Ekzém

Radka

Dobrý den paní Darino,
mám na vás velkou prosbu. Už půl roku mně trápí ekzém na rukou i na krku. Někdy mně to svědí, jindy pálí. Vyzkoušela jsem už vše možné, ale nic nepomáhá. Doporučila mi Vás kolegyně z práce.
Moc vám děkuji a přeji pěkný den.
Radka

Dobrý den Radko,

ekzém je zásadní celková nevyrovnanost a vnitřní nepohoda. Základem dobrého léčení a vyléčení ekzému je potřeba přemýšlet, kdy se symptomy objevily, co jim předcházelo. Snažte se zamyslet a vysledovat, kdy problémy s kůží začali. Například ze strachu, úzkosti, smutku, zlosti nebo to byla infekce, chřipka, stres, vyčerpání, rozchod, hádka, úlek? 

Každý na tyto nálady reaguje jinak. Člověk, tuto situaci v sobě potlačí a to špatné, bolestivé se zakoření v jeho duši. Negativní pocit zablokuje jeho životní sílu a člověk se uzavře je podrážděný, mentálně unavený. Tělo vyšle na povrch často znamení, že něco není v pořádku. (jako např. u vás ekzém.) 

Evidentně potlačujete negativní myšlenky. Dodejte si odvahu, že řeknete naplno, co si myslíte a co vás trápí. 

Neduste to v sobě a vykřičte to ze sebe. 

To je v první řadě – klíč ke zdraví. Dále vám doporučím čaje i koupele na ekzém. Nepíšete, jestli je ekzém mokvavý nebo suchý, proto píšu recepty na oba.

Já vám doporučím bylinky:

čaje při ekzému

Očistný čaj :

  • 40 g natě čekanky obecné
  • 20 g pampelišky i s listy
  • 20 g kořene jehlice trnité
  • 10 g rdesna ptačího

Dvě lžíce směsi přelijeme ½ l vroucí vody a 20 minut louhujeme.

Čaj popíjíme celý den.

Mokvavý ekzém – pijte nálev ze směsi 40 g květu violky trojbarevné,40 g listů kopřivy dvoudomé a 40 g jetele červeného. Bylinky přelijeme vroucí vodou 150 ml a louhujeme 10 minut. Pijeme 3 x denně šálek.

Suchý ekzém – zaměříme se na byliny, které posilují játra: 1 lžičku hořce žlutého a 1 lžičku máty peprné. Zalijeme vroucí vodou 200 ml a 10 minut louhujeme. Scedíme a pijeme 2 x denně šálek.

 

Koupele na léčení ekzému

Ekzém na rukou – uděláme nálev ze slézu a řepíku lékařského. Byliny zalejeme vroucí vodou, louhujeme 15 minut a postižené místa omýváme 1 x denně i 10 minut.

Suchý ekzém – oplachujeme v nálevu: sléz lesní, semeno lnu setého nebo chaluhy bublinatky. Bylinky přelijeme vroucí vodou a louhujeme 20 minut, scedíme a oplachujeme postižená místa.

Mokvavý ekzém – oplachujeme z nálevu kořene lopuchu většího nebo měsíčku lékařského. Byliny zalejeme vroucí vodou a louhujeme 20 minut, pak scedíme a postižené místo oplachujeme.

Věřím, že mé rady uposlechnete a víc se tím ničit a trápit nebudete.

Radko, přeji vám hodně zdraví a v životě pouze radost a krásné zážitky.

Darina L.

 

 

Související výrobky

Opravdu bychom Vám rádi prozradili o produktech více, ale jen toto nám u bylinek a bylinných produktů zákon umožňuje i když se užívají po generace. Nestačí to? Poradíme vám i osobně v naší poradně. Lidem již pomáháme řešit obtíže a nemoci přes 20 let.

Další dotazy z poradny

Revmatoidní artritida

Silvia

Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800