Úvod Magazín Články Bolest – varovný signál organismu
Praskání v uchu

22. ledna 2022 |

Bolest – varovný signál organismu

Bolest signalizuje narušení souladu v tělesných funkcích.

Jak ji máme přijmout, když se dostaví, aby splnila svůj úkol?

Jsme jí vůbec vděční za to, že nás upozorňuje na to, že v našem organismu není něco v pořádku?

Bolest je sama o sobě příliš nepohodlná na to, abychom ji nechali působit a nepokoušeli se ze všeho nejdřív o její odstranění.

Nejdřív je nutné hledat příčinu, proč přišla a co nám chce naznačit. Ale to je na nás moc složité.

Chceme jí hned bezmyšlenkovitě potlačovat, jakmile se objeví. Existují přece velmi praktické léky z lékárny ,, proti bolesti,, takže bychom byly hloupí, kdybychom se trápili o minutu déle, než je nutné. Tak smýšlí omezený člověk.

Týž člověk myslí zcela jinak, když jde o poruchu motoru jeho auta. Snaží se co nejdřív přijít na to, co je příčinou poruchy motoru a odstranit závadu dřív, než způsobí ještě větší škodu.

Kolik péče člověk věnuje neživé hmotě, zatímco vlastní tělo zanedbává a snaží se jej přelstít léky proti bolesti. Tím, že ,, uspíme ,, bolest, snažíme se zároveň přelstít přírodu, vlastní tělo a celou křehkou kompletnost lidské bytosti.

V celé řadě nám příroda nabízí pomoc. Je zajímavé, že právě tohle lidská bytost nedovede pochopit a zbytečně si vyvodí další nemoci z uspání bolesti. Nedomyslí, co se stane, když vyprchá účinnost prostředku tišícího bolest. Místo, aby pochopil, že odstranění bolesti není totožné s odstraněním choroby, člověk ve své bláhovosti sáhne po ještě silnější droze, jen aby se za každou cenu opět zbavil bolesti.

Svědomitý lékař se bude snažit najít příčinu bolesti, aby zbavil pacienta současných neduhů, které tu bolest vyvolávají. Tak je třeba bolest chápat. Někteří lidé polykají celé roky prášky proti bolesti hlavy, a přitom nemají chuť přemýšlet o tom, že toxiny, které se tvoří v důsledku pomalé práce střev, stoupají vzhůru a způsobují bolest hlavy. Bylo by jistě správné především dbát o pravidelnou zdravou funkci střev, ale jednodušší je sáhnout po prášcích proti bolesti.

Pokud si například pacient stěžuje na bolest hlavy, může mít původ v chronické zácpě, hnutý obratel nebo kvůli zažívací poruše. Těch příčin může být hodně.

Zkušený praktický lékař jej musí především důkladně vyšetřit, popřípadě udělat rozbory moči a krve a odhalit příčinu bolesti. A pak přistoupí k léčbě nemocného orgánu.

Pokud se nechceme léčit na samém začátku, bolest uspáváme prášky proti bolesti a nevěnujeme patřičnou péči o sebe, vystavujeme důležité orgány nebezpečí a nemoci?

Včas zahájená přírodní léčba nám ušetří spoustu trápení. Většinou však člověk pečuje lépe o své květiny, keře a stromky na zahradě, než by se měl starat o své tělo.

Tak je tomu i s bolestí, přichází záhy, a proto ji nemůžeme ignorovat, ale považovat za blahodárný signál přírody a podle toho s ní zacházet.

Související výrobky

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět dvanácterníku

Věrka

dobrý den, maminku trápí již několik měsíců zánět dvanácterníku, je jí 90let, mudr nechce zatěžovat ATB, protože mimo to bere spousty prášků na srdce, žaludek, ředění krve, tlak, cukrovku...
Je možné doporučit nějaké byliny? má silné bolesti břicha, v nemocnici byla týden, ale k ničemu, jen určili původce bolestí.
Děkuji.

Dobrý den Věrko,

dvanácterník je první částí tenkého střeva navazující na žaludek. Kromě žaludku do něj ústí vývod žlučníku z jater a vývody slinivky břišní. V této 12 cm dlouhé trubici ( z toho důvodů název dvanácterník ) dochází především k odstranění vysoké kyselosti tráveniny vypuzení ze žaludku. Ústí sem vývod z jater a ze slinivky.

Dvanácterník je místem, kde dochází rozklad a přeměny potravy zvané emulgace tuků. Tento proces je nesmírně důležitý, neboť jak je známo, tuky se nerozpouštějí ve vodě. Veškeré enzymy, působící na tuky a zajišťující jejich rozklad, jsou aktivní ve vodném prostředí. Proto je z jater vylučovaná žluč, která umožní vznik emulze. V této formě se stávají tuky pro enzymy dostupné a ve dvanáctníku je tak nastartován proces jejich rozkladu a přeměny.

Věrko, pro vysvětlení jsem popsala v krátkosti, jak je důležitý dvanácterník v našem těle. Tím, že vaše maminka bere tolik prášku, není se čemu divit, že má takové bolesti žaludku.

Já bych doporučovala, hlavně na zklidnění heřmánek, řepík, jitrocel, ostropestřec, šalvěj, kořen čekanky. Můžu doporučit i extrakt z Kalisie – je výborný proti zánětu žaludku, slinivky, dvanácterníku i sleziny. Při bolesti žaludku pomáhá 2 dcl vody a jedna lžička jablečného octa. Můžete i na špic lžičky sodu bicarbonu s vodou. Pít ráno nebo po jídle.

Je důležité, aby lékařka schválila této byliny i další mé rady , při užívání tolik léku.

V maximální míře je třeba odlehčit omezením smažených a tučných jídel, cukru a sladkostí, alkoholu a dalších jedů. Doslova sebevražedná je potravinová kombinace  tuk + rafinovaný cukr + tvrdý alkohol.

Ještě vyzkoušejte –  kápnete 4 kapky kokosového oleje na pupík a masírujeme do 4 cm kolem pupíku. Bolesti by měli ustoupit.

Věrko, přeji vám hodně trpělivosti a mamince úlevu od bolestí.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800