Absces

Blanka

Dobrý den paní Darino,
potřebovala bych od vás poradit. Před léty jsem brala drogy a teď se mi vše odplácí. Už přes rok mám velký problém, že se mi začali tvořit na těle, ale hlavně na tváři, šílené hluboké vředy, které jsou zarudlé. Šíleně bolí a nedá se z nich vymáčknout žádný hnis. Pokaždé, když je mačkám, slyším, jak v nich něco praskne, ale hnis ven nevyteče. Bolest je nesnesitelná a do rána, se mi vyhodí vřed nový. Hlavně se mi vyhazuji, když mám menstruaci a jsou moc bolestivé. Víte si představit, jak pak vypadá můj obličej.
Kámoška mi vás doporučila, protože jste jí též pomohla s jinými zdravotními problémy.
Prosím moc o radu.

Blanka

Dobrý den Blanko,

ano, máte pravdu, že se vám teď tělo za vaše pokusy s drogami odplácí.

Absces (vřed), je dutina v těle vyplněná hnisem. Vzniká důsledkem hnisavé bakterie, které jste si do těla zanesla. Proto jsem přesvědčená, že jste pokusy dělala i vpichy drogy do těla. Právě táto skupina narkomanů, má zhoršenou funkci imunitního systému a zničený drogami i organismus.

V krátkosti vám vysvětlím, proč se vředy tak hluboko tvoří a co vlastně ten hnis obsahuje.

Jakmile si do těla zanesete bakterie, vyšle organismus na postižené místo bíle krvinky, které bojují  s infekcí. Postupně vzniká dutina plnící se hnisem tvořená odumřelou okolní tkání, mrtvými i živými bakteriemi a bílými krvinkami. Imunitní systém je oslabený a nedokáže infekci zničit, tak ji aspoň ohraničí. Nejhorší je, když se infekce nekontrolovaně začne šířit do okolních tkání a začne způsobovat vážné komplikace. Čím myslím, selhání orgánů či otravu krve.

Pokud si vředy mačkáte a slyšíte prasknutí, to jste si právě roznesla hnis do těla, čím si zaděláváte na skutečně vážné životu nebezpečné problémy.

Tento hnis vy sama, nikdy nedostanete z těla ven. Je hluboko v tkáni a to je práce pro chirurga a léčby u kožného lékaře.

Na zmírnění bolesti vám můžu doporučit cibuli –  vaříme ji 20 minut, rozmačkáme, uložit do plátěného kapesníku a přiložíme na postižené místo.

Posílit imunitní systém tinkturou nebo čajem – aronie, černý rybíz, ořech, kurkuma, oregano, šalvěj, oman, oves, kukuřičné vlasy, řebříček, jitrocel.

Hlavně doporučuji čím nejdřív navštívit lékaře.

Blanko, přeji vám hodně zdraví a klidné vánoční svátky.

Darina

Související výrobky

Opravdu bychom Vám rádi prozradili o produktech více, ale jen toto nám u bylinek a bylinných produktů zákon umožňuje i když se užívají po generace. Nestačí to? Poradíme vám i osobně v naší poradně. Lidem již pomáháme řešit obtíže a nemoci přes 20 let.

Další dotazy z poradny

Zánět dvanácterníku

Věrka

dobrý den, maminku trápí již několik měsíců zánět dvanácterníku, je jí 90let, mudr nechce zatěžovat ATB, protože mimo to bere spousty prášků na srdce, žaludek, ředění krve, tlak, cukrovku...
Je možné doporučit nějaké byliny? má silné bolesti břicha, v nemocnici byla týden, ale k ničemu, jen určili původce bolestí.
Děkuji.

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800