Úvod Magazín Články Kvasinky (plísně) ve střevech

3. srpna 2023 |

Kvasinky (plísně) ve střevech

Jak se zbavit kvasinek
Jak udržovat střeva čistá a zdravá

Plísně ve střevech

Nejen, že plísním se v našem těle daří, jejích spokojenost je úměrná naší přeslazené životosprávě. V těle vylučuji toxiny, které se nám jednoduše dostanou do krvi. Pokud se plísně a kvasinky přemnoží, je pro tělo obtížné všechno vyloučit beze zbytku. Je to nemožné.

Kvasinky způsobují svědění konečníku a další problémy

Pokud máte kvasinky (plísně) ve střevech, tak se často dostanou i na konečník. Zejména po špatném utření po stolici. Kvasinky pak na konečníku způsobují úporné svědění.
Kvasinky se často rozbují po terapii antibiotiky. Aby problém zmizel, je nutné primárně řešit výskyt kvasinky ve střevech. Na zničení kvasinek na konečníku vám pomohou mastičky proti plísním, ale pokud budou plísně ve střevech, tak se bude problém neustále vracet.
Často je nutná změna životního stylu a hlavně stravování.

A co třeba plesnivé nehty, kůže na nohou, bílý povlak na jazyku? I za zápachem z úst často stojí právě plísně. A co se projevuje navenek, to je velký problém vevnitř. Na venek to může být jen menší kosmetický problém, ale vevnitř doslova bujet.

Proti kvasinkám jsou výborné tinktury, mastě – ořechové listy, černý ořech, lichořeřišnice, čekanka…

Co použijeme na kvasinky (plísně)?

Máta peprná – použijeme olej z máty. Kápneme na jazyk a necháme působit, aby jsme spálili i plíseň v ústech a vyplivneme. Pak použijeme malou lžičku tinktury z máty, kterou nakapeme třeba do čaje a spolkneme (3x denně). Tím zničíme plísně i v trávicím traktu.

Dobromysl – použijeme tinkturu, ale na plný žaludek. Už tahle 7-10 denní samotná kůra, nedá plísním šanci přežít.

Grepové jádra – imunitní systém je miluje, ale plísně a kvasinky je nemůžou ani cítit. Grep z vás dostane všechno, včetně vnitřních parazitů.

Listy a kořen pampelišky – jsou plné hořčin a dokáží tak nejen působit proti plísním, ale zlikvidují i mnohé bakterie v zažívacím traktu a působí i jako probiotika.
Na jaře vyražte do přírody a denně snězte pár listů pampelišky. Obsahují dostatek draslíku, které zlikviduji plísně i kvasinky a tím vyléčí i mnohé kožní problémy.

Zdravá střeva

Je potřeba si říct, že zatímco není obtížné se plísní zbavit, je obtížné udržovat neustále střeva čistá a zdravá.

Základem je zdravá strava bohatá především na vlákninu, která mechanický čistí klky od nevyloučených zbytků.
Další krok je – pořádně střeva rozhýbat pohybem.

V období, když už pampelišky nebudou, můžeme použít listy z ořechů, čekanku nebo lichořeřišnici.

Související produkty

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Děložní sliznice - Menopauza

jitka

dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc při potížích s vyšší děložní sliznicí, od dubna 2023 na ultrazvuku je zvýšení, neberu žádné léky, , nemám žádné potíže, (krvácení), jsem v přechodu. Přesto mám jít na zákrok. Mohu se nějak bylinami tomuto vyhnout?
děkuji za odpověď.
Pospíchalová

 

Dobrý den Jitko,

menopauza je přirozeným obdobím v životě každé ženy.

Typickými projevy jsou návaly horka, nespavost, přírůstek tělesné hmotnosti, otoky, změny nálady, krvácení, bolesti hlavy, mastodynie (citlivost až bolestivost prsou). Trvají několik minut, často se objevují v noci a přispívají k poruchám spánku. Největší změny nastávají ve tkáních s estrogenními receptory, jako jsou poševní sliznice, vulva, děloha, vaječníky a vejcovody Dochází ke ztenčování sliznice poševní, ke změně pH i dělohy. Ztráta elasticity pánevního dna může způsobit poruchy jeho sestupu pánevních orgánů. Může docházet – (časté močení během den), (obtížné a bolestivé močení) a urgentní inkontinence (samovolný nechtěný únik moči).

Při menopauze dochází –  nepravidelnosti menstruačního cyklu, obtížemi, jako je suchost pohlavních sliznic, až bolestivé pocity při pohlavním styku. Jejím možným vyústěním jsou organické změny jako růst polypů (výrůstky na sliznicích), hyperplasie endometria (zvětšení děložní sliznice), metrorrhagie (chorobné krvácení z dělohy mimo menstruační cyklus) a až karcinom endometria (zhoubný nádor dělohy).

Klimakterium je přirozeným vývojovým obdobím v životě ženy, které začíná několik let před menopauzou. Je charakterizováno obtížemi, které souvisí s postupným vyhasínáním činnosti vaječníků.

Jitko, věřím, že tohle co popisuji, už víte. Ale chci vám pouze vysvětlit, že vaše lékařka po odborném vyšetření ví, co je pro vás nutné.

Můžu vám doporučit pro klidný průběh menopauzy bylinky – třezalka, zlatobyl, jetel luční, kontryhel, dýňový olej, černý bez, černý rybíz, aronie…..

Je nutné se vyvarovat velké tělesné námahy a přepracování.

Následující homeopatika pak mohou posilovat a léčit organismus v přechodu: Salvia, Ovosan D 3 a Ignatia, ale také Sepia D 6 a Aconitum D 10. 

Jitko, přeji vám vše dobré a hodně trpělivosti.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800