Úvod Magazín Články Svět rostlin a rostlinná léčba

23. srpna 2022 |

Svět rostlin a rostlinná léčba

V tomto článku zjistíte:

Život rostlin

Předchůdci dnešních organismů pocházejí z vody a postupně dobyli souše i vzduch. Život rostlinných organismů se vyvíjel především na půdě, zřídka ve vodě (řeky, moře, oceány).

Svět rostlin je primitivnější než svět živočichů. Na existenci zelených rostlin jsou potřebné voda, vzduch, světlo a některé minerální látky rozpustné ve vodě.

Funkce rostlin

Fotosyntézou se z vody, oxidu uhličitého a za přítomnosti sluneční energie vytvářejí nejjednodušší organické sloučeniny, především sacharidy. Fotosyntéza je vlastně proces proměny energie, přičemž katalyzátorem jsou chlorofylové zrna ( chloroplasty). Světelná energie se přemění na chemickou energii organických látek. Od této základní činnosti zelených rostlin závisí i délka života na Zemi.

Zelené rostliny jsou transformátorem energie živé přírody. Při fotosyntéze rostlin pomocí světelné energie produkují kyslík z vody ve formě molekulárního kyslíku, který se vylučuje do atmosféry. Díky fotosyntéze milionů rostlin atmosféra kolem Země je nasycená kyslíkem, nevyhnutným pro život všech dýchajících organismů.

Zelené rostliny nevytvářejí jenom kyslík, pomoci kterého dýchající organismy existují, ale i syntetizují primárně organické sloučeniny.

Organické sloučeniny se dělí na primární ( sacharidy, lipidy a bílkoviny) a sekundární, ze kterých někteří mají cenný specifický účinek. Sekundární organické sloučeniny patří k nejrozšířenějším chemickým skupinám a vytvářejí se při sekundární výměně látek.

Sekundární sloučeniny syntetizované v rostlinách mají určitou úlohu při některých funkcích živé buňky. Nemají však rozhodující význam pro život rostlinných organismů, no mohou být výjimečně prospěšné při určitých poruchách fyziologických procesech v lidském organismu. Některé rostliny jsou velmi bohaté na sekundární organické sloučeniny, které se cílevědomé využívají při léčení rostlinami nebo mají zvláštní ekologický význam.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Atopický ekzém, astma

Nicol

Dcera od tří měsíců atopický exém ,astma alergie.
Nyní velmi suchá šupinatá kůže po celém obličeji.
Při jakémkoli setkání s vlhkostí(vzduchu )rapidně se zhorší.
Výjimkou však pobyt u moře.
Též přetrvává problém z dýcháním (astma ?)
Léky žádné nebere ,již od dětství se touto klasickou léčbou stav spíše zhoršil.
Velice kladně působí podání jakéhokoli homeopat. přípravku na cokoli.
Myslíme si že na vině slabá imunita po neustálých antb. podávaných v dětství na opakované zápaly plic.
Vyšetření klasickou medicínou nám žádný problém nebyl nalezen.

Dobrý den Nicol,

je to smutné, ale v dnešní době stále roste počet dětí s astmatem, alergiemi i s ekzémem. Alergie u dětí je nejčastější příčinou vzniku atopického ekzému. Je dokázáno, že 70 % dětí si ekzém vyléčí. Bohužel riziko astmatu, přetrvává. Astma patří mezi jednu z nejčastějších chronických chorob. Na vzniku astmatu se podílí několik faktorů. Jsou to : alergie na různé látky, hlavně na pyly, plísně, roztoče…Astma je způsobená špatnou slezinou.

Olej z černého kmínu – úspěšně léčí Astma. Vhodný doplněk na průduškové astma – bazalka pravá. Výborná je i pivoňka lékařská, Kalísia, Plícník lékařský, divizna…

Imunitu podporuje – kořen lopuchu, rakytník, kopřiva, echinacea, petrželová nať, Jitrocelový sirup…

Já , bych vám doporučila obrátit se na centrum – regenerace.cz

Jsou to odborníci lékaři – přírodní medicíny na léčbu Astma. Mají regenerační program = konkrétní řešení vašeho astmatu.

Nicol, přenechám řešení odborníkům. Přeji vám hodně energie a dceři zlepšení zdravotního stavu.

Darina

 

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Podpořte poradnu dobrovolným příspěvkem na účet: 1436785173/0800