Dobrý den paní Ivo,
revmatoidní artritida, je zkráceně porucha imunitního systému. Imunitní systém se chová k vlastnímu tělu jako k cizímu a poškozuje jej. Toto onemocnění postupuje dlouhodobě a provázejí jej bolesti, otoky, deformace kloubů, člověk má omezující pohyb a postupem času nemůže vykonávat a žít samostatně bez pomoci druhého.
Onemocnění postihuje v první řadě klouby na zápěstí a drobné klouby na rukou a na nohou. Může, ale postihnou , všechny klouby. Je to bolestivá nemoc a není zjištěno , co jí vyvolává. Zdravý kloub obsahuje malé množství bílých krvinek, ale u revmatoidní artritidě je to opačně. V kloubní výstelka se začíná plnit velkým množstvím bílých krvinek, které vytvářejí obrovské množství chemických látek a tyto způsobuji bolesti, otoky a deformaci. Ale to vy určitě vše víte.
U této nemoci, je důležité zahájit okamžitou léčbu. Lékař musí předepsat příslušné léky co nejdříve. Je důležité, i když je bolest velká, vhodné cvičení, rehabilitace a upravit životní styl.
Paní Ivo, já bych Vám oběma, moc chtěla pomoct, bohužel Vaše onemocnění je velmi vážné.
Domácí léčba – začněte popíjet ledvinové čaje Zlatobýl, třezalka. (Třezalka, ale za slunečního počasí není vhodná.)
Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na draslík (meruňky, slívy, broskve i sušené, bílé fazole, hrách, vlašské ořechy, telecí maso, melasu z cukrové třtiny.) Omezte brambory, rajské jablíčka. Organismu dodávejte želatinu (uvařte sulc z telecích kostí a kůže). Zvyšte přísun vitamínu C ( listová zelenina, černý rybíz, rakytník, zakysané zelí a pijte šípkový čaj.)
Denně si masírujte klouby (třezalkovým olejem) jemným kartáčem a dopřejte si teplé koupele. Ranní ztuhlost doporučuji odstranit pomoci teplé koupele nebo sprchy.
Do koupele můžete přesličku, pampelišku,, routu, třezalku ( všechny této bylinky, jsou teď čerstvé na zahrádkách).
Můžete si připravit mast na mazání i vnitřně – 1/2 šálku jablečného octe + 1/4 oliv. oleje ( mažeme bolavé klouby i po lžičkách bereme před jídlem.
Vhodné jsou – bahenní i parafínové zábaly. Dále do lahvičky Francovky vložte 15 hřebíčků ( rozdrťte je) a nechte 2 dni stát. Pak přeceďte a natírejte bolavé klouby. Nejlépe na noc.
Vyzkoušet můžete obklad našich babiček. Nastrouhejte křen a roztlučte hořčičné semínka 1:1. Do gázy zabalte tenkou vrstvu a přiložte na bolavé místo. Místo ještě před přiložením obkladu natřete olejíčkem třezalkovým a masírujte, pak přiložte na 20 minut obklad a zabalte, aby byl kloub v teple.
Příčiny lupénky je vnitřní znečištění organismu. Působí uvnitř těla dlouho předtím, než se projeví kožními problémy. Všichni pacienti s lupénkou by se totiž měli vyhýbat především lilkovým plodům (brambory, rajčata). Účinnou léčbou je léčení zevnitř. Nejlepšími přírodními prostředky k očistě jsou syrové ovoce a zelenina.
Doporučuje se také čaj ze žlutého šafránu.
Nálev z kořene šťovíku Lupence a dalších kožních onemocněních. Dále bylinkové čaje – z kustovnice, aloe vera, bříza, dvouzubec, kyselina salicylová, jetel luční.
Ptačinec – k léčbě lupenky, je vhodná nať na výrobu masti .
Paní Ivo, věřím, že některé mé rady vyzkoušíte a průběh léčby bude reagovat pozitivně. Přeji Vám hodně sil a trpělivosti.
Darina