Mocnější než chemoterapie
Jednou z nejrozšířenějších květinek, která roste a kvete mezi prvními na jaře je pampeliška. Je fakt všude, její krásné sluníčkové květy se nedají přehlédnout na žádné louce, ba ani na sídlištích …
Tuto krásnou květinku zná každý, ale její léčivé účinky již zná méně lidí.
Čaj z pampelišky působí na rakovinné buňky tak silně, že již po 2 dnech se začínají rozpadat. Zároveň nemá žádné škodlivé účinky na zdravé buňky.
Tato rostlinka je i navzdory svému širokému medicínskému využití často opomíjená.
Je třeba ji sbírat na místech kde se nepráší, tedy ne při hlavních silnicích, závodů atd …
Odedávna se dělá z této rostlinky výborný med a také i sirup. Také se sklízí i pampeliškový kořen, který dokáže pomoci pacientům s rakovinou.
V tomto článku zjistíte:
Kořen silnější než chemoterapie
Vědci objevili, že kořen pampelišky je při ničení rakovinných buněk účinnější než chemoterapie. Dokáže totiž kompletně usmrtit rakovinné buňky, aniž by nějak poškodil ty zdravé.
Kořen pampelišky pročišťuje ledviny, žlučník, játra a lymfatický systém. Využívá se proto nejen při léčbě rakoviny, ale i při onemocněních jako:
- žlučové kameny
- artritida a revma
- zácpa
- žloutenka a jiná onemocnění jater
- akné a ekzémy
- močopudné
- vylučování žluči
- pomáhá při alergiích
- snižuje krevní cholesterol
Obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, jako například vitamín B6, thiamin, riboflavin, vitamin C, železo, vápník, draslík, zinek, hořčík a kyselinu listovou.
Zázračný pampeliškový čaj
Čaj z pampelišky má poměrně rychlý účinek. Již v průběhu 48 hodin po požití dochází k dezintegraci (rozpadu) prvních rakovinných buněk
Pampeliškový čaj se připravuje obvykle ze sušeného mletého kořene. Použít ale můžete i na jemno nakrájený čerstvý kořen.
Přibližně 1 až 2 čajové lžičky kořene (dle chuti a závažnosti onemocnění) zalijte 2,5 dcl vroucí vody a nechte vyluhovat asi 15 minut.
Čaj pijte 2 až 3 krát denně, nejlépe před jídlem. Užívá se několik měsíců.
Poslední dotazy z poradny a naše rady:
Zdravím do bylinkové poradny. Před dvěma lety jsem prodělala střevní potíže po konzumaci zkaženého jídla a od té doby se mi střeva nevrátila do normálu. Nějakolik měsíců jsem trpěla stavem, který by se dal nazvat jako chronický průjem (vodnatá stolice několikrát denně). Ale nejsem si jistá, jestli to byl pouze následek střevních potíží. Mohlo to být způsobené i stresem. Z toho, co jsem byla schopná vypozorovat, tak na to neměly potraviny vliv. U lékaře jsem byla, tvrdil, že jsem v pořádku, nenašel žádný zánět ani bakterie, stěr byl v pořádku. Poslal mě na kolonoskopii, ale tam jsem nechtěla jít. Tak mi radil psyllium, ale to moc nepomáhá. Nyní je stav mnohem lepší. Ale přesto mám přibližně jednou za týden tekutou stolici. Léčím se jen se štítnou žlázou, beru Letrox. Jinak jsem zdravá. Chtěla jsem se zeptat, jestli na obnovení rovnováhy ve střevech existuje nějaká bylinná směs. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den paní Adámková,
proti otravě jídlem je nejlepší kořen čekanky nebo Lékořice lysá. Čekanka obsahuje Inulin – podporuje aktivitu metabolismu a tvorbu užitečných střevních bakterií.
Na očistu střev – kořen pampelišky, kořen čekanky a kořen lopuchu.
Sléz – pohlcuje plyny a jedy ze střev.
Lněné semínka – obsahují velké množství vlákniny, bílkovin, manganu, železa, fosforu, selenu, hořčíku a vitamínu B1,B6, a mají blahodárny vliv na střeva.
Očista střev – čaj z ořechových listů je skvělý na vyčištění střev.
Trnka květ, řepík – pro uchování normální funkce střevního traktu.
Na ozdravení střev – dobromysl.
Pilát lékařský – posiluje žaludek, čistí střeva.
Borůvková nať – podporuji správnou funkci střev.
Heřmánek pravý – napomáhá správné činnosti střev.
Routa vonná – přispívá k normální činnosti střevního traktu, ovlivňuje mikrobiální rovnováhu.
Na pročištění střev nalačno : 2 dcl vody + čtvrt malé lžičky sody bic. + čtvrt malé lžičky javorového sirupu.
Vyzkoušejte některé bylinky a věřím , že váš problém se vyřeší.
Darina