Hemeroidy

Vojta

Dobrý den paní Darino,
mám problém s hemeroidy. Je to nepříjemné a bolestivé. K lékaři s tím nechci jít a stydím se o tom s někým mluvit. Můžete mi prosím poradit, jak s tím bojovat nebo bolest zmírnit?
Děkuji moc.
Vojta

Dobrý den Vojtěchu,

hemeroidy vznikají z často se opakujících infekcí, parazitů, nevhodného stravování, stresu a alergií. Proto je důležité se jím vyhýbat a zdravě se stravovat.

Při léčení hemeroidů se do léčby zařazuji byliny proti zánětům, proti alergiím, na přečištění a proti krvácení zastavujícím účinkem. Někdy se přidávají i byliny obsahující hořčiny, které ovlivňují hladké svalstvo tenkého střeva nebo stimulují hojení a zesilují sliznice. Výtažky z těchto bylin se používají vnitřně i jako koupele a klystýr.

Účinkující byliny proti zánětům jsou –  heřmánek, nať  řebříčku, list máty peprné.

Byliny zastavující krvácení hemeroidů – rdesno peprník,  kapsička pastoušky, přeslička nebo kořen dřišťálu.

Byliny na hojení rán – třezalka tečkovaná, kostival lékařský.

Do receptu na hojení sliznic můžeme zařadit i byliny proti silným bolestem – nať vlaštovičníku.

Při přípravě  výtažku určeného na klystýr i oplach, použijeme i byliny s hlenotvorným a stahujícím účinkem – heřmánek, semeno lnu, rdesno peprník.

Při zánětu tlustého střeva můžeme použít klystýr s olejovým výtažkem třezalky tečkované.

Vojtěchu, hemeroidy dnes trpí hodně lidí a není to nic, za co by jste se měl stydět. Klidně navštivte lékaře, při léčbě užívejte i byliny, které jsem vám doporučila. Léčbu úspěšně posílí.

Přeji Vám vše dobré a brzké uzdravení.

Darina

 

 

Související výrobky

Opravdu bychom Vám rádi prozradili o produktech více, ale jen toto nám u bylinek a bylinných produktů zákon umožňuje i když se užívají po generace. Nestačí to? Poradíme vám i osobně v naší poradně. Lidem již pomáháme řešit obtíže a nemoci přes 20 let.

Další dotazy z poradny

Zánět dvanácterníku

Lenka

Dobrý den, prosím o radu a nějaké doporučení. Zkusím nastínit situaci. Byl mi diagnostikován před lety chronický zánět dvanácterníku v důsledku kombinace léků. Poté problémy s překyselením žaludku, průjmy, hemoroidy, bolesti břicha, vznikly potravinové intolerance a nové alergie. Léky nezabraly, jen dieta a klid. Dietou jsem dostala vše pod kontrolu. Zánět se po letech zase rozjel, snažím se dostat pod kontrolu, což je na delší dobu. Trochu se daří. Pohyb, dieta, klid v lese pomohli. V důsledku špatného fungování střev, vstřebávání živin, vitamínů a minerálů, na což jsem byla upozorněna lékařem, došlo mimo jiné k hormonální nerovnováze, problém s cukry v krvi a cholesterolem atd. Příčiny znám, potřebuji pomocí s důsledky.
Tedy
1. hormonální nerovnováha - motání hlavy, mdloby, bolestivá menstruace, šílená únava i po kvalitním spánku, brnění konečků prstů, závodění těla, náladovost, agresivita, napětí, problémy před ms, bolestivá prsa atd. 14 dní jsem ko a nemohu ani fungovat v práci, týden před ms a během ms.
2. Překyselený žaludek, špatné fungování dvanácterníku
3. Posílení imunity v důsledku diety, nemám příjem vitamínů, nesmím ovoce ani zeleninu,proto 4x od ledna šílená chřipka, záněty atd. Doplňky stravy z lékárny mi dráždí žaludek, tudíž zhoršují situaci.
Děkuji za tipy a rady.

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800