Ekzém

Radka

Dobrý den paní Darino,
mám na vás velkou prosbu. Už půl roku mně trápí ekzém na rukou i na krku. Někdy mně to svědí, jindy pálí. Vyzkoušela jsem už vše možné, ale nic nepomáhá. Doporučila mi Vás kolegyně z práce.
Moc vám děkuji a přeji pěkný den.
Radka

Dobrý den Radko,

ekzém je zásadní celková nevyrovnanost a vnitřní nepohoda. Základem dobrého léčení a vyléčení ekzému je potřeba přemýšlet, kdy se symptomy objevily, co jim předcházelo. Snažte se zamyslet a vysledovat, kdy problémy s kůží začali. Například ze strachu, úzkosti, smutku, zlosti nebo to byla infekce, chřipka, stres, vyčerpání, rozchod, hádka, úlek? 

Každý na tyto nálady reaguje jinak. Člověk, tuto situaci v sobě potlačí a to špatné, bolestivé se zakoření v jeho duši. Negativní pocit zablokuje jeho životní sílu a člověk se uzavře je podrážděný, mentálně unavený. Tělo vyšle na povrch často znamení, že něco není v pořádku. (jako např. u vás ekzém.) 

Evidentně potlačujete negativní myšlenky. Dodejte si odvahu, že řeknete naplno, co si myslíte a co vás trápí. 

Neduste to v sobě a vykřičte to ze sebe. 

To je v první řadě – klíč ke zdraví. Dále vám doporučím čaje i koupele na ekzém. Nepíšete, jestli je ekzém mokvavý nebo suchý, proto píšu recepty na oba.

Já vám doporučím bylinky:

čaje při ekzému

Očistný čaj :

  • 40 g natě čekanky obecné
  • 20 g pampelišky i s listy
  • 20 g kořene jehlice trnité
  • 10 g rdesna ptačího

Dvě lžíce směsi přelijeme ½ l vroucí vody a 20 minut louhujeme.

Čaj popíjíme celý den.

Mokvavý ekzém – pijte nálev ze směsi 40 g květu violky trojbarevné,40 g listů kopřivy dvoudomé a 40 g jetele červeného. Bylinky přelijeme vroucí vodou 150 ml a louhujeme 10 minut. Pijeme 3 x denně šálek.

Suchý ekzém – zaměříme se na byliny, které posilují játra: 1 lžičku hořce žlutého a 1 lžičku máty peprné. Zalijeme vroucí vodou 200 ml a 10 minut louhujeme. Scedíme a pijeme 2 x denně šálek.

 

Koupele na léčení ekzému

Ekzém na rukou – uděláme nálev ze slézu a řepíku lékařského. Byliny zalejeme vroucí vodou, louhujeme 15 minut a postižené místa omýváme 1 x denně i 10 minut.

Suchý ekzém – oplachujeme v nálevu: sléz lesní, semeno lnu setého nebo chaluhy bublinatky. Bylinky přelijeme vroucí vodou a louhujeme 20 minut, scedíme a oplachujeme postižená místa.

Mokvavý ekzém – oplachujeme z nálevu kořene lopuchu většího nebo měsíčku lékařského. Byliny zalejeme vroucí vodou a louhujeme 20 minut, pak scedíme a postižené místo oplachujeme.

Věřím, že mé rady uposlechnete a víc se tím ničit a trápit nebudete.

Radko, přeji vám hodně zdraví a v životě pouze radost a krásné zážitky.

Darina L.

 

 

Související výrobky

Opravdu bychom Vám rádi prozradili o produktech více, ale jen toto nám u bylinek a bylinných produktů zákon umožňuje i když se užívají po generace. Nestačí to? Poradíme vám i osobně v naší poradně. Lidem již pomáháme řešit obtíže a nemoci přes 20 let.

Další dotazy z poradny

Dobrý den,
Mohla bych vás poprosit o doprucenu vhodných produktu na snížení vyššího cholesterolu LDL?

A pak pro druhou osobu vhodne bylinky na snížení jaterních hodnot (muž 40 let)

Děkuji, Bryndova

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800