Příznaky kocoviny
Kocovina se neprojevuje u každého stejně. Někdo jí netrpí vůbec a nikdy, i když se rád často napije. Jedinci s vhodnými geny a mladší ročníky obecně nejsou ke kocovině tak náchylní jako lidé v pokročilejším věku, a ti, kteří nemají na genetickou výbavu takové štěstí.
O tom, jak dlouho trvá kocovina i o její intenzitě rozhoduje také pohlaví. Kocovina se obecně více podepisuje na ženách. Hodně má na jejím vzniku podíl i to, zda je dotyčný kuřák či nikoliv.
Ve většině případů se kocovina projevuje bolestmi či točením hlavy, utlumením vědomí nebo třeba zvýšenou nervozitou. Netrpí však pouze nervový systém, ale i ten trávicí. Lidé s kocovinou mají často potíže udržet v sobě jakékoliv jídlo, hodně tudíž zvrací. Někdy se přidává i průjem.
Rovněž se může připojit i třes, a to jak končetin, tak celého těla. Vyrážky jsou také docela normální, stejně červenání a zvýšené pocení.
Ne každý musí mít všechny příznaky a jak již bylo řečeno výše, někdo po alkoholu netrpí vůbec.
Léčba kocoviny
Jelikož není možné vrátit čas a prostě nezačít pít, je potřeba se dát do léčení. Co je velmi osvědčeným receptem proti kocovině, to je klid a odpočinek. Rozhodně by člověk neměl dělat nic fyzicky náročného, a už vůbec by se neměl snažit následky bujarého popíjení rozběhat. Spánek a lenošení je ideálním způsobem léčby.
Lidé s kocovinou jsou většinou hodně dehydrovaní, takže zvýšené doplňování tekutin jistě přijde vhod. Ideální je kombinovat čistou vodu z kohoutku s minerálními vodami, které pomohou doplnit tělu chybějící látky.
Kdo může jíst, ten by se měl zaměřit na nezdravá jídla. Smažená vajíčka se slaninou a s připálenými topinkami na oleji jsou tím pravým na kocovinou zmožený žaludek.
Babské rady ohledně kocoviny
Kocovina se dá odjakživa léčit přírodně, bez jakýchkoliv léčiv. Na zvracení je dobré uvařit si čaj z máty nebo zázvoru. V obou případech se tím zklidní i žaludek.
K tomuto účelu je dobré spořádat i jeden nebo dva jogurty. Proti minerálnímu rozvratu organismu se dá bojovat nejen minerálními vodami, ale rovněž i konzumací banánů.
Mýty a omyly, které s kocovinou související
Mezi obvyklé mýty a omyly patří i konzumace léků proti bolesti. Ty sice mohou zahnat nepříjemné bušení v hlavě, ale zároveň podráždit žaludek ještě více. Proto se nic takového příliš nedoporučuje.
Mnoho lidí si dá po ránu kávu, a to i když mají za sebou propitou noc. Jedná se o chybu, jelikož kofein není pro podrážděný žaludek vůbec vhodný, právě naopak. Místo kávy je možné použít nějaký lehký čaj bez kofeinu.