Úvod Magazín Články Kvasinky (plísně) ve střevech

3. dubna 2022 |

Kvasinky (plísně) ve střevech

Jak se zbavit kvasinek
Jak udržovat střeva čistá a zdravá

Plísně ve střevech

Nejen, že plísním se v našem těle daří, jejích spokojenost je úměrná naší přeslazené životosprávě. V těle vylučuji toxiny, které se nám jednoduše dostanou do krvi. Pokud se plísně a kvasinky přemnoží, je pro tělo obtížné všechno vyloučit beze zbytku. Je to nemožné.

Kvasinky způsobují svědění konečníku a další problémy

Pokud máte kvasinky (plísně) ve střevech, tak se často dostanou i na konečník. Zejména po špatném utření po stolici. Kvasinky pak na konečníku způsobují úporné svědění.
Kvasinky se často rozbují po terapii antibiotiky. Aby problém zmizel, je nutné primárně řešit výskyt kvasinky ve střevech. Na zničení kvasinek na konečníku vám pomohou mastičky proti plísním, ale pokud budou plísně ve střevech, tak se bude problém neustále vracet.
Často je nutná změna životního stylu a hlavně stravování.

A co třeba plesnivé nehty, kůže na nohou, bílý povlak na jazyku? I za zápachem z úst často stojí právě plísně. A co se projevuje navenek, to je velký problém vevnitř. Na venek to může být jen menší kosmetický problém, ale vevnitř doslova bujet.

Proti kvasinkám jsou výborné tinktury, mastě – ořechové listy, černý ořech, lichořeřišnice, čekanka…

Co použijeme na kvasinky (plísně)?

Máta peprná – použijeme olej z máty. Kápneme na jazyk a necháme působit, aby jsme spálili i plíseň v ústech a vyplivneme. Pak použijeme malou lžičku tinktury z máty, kterou nakapeme třeba do čaje a spolkneme (3x denně). Tím zničíme plísně i v trávicím traktu.

Dobromysl – použijeme tinkturu, ale na plný žaludek. Už tahle 7-10 denní samotná kůra, nedá plísním šanci přežít.

Grepové jádra – imunitní systém je miluje, ale plísně a kvasinky je nemůžou ani cítit. Grep z vás dostane všechno, včetně vnitřních parazitů.

Listy a kořen pampelišky – jsou plné hořčin a dokáží tak nejen působit proti plísním, ale zlikvidují i mnohé bakterie v zažívacím traktu a působí i jako probiotika.
Na jaře vyražte do přírody a denně snězte pár listů pampelišky. Obsahují dostatek draslíku, které zlikviduji plísně i kvasinky a tím vyléčí i mnohé kožní problémy.

Zdravá střeva

Je potřeba si říct, že zatímco není obtížné se plísní zbavit, je obtížné udržovat neustále střeva čistá a zdravá.

Základem je zdravá strava bohatá především na vlákninu, která mechanický čistí klky od nevyloučených zbytků.
Další krok je – pořádně střeva rozhýbat pohybem.

V období, když už pampelišky nebudou, můžeme použít listy z ořechů, čekanku nebo lichořeřišnici.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Dobrý den, prosím o doporučení bylin na dvě diagnózy. Letitá paradentoza, cca od 30 let, kdy jsem trpěla velice silnými záněty dásní. Záněty ustoupily, nicméně poškození kosti poměrně značně. Udržují stále v jakžtakž přijatelném stavu. Tudíž hledám něco na podporu, abych alespoň tento stav udržela. Další problém je vyšší cholesterol - 6,5. Lékař navrhuje statiny-léky. Toto odmítám ohledně silných vedlejších účinků na organismus.
Děkuji a přeji pěkný den z Jižních Čech.
Jutka

Dobrý den Jitko,

paradentóza je zánět parodontu, tedy onemocnění týkající se vazivového a kostního závěsného aparátu zubu. Při paradentóze dochází zánětu parodontu a léčba je složitější. Škodlivé bakterie postupně vzrůstají do těchto prostor, infekce se začne rozšiřovat a poškozuje čelistní kost a struktury kolem zubů.

Při čištění zubů dochází k drobnému či zarudnutí dásní, aniž byste vyvinuli nějakou přehnanou silu. Vznik paradentózy souvisí s nedostatečnou zubní hygienou. Při nedostatečné zubní hygieně se v ústech postupně začne tvořit větší množství zubního plaku a zubního kamene, co způsobuje vysokou hladinu bakterii v ústech.

Jeden z nejstarších léků je – kyselina salicylová z Vrbové kůry nebo z Tužebníku jilmového.  Táto látka stimuluje kmenové buňky zubů, aby začaly obnovovat zubovinu po útoku bakterií. Právě kyselina salicylová dokáže hojit.

Doporučuji ješte žvýkat lístky meduňky, kopr, lékořice. Dále si dejte do oleje hřebíček, šalvěj a celou skořici, nechte to aspoň 2 týdny v oleji a tímto olejem si pak 3 x denně masírujte dásně. Připravte si odvar z přesličky, řebříček, heřmánek a mochny nátržník a po vyčitění zubů vyplachujte.

Cholesterol – ke zvýšení cholesterolu v těle dochází nevhodnou stravou, v důsledku nadváhy a obezity, kouřením, pití alkoholu, nedostatku pohybu nebo cukrovky.

Doporučuji :

celer, zelený čaj, rozrazil – snižuje cholesterol

červený rybíz a aronie – zamezuje ukládaní cholesterolu.

extrakt z rozrazilu lékařského, artyčok, čekanka, pupalkový olej.

Jitko, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zlepší. Chce to hlavně trpělivost. Přeji vám vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800