Úvod Zdravotní obtíže Lymfatický systém

25. října 2021 |

Lymfatický systém

Lymfatický systém je důležitý systém, který mimo jiné zajišťuje imunitu v těle a odvádí toxické látky.

Jak funguje:

Umíte si představit, co to znamená být vystaven desetitisícům toxinům, zatížený umělými produkty a zpracovanými potravinami každý týden?

Detoxikace se v našem těle probíhá běžně každý den. Vyvádějí se z něj ven přírodní chemické látky, ale i ty vytvořené člověkem, jako jsou domácí čistící prostředky či přísady z kosmetiky.

Dokonce i metabolické zplodiny, jako výsledek činnosti našich vlastních buněk, jsou považovány za toxické.

Jak tělo detoxikuje škodlivé látky?

Když je tělo vystaveno toxinům, které do něj vejdou přes pokožku, nosem či ústy, obalí tukem nebo vodou. Později tu tyto toxiny uskladněny v různých částech těla a následně odbourávány.

Tímto způsobem se náš organismus brání kontaminaci něj důležitých tkání.

Uvedený proces zahrnuje orgány jako jsou játra, střeva, ledviny, plíce, kůži, krev  a nakonec i lymfatický systém.

Tím, že je dnes tělo vystaveno mnohem většímu objemu toxické zátěže, na jaký se původně v evoluci vyvíjelo, je důležité mu trochu pomoci.

Takovou podporou detoxikace zajistíte, že všechny zmíněné toxiny, spolu s nadbytečnou vodou a tukem, budou z těla spolehlivě odstraněny.

Lymfatický systém – zapomenutý hrdina

Lymfatický systém je nejméně pochopen a najednou dokonce zcela přehlížen systém lidského těla. Lidé zapomínají, že v rámci něj se dějí důležité detoxikační procesy.

Lymfa teče paralelně s krví a odvádí z buněk odpadní látky.

Kromě toho, lymfa je také důležitou součástí vašeho imunitního systému. Je proto nepostradatelná pro celkové zdraví.

Vyčistěte si kanály svého těla

Příčiny stagnujícího a nefunkčního lymfatického systému:

Lymfatický systém je možné považovat za obrazně řečeno kanalizační systém lidského těla. Jeho správné fungování je nutné pro zajištění odvádění odpadu.

Jsou však případy, kdy se ucpe a zůstane stagnující a nefunkční i celá léta.

Časem tak může mít vliv na hromadění toxinů v těle a zhoršování naší imunity.

Všechno se to začíná ve střevech.

Budete teď možná překvapeni, ale detoxikace začíná již v našem trávicím traktu, nebo přesněji řečeno, v kličkách tenkého střeva.

Na těchto kličkách se totiž z vnější strany nacházejí vlásečnice lymfatického systému. Jejich úkolem je z střevních stěn zachycovat tak výživné látky, tak v tuku rozpustné toxiny.

Zácpa nebo nadměrné hleny ve střevech znemožňují lymfě a bílým krvinkám vykonávat své tělesné funkce. Lymfatické tkáně v trávicím traktu (nazývané také zkratkou GALT) má nejvyšší koncentraci lymfy v těle a nachází se hned za střevní stěnou.

Lymfatické cévy se nacházejí pod kůží a vedou napříč celým tělem. Pomalý tok lymfy způsobí, že vaše pokožka bude fádní a začnou se v ní hromadit toxiny.

Lymfa nemá vlastní pumpu, jakou je srdce pro krev. Proto v případě, že se má pohybovat oproti gravitaci, dochází v ní k zácpě. Výsledkem bývá nezdravý vzhled chodidel, lýtek, stehen, boků, břišní dutiny a rukou.

Lymfatická drenáž představuje mírnou rytmickou techniku, která stimuluje tok lymfy napříč tkáněmi.

Kromě toho podporuje imunitu, zdravé fungování autonomního nervového systému, snižuje stres a odstraňováním odpadů ze pojivových tkání zmírňuje otoky a bolest.

Lymfatické uzliny – zduření.

Projevy stagnujícího a nefunkčního lymfatického systému:

Projevem že nejsou uzliny v pořádku, bývají otoky nohou, nadměrné hleny ve střevech, špatné dýchání,dochází k zácpě. Výsledkem bývá nezdravý vzhled chodidel, lýtek, stehen, boků, břišní dutiny a rukou.

Projevy s lymfatickými uzlinami se projevuje i zvenku jako zarudlý pruh, který navíc bolí.

Zduřeniny lymfatických uzlin – tvoří velmi tenkou síť cév a mají za úkol shromažďovat tekutinu uniklou z krevních cév a zdržuje se v tkáních a vrátit ji zpět do krevního oběhu. Dalším úkolem lymfatického systému je tvorba lymfocytů – bílých krvinek, které jsou hlavním činitelem ohromných síl organizmu.

Ke zjištění, zda jsou uzliny oteklé, někdy stačí prohmatat uzliny na krku, podpaží a tříslech. Otok uzlin je třeba posuzovat jako jev a je na místě lékařské vyšetření.

Léčba:

Co je nutné:

  • zachovávat přísnou dietu, omezit potraviny zvyšující v organizme tvorbu hlenu, tučná masa, tuky všech druhů , výroby z bílé mouky, tučné mléko, smetanu, šlehačku, vše s obsahem cuku.
  • dlouhodobě konzumovat česnek, denně aspoň dva stroužky. Česnek obsahuje protirakovinné vitamíny A,E,C. Denně užívat 300 g  hořčíku pro správný oběh tělních tekutin. Prospívají loupané dýňové a slunečnicové semínka, mrkev, červená řepa a kukuřice.
  • omezit fyzickou námahu
  • udělat si týdně 2 – 3 vanové koupele s přidáním odvaru z jetele lučního ( jetel luční upravuje lymfu a krev ). Doba koupele aspoň 15 minut. Nepoužívat mýdlo po koupeli.

Přírodní doplňky a prevence:

kořen pampelišky, listy z ořešáku královského, černý bez, černý rybíz, čekanka,  grep – prokrvuje a stimuluje lymfatický systém.

Doporučují bylinné preparáty na  detoxikaci a pročistit krevní oběh.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Dobrý den, potřebovala bych si pročistit cévy....a něco na preventivní očistu střev od parazitů a celkové procištění organizmu např. žlučník, slunivku atd..mimo jater, na to už beru sylimarin..děkuji moc za radu.

Dobrý den Alenko,

příjem tekutin je důležitý hned po ránu, kdy je krev po klidovém režimu utlumená a potřebuje se rozproudit. Namísto kávy zvolte čistou vodu nebo zelený čaj.

Na pružnost cév a zlepšení stavu cév je vynikající :

Aronie – prospívá proti ateroskleróze ( zpevňuje a rozšiřuje cévy a kapiláry) díky RUTINU, který Aronie obsahuje.

Hloh – pomáhá zabraňovat poškození cév spojeného s tvorbou tukových plátů ve vějčitých srdečních tepnách, zlepšují průchodnost cév a tepen, vhodný při hypertenzi, posiluje cévy.

Česnek – má schopnost čistit stěny cév a tepen, je přírodní antioxidant, podporuje správný krevní oběh, pomáhá efektivně čistit krev a odstraňovat z ní nežádoucí, a hlavně nezdravé tuky a cholesterol.

Kurkuma – funguje jako účinná „čistička“ cév – odstraňuje nahromaděný plak a cholesterol, čímž předchází kardiovaskulárním onemocněním

Pažitka – obsahuje Alicin, který snižuje tuhost cév a tím pažitka snižuje celkový krevní tlak. Kromě toho má fibrinolytické účinky, které odstraňují sraženiny v cévách.

Rozchodnice růžová – prospívá dlouhověkosti, podporuje srdce, cévní systém, podporuje okysličování krve.

Čištění cév : hloh, česnek, máta + vitamín B6.

Borůvková nať – podporuji správnou funkci střev.

Heřmánek pravý – napomáhá správné činnosti střev.

Jitrocelový sirup – udržuje správnou funkci střev.

Na činnost gastrointestinálního traktu, zejména pohyb střev a mikroflóru – přispívá kořen kopřivy.

Očista střev – čaj z ořechových listů je skvělý na vyčištění střev.

Jarní očista – listy šťovíku + listy pampelišky a kopřiv. Všechny zalijeme převařenou vodou a nechte zhruba deset minut vylouhovat. Nakonec je přeceďte a můžete čaj popíjet během celého dne.

K pročištění těla prospívá – kopřiva kořen, přeslička, komonice, pýr plazivý (oddenek).

Tužebník jilmový – užívá  se vždy tam, když chceme odvést škodlivé zplodiny z organismu.

Kořen Lopuchu – podporuje pročištění těla a krve.

Alenko věřím, že na váš dotaz jsem odpověděla dostatečně a věřím, že některé rady vyzkoušíte.

Přeji vám pohodu a vše dobré.

Darina

Nadbytek draslíku v krvi.

Dita

Dobrý den, maminka 66 let byl zjištěno velké množství draslíku v krvi. Co na to? Děkuji

Dobrý den Dito,

nadbytek draslíku v těle patří do rukou odborného lékaře. Vysoká hladina draslíku v krvi je vážným zdravotním rizikem. Správné množství draslíku v krvi zajišťují ledviny.

Nadbytek draslíku je ledvinami odváděn z těla pryč. Pokud funkce ledvin jsou omezené, hladina draslíku v krvi je zvyšená. Je nutné, aby jste se vyhnuli potravinám, které mají vysoký obsah draslíku.

Potřebujete upravit postup při vaření, a to např. brambory i zeleninu oloupejte, nakrájejte a namočte do vlažné vody aspoň na dvě hodiny. Vodu slejte a namočte znovu, vylejte po dvou hodinách. Je dobré i po chvíly vaření vodu opět vylejt a dát novou a vařit.

Na snížení draslíku v krvi doporučím bylinné čaje nebo tinktury – zlatobýl, rdesno blešník, rdesno ptačí, přeslička rolní.

Jezte ovoce – jablka, hrušky, pomeranče, borůvky, salátové okurky, mraženou nebo sterilovanou zeleninu, hlávkový salát, kmínový chléb, bílé pečivo.

Zmizet z jídelníčku musí i oblíbené banány, švestky,  modré hrozny, rozinky, avokádo, ryby a mléko. Hodně draslíku obsahuje i různá jiná čerstvá zelenina. Někdy je řešením zeleninu povařit a vodu slít.

POZOR – Lískové oříšky a pistácie v sobě skrývají též velkou dávku draslíku.

Věřím, že jsem dostatočně odpověděla. Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

 

Křečové žíly, trombóza

Jiří

Dobrý den, pouze strohý dotaz..
V rodině máme dispozičně křečové žíly, osobně (sportovní postava) jsem je do 40 let nepozoroval a komplikace nebyly..
Teď se patrně rozjíždí od kotníků trombóza (nebolí to, ale změna citlivosti je evidentní)
Zatím provozují pouze ledové koupele a občas vtírám jablečný ocet.
Kouření omezil na totální minimum a alkohol taky.. kávu si zatím ale dopřávám 😇
Přpadně dodám víc informací..
Děkuji a přeju hezký den..

Dobrý den Jiří,

křečové žíly – jsou způsobeny poruchou cesty žilní krve zpět k srdci. Během této cesty žíly musí bojovat z gravitací – zdravé žíly jsou vybaveny tak, aby zabránili zpětnému toku krve, nezdravé to nedokážou. Když se oslabí pružnost žíly a její stěny nejsou dostatečně pevná, krev neproudí plynule k srdci ale se hromadí.

Projevy – křečových žil patří bolest při námaze a rychlá únava nohou neboli tzv. pocit těžkých nohou. Postupně se tíha nohou začne měnit v bolest a křeče, které se objevují nejčastěji v noci, viditelným projevem je zvětšení, zprohýbaných a vakovitě vychlípených povrchových žil.

Křečové žíly – léči pohanková tinktura z květů pohánky, hluchavka, hloh, česnek, rakytník řešetlákový, aronie, šípky….

Lék , proti křečovým žilám – recept: 

Třezalka + řebříček + kořen arniky. Čaj z těchto bylinek má výborné účinky při žilných onemocněních. Můžeme si i koupit – nejúčinnější  čerstvý výťažek. Je známy pod názvem ,, HYPERISAN,, má neočekávaný účinek. Vyléčil i Bércové vředy či TROMBÓZU. V HYPERISANU je přidáná i bylina koniklec ( Pulsatilla pretensis). Je nutné se poradit s lékařem.

Hluboká žilní trombóza je stav, kdy se z nějaké příčiny vytvoří uvnitř žíly krevní sraženina (trombus), která žilní řečiště úplně či částečně ucpe. A přestože je typická hlavně pro dolní končetiny, postihuje také cévy v pažích, hrudníku či krku.

Žilní trombózu – je nutné rozlišovat, může být povrchová anebo hluboká. Povrchová není tak nebezpečná (křečové žíly), ale při hluboké dochází ke vzniku trombů v hlubokých žilách. Je nebezpečná hlavně kvůli riziku plicní embolie, která může vzniknout tím, že se utrhne sraženina. Následně cestuje do krevního řečiště směrem do plic, kde ucpe cévu, která přivádí kyslík do plic. A to je velmi nebezpečné.

Základem prevence – je zdravý životní styl, to znamená: vyvarovat se kouření, dostatečně se hýbat, nestresovat se a jíst vyváženou stravu. V případě, že se chystáte na dlouhou cestu autem či letadlem, je vhodné si přibalit elastické kompresní punčochy, které podporují cirkulaci krve.

Nevím, v jakém stadiu je ve vašem případě trombóza, jestli už berete nějaké léky, ale určitě je důležité být pod dozorem lékaře. Při léčbě hrají zásadní roli léky na ředění krve.

Jirko, bylinky při vašem zdravotním stavu se musí konzultovat s lékařem, on ví, jestli můžete bylinné čaje nebo né.

Přeji vám hodně trpělivosti a opatrnosti.

Darina

 

 

Bolest a citlivost zubů

Jarmila

Bolesti a citlivost zubu

Dobrý den Jarmilo,

píšete o bolesti a citlivosti zubů. Nevím, v jakém stavu máte chrup, jestli jsou tam kazy nebo paradentóza a odhalené krčky?

Proto odepisuji všeobecně na problémy zubů.

Hřebíček – přírodní anestetikum
tlumí bolest i citlivost zubů a dásní, působí antisepticky, mírní zánět.  Má dezinfekční a analgetické účinky, takže tlumí bolest a lokálně otupuje citlivost zubního nervu. Hřebíček také zabraňuje vzniku parodentózy, zubního kazu a zánětů.

Borovice lesní – pomáhá při zanícených dásních.

Heřmánek zklidňuje sliznice  při akutních stavech, když se zanítí dáseň nebo pobolívá zub. Potlačuje nechtěné mikroorganismy v ústech. Výluhem z květu heřmánku potíráme dásně, výluh můžeme využívat ve formě ledu, účinek tak posílíme. Stejným způsobem je možné použít i sléz maurský.

Na zánět kořene zubu – Bazalka, Mochna husí prokombinovat z Jitrocel spařený z hřebíčkem.

Mochna nátržník hojí dásně.
Je účinné antibiotikum, antivirotikum a tlumí zánět v ústech. Kořen této byliny působí protizánětlivě a hojivě na dásně.

Skořice + hřebíček = citlivost odhalených krčků.
Vezmeme deset gramů hřebíčku, tyčinku skořice, vložíme do půl litru vodky, necháme dva týdny louhovat, a potom scedíme. Používáme nejméně šestkrát denně tak, že nakapeme na měkký zubní kartáček a masírujeme dásně. Tato kúra zabraňuje zánětu dásní.

Proti odhalení krčků – Šalvěj proti krvácení dásní.
Na výplachy úst můžeme vyzkoušet i odvar šalvěje, který omezuje růst bakterií, má svíravý účinek, pohlcuje pachy. Šalvějový odvar skvěle vydezinfikuje zubní kartáček. Šalvěj – má antiseptické, antibakteriální a protizánětlivé účinky, pomáhá likvidovat bakterie a omezuje mikroorganismy v dutině ústní.

Dobromysl obecná – má vysoký obsah thymolu, což z ní dělá jeden z nejlepších antiseptických prostředků. Žvýkání čerstvé natě nebo několik kapek éterického oleje opatrně vetřených do dásně dočasně pomůže při bolesti zubů.

Použití kůry dubu letního je vhodné především při parodontóze, protože obsahem tříslovin (až 20 %) působí svíravě a protizánětlivě, ale pomáhá i při bolestivých zánětech zubů.

Tužebník jilmový -tlumí bolest, je proti zánětlivý..

Dračí krev – pomůže při bolesti zubů.

Jarmilo, věřím, že jsem dostatečně odepsala a popsala možné léčivé účinky z bylin na problémy se zuby.

Přeji vám hodně zdraví a spokojenosti.

Darina

 

Prosím co bylo.ohlo za bylinku na tenisový loket a bolest kolene.A při nachlazení Coma odhlenění,děkuji za laskavost

Dobrý den Péťo,

tenisový loket, pokud nebolí z důvodu úrazu nebo přetížením ze spotru, tak souvisí s problémy  se žlučníkem.

Bolest kolena – pokud bolí koleno do kopce, lítají v tom játra.

Když koleno bolí při chůzi z kopce nebo ze schodů ( vnitřní strana kolena), problém je se slezinou.

Když je koleno natlučené po nějakem úrazu – použijeme balzám z Aloe Vera, Jalovce, Kaštanu nebo mast Arnika. Koleno natřeme v tenké vrstvě na bolavé místo a zabalíme do folie a necháme působit.

Další recept : 1 lžíce medu, 1 lžíce obyč.hořčice, 1 lžice soli, 1 lžic sody. Natřete bolavé místo a zabalte do folie.

Pokud je voda v koleně – uděláme obklad – roztlučeme zelný list a a přiložíme na bolavé místo a zabalíme. Zelný list bolest vytáhne. Můžeme to střídat s měkkým tvarohem.

Bolest při dřepu – 1 kus alpy + 1 alpa lesana + 10 tablet acylpirinu (rozdrtit a rozpustit v roztoku) mazat na noc. Do rána koleno splaskne a můžete fungovat.

Zázvor – je účinný na uvolnění hlenu. Dále doporučím – Křen – silně odhleňuje organizmus. Nastrouhejte křen a nechte jej v 2 dcl vody přes noc vylouhovat, přidejte med a vypijte ráno. Plícník lékařský – skvělý na vyčištění od hlenu a dokáže se vyrovnat  s dušností. Fenykl, OMAN, černý bez (tinktura) – příznivě ovlivňuje sekreci hlenu. Kaštanová tinktura – hlen v průduškách vyléčí. Jablečný ocet přilejte do vody a dobře promíchejte. Pijte 2 x denně, uvolňuje hleny.

Péťo, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše zdravotní problémy odezní.

Přeji vše dobré.

Darina

 

 

Krev ve stolici

Ondrej

Dobry den, často se mi objevuje krev ve stolici někdy je světla někdy tmavá až taková malzlava. Muzu se zeptat co byste mi na to doporučili respeltive cemu se mám vyhnout a na co si dávat pozor? Popřípadě nějaké bylinky a vitaminy?

Moc děkuji Ondřej

Dobrý den Ondřeji,

krev ve stolici může způsobovat zánět střev, hemeroidy, žaludeční vřed a další zdravotní komplikace. Proto je nutné, co nejrýchleji se obrátit na svého ošetřujíciho lékaře. Ten provede vyšetření a doporučí další řešení problému, které odhalí pomocí speciáního testu ve stolici nebo laboratorními testy.

Pokud budete s návštěvou otálet a bude se jednat např. o žaludeční vřed, neléčený vřed může prasknout a hrozí nebezpečná infekce dutiny břišní. Další příčina může být – bakteriální infekce ( salmonelóza). Mezi nejčastější příčiny patří hemoroidní onemocnění. U tohodle onemocnění dochází k rozšíření cévních pletenců v oblasti konečníku a řitního otvoru. Může se jednat o hemoroidy vnitřní nebo vnější, což způsobuje řadu nepříjemných obtíží.

Ondřeji, doporučuji co nejdříve navštivit lékaře, aby vás odborně vyšetřil a určil o jaké onemocnění se jedná. Pak můžu doporučit bylinnú léčbu konkrétně na Váš zdravotní stav.

Věřím, že vyšetření dopadne dobrě a nic vážného to nebude.

Darina

 

Zuby

Michaela

Dobrý den,
čeká mne vytržení zubu moudrosti a zároveň nesnáším dobře anestezii. Naopak s bylinkami mi bylo vždy dobře. Jakou bylinnou kůru mi můžete doporučit k užívání před a po zákroku? Ráda bych sáhla mj. po třezalce, ale nevím, zda je v nějaké formě vhodná i před zákrokem.
Předem děkuji za Vaše doporučení.
Michaela Fejglová

Dobrý den Michaelo,

třezalka je bylina, která uklidňuje. Věřím, že pokud si z ní vypijete čaj, nebudete mít strach a budete v klidu.

Hřebíček – přírodní anestetikum,  tlumí bolest i citlivost zubů a dásní. Má dezinfekční a analgetické účinky, takže tlumí bolest a lokálně otupuje citlivost zubního nervu.

Šalvěj – má antiseptické, antibakteriální a protizánětlivé účinky, pomáhá likvidovat bakterie a omezuje mikroorganismy v dutině ústní. Protože má také stahující (adstringentní) účinky, pomáhá i po trhání zubů.

Mochna nátržník hojí dásně. Kořen této byliny působí protizánětlivě a hojivě na dásně, zejména v případě jejich krvácivosti. Dobře zaceluje dáseň po vytržení zubu. Odvar z mochny připravíme z jedné čajové lžičky mletého kořene, kterou zalejeme čtvrt litrem vody, povaříme přibližně čtvrt hodiny a scedíme. Vychladlým odvarem potíráme postižené místo několikrát za den.

Řepík lékařský , sléz maurský– má protizánětlivé a dezinfekční účinky, je výborný proti krvácivosti dásní.

Míšo, věřím, že vše u zubaře dopadne dobře. Hlavně buďte v klidu a nestresujte se.

Darina

 

Herpes a vřídky na jazyku.

Lubka

Dobrý deň. Dlhodobé problémy s herpesmi na perach, boľavé vriedky na jazyku. Pálenie na jazyku. Dakujem

Dobrý den Lubko,

vřídky na jazyku můžou mít různé důvody, proč se objevují. Příčinou může být kvasinková infekce, afty, zvětšené uzliny na krku, alergie na některé potraviny, při vyvolání stresu, při menstruaci, při šoku  nebo upozornění na jiné onemocnění ustní dutiny. Jestliže se pořád opakují a do několika dní nezmizí , je nutné vyhledat lékaře.

Můžu vám doporučit na vyzkoušení kloktat Jableční ocet nebo neředěný koloidní stříbro. Jako malým dětem nám mamka na vřídky ( Afty) namazala vnitřek pusy Hypermangan (krystalky – Manganistan draselný), které se velmi dobře rozpouští ve vodě za vzniku fialového roztoku.

Důležitý je příjem vitamínu B, a B12. 

Pomáhá jíst droždí a GREP. Při bolesti cucat LED.

Homeopatika – BORAX 5 CH nebo Mercurius solubitis 15 CH.

Yzop lékařský a fialka, zabraňuje růstu viru oparu na rtech . OPAR – zakapat tinkturou z květu fialky, jitrocele nebo eukalyptusvyzkoušené a účinek okamžitý. Brusinky jsou nejen vitamínovou bombou, ale také účinným lékem proti herpes viru typu 2, který je jedním z nejčastějších virů v lidském těle a způsobuje opary. Opary můžeme natírat jablečným octem, věčšinou pomůže a vyléči. Je důležité posílit imunitní systém.

Lubko, věřím, že některé rady vyzkoušíte a problémy se vyřeší, pokud ne, je důležité zajít k lékaři.

Přeji vše dobré.

Darina

Dobry den, vlastne bych si nemela vubec stezovat, ale jedine co me trapi je vysoky cholesterol. Uz je 6,4. Jinak se citim bezvadne a zadny jiny problem nemam. Nechci uzivat leky, protoze zatim zadne neuzivam je mi 55 let a vazim 51 kg, jen tlak mam trosku nizsi 90/50. Chtela jsem se zeptat jestli jsou nejake bylinky na snizeni cholesterolu, nebo kapky. Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den paní Ludmilo,

cholesterol je nepostradatelný pro lidské zdraví. Je součástí všech buněk, je základní stavební jednotkou nervů, mozkových buněk a je nutný pro tvorbu hormonů. Částečně je člověk schopen si jej vyrobit sám, částečně jej přijímá v potravě.

Rozlišují se dva druhy cholesterolů – HDL a LDL. Ten první má ochrannou funkci, protože nadbytečný cholesterol odvádí zpět do jater, kde metabolizuje.

LDL tělu nesvědčí, protože se usazuje v cévních stěnách v podobě aterosklerotických plátů. Cévy a žíly ztrácí svou pružnost a ucpávají se. Nejvíc vápenatých solí se hromadí v mozkových cévách. Cévy čekají na vyčištění.

Sezamový olej – snižuje vysoký cholesterol. Cholesterol snížite i  přesličkou,  bylinka se podílí na udržení jeho správné hladiny. Proti zvýšenému cholesterolu pomáhá  i skořice s medem, užívejte denně lžíčku. Dále cholesterol snížují – šípky, jmelí, jalovec, kořen čekanky, hloh…. Lískové i Para ořechy –blahodárně působí  na hladinu cholesterolu v krvi.

Nízký krevní tlak neboli hypertenze vás na rozdíl od vysokého tlaku na životě neohrožuje. Nízký tlak sice nebezpečný není, ale je nutné – zdravá strava, pohyb, dostatek tekutin. Tlak lze zvýšit vyšším obsahem soli v potravě, protože sodík, který sůl obsahuje krevní tlak zvedá. Dále – lidé trpící nízkým krevním tlakem užívají kromě Yzopu, Rozmarýnu také Saturejku. I tinktura z ostropestřce ( z listů ostropestřce).

Milá Ludmilo, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše potíže se zlepší nebo úplně vytratí.

Přeji vám v životě vše dobré.

Darina

Dobrý den paní Darino,
začala jsem dělat různé pokusy z bylinek. Chtěla jsem vás požádat jestli by jste mi neporadila, které bylinky bych mohla použít do zubní pasty.
Moc děkuji.
Mirka

Mirko dobrý den,
jsem moc ráda, když se lidé začínají zajímat o bylinky, které jsou neskutečně zdravé. Ráda vám poradím, které používám já.

Každá zubní pasta má jinou osvěžující sílu, ale můžeme do ní přidat výtažky z bylinek a tím doplníme i léčivé účinky.

1. fenykl, kostival, mochna nátržník, lékořice, lopuch, puškvorec, sedmikráska, vojtěška, zázvor.

Po přidání výtažku z bylin do zubní pasty a vyčištění úst, cítíme lehké mravenčení a slabý analgetický efekt. Rostlinné silice pokryjí narušené zuby ochranným filmem. Pocit čistoty v ústech potrvá velmi dlouho.

2. přeslička, komonice, arnika, šalvěj, heřmánek, kosatec, vilín.

Jeden z nejstarších léků na bolest – kyselina salicylová z Vrbové kůry nebo z Tužebník jilmový, je možná klíčem k nové léčbě zubního kazu. Táto látka stimuluje kmenové buňky zubů, aby začaly obnovovat zubovinu po útoku bakterií, které vytvořili kaz. Právě kyselina salicylová dokáže kaz zahojit.

Tužebník jilmový -tlumí bolest, je proti zánětlivý, snižuje horečku.

Netřesk – při bolesti.

Po přidání výtažku z bylin, získáme pastu s protizánětlivým účinkem, pocit čistoty, svěžest a ochrana v ústech trvá velmi dlouho.

Bylinky můžete vyzkoušet i jiné a sama uvidíte, které vám vyhovují.
Přeji hodně úspěchů ve tvořivosti.

Darina

Co pomáhá proti nespavosti

Stela

Dobrý den paní Darino,
mám velký problém, kterým se na vás obracím. Nikdy jsem neměla problém s nespavostí. Když se mi sousedka pořád stěžovala, jaké má problémy s nespavostí, tak jsem to nemohla pochopit. Já, kam sedla nebo lehla, bez problému usnula.
Teď, se to ale změnilo a věřím, jak tím šíleně musela trpět.
Před pár měsíci jsem se rozhodla, že ještě začnu opět chodit do práce. Je to šílený stres a šílená honička. Když přijdu domů, jsem unavená, ale večer nemůžu usnout. V posteli se převaluji, a když už usnu, tak na 3-4 hodiny.
Ráno jsem nevrlá, unavená a ve stresu. Tu práci potřebuji a nechtěla bych o ní přijít. Žádné léky na spaní brát nechci. Vařila jsem si i bylinkové čaje, ale nějak nefungovali.
Moc vás prosím o radu a děkuji. Posílám vám finanční podporu.
Stela

Dobrý den paní Stelo,

dnešní stres a spěch nás ničí všechny. Díky našemu zrychlenému způsobu života a nedostatku spánku se odráží na našem zdraví. V posledních letech je průměrná délka spánku snížená.

Naše tělo je vyčerpané, i když se snaží s námi udržet krok. Vyžaduje však množství času na zotavení, odpočinek a potřebuje dobít energii na další den.

Moderní svět, ve kterém žijeme nás odvádí od toho mít dobrý spánek. Zažíváme vyšší hladiny stresu, která je způsobená prací, aktuální situací ve světě, rodinnou situací a dalších faktorů.

Naštěstí matka příroda nám nabízí problémy vyřešit, abychom se vyspali a ráno vstávali zcela svěží a v dobré náladě.

Co potřebujeme?

  • 5 čajových lžiček organického medu
  • 1 lžičku růžové Himálajské mořské soli

Smíchejte tyto složky a uložte je do sklenice. Můžete si udělat kolik chcete, ale poměr 5:1 funguje nejlépe. Dejte si trochu směsi pod jazyk, každý večer když půjdete spát a nechte přirozeně rozpustit.

Himálajská sůl obsahuje více než 80 minerálních látek, které jsou nezbytné pro naše tělo. Med obsahuje glukózu, která dodává naším buňkám energii. Táto kombinace soli a medu zvyšuje hladinu serotoninu a pomáhá nám zmírňovat přirozeně stres. Vyzkoušejte si tento přírodní lék a váš spánek bude klidný a zdravý.

Dále vám nabídnu čaje z bylinek:

Milá Stelo, věřím, že mé rady, jak se klidně vyspat do růžova vyzkoušíte a vaše únava, vyčerpanost vymizí.

Přeji vám hodně energie a radosti ze života. Za příspěvek moc děkuji.

Darina

 

 

 

 

Dobrý den paní Darino,
mám velké zdravotní problémy, které jsem si zapříčinil sám. Roky jsem si užíval život alkoholem a dva krát jsem měl při sportu způsobený otřes mozku. Teď trpím častými závrati nebo občasné krátkodobé ztráty vědomí. Nesnáším silné světlo nebo velký hluk. Léky už brát nechci, myslím, že organismus mám i tak dost zničený.
Doporučila mi vás kamarádka, které jste také pomohla při jiných zdravotních potížích.
Moc vás prosím, kdyby jste mi mohla též pomoci.
Roman

Dobrý den Romane,

jsem ráda, že si uvědomujete chyby vašeho způsobu života, které vám zapříčinili vaše vážné zdravotní problémy.

Závratě a krátkodobé ztráty vědomí může způsobovat příliš vysoký krevní tlak, jako i špatné prokrvení mozku příliš nízkým krevním tlakem.

Krevní tlak stoupá a klesá podle průběhu srdečního cyklu. Výška tlaku je ovlivňována silou vypuzování krve ze srdce a tlak působí na stěnu cév, zejména tepen. Pokud však je krevní tlak hodně zvýšený, dostaví se bolesti hlavy, bušení srdce, šumění v uších, závratě. Většinou souvisí s dlouhotrvajícím stresem, nadváhou, špatné stravování, nepružností cév a podobně.

Řebříček obecný – snižuje vysoký krevní tlak.

List pampelišky – mírně rozšiřuje cévy a povzbuzuje činnost ledvin, což snižuje krevní tlak a působí preventivně proti srdečnímu infarktu.

Velmi je osvědčená i kombinace tinktur na vysoký tlak – jmelí, kozlík lékařský, meduňka lékařská, máta.

Vyvarujete se mu tím, že budete udržovat krevní oběh v perfektním stavu (výborná je i šťáva se syrových brambor).

Vaše úrazy ( otřes mozku) a alkohol mohou mít nepříznivý vliv na funkci mozku a mozkových center. Někteří lidé ztrácejí pod vlivem alkoholu kontrolu nad sebou a chovají se tak, jak by se nikdy nechovali ve střízlivém stavu.

Alkohol a otřes mozku mohou přetrvávat desítky let, aniž se aktivují, avšak s postupem věku se jejich přítomnost v těle může stát fatální. Je třeba za každou cenu se hlavně vyvarovat zánětu mozkových blan (meningitidy), onemocnění mívá velmi vážné následky.

Když však nicméně meningitida propukne, může jít o virovou formu, musíme jí okamžitě léčit. K nejúčinnějším bylinám patří Echinacea.

Neléčíme-li zánět mozkových blan okamžitě a správným způsobem, dojde k částečnému ochrnutí a k jiným trvalým následkům. A to je dostatečný důvod, aby jsme zákeřnou nemoc nezanedbali. Romane, píšete, že vám vadí silné světlo a hluk, to jsou příznaky postižení meningitidou.  Doporučuji ležet v temném prostředí a mít naprostý klid.

Meningitida má vždy trvalé následky a je vždy velmi nebezpečná.

Už žádný alkohol, stres, hodně pohybu na čerstvém vzduchu, zdravé výživné stravování, dostatek spánku (nezbytný lék). Tímto prokážete službu svému tělu i svému mozku.

Proti závislosti na alkoholu vám doporučím –  Kalisia vonní, Oves (čaj nebo tinktura, nezralé mléčné obilky).

Zlepšení paměti Aronie, Kurkuma, Vlašské ořechy, Ginko biloba, Yzop, Rozmarýn, Oman, Kustovnice, Třezalka, Ostropestřec, Rozchodnice, Bělotrn.

Bacopa drobnolistá ( podporuje průtok krve do mozku).

Pupečník asijský (vyvažuje levou a pravou hemisféru).

Romane, věřím, že vyzkoušíte mé rady a byliny, které jsem doporučila vám podpoří léčbu.

V první řadě, doporučuji navštívit lékaře, vaše zdravotní problémy jsou opravdu vážné.

Přeji hodně trpělivosti v léčbě.

Darina

 

 

Ekzém u kojenců (Ouročky)

Marcela

Dobrý den paní Darino,
mám velký problém s moji půlroční dcerkou. Pár týdnu po narození začala trpět ekzémem. Jsem z toho velmi nešťastná a nevím si s tím rady. Udělala bych cokoliv, abych jí pomohla. Poraďte mi Darino prosím, nějaké bylinky nebo rady, jak to vyléčit.
Děkuji vám
Marcela

Dobrý den Marcelko,

příčinou ekzému není, jak si myslí mnoho lidí, vnější faktory, infekce nebo cokoli podobného. Výsledkem je přecitlivělost dětského organismu nebo také nedostatek nějaké látky. Odstraníme-li příčinu, ouročky zmizí bez dalšího léčení.

Hypersensibilita (přecitlivělost) může být u dítěte vrozená. Mají-li rodiče či prarodiče náchylnost k ekzémům, může se u dítěte projevit krátce po narození kožní onemocnění. Proto je zapotřebí odstranit jí v zárodku, jakoukoli funkční poruchu. Zjistíme-li zažívací poruchu, dosáhneme stabilizace zažívání rýžovou kaší nebo jiným přírodním způsobem.

Neošetřujeme-li ouročky správným způsobem, může dítě později trpět nedostatkem odolnosti vůči infekčním chorobám. Je nutné snažit se o doléčení ekzému u novorozeně, aby nevyvolávaly další zdravotní problémy. Takový stav se pak léčí obrovskými potížemi.

U kojenců bývá často příčinou ouročků samo mateřské mléko. Maminky by si měly uvědomovat, že to co konzumují, se dostává do mateřského mléka a to přijímá i jejich dítě. Marcelko, pokud si vy nebudete hlídat co jíte, můžete dítě léčit čímkoliv a bude to bezvýsledně. Zažívací porucha zmizí, když dítě odstavíte. Ale v takovém případě ho zbavíte jeho nejcennější potravy, mateřského mléka. Maminky prostě během kojení nesmějí brát laxativa na bázi aloe či podobných substancí.

Přípravky na bázi lněného semínka nebo jitrocele (Psyllium), jsou účinné a neškodné. Už v těhotenství škodí plodu alkohol i nikotin a můžete si to ověřit. Přiložíme-li ucho k matčinu břichu, uslyšíme tlukot dětského srdíčka. Zapálí-li si matka cigaretu, zrychlí se tlukot až na osminásobek za minutu. A také matčina strava má vliv na mateřské mléko. Ze zkušeností vím, že poté, co matka přestala konzumovat vaječný bílek ouročky zmizely. Myslete na to, že když kojíte, nejíte jen za sebe, ale také za své dítě. A kojte, dokud jen to jde. Zaveďte dietu, a nahraďte vždy jedno kojení mandlovým mlékem.

Po odstavení kojence trpícím ekzémem nedávejte mu kravské mléko, ale místo něho mandlové mléko. Organismus kojence neumí vždy zužitkovat rostlinné bílkoviny a dítě pak ztrácí na váze. Bude-li třeba se vrátit k mléku, je lepší mu dávat kozí nebo ovčí. O něco větším dětem s úpornými ouročky, můžeme dávat obilné klíčky, do zeleninové kašičky přidáme mrkvovou šťávu, aby netrpěla nedostatečnou funkci jater.  Speciálním lékem na ouročky je výborný slabý nálev ze Zlatobýlu a Macešky polní. Pro zevní léčbu natírat svatojánským olejem, výtažkem z Echinacey a ještě doporučím pudr Urticalcin. Mají dobré výsledky a dítě nijak nepoškozuji.

Už po staletí se traduje, že ekzém se zlepšuje a léčí díky koupání postižených partií v čerstvé syrovátce, nebo ještě lépe v kyselé syrovátce.

Dieta je pochopitelně velmi důležitá. Vzhledem k tomu. že jsme zcela vypustili bílkoviny obsažené v mléce a nahradili sójou a mandlemi (formou mandlové kašičky). Dodržujeme dietu chudou na sůl.

Marcelko, věřím, že nějaké rady použijete a přeji vám hodně trpělivosti a brzké uzdravení dcerky.

Darina

Dobrý den Darino, píšu vám na doporučení kamaráda.
Mám velký problém s pálením žáhy. Je fakt, že když jdeme na pivko s kamarády, tak si tam dám pár panáku a pivo. Ale na druhý den mi je šíleně špatně. Pálí mě žáha, cítím kyselost, která se mi vrací ze žaludku. Myslím, že to s pitím nepřeháním, i když moje žena příšerně vyvádí, když se vrátím domů.
Darino, můžete mi prosím poradit nějaké bylinky nebo rady, jak se zbavit toho pálení?
Děkuji vám moc.
Ondřej

Dobrý den Ondřeji,

myslím, že vaše manželka ví co dělá. Záleží ji na vašem zdraví, když vás ráno vidí, jak trpíte. Proto vás zřejmě varuje před pitím alkoholu.

Pocit pálení žáhy je zaviněn překyselením. To vyvolává stoupání kyselých šťáv do jícnu. Jícen, se tím poškozuje a silná kyselina jej rozleptává ( proto to pálení).

Proto vám v první řadě doporučuji vynechat pití alkoholu nebo aspoň omezit na minimum. Proti překyselení žaludku můžete užít i jedlou sodu a jableční ocet smíchaný ve vodě.

Proti pálení žáhy vám můžu doporučit (brambor) – nastrouháte jeden syrový brambor i se slupkou a pak z něj vymačkáte šťávu. Do bramborové šťávy přilejete jednou tolik teplé vody a vypijete hned nalačno po ránu, v poledne před jídlem a večer než půjdete spát. Šťávu připravujte těsně před užitím, protože na vzduchu se kazí.

Pokud pálení po této kúře nezmizí, budete ještě po jídle užívat kávovou lžičku dřevného popele rozpuštěného v teplé vodě. Popel smícháte v teplé vodě a vypijete. Pokud nemáte popel, použijte dřevěný uhlí, nejraději z lipového dřeva. Roztlučte a smíchejte s teplou vodou nebo s ovesnými vločkami. V žaludku uhlí zneutralizuje kyselost. Pokud to nedokážete pozřít, tak to přefiltrujte přes plátno nebo vatový filtr. Má to ten stejný účinek.

Chcete-li se trvale vyléčit a zbavit se překyselení žaludku, musíte omezit alkohol, sůl, pálivé jídla, cukr a sladké moučníky.

Také vám můžu doporučit skvělou bylinku zeměžluč,  jitrocel, skořice, kterou můžete užívat jako čaj nebo tinkturu. Výborná je i červená řepa.

Ondřeji, věřím , že mé rady vyzkoušíte a doporučení si vezmete k srdci.

Přeji hodně síly a úspěšnou léčbu.

Darina

 

Bolesti svalů

Monika

Dobrý den, v lednu 2019 jsem byla na obadominiplastice - šesti svalů, protože jsem měla diastázu a plus ještě pupeční kylu. K tomu se automaticky udělala liposukce boků. Pás jsem nosila poctivě 8 měsíců a sundala jsem po dovolení pana doktora. Po týdnu mě začaly strašně bolet břišní svaly a nervová bolest šla přes levý bok do zadní části stehna. To jsem panu doktorovi říkala už při kontrolách břicha, ale on mi jen opakoval, že to není možný.
Bolesti svalů mám dodnes a k tomu pořád zůstala ta nervová bolest. Byla jsem na sonu, rentgenu i ultrazvuku a všude mi řekli, že je vše v pořádku. Ale.bolest svalů není vidět... jen mi oteče břicho, po větší námaze i na tehotenskou velikost. Už s tím žije R roky. Nemůžu si obléct nic na gumu, už ani rifle. Nosím jen teplaky na šňůrku.
Fyzioterapeutka říká, že zkusí co bude v jejich silách, ale jestli to pomůže, to neví.. Je to trvala bolest, která se před den zvětšuje, takže je to hodně náročné...
Myslíte, že by mi něco mohlo pomoci?
Nebo se to spraví jen a.pouze cvičením, které na ochablou břišní stěnu pomůže, ale bojím se, že ta bolest zůstane...
Už si nevím rady...
Moc Vám dekuju za případnou pomoc..
Monika

Dobrý den Moniko,

déle trvající výrazné bolesti jsou spíše příznakem některé komplikace, a proto byste se v tomto případě měla spojit s ošetřujícím lékařem.

Diastáza břišních svalů však není jen kosmetický problém. Může být spojena s celou řadou zdravotních problému.

Současné oslabení hlubokých břišních svalů, především příčného břišního svalu, může oslabit střed těla, zhoršit správné držení postavy a tím stupňovat bolesti zad. Břišní svalstvo je také spojeno s oslabením svalů pánevího dna.

Podpořit proces regenerace břišní stěny lze zařazením pravidelného cvičení.

Fyzioterapie je v současné době jediným osvědčeným způsobem, který Váš problém může řešit. Znatelně se však zvýši síla břišních svalů, což může pomoci v běžných denních činnostech.

Na bolest svalů vám můžu doporučit – tymiánový olej.  Při svalovém napětí – pijeme čaj z květu lípy. Na ztuhlé svaly mast (olej) z květů šeříku nebo na ochabnutí svalů olej z mateřídoušky. Bolest a pnutí svalů – pomáhá eukalyptus.

Produkty – Ice Power Plus Cold gel MSM 100 ml – Plus Cold gél MSM je gel s chladivým účinkem. Zmírňuje bolest, zánět a otok a uvolňuje nadměrné napětí svalů. Gel obsahuje MSM. Barny´s Celadrin Extra silný mast FORTE 40 g ( silná mast). Annabis Arthrocann Collagen Omega 3-6 Forte 60 tbl.,  Arthrocann – gel z konopí s koloidním stříbrem na klouby, svaly, šlachy 75 ml. 

Moniko, věřím, že některé rady a produkty vyzkoušíte a problémy se postupně vyřeší.

Přeji vše dobré a hodně trpělivosti.

Darina

 

 

 

Nádor na hypofýze.

Iveta

Dcerka 9 let má nádor na hypofýze. Prý je nutné chirurgické odstranění včetnè celého podvěsku mozkového. Bude tedy celý život na hormonální substituci. Je možné jí nějak pomáhat bylinami k normálnímu fungování? Aby umělé hormony a kortikoidy nepůsobily zase škody jinde v těle? Mám o ni velký strach. Přála bych si pro ni normální kvalitní život...

Dobrý den Ivetko,

tohle je tak závažné onemocnění a dceři je pouze 9 let. Nádory mozku patří k nejagresivnějším typům tumoru. Hlavní funkci hypofýzy spočívá v její schopnosti vytvářet hormony,  a pomáhají při udržování naši vnitřní ,, homeostázy ,, Podvěsek mozkový zastává v endokrinním systému řídící funkci. Proces léčby je velmi náročný a často vyžaduje i odbornou psychologickou podporu. Daná terapie pak záleží na mnoha faktorech, běžně se však přistupuje k operaci.

Aronie, černý bez, černý rybíz – zpomaluje a ničí růst nádorových buněk. Barevné hrozny patří k nejkomplexnějším plodinám přírody. Působí zvláště dobře proti nádorům. Po dobu 3 až 4 dní se jí nebo se pije jejich šťáva ve velkém množství, přičemž se již nekonzumuje nic jiného. Doporučuji proti nádorům jíst řeřichu a pít čaj z řebříčku, kopřivy, měsíčku, ostropestřec, ženšen, ovesná sláma, drmek obecný a listy maliníku.

Je mi to moc líto, ale nedovolím si doporučovat nějaké další rady.

Je důležité, aby byla v dobrých rukou odborných lékařů.

Přeji vám i dceři pozitivní myšlení a věřit, že vše dobře dopadne.

Darina

Míchaní bylinek na čaj

Zita

"Dobrý den, prosím o radu. Objednala jsem si bylinky na menopauzu a nemůžu se nikde dočíst, jak je správně namíchat, aby se účinky bylinek nepřebíjely či neublížily.
Mám teď doma vše po 100g:
Andělika čínská kořen
Jetel červený květ
Kotvicnik zemní plod
Meduňka lékařská
Plosticnik koren
Rehmanie lepkava kořen
Třezalka teckovana
Indický ženšen kořen
Děkuji moc za odpověď.
S pozdravem Zita"

Dobrý den paní Zito, váš výběr bylinek je skvělý.

Andělika čínská kořen – pomáhá odstraňovat suchost v pochvě a je účinná i proti návalům a horka při menopauze. Celkově zklidňuje a osvěžuje. Vliv má i na psychiku, snižuje podrážděnost a pomáhá s nespavostí.

Působí také na krevní oběh a krvetvorbu. Užívá se i při cukrovce, onemocněních ledvin a křečových stavech.

Ale pozor, pokud užíváte léky na ředění krve, raději se andělice vyhněte.

Kotvičník zemní je bylinkou oblíbenou ženami i muži. Obsahuje látky, které tělu pomáhají regulovat hormonální nerovnováhu.

Podporuje imunitu i dobrou psychickou kondici, zvyšuje libido, dodává tělu energii, snižuje krevní tlak i cholesterol.

Pomáha při únavě, nespavosti, přibírání na váze, deprese, snížený zájem o sex, osteoporóza, nepravidelná menstruace, ztráta vlasů, úzkost i neschopnost dosáhnout orgasmu.

Indický ženšen – přispívá ke zpomalení známek stárnutí a k celkovému omlazení.

Ploštičník hroznatý – k léčbě klimakterických problémech pomáhá při potížích se spánkem, zlepšuje paměť i koncentraci a přispívá k lepší psychické pohodě.

Jetel  – obsahuje látku, která je svou strukturou velice podobná ženským pohlavním hormonům estrogenům. Díky tomu umí červený jetel zmírňovat projevy menopauzy.

A další bylinky, které jste si objednala, určitě doporučuji.

Dotaz byl, jak se míchají. Čaj z bylinek se připravuje, 1 lžička směsi na 2 dcl vody. Takže můžete bylinky smíchat a udělat směs.

Přeji hodně zdraví a vše dobré.

Darina

 

 

 

Deprese

Pavla

Dobrý den, prosila bych o radu, pro přítele, má dlouhodobé deprese, během 6 let mu prakticky vymřela rodina na rakovinu. Máme maličké děti a potřebovala bych, aby se začal radovat alespoň trochu že života, trápí ho strachy, hororové sny, je neklidný, vznětlivý, nesoustředěný, unavený. Musel už začít brát antidepresiva, ale k přírodní léčbě je svolný v podstatě už 7 let se snažím mu shánět doplňky přírodní.

Dobrý den Pavlo,

přítele mi je moc líto a není se čemu divit, že prožívá strach a smutek. Stratil rodinu, ve které cítil oporu a pomoc. Teď se s tím musí vyrovnat a smížit. U někoho to jde lehko u někoho hůř.

Úzkost a strach jsou tedy  přirozenou součástí naší existence, které se nikdy nemůžeme stoprocentně  zbavit. Naopak strach, který nás paralyzuje a přetrvává, i po letech po ukončení příčiny strachu, pak je to nutné léčit.

Problémy psychiky, divoké sny, hluboké deprese, stupňovaná úzkost, zvýšený stres, bez energie a radosti – to jsou problémy, které mu odebírají obrovské úsilí a to není žádný život.

Dotyčný pociťuje často beznaděj, nedostatek motivace, neschopnost cítit potěšení ( ahedonie ), úzkost a osamělost nebo pocity bezcennosti, také je někdy zvýšená agrese, únava, zhoršená pozornost a chybí soustředí.( doslova stlačení, potlačení ). Většinou zmizí radostné reakce na pozitivní podněty.

Při takýchto stavech bych doporučila dobrého homeopatika, je to cesta dlouhá, ale vysledky bývají dobré.

Dále bych doporučila – autopatii, je spousta případu, kterým skutečně pomohla a zbavili se zbytečného trápení.

Pokud je člověk ve stresu, v strachu a v napětí, tělo nic navíc nepřijímá – je v pohotovostním režimu a mozek řeší stav ohrožení. Organismus je tak zablokovaný, že není schopen vypouštět škodliviny a tudíž není místo pro přijímání něčeho navíc. Anémie a únava je málo radosti v životě, zklamání z toho co se vám stalo.

Výborná proti depresi – tinktura z Magnolie nebo před zhroucením tinktura Eleuterokok (sibiřský ženšen)..

Z bylinek můžu doporučit – Andělika čínská – přírodní tonikum na duševní a fyzikou pohodu. Bojuje proti únavě, úzkosti, podrážděnosti, proti stresu.

Vřes obecný – květy vřesu působí příznivě na duševní zdraví člověka. Navozují relaxaci a pozitivní náladu, přispívají k výkonnosti i zdravému spánku.

Komonice lékařská, růže stolistá, třezalka, sléz, dobromysl, brutnák, levandule  – napomáhá navozovat emoční komfort, čímž je vhodná také pro snadnější usínání. Byliny odstraňují úzkost a psychické napětí.

Příznivé účinky při psychogenně podmínek úzkostných stavů, vyčerpanosti a lehké deprese pomáhá rozmarýn, květ lípy.

Petrželová tinktura pomůže při stavech úzkosti.

Doporučím přírodní produkty – Salvia Paradise Schizandra – Klanopraška mletý plod 100g.

Bears With Benefits Komplex s vitamínem D3 Hey Sunshine pro posílení imunity 60 ks.

I am CBD Konopné kapsle Full spectrum CBD 750 mg 30 ks.

MedPharma Brutnák lékářský 205 mg + pupalka 60 tob. + 7 tob. ZDARMA.

Colfarm Nervocol Sen 30 tablet.

MOVit Energy Omega 3 Premium + K2 + D3 + E, 90 tobolek.

Pavlo, věřím , že některé rady přítel vyzkouší a jeho zdravotní stav se zlepší nebo úplně vyléči.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré celé rodině.

Darina

 

 

Bolesti kolenních kloubů

Jiří

Mám velké bolesti kolenních kloubů loupají a praskají. Je zde velké podezření na vetší výskyt kyselina močové. Dříve když jsem pracoval venku v létě mi požírala kyselina močová šaty , kalhoty , zvláště v oblasti horní části nohou, stehen. Doktoři mi doporučují endoprotézu kyčle, pravé ale bohužel když ležím pravou nohu ne natáhnu, je celou noc pokrčená. což vyvolává tlak na kyčel . Dalo by se pomocí bylinek , nějak bolest kolen zmírnit , nebo odstranit. Podotýkám nevylučuji ani posléze operaci kyčelních kloubů, ale v tomto stavu kdy mne kolena neunesou, stále používám francouzské hole, je operace dosti riziková. Co tedy by bylo možno udělat jinou cestou, aby se ztlumily velké bolesti kolen?

Dobrý den přeji Jirko,

kolenní kloub je nejsložitější kloub v našem těle. Utlumit bolesti pomohou okamžitě nasadit bylinné preparáty na játra a slezinu. Bolesti v kolenou nejsou od věku, ale od ledvin, močového měchýře, jater, žlučníku slinivky, střev i sleziny.

Pokud koleno bolí při chůzi do kopce, jsou to šparné játra. Pokud bolí, když jdeme z kopce ( vnitřní strana) je to špatná slezina.

Většina lidí při bolesti kolena trpí zácpou a to proto, že mezi klouby a zažíváním je spojitost. Po všech vyšetřeních se nakonec zjistí, že bolest kolena mají za příčinu např. nemocné játra.

Pokud je podezření na zvýšenou koncentraci kyseliny močové v těle, která je příčinou bolesti a loupání, může se jednat o DNU. Krystaly kyseliny močové se už začínají hromadit i v měkkých tkáních. Dochází ke znatelným postižením kloubů. Jedním ze snížení rizik dnavého záchvatu je dieta. Doporučuje se pravidelný aktivní pohyb, který podporuje cirkulaci krve a zvyšte pitný režim.

JAK PROTI DNĚ?

Boj s kyselinou močovou, může být velmi zdlouhavý. Použijeme čaj z petržele a jednou týdně bylinnou koupel (různé, jaké máte doma). Bylinná lázeň , by měla mít teplotu vody 37°C. Zůstaňte v ní ponořeni až po špičku nosu deset až třicet minut. Někdo vám musí postupně zvyšovat  teplou vodu na 38 až 39°C, ale nesmí vám to dělat zle. Ať vás někdo, pod vodou dobře vydrbe kartáčem nebo to udělejte sami, před vstupem do koupele. Budete-li si lázeň dopřávat pravidelně jednou týdněbrzy se dny zbavíte. Koupel podpoříme pitím čerstvé zeleninové šťávy a pomáhají ( zábaly) přikládat na bolavé místa zelné naklepané listy.

Tužebník jilmový ( popíjet) – je též jednou z hlavních drog na léčbu revmatických potíží a dny (zvyšuje vylučování solí z organismu). Působí protizánětlivě.

Nálev listů břízy – je nabitý zdraví prospěšnými látkami proti DNĚ.

CELER –  kdo často používá  k jídlu hlízy i listy, nebude mít problémy s kyselinou močovou.

Doporučuji pít čaje – listy břízy, přesličku, kopřivu a kořen pampelišky.

Přeslička – je velký pomocník při léčbě DNY. Můžeme použít i koupele z odvaru přesličky.

Bolavé místa –  potírat tinkturou z Bršlice.

Dále – večer do vody ( 2dcl) přidáme lžíce jablečneho octa s jedlou sodou,  (jedna ku jedné). Okamžita úleva.

Himalajská sůl obsahuje 80 minerálu + med a denně užívat za lžičku.

Výborná je i šťáva z okurek.

Můžu doporučit přírodní přípravky, které kyselinu močovou rozpustí  Rdesno- hadí kořen ) nebo masti na bolestí ( čertův drápkořen  kostivalu,  kaštan madal ).

Od křečí pomůže Jalovec.

Od bolestí také pomůže, mazat kopřivovou mastí. Dále můžu doporučit produkt – Australian Remedy Celery.

Dále můžete vyzkoušet na bolavé koleno :

recept:

Potřebujeme:

1 lžíci medu

1 lžíci obyčejné hořčice

1 lžíci soli

1 lžíci sody

Postup:

Stačí jen smíchat a nanést na koleno. Zabalte do fólie a obvažte gázou nebo šátkem.

Jirko, popsala jsem vám pár rád, které vyzkoušelo mnoho lidí, kterým jsem takto poradila a moc si chválili.

Věřím, že je též vyzkoušíte a pomůžou i vám od bolestí a Váše problémy se zlepší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Dobrý den, od poloviny října mám řídkou stolici. Předtím jsem se léčila se zánětem dutin a od začátku srpna do začátku října jsem brala celkem patery různá antibiotika. Praktická lékařka mi řekla, že když mám řídkou stolici jednou nebo dvakrát denně, tak to průjem není
Zkusila jsem snad už všechny babské rady, bylinkové čaje, ale nic nezabírá.Někdy mám řidkou stolici, někdy ze mě jde vyloženě voda. Někdy to doprovází křečovitě bolesti a někdy ne. Řekla bych, že trpím i víc plynatostí.Ještě pro doplnění, v roce 2021 jsem se léčila s rakovinou Hodgkinův lymfom.Nyní jsem vyléčena.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den Jani,

průjem není samostatná nemoc, je to vždy příznak nějakého onemocnění nebo poruchy činnosti trávicího ústrojí, při kterém dochází k abnormálnímu vylučování vody do střev. Průjem je obvykle známkou toho, že se náš organismus něčemu brání. Zpravidla se objevuje po požití škodlivých toxinů, nezdravá strava, ale za jeden dva dny většinou sám zmizí.

U vás lékařka potvrdila, že řídka stolice, kterou trpíte průjem není.

Nestrávené části potravin, jako je vláknina, bakterie, soli ….. – to všechno dohromady tvoří stolici. Všechno co je nepotřebné, organismus v rámci přirozené očisty potřebuje dostat ven. Závisí to na stavu trávicí soustavy, který ovlivňuje to, jak jste celkově zdraví, jak se stravujete, nebo vám něco nesedlo co jste snědli.

Zdravost stolice vyvinuli lékaři v roce 1997  Britolské univerzity. Lékaři využívají výzkumný nástroj k hodnocení účinnosti léčby různých onemocnění střev.

Co znamená, když stolice vypadá :

  1. …načechrané, hebké kousky s rozedranými okraji? – Rozměklá konzistence ztrácejících se tvarů může být známkou slabšího průjmu.
  2. …vodnaté bláto bez pevných kousků? – Stolice střevy prošla příliš rychle a nestihla se zformovat do pevného tvaru. Jinými slovy máte průjem.

Pani Jano, já nejsem lékařka, ale pokud trpíte řídkou stolici a doprovází jí křečovité bolesti a plynatost, tak to je opravdu pro odborné vyšetření trávení a střev.

Průjem může bránit vstřebávání živin z potravy a může značit zánět střev, kam patří i syndrom dráždivého tračníku nebo přecitlivělost na některé potraviny.

Pokud vaše praktická lékařka neví co s tím, nechte se vyšetřit odborníkům. Vyšetření stolice by napovědělo, může chybět trávicí enzym, může však být příčina alergie, lepek…. Zajděte na alergologii.

V první řadě je, aby jste se nechala opravdu odborně vyšetřit a zjistit příčinu co ten zdravotní problém způsobuje.

Můžu vám jen doporučit čaj heřmánkový nebo fenyklový. Ale určitě odborné vyšetření.

Přeji hodně trpělivosti a lékařské výsledky ať přinesou pozitivní zprávy.

Darina

 

 

 

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800