Kvasinky (plísně) ve střevech
Jak se zbavit kvasinek
Jak udržovat střeva čistá a zdravá
V tomto článku zjistíte:
Plísně ve střevech
Nejen, že plísním se v našem těle daří, jejích spokojenost je úměrná naší přeslazené životosprávě. V těle vylučuji toxiny, které se nám jednoduše dostanou do krvi. Pokud se plísně a kvasinky přemnoží, je pro tělo obtížné všechno vyloučit beze zbytku. Je to nemožné.
Kvasinky způsobují svědění konečníku a další problémy
Pokud máte kvasinky (plísně) ve střevech, tak se často dostanou i na konečník. Zejména po špatném utření po stolici. Kvasinky pak na konečníku způsobují úporné svědění.
Kvasinky se často rozbují po terapii antibiotiky. Aby problém zmizel, je nutné primárně řešit výskyt kvasinky ve střevech. Na zničení kvasinek na konečníku vám pomohou mastičky proti plísním, ale pokud budou plísně ve střevech, tak se bude problém neustále vracet.
Často je nutná změna životního stylu a hlavně stravování.
A co třeba plesnivé nehty, kůže na nohou, bílý povlak na jazyku? I za zápachem z úst často stojí právě plísně. A co se projevuje navenek, to je velký problém vevnitř. Na venek to může být jen menší kosmetický problém, ale vevnitř doslova bujet.
Proti kvasinkám jsou výborné tinktury, mastě – ořechové listy, černý ořech, lichořeřišnice, čekanka…
Co použijeme na kvasinky (plísně)?
Máta peprná – použijeme olej z máty. Kápneme na jazyk a necháme působit, aby jsme spálili i plíseň v ústech a vyplivneme. Pak použijeme malou lžičku tinktury z máty, kterou nakapeme třeba do čaje a spolkneme (3x denně). Tím zničíme plísně i v trávicím traktu.
Dobromysl – použijeme tinkturu, ale na plný žaludek. Už tahle 7-10 denní samotná kůra, nedá plísním šanci přežít.
Grepové jádra – imunitní systém je miluje, ale plísně a kvasinky je nemůžou ani cítit. Grep z vás dostane všechno, včetně vnitřních parazitů.
Listy a kořen pampelišky – jsou plné hořčin a dokáží tak nejen působit proti plísním, ale zlikvidují i mnohé bakterie v zažívacím traktu a působí i jako probiotika.
Na jaře vyražte do přírody a denně snězte pár listů pampelišky. Obsahují dostatek draslíku, které zlikviduji plísně i kvasinky a tím vyléčí i mnohé kožní problémy.
Zdravá střeva
Je potřeba si říct, že zatímco není obtížné se plísní zbavit, je obtížné udržovat neustále střeva čistá a zdravá.
Základem je zdravá strava bohatá především na vlákninu, která mechanický čistí klky od nevyloučených zbytků.
Další krok je – pořádně střeva rozhýbat pohybem.
V období, když už pampelišky nebudou, můžeme použít listy z ořechů, čekanku nebo lichořeřišnici.
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Dobrý den, prosím o radu,jaké bylinky by pomohly vyléčit divertikly na střevě.
Užívám pouze simethicon 80mg -pomáhá mi při trávení proti nadýmání.
Hodně mě to trápí a je to nepříjemné.
Přikládám lékařskou zprávu.
Děkuji moc
Hezký den
Jana
Dobrý den Jani,
divertikl je výchlipka stěny trávicí trubice, která se nachází nejčastěji na oslabeném úseku v tlustém střevě, hlavně na esovité kličce a sestupném tračníku. Je to onemocnění střeva, při kterém dochází zanícení výchlipek. Vyskytují se poměrně často, lidi nad 50 let postihuje až 60% populace.
Situaci zhoršuje nedostatek vlákniny ve stravě, nedostatek příjmu ovoce a zeleniny, špatné stravovací návyky, málo pohybu, málo tekutin….. čím vzniká tuhost stolice, která se neposouvá a tím vzniká tlak v trávicím traktu. Poškozuje stěny střeva a dochází k přemnožení bakterií.
Důležité je dodržovat pitný režim, nepřejídat se a docílit pravidelné vyprazdňování.
Rozmarýn – výrazně zlepšuje prokrvení trávicího traktu, navíc zvyšuje tvorbu žluči a trávicích enzymů. Takže je vhodný při zažívacích potížích
Můžu doporučit – Ostropestřec, Lnice, Psyllium, Kurkumu, olej Rakytníku, nať petržele, Saturejku, Koriandr, Řebříček, Libeček, kořen Čekanky a Pampelišky…..
Simethicon, který užíváte je v pořádku, nemá žádné nežádoucí účinky pro organismus.
Přeji vše dobré a hodně trpělivosti.
Darina