčily tinkturami na kvasinky (povlak, ale nikdy nebyl takto velký a měl tehdá červené tečky, né bílé jako nyní). Mám doma Česnek medvědí a setý, Žampion, Kvasinky (od Bylinných kapek), reisi, si-takhe -tyto posledni 2 nikdy moc nezabraly. Proto prosím o radu, kterou tinkturu nasadit( -klidně i cizí), v jakém dávkování a jak dlouho? O odpařování alkoholu vím. Dcera je jinak takto zdravá.
Moc předem děkuji

Dobrý den Tamaro,

já bych určitě začala tím, že bych pusinku vytřela pořádně  Hypermanganem (krystalky – Manganistan draselný), které se velmi dobře rozpouští ve vodě za vzniku fialového roztoku. 

Mám to vyzkoušené, a už naše maminky to používali pro děti. Je pravda, že jsme byly celé fialové, ale účinek byl 100%.

A když bych už měla používat tinktury, pro tak malé dítě, tak bych použila hřebíčkovou ( 1 kapka na 1 kg váhy), nebo výplach pro dítě – propláchnout pusu odvar z lichořeřišnice a pak pár kapek do čaje a vypit. Hřebíček – přírodní anestetikum tlumí bolest i citlivost zubů a dásní, působí antisepticky. Používá se i na zklidnění dásní u dětí, když jim začínají růst zoubky. Má dezinfekční a analgetické účinky, takže tlumí bolest. 

Ještě bílý povlak můžeme řešit –  Tea tree oil ( vytřít pusu).

Přeji hodně trpělivosti .

Darina

 

 

Bolesti břicha

Zdenka

Dobrý den mám delš že potíže s břichem. Břicho bolí celý den před vyprazdněním i po vyprazdnění.
Mám v břiše pálivé a řezavé bolest. Mám problémy s vyprazdňováním. Užívám minerálku zaječickou hořkou a mám po ni průjemRovněž mám problém s dolními končetinami, rovněž pálení nohou od kolen dolů. Snažím se jíst zdravě,ale potíže trvají. Trpím nadměrnou plynatosti a nadýmáním.Po jídle mi ihned v břiše škrunká. Byla jsem na CT břicha,ale vše je v pořádku. Před dvěma roky na kolonoskopii kromě divertiků všechno OKLaboratorní výsledky v pořádku. Gastroenterolig mi řekl,že není žádoucí.abych navštěvovala gastro ambulanci. Nevím si rady,protože potíže trvají Prosím o radu. Děkuji Z. Olivová

Dobrý den Zdenko,

trávicí soustava obsahuje mnoho orgánů nebo žláz, které vylučují látky zvané enzymy. Ty rozkládají jednotlivé látky potravy na jednodušší, aby je mohlo tělo snáze spotřebovat.

Prvním místem, kde se jídlo setká s některým z enzymů, je dutina ústní. Už tam dochází během mechanického rozmělňování k využití enzymů k rozkladu těžkých cukrů na méně složité. Potrava následně putuje hltanem do žaludku, kde vlivem žaludečních kyselin dochází k nejdrastičtější změně. Kousky jídla jsou tráveny a vzniká řidší kaše.

Zde se na trávení podílí velkou měrou soustava několika orgánů a to jater, žlučníku a dvanácterníku.

Ty svými enzymy rozkládají už několikrát rozložené látky na co nejjednodušší. Následně potrava přichází do tenkého střeva. Jeho hlavním úkol je vstřebávat vodu a jednoduché látky, které následně předává do krevního systému. Ten je rozešle potřebným buňkám. Podobně funguje i tlusté střevo.

Při správné funkci střev jsou z potravy odebrány všechny potřebné výživné látky. Ostatní nestrávené části jsou odvedeny ven z těla.

Na cestě jak získat z potravy energii potřebnou pro naše tělo je mnoho zastávek, kterým si jídlo musí projít. Pokud se jedna z nich porouchá nebo neplní svou funkci správně, může být ohroženo několik dalších. Příčiny špatného trávení může způsobovat :

  • dlouhodobý stres a napětí
  • nevyvážená strava, nezdravá či jinak dráždivá
  • drastické diety
  • nedostatek pohybu
  • kouření a nadměrné pití alkoholických nápojů

Pomalé trávení – o pomalém trávení můžeme hovořit jako o menším sourozenci zácpy. Jedná se o stav, kdy se delší dobu nejste schopni vyprázdnit, i  když přijímáte potravu pravidelně a v přiměřeném množství. Nejčastěji se tak stává po léčbě některých nemocí za použití antibiotik a podobných léků. Ty totiž při dlouhodobějším užívání ničí střevní bakterie, které jsou pro trávení nezbytné. Takzvanou střevní mikroflóru však může zahubit i nevhodná strava v podobě kořeněných a pálivých jídel. Dalším faktorem u pomalého trávení je také dlouhodobý stres. Projevuje se to říháním, bolesti břicha, nevolnost po jídle…..

Na bolest břicha můžu doporučit – Mochna husí – je účinná při křečích zažívacího traktu. Nálev pijeme s přidáním bylin + tymián, majoránka, meduňka, nebo heřmánek. Pijeme 3 x denně. Pomáhá i při nadýmání.

 

Rozmarýn – výrazně zlepšuje  prokrvení trávicího traktu, navíc zvyšuje tvorbu žluči a trávicích enzymů. Takže je vhodný při zažívacích potížích, nadýmání, špatném trávení a bolestech v trávicím ústrojí.Na uvolnění svíracích bolestí a křečí ve střevech použijte čaj z majoránky a dobromyslu. Pomůže též, jablečný ocet, jedla sóda, mořská sůl, hřebíček, skořice….

Špatné trávení – mladý ječmeň , pomalé trávení, zácpa nebo průjem nejsou pro naše střeva ideální. Mladý ječmen podporuje trávení svými enzymy a usnadňuje vyprazdňování. Zároveň napomáhá k pročištění střev.

Střeva vám vyčistí – Umleté lněné semínko, které smícháte s lněným olejem a 100 ml kefíru. Na lačno užíváme první den lžičku a každý den zvyšujeme počet lžiček. Po týdnu máme  vyčištěné střeva a  usazeniny, hleny i parazity se dostanou ven z těla.

Při žaludečních potížích použijeme – petrželovou tinkturu a výborný je i řebříček na problémy s trávením.

Kořen Čekanky ( je bohatý na INULIN) – napomáhá vstřebávaní vápníku, podporuje aktivitu metabolismu a tvorbu užitečných střevních bakterií. Podporuje procesy trávení a usnadňuje vyprazdňování.

Ovesné nápoje, kaše, polévky jsou výrazně posilující zvláště  pro lidi při poruchách trávení.

Ještě je dobrý Anýzový olej, skořicový olej a fenyklový čaj.

Zdenko, věřím, že jsem dostatečně popsala co by vám mohlo pomoci, proto záleží na vás, co vyzkoušíte.

Přeji vám hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

 

Dávkování tinktury.

Helena

Prosím o sdělení jaké je dávkování u Annony tinktury pro dospělého.

Dobrý den Helenko,

u každého dospělého je dávkování tinktury 1 kapka na 1 kg váhy.

Přeji vše dobré.

Darina

Streptokok

Pavla

Dobry den , prosim o radu , vice než rok jsem léčena pro streptokoka v pochvě, mám silné pálení , intimní život je v troskách, po styku ( s ochranou dojde ke zhoršeni), léčba atb opakovana bez efektu.

Dobrý den Pavlo,

na léčbu streptokoka je  výborná léčba ( popíjet) – Lichořeřišnice, pupen ořešák, kurkuma, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.

Dále čajová směs pro ženy : smícháme stejné množství kontryhele, řebříčku obecného a jetelu lučního. Zalijeme vroucí vodou a necháme 12 minut louhovat. Teplé popíjíme.

Na streptokoka v pochvě doporučím sedací koupel odvarem z heřmánku, ze senných trusek , zlatobylu, Omanu, rozmarýn, kontryhel nebo z jalovce.  Koupel by měla mít 37°C. V sedací lázni setrváme půl hodiny, přičemž udržujeme stejnou teplotu lázně.

Další návod použití:

1 PL tinktury z Dubu do sklenice vody – roztok lze použít k výplachům pochvy při poševních infekcí (streptokok…) zánětů , zejména bílého, svědivého, kvasinkového výtoku. Dub totiž působí velmi dobře proti Candida albicans. Aplikujeme proplachovacím balonkem či větší injekční stříkačkou.

Koupel nás zbaví křečí, bílého výtoku i streptokoka.

Věřím, že některé doporučení vyzkoušíte a problém se vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Cholesterol

Alena

Dobrý den, mám vyšší cholesterol a paní doktorka mi dala léky, ráda bych si vycistila cévy přirodní cestou...trpím na uzkosti a jsem ve stresu..beru dost léků na zklidnění a na někdy mi vyskočí TK, ale jen občas, když se něco děje..můzete mi něco doporucit na snížení toho cholesterolu? Děkuji. Moje č.: 739022563.

Dobrý den Alenko,

ke zvýšení cholesterolu v těle dochází nevhodnou stravou, v důsledku nadváhy a obezity, stresu, nervozity, kouřením, pití alkoholu, nedostatku pohybu nebo cukrovky.

Cholesterol je nepostradatelný pro lidské zdraví. Je součástí všech buněk, je základní stavební jednotkou nervů, mozkových buněk a je nutný pro tvorbu hormonů. Částečně je člověk schopen si jej vyrobit sám, částečně jej přijímá v potravě.

Rozlišují dva druhy cholesterolů – HDL a LDL. Ten první má ochrannou funkci, protože nadbytečný cholesterol odvádí zpět do jater, kde metabolizuje.

Druhý zlý LDL“ cholesterol usazující se v cévách a tepnách je svým nánosem zbavuje pružnosti, zužuje je, ony pak nedodávají dostatek krve k orgánům, které následkem toho mohou odumírat. Cévy a žíly se ucpávají. Když je céva zcela ucpaná, orgán, který vyživuje, odumírá. Tím dochází například k infarktu myokardu či cévní mozkové příhodě. Snižuje se kvalita života, zvyšuje se krevní tlak, bolesti hlavy, bolesti kloubu a zad, vyčerpanost ,únava.

Píšete, že berete hodně léku, myslím, že to je ten váš zdravotní problém. Důležité pro vás je, se zklidnit, být bez stresu, najít smysl života, těšit se z maličkostí, procházky v přírodě….

Zbavíte se úzkostí, zdravotních problému, zklidníte se a získáte spoustu energie.

Jako regulátor cholesterolu v krvi je – Černý kmín. Proti cholesterolu pomáhá  – skořice s medem.  Užívejte denně.

Šípky, jmelí, jalovec, přeslička, hloh, šišák bajkalský, rdesno – snižují cholesterol.

Sezamový olej – snižuje vysoký cholesterol.

Kořen pampelišky – snižuje krevní cholesterol.

Angrešt – posiluje cévy a čistí cévy od cholesterických usazenin.

Česnek – v krvi napomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu a cukru.

Kořen čekanky a pýr plazivý – prospívá ke snižování hladiny cholesterolu.

Pružnost cév a zlepšení stavu  cév– černý rybíz, arónie, květ černého bezu, lípa, rozchodnice růžová.

Kurkuma – kurkumin má v těle čisticí funkci, chrání cévy před poškozením a rizikovými faktory. Dále si můžete udělat čaj z bobkového listu – má příznivý účinek na pružnost a pevnost cév.

Švestky – především obsahují rutin, který zpevňuje naše cévy a vlásečnice.

Proti stresu – srdečník obecný, len setý, dobromysl, přeslička, brutnák, meduňka, sléz, rozchodnice, rozmarýn, kozlík lékařský, třezalka….

Alenko, vyzkoušejte některé rady a váš zdravotní stav se určitě zlepší.

Přeji hodně trpělivosti a klidu.

Darina

 

 

 

Onkologická pacientka

helena

dobry den jsem onkologicka pacientka pred 10lety jsem prodelala rakovinu prsa bylo me odebrano nyni pred tremi roky se mi rakovina vratila mam kostni a jaterni metastaze onkologicka lecba nejdrive pilulky pote chemoterapie neuspesne lecba nezabrala metastaze se zvetsuji mohu pit caj z korene pampelisky kdyz jeste budu chodit na chemoterapii prosim odepiste pokud bude potreba foto lekarske zpravy dorucim

Dobrý den Helenko,

váš zdravotní stav je vážný a volba kořen pampelišky je skvělá.

Kořen pampelišky – má proti rakovinové účinky. Kořen zabíjí rakovinové buňky a zároveň nemá žádné vedlejší účinky. Kořen pampelišky (jang) „zabíjí“ rakovinu (jin) a funguje lépe než chemoterapie ).

Olej z obilných klíčků ( má velký obsah nenasycených mastných kyselin a vitamínu E)  hrají značnou roli při tvorbě, udržování a podpory zdravých buněk organismu.

Mák je skvělý jako prevence proti rakovině prsu. (hlavně makový olej). Výborná je i Aloe Vera.

Určitě bych doporučovala denně dva krát lžičku jedlé sody a lžičku  javorového sirupu do vody a vypít. Soda rakovinové buňky likviduje a sirup to urychluje.

Přeji hodně energie

Darina

Unavené oči

Silvie

Dobry den
chci se zeptat.Rano vstavam ve 3h jedu do prace autem, ale casto semi stava ze mam unavene oči
ale pak kdyz prijedu a zacnu pracovat tak uz ne. Beru prasky na tlak prestarium neo combi10 a kapidin10.

Dobrý den Silvie,

vstávat ráno ve 3 hodiny a jet do práce je šíleně náročné. Nevím si představit, že bych takhle pravidelně brzo ráno měla vstávat a jezdit autem. Divím se, že máte jenom unavené oči, vždyť musí trpět celý organismus. O nejlepší a nejkvalitnější spánek denně přicházíte. Z unavených očí často vznikají migrény a rozmazané vidění.

Na unavené oči použijeme odvar z petrželové natě, která pomůže i očím oteklým a uklidní je. Návod: dejte nať do vroucí vody na 15 minut louhovat. Poté sceďte a do vychladnutého odvaru namočte vatové tampony, které položte na oči. Po 15 minutách je můžete sundat.

Vychlazený fenyklový čaj se hojně využívá i k výplachu unavených a podrážděných očí.

Pokud budete přijímat výživné látky, vaše oči budou vděčné. (brusinky)

Na oči světlík, chrpa polní, jalovec dokáže i snížit za krátkou dobu dioptrie, pomáhá i na suché, unavené oči.

Černý rybíz, je nejbohatší na antokyany, nacházejí se i v černém bezu, v borůvkách či hroznovém víně, v aronii a řeřiše.

Silvie, věřím, že některé rady využijete a přeji vám hodně energie a vše dobré.

Darina

 

Mám divertikuly ve střevě.které se každý den naplňují/zácpa/.Přestože vypiju až 2 a půl l tekutiny,jím ovoce,zeleninu,zdravou stravu,nic nepomáhá.Stolice je složena ze samých ,,pecek" a velmi bolestivá.Tlačí na močový měchýř a nemohu se vymočit.V noci mě probudí bolest a puzení močit,ale nejde to.Děje se to 3x za noc.Až když ráno bolestivě odejde stolice,močení se upraví.Bolest postupně ustoupí.Urologické a gynekologické vyšetření negativní.Děkuji za odpověď.

Dobrý den Alenko,

divertikulóza tlustého střeva je poměrně časté onemocnění. Prevalence onemocnění se s věkem zvyšuje. Pacienti s divertikulózou, kteří jsou mladší 40 let je asi 20 %, nad 60 let až 60 %.

Co nejíst při divertikulitidě?
Pokud již divertikulitidou trpíte , vyhýbejte se jídlům s vysokým obsahem vlákniny. Vysoký obsah vlákniny mají fazole, luštěniny, čočka, cizrna, hnědá rýže, quinoa, oves a špalda…
Je nutné dodržovat bezezbytkovou dietu – Bezezbytková dieta  není o zbytcích na talíři, ale týká se zbytků, které zůstávají ve střevech a škodí celému trávícím traktu. Zaměřuje se na očistu střev. Je to strava plnohodnotná, lehce stravitelná, nenadýmavá, podáváme 5 x denně, vylučujeme potraviny zanechávající nestravitelné zbytky. Doporučuji stravu bohatou na bílkoviny s jemnou vlákninou a omezenými tuky, ale energeticky vydatnou. Základem stravy se tak stává maso, vejce, mléčné výrobky ( kefír, tvaroh…), oříšky…
Správna příprava pokrmů – vhodné je vaření, dušení a pečení bez tuku. Nevhodné je smažení, pečení v oleji a grilování. Někdy je vhodné i rozmixovaní pokrmu.
Doporučuji – pro podporu normální činnosti trávení využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, topolka růžová, fenyklu nebo mochny husí. Skvělé jsou také borůvky, které můžeme užívat sušené, nebo si z nich uvařit čaj.
Proti zácpě – hrozinky, sléz, kořen pampelišky, proskurník, lékořice, kořen čekanky ( podporuje trávení a usnadňuje vyprazdňování).
Majoránka ( výborná proti zácpě.) Dále – Odvar ze skořice – urychluje spalování, čistí a „odšlemovává“ střeva a u žen čistí i dělohu a pochvu, vlastně je protizánětlivá, protibakteriální a čistí sliznice. Každý den zálet 1 tyčinku celé skořice 1litr horké vody, popíjet výluh (až pusti skořice „sliz“, pak je nejúčinnější). Varování – první dny působí velmi projimave.
Máta, meduňka a kůra krušiny – výborná na problém se zácpou.
Na akutní a chronickou zácpu je výborný angrešt.
Důležitá je i šťáva – z brambor, červené řepy, zelí, mrkve, cibule) – přetváří se na vitamíny a aminokyseliny. A přinútí k činnosti střeva a napomáhá k rychlemu posunu potravy.
Na podporu činnosti močového měchýře, následní problémy s močením a vylučování moči – dřín, andělika, kozinec, pivoňka, rehmánie lepkavá.
Alenko, věřím, že si nějaké rady vyzkoušíte a vaše problémy se zlepší.
Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.
Darina

Zánět žil

Kačka

Dobrý den, potřebuji poradit. Tatínek má chronicky zanet žil. Jde to nějak léčit? Děkuji

Dobrý den Kačko,

příčin vzniku zánětu žil může být několik, svou roli v rozvoji žilního zánětu hraje také genetická zátěž a často také není příčina jasně identifikovaná.

Větší riziko rozvoje zánětu je obecně u pacientů s křečovými žilami a u obézních.

Pokud zánět žilní stěny trvá dlouho, pak dochází k poškození vnitřní výstelky. To vede k nekontrolované srážecí reakci, kdy se vytvoří v žíle krevní zátka neboli trombus a výsledkem je tromboflebitida. V povrchním žilním systému sice neohrožuje člověka na životě plicní embolií, nicméně je velmi nepříjemnou a bolestivou komplikací, jejíž léčba trvá několik týdnů. U pacientů s již významnými křečovými žilami dochází k městnání krve ve varixech, kterými krev protéká velmi pomalu. To jsou ideální podmínky pro nekontrolovaný uzávěr varixů krevní sraženinou neboli varikoflebitidu.

Léčba patří vždy do rukou lékaře – specialisty na cévní chirurgii – disponujícího ultrazvukovým vyšetřením.

Při rozsáhlejším uzavřeném úseku (nad 5 cm) se doporučuje antikoagulační terapie injekcemi na 6 týdnů. V případě blízkosti k hlubokému žilnímu systému a hrozícímu přestupu na hluboké žíly a možné následné plicní embolii je plně indikována antikoagulační léčba jako u hluboké žilní trombózy. Léčba jako taková trvá pak měsíce. Jako preventivní opatření se jeví včasné odstranění varixů a řešení příčiny žilní nedostatečnosti.

Zkuste do stravy zahrnout více potravin, které obsahují vitamín E a C, lecitin, koenzym Q 10 a rutin. Mezi potraviny působící blahodárně na žilní systém patří například cibule a česnek, pohanka, grep, rajčata, šípky, černý rybíz nebo červená řepa.

Osvědčené jsou sléz, aronie, černý rybíz, černý bez, pohanka…. Pokud nezabrají bylinky, určitě má pozitivní dopad na žilní systém alespoň dostatečný pitný režim. Důležité jsou také vitamíny, zejména C a E, takže konzumace ovoce a zeleniny, která navíc obsahuje hodně vlákniny, což žilám také prospívá. Prokázaný účinek na zdravé žíly má rutin. Rutin najdeme například v pohance, aronii, černém rybízu, lněných, dýňových semínkách a pupalkového oleje, který obsahuje omega 3 a omega 9 nenasycené mastné kyseliny.

Nejlepší prevencí je dostatek pohybu. Pokud však člověk již křečové žíly má, měl by se vyhnout sportům se statickou zátěží. Vhodné je plavání nebo jízda na kole.

Nohám prospívá sprchování střídavě studenou a teplou vodou, přičemž studenou vodou by se mělo končit. Takováto sprcha zlepší krevní oběh i krevní tlak, a to pomáhá při problémech s křečovými žilami.

Věřím, že tatínek vyzkouší nějaké rady, které mu pomůžou.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

Produkt Venira sex booster

Adéla

Dobrý den, lze produkt Venira sex booster užívat při brání antikoncepce ? Děkuji Vám za odpověď.

Zdravím Adélko,

Dle popisu: pro všechny, kteří se právě snaží o miminko. Takže si myslím, že antikoncepci není vhodná.

Přírodní doplněk stravy Sex booster je určený pro ženy. Je vyvinutý tak, aby dokázal podpořit dobré sexuální vztahy, napomáhal k prokrvení, přispěl ke zvýšení vytrvalosti, libida a sexuální touhy.

Maca peruánská navíc podporuje plodnost, tudíž je to skvělá cesta pro všechny, kteří se právě snaží o miminko.

 Jaké jsou hlavní výhody těchto kapslí?

  • podporují tvorbu estrogenu
  • pomáhají udržovat kvalitní sexuální život
  • přispívají ke zvýšení vytrvalosti
  • podporují normální plodnost a reprodukci
  • mají pozitivní vliv na prokrvení
  • pomáhá regulovat hormonální aktivitu

Zdraví Darina

Kvasinky v těle

Dita

Dobry den, prosím o radu, protoze uz jsem zoufalá. Jsem astmatik a beru Seretide. Po dobrani 2 antibiotik, se mi rozjely kvasinky. Mam je v ústech i v gyn.cestách a předpokládám i ve střevech. Nasadila jsem protikvas. dietu, beru probiotika a grepofit. Uz jsem toho vyzkoušela spoustu a nic nezabralo. Jsem porad unavena a bez nalady. Dekuji za rady Netolicka

Dobrý den Dituško,

Seretide Diskus [Seretaid Diskus] je kombinovaný preparát, který rozšiřuje průdušky a tlumí zánět. Účinnými složkami léku jsou sloučeniny Salmeterol a Flutikason.  

Salmeterol pomáhá působit na svalovinu průdušek a roztahovat ji.

Flutikason je kortikoid, působí na sliznici dýchacích cest a tlumí zánětlivé procesy. Tím snižuje tendenci sliznice reagovat přecitlivěle. Preparát se nejčastěji využívá astmatu k pravidelné inhalaci u těžších forem, aby zabránil vznikům astmatického záchvatu.

Nevýhody léku: vzhledem k narušení imunity sliznic byl u inhalačních kortikoidů častěji popisován vznik kvasinkové infekce dutiny ústní a kvasinkové infekce jícnu….. Salmeterol může někdy způsobovat pocit sucha v ústech, bolesti hlavy, únava a bušení srdce.

Dituš, je nutné, aby jste váš problém řešila s Vaši lékařkou, protože kvasinkové infekce vám můžou způsobovat zrovna léky, které berete.

Přemnožení kvasinky způsobují záněty močových cest, záněty pohlavních orgánu u žen, plísně na nohou, vyčerpanost, ohrožují vaši štítnou žlázu, narušují vyváženost hormonů, způsobují nadváhu a vyvolávají chutě na cukr nebo alkohol.

Kandidóza je plísňová infekce vyvolaná kvasinkovou houbou jménem ,,Candida albicans – je kvasinka, která žije v našich vnitřnostech a produkuje kolem 180 toxinů, jež pak tělo absorbuje skrze střevní stěnu přímo do krve. Ve střevech se množí hnilobné bakterie, produkující různé toxické látky, narušuje se vstřebávání živin, což má záporný vliv na celý organismus.

Kolonie plísní začnou zabírat všechny prázdné kouty a škvíry tlustého i tenkého střeva. Začnou se masivně šířit v tenkém střevě, i když jejich hlavním domovem jinak bývá tlusté střevo. 

Doporučím :

ořech americký, pelyněk, hřebíček, česnek, oreganový olej.

Pijte často kysané mléko s jitrocelem / Psylliem / a s kořenem čekanky. 

Vynechte konzumaci :

ovocných jogurtů, ztužené tuky, banány, med, mléko, kvasnice, cukry, bílý chléb.

Gynekologické problémy:

1 lžíci tinktury dubové – do sklenice vody – roztok lze použít k výplachům pochvy při  terapii poševních infekcí zejména bílého, svědivého, kvasinkového výtoku. Aplikujeme proplachovaním nebo větší injekční stříkačkou.

Dubová tinktura –  působí velmi dobře proti Candida albicans.

Můžete vyzkoušet i sedací koupel ( odvat z listů ořechu).

Dito, vvěřím, že jsem dostatečně odpověděla na Váš dotaz a přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Štítna žláza

Zdenka

Dobrý den lékařka mi zjistila následující:
Je tam napsáno:
štítná žláza:
S-TSH 0,206 mU/l meze 0,270-4,200
Poradíte mi prosím přírodní možnosti na úpravu funkce štítnice? Nechci do těla dostávat chemii již vůbec ne operaci.
Děkuji moc a přeji vše jen a jen dobré. Zdenka V

Dobrý den Zdenko,

je mi líto, ale výsledek z laboratoře a její léčbu musíte řešit s vašim lékařem.

Štítna žláza –  v těle však plní velmi významnou funkci. Hormony, které produkuje štítná žláza, zasahují do všech metabolických dějů. Hormony jsou tyroxin a trijodtyronin –  tyto hormony ovlivňují rychlost látkové výměny, spotřebu kyslíku, růst a vývoj. Dalším hormonem, který produkuje štítná žláza je kalcitonin, který reguluje metabolismus vápníku a fosforu.

Onemocnění štítné žlázy je zapříčiněná nejčastěji autoimunitním zánětem, tedy infekčním zánětem způsobeným poruchou imunity.

V takovém případě imunitní systém špatně reaguje na něco v krvi, co ani není pro organismus škodlivé, začne na obranu vytvářet obranní protilátky, a ty následně napadnou  štítnou žlázu a zapříčiní tak její špatnou funkci.

Štítná žláza pak produkuje příliš mnoho  ( hypertyreóza ) nebo naopak příliš málo hormonů ( hypotyreóza ).

Pro správnou tvorbu obouch hormonu je důležitý dostatek selenu.

Pro zdravou štítnou žlázu je obecně doporučená konzumace jodu skrze mořské ryby.

Karbinec evropský – podporuje harmonizaci tohoto orgánu. Je vhodný jak při zvýšené, tak i snížené funkci. Užíváme jej nejčastěji ve formě klasického nálevu (1-2 šálky denně).

Chaluha bublinatá se tradičně doporučuje v případě snížené činnosti štítné žlázy. Jedná se o přírodní zdroj jodu.

Další vhodnou volbou v případě potíží je jmelí bílé. Neznámější formy jsou tinktura či macerát.

Aronie (černá jeřabina, temnoplodec) se doporučuje v případě nemocí a přispívá k podpoře správné funkce.

Čaj z vachty či svízele se využívá v případě strumy (vole). Zevně se přikládají čerstvé jitrocelové listy.

Já vám můžů pouze přeposlat informaci:

Tvorba hormonů ve štítné žláze je řízena hormonem TSH (tyreostimulační hormon). Ten je tvořen v hypofýze (podvěsku mozkovém). Jeho vyplavení je stimulováno hypotalamickým hormonem TRH, tlumeno zpětnou vazbou hormony štítné žlázy. Jeho hladinu běžně stanovují laboratoře, za normální hladinu je obvykle považováno 0,2-4,3 mIU/l.

Zdenko, vše vám musí vysvětlit váš lékař a na podporu nebo prevenci vám doporučuji bylinky a produkty, které si mužete vybrat.

Přeji vám vše dobré.

Darina

Snížena imunita, únava.

Jaroslav

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, jedná se o mého syna. Je mu 27 let, je velmi hubený- při výšce 172cm má pouze 56kg, často trpí únavou, před dvěma lety ho postihl spontánní pneumotorax, po několikaleté přestávce opět trpí alergiemi. mám za to, že má velmi sníženou imunitu a po endokrinní stránce taky nebude vše v pořádku. Jeho lékař kontatuje, že je vše v normě. Prosím, mohlo byste mně poradit něco na posílení organismu nebo sdělit svůj názor na jeho stav?

Dobrý den Jaroslave,

pneumotorax spontánní je plícní onemocnění, kdy je zdrojem úniku vzduchu méněcenná plicní tkáň.  Vzduch se dostává do dutiny mezi plícemi a hrudní stěnou a pak plíce nemohou správně vykonávat svou funkci. Pokud je váš stav v normě , (jako tvrdí lékař), bez výrazných dechových obtíží není třeba léčit, ale je nutné pouze pozorování.

I když je po nemoci dva roky, je nutné zabránění jakékoli námaze.

Imunita – je schopnost  našeho organismu odolávat ( bránit se ) vnějším vlivům, například nemocem, různým chemickým látkám nebo také stresu.

Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém. Mladý ječmen – dodává tělu vitamin A a zinek, což jsou látky posilující imunitní systém. Imunitu posiluje i černý bez.

Moderní medicína dodnes nenašla přesnou příčinu vzniku alergií, což může být i hlavním důvodem, proč je také neumí vyléčit. Alergenem může být jakákoliv látka, ale většina z nich je biologického původu. Když alergen pronikne do organismu zdravého člověka, jeho imunitní systém nespustí proti této látce žádnou reakci. Pokud ale  pronikne byť jen malé množství alergenu do organismu alergika, jeho imunitní systém se aktivuje a vyvolá nepříjemnou odpověď.

Nejčastější alergeny jsou : pylová zrna, části těl a výměšky roztočů, plísně, srst koček a psů, některé léky a potraviny (oříšky, jablka, mléko, vejce  ).

Alergie pořeší: Hořec 8 kapek, papája 12 kapek (od Pavlovi tinktury). Dále – Ženšen, Kurkuma, Pampeliška, Kalísie, Lapacho, Kustovnice, Šišák, Pupalka, Ostropestřec, Kopřiva, Sedmikráska…..

Hlavní příčinou únavy je současná uspěchaná generace. Proti únavě doporučuji dostatečný příjem tekutin, pohyb, dostatek spánku. Proti únavě doporučuji  hořčík, vitamin B6, E. Výborná proti únavě a nervozitě – tinktúra z Magnolie. Doporučuji OK Relax obsahuje suché extrakty ze čtyř rostlin – kopretiny řimbaby, vrby bílé, pivoňky lékařské a zázvoru lékařského.

Věřím, že jsem dostatečně odpověděla na váš dotaz.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Dobrý den,
dozvěděl jsem se o vynikajících účincích Rdesna mnohokvětého, ale zároveň, že se nemá užívat současně při léčbě vysokého cholesterolu statiny. Má s nima reagovat, ale nevím tedy jak. Cholesterol mám již dlouhodobě při kontrolách v naprostém pořádku, ale údajně tomu tak je právě kvůli užívání léku "Zoletorv". Osobně za sebe se trochu bojím přejít pouze na Rdesno a vysadit Zoletorv. Nejraději bych užíval obojí, ale nevím jaká reakce mne může čekat.
Velice Vám děkuji za čas i odpověď a jsem s pozdravem.
Josef Kuźma

Dobrý den Pepíku,

Zoletorv je zajímavý kombinovaný preparát, který obsahuje účinnou látku ezetimib a atorvastatin (látka ze skupiny statinů). Je zařazen mezi léky na snížení cholesterolu.

V tomto preparátu se kombinuje efekt obou účinných látek. Ezetimib snižuje vstřebávání cholesterolu z tenkého střeva a atorvastatin blokuje enzym zajišťující tvorbu cholesterolu v organizmu. Proto máte i cholesterol při kontrolách v pořádku.

Rdesno pomáhá udržovat sílu a stabilitu dolní části zad a kolen. Užívá se pro zachování mladistvého pohlavního pudu a normálního počtu spermií u mužů a na podporu zdraví vajíček u žen. Zklidňuje nervovou soustavu. Mezi jeho složkami jsou účinné antioxidanty, které jemně účinkují v játrech a očích.

Jeho síla je dána mimo jiné pozoruhodnou schopností podporovat a udržovat zdravé očistné funkce ledvin a jater, které následně čistí naši krev, zpevňuje svaly, šlachy a kosti.

Rdesno je kvalitním zdrojem železa.

Rdesno obsahuje zinek. Zinek je zásadním stopovým prvkem, který potřebují všechny formy života. Na zinku závisí celá řada aspektů buněčného metabolismu. Zinek hraje významnou roli, pokud jde o růst a vývoj, imunitní reakci, nervové funkce a rozmnožování. Je důležitý pro naše sexuální a reprodukční funkce. Bylo zjištěno, že Rdesno podporuje základní imunitní funkce a zlepšuje fungování nadledvin.

Bohužel nemůžu odpovědět na vaši otázku, jestli se může s lékem součastně užívat. To bych vám měl říct lékař, který vás léči.

Přeji vše dobré.

Darina

Po Covidu únava

Jarmila

Dobrý den, ptám se za kamarádku - v nemocnici na návštěvě se nakazila bohužel Covidem, měla vysoké horečky, ale bohužel - čistá duše - pracuje v městském útulku v Č. Budějovicích a nemá ji kdo střídat, takže tam chodila i tak. Je to cca 14 dní a nyní se cítí velmi unavená (není divu), ráda bych jí donesla nějaký přípravek na dodání energie - koukala jsem na váš ženšen tobolky, myslíte, že by to bylo ono a nebo budu ráda, pokud mi doporučíte něco jiného?? Bylo jí nedávno 60 let (duchem, život. stylem i vzhledem stále mladá) - tak by to byl prima aktuální dárek:)

Dobrý den Jarko,

kamarádce doporučuji, co je velmi důležité pít hodně tekutin, zejména čištěnou (třeba kojeneckou) vodu s vitamínem C. Měla by doplňovat vitamín D, A, B, selen, zinek, magnezium.

Všechny jídla co jí, by měli být horká a ne studená. Konzumovat by měla – banány, avokádo,mango, ananas, citrusy, řeřichu.

Dále bych doporučila Tužebník jilmový a Yzop.

Můžu doporučit Homeopatika :

Kalium muniatik 5 kuliček ráno pod jazyk.

Arsemicum Album 5 kuliček ráno pod jazyk.Je velmi zdravé jíst kyselé zelí, česnek a citrusy.

Posílit imunitní systém – Kotvičník, černý rybíz, žen šen.

Z produktů , které přináší radost do života – Energy Energy Sweet orange 10 ml . Při únavě pomáhá – Finclub Selenitabs multi 60 tablet. GreenSwan GS Extra Strong Multivitamin 50+, 90 + 30 tobolek edice 2022 – pro povzbuzení organismu, prokrvení mozku a koncentraci, podpora imunity…

Paní Jarko, popsala jsem vše co bych doporučila při i po Covidu a něco na zlepšení a povzbuzení.

Přeji Vám oboum hodně zdraví, trpělivosti a vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800