Úvod Magazín Články Kvasinky (plísně) ve střevech

3. dubna 2022 |

Kvasinky (plísně) ve střevech

Jak se zbavit kvasinek
Jak udržovat střeva čistá a zdravá

Plísně ve střevech

Nejen, že plísním se v našem těle daří, jejích spokojenost je úměrná naší přeslazené životosprávě. V těle vylučuji toxiny, které se nám jednoduše dostanou do krvi. Pokud se plísně a kvasinky přemnoží, je pro tělo obtížné všechno vyloučit beze zbytku. Je to nemožné.

Kvasinky způsobují svědění konečníku a další problémy

Pokud máte kvasinky (plísně) ve střevech, tak se často dostanou i na konečník. Zejména po špatném utření po stolici. Kvasinky pak na konečníku způsobují úporné svědění.
Kvasinky se často rozbují po terapii antibiotiky. Aby problém zmizel, je nutné primárně řešit výskyt kvasinky ve střevech. Na zničení kvasinek na konečníku vám pomohou mastičky proti plísním, ale pokud budou plísně ve střevech, tak se bude problém neustále vracet.
Často je nutná změna životního stylu a hlavně stravování.

A co třeba plesnivé nehty, kůže na nohou, bílý povlak na jazyku? I za zápachem z úst často stojí právě plísně. A co se projevuje navenek, to je velký problém vevnitř. Na venek to může být jen menší kosmetický problém, ale vevnitř doslova bujet.

Proti kvasinkám jsou výborné tinktury, mastě – ořechové listy, černý ořech, lichořeřišnice, čekanka…

Co použijeme na kvasinky (plísně)?

Máta peprná – použijeme olej z máty. Kápneme na jazyk a necháme působit, aby jsme spálili i plíseň v ústech a vyplivneme. Pak použijeme malou lžičku tinktury z máty, kterou nakapeme třeba do čaje a spolkneme (3x denně). Tím zničíme plísně i v trávicím traktu.

Dobromysl – použijeme tinkturu, ale na plný žaludek. Už tahle 7-10 denní samotná kůra, nedá plísním šanci přežít.

Grepové jádra – imunitní systém je miluje, ale plísně a kvasinky je nemůžou ani cítit. Grep z vás dostane všechno, včetně vnitřních parazitů.

Listy a kořen pampelišky – jsou plné hořčin a dokáží tak nejen působit proti plísním, ale zlikvidují i mnohé bakterie v zažívacím traktu a působí i jako probiotika.
Na jaře vyražte do přírody a denně snězte pár listů pampelišky. Obsahují dostatek draslíku, které zlikviduji plísně i kvasinky a tím vyléčí i mnohé kožní problémy.

Zdravá střeva

Je potřeba si říct, že zatímco není obtížné se plísní zbavit, je obtížné udržovat neustále střeva čistá a zdravá.

Základem je zdravá strava bohatá především na vlákninu, která mechanický čistí klky od nevyloučených zbytků.
Další krok je – pořádně střeva rozhýbat pohybem.

V období, když už pampelišky nebudou, můžeme použít listy z ořechů, čekanku nebo lichořeřišnici.

Související produkty

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Dobrý den, potřebovala bych poradit cystou na játře, mám geneticky, ale za poslední rok se mi zvětšila. Často to tak zvláštně tlačí.
Pak mám žlučníkové kameny, chtěla bych zkusit přírodní cestu…
Děkuji

Dobrý den Jani,

cysty velmi často souvisí s celkově sníženou imunitou organismu, alergiemi a chronickými záněty v těle nebo častými kandidózami. Můžu doporučit – Slzovku (tahá z těla, co se zapoudřilo) cysty na vaječníkoch, na játrech, ledvinách i v prsu.

Dobrých výsledků při léčbě dosahuje kombinace tinktury svízele syřišťového a jeřábu ptačího. Léčba trvá několik měsíců, proto je třeba trpělivosti a vytrvalosti.

Lidi, kteří mají potíže se žlučníkem se obvykle budí v dobu mezi             23.00 – 1. 00 hodinou.

Na žlučníkové kameny doporučím – čaj z kořene Čekanky, sirup šípkový, který je proti tvorbě kamenů. Dále žlučnikové kameny rozpuští- šťáva  ČERNÉ ŘEPY ( pozor v malém množství 10 kapek 3 x denně).

Ještě můžu doporučit – malé žlučníkové kameny a bahno rozpustíte Rabanonem, stačí využít jedno celé balení a můžete po měsíci kůru zopakovat. Větší kameny… pít měsíc 100% jablečný džus, ten kameny zmenšuje a zaobluje. Musíte ale 2 litry denně. Poslední týden přidat každé ráno na lačno lžičku olivového oleje.

Na nedostatečnou činnost žlučníku popíjejte čaj  – květ černého bezu, kopřivové semená, řebříček obecný….

Jani, věřím, že některé doporučení vyzkoušíte a vaše problémy se zlepší nebo dokonce zmizí.

Přeji hodně trpělivosti a věřte, že budete opět plná života a energie.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800