Úvod Magazín Články Kvasinky (plísně) ve střevech

3. srpna 2023 |

Kvasinky (plísně) ve střevech

Jak se zbavit kvasinek
Jak udržovat střeva čistá a zdravá

Plísně ve střevech

Nejen, že plísním se v našem těle daří, jejích spokojenost je úměrná naší přeslazené životosprávě. V těle vylučuji toxiny, které se nám jednoduše dostanou do krvi. Pokud se plísně a kvasinky přemnoží, je pro tělo obtížné všechno vyloučit beze zbytku. Je to nemožné.

Kvasinky způsobují svědění konečníku a další problémy

Pokud máte kvasinky (plísně) ve střevech, tak se často dostanou i na konečník. Zejména po špatném utření po stolici. Kvasinky pak na konečníku způsobují úporné svědění.
Kvasinky se často rozbují po terapii antibiotiky. Aby problém zmizel, je nutné primárně řešit výskyt kvasinky ve střevech. Na zničení kvasinek na konečníku vám pomohou mastičky proti plísním, ale pokud budou plísně ve střevech, tak se bude problém neustále vracet.
Často je nutná změna životního stylu a hlavně stravování.

A co třeba plesnivé nehty, kůže na nohou, bílý povlak na jazyku? I za zápachem z úst často stojí právě plísně. A co se projevuje navenek, to je velký problém vevnitř. Na venek to může být jen menší kosmetický problém, ale vevnitř doslova bujet.

Proti kvasinkám jsou výborné tinktury, mastě – ořechové listy, černý ořech, lichořeřišnice, čekanka…

Co použijeme na kvasinky (plísně)?

Máta peprná – použijeme olej z máty. Kápneme na jazyk a necháme působit, aby jsme spálili i plíseň v ústech a vyplivneme. Pak použijeme malou lžičku tinktury z máty, kterou nakapeme třeba do čaje a spolkneme (3x denně). Tím zničíme plísně i v trávicím traktu.

Dobromysl – použijeme tinkturu, ale na plný žaludek. Už tahle 7-10 denní samotná kůra, nedá plísním šanci přežít.

Grepové jádra – imunitní systém je miluje, ale plísně a kvasinky je nemůžou ani cítit. Grep z vás dostane všechno, včetně vnitřních parazitů.

Listy a kořen pampelišky – jsou plné hořčin a dokáží tak nejen působit proti plísním, ale zlikvidují i mnohé bakterie v zažívacím traktu a působí i jako probiotika.
Na jaře vyražte do přírody a denně snězte pár listů pampelišky. Obsahují dostatek draslíku, které zlikviduji plísně i kvasinky a tím vyléčí i mnohé kožní problémy.

Zdravá střeva

Je potřeba si říct, že zatímco není obtížné se plísní zbavit, je obtížné udržovat neustále střeva čistá a zdravá.

Základem je zdravá strava bohatá především na vlákninu, která mechanický čistí klky od nevyloučených zbytků.
Další krok je – pořádně střeva rozhýbat pohybem.

V období, když už pampelišky nebudou, můžeme použít listy z ořechů, čekanku nebo lichořeřišnici.

Související produkty

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět dvanácterníku

Věrka

dobrý den, maminku trápí již několik měsíců zánět dvanácterníku, je jí 90let, mudr nechce zatěžovat ATB, protože mimo to bere spousty prášků na srdce, žaludek, ředění krve, tlak, cukrovku...
Je možné doporučit nějaké byliny? má silné bolesti břicha, v nemocnici byla týden, ale k ničemu, jen určili původce bolestí.
Děkuji.

Dobrý den Věrko,

dvanácterník je první částí tenkého střeva navazující na žaludek. Kromě žaludku do něj ústí vývod žlučníku z jater a vývody slinivky břišní. V této 12 cm dlouhé trubici ( z toho důvodů název dvanácterník ) dochází především k odstranění vysoké kyselosti tráveniny vypuzení ze žaludku. Ústí sem vývod z jater a ze slinivky.

Dvanácterník je místem, kde dochází rozklad a přeměny potravy zvané emulgace tuků. Tento proces je nesmírně důležitý, neboť jak je známo, tuky se nerozpouštějí ve vodě. Veškeré enzymy, působící na tuky a zajišťující jejich rozklad, jsou aktivní ve vodném prostředí. Proto je z jater vylučovaná žluč, která umožní vznik emulze. V této formě se stávají tuky pro enzymy dostupné a ve dvanáctníku je tak nastartován proces jejich rozkladu a přeměny.

Věrko, pro vysvětlení jsem popsala v krátkosti, jak je důležitý dvanácterník v našem těle. Tím, že vaše maminka bere tolik prášku, není se čemu divit, že má takové bolesti žaludku.

Já bych doporučovala, hlavně na zklidnění heřmánek, řepík, jitrocel, ostropestřec, šalvěj, kořen čekanky. Můžu doporučit i extrakt z Kalisie – je výborný proti zánětu žaludku, slinivky, dvanácterníku i sleziny. Při bolesti žaludku pomáhá 2 dcl vody a jedna lžička jablečného octa. Můžete i na špic lžičky sodu bicarbonu s vodou. Pít ráno nebo po jídle.

Je důležité, aby lékařka schválila této byliny i další mé rady , při užívání tolik léku.

V maximální míře je třeba odlehčit omezením smažených a tučných jídel, cukru a sladkostí, alkoholu a dalších jedů. Doslova sebevražedná je potravinová kombinace  tuk + rafinovaný cukr + tvrdý alkohol.

Ještě vyzkoušejte –  kápnete 4 kapky kokosového oleje na pupík a masírujeme do 4 cm kolem pupíku. Bolesti by měli ustoupit.

Věrko, přeji vám hodně trpělivosti a mamince úlevu od bolestí.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800