Oteklé kotníky
Oteklé kotníky a nohy celkově jsou nejen obtěžujícím, ale samozřejmě též vzhledově nepříjemným stavem, kdy nohy vypadají, jak se lidově říká, jako konve, jsou na dotek bolestivé a významně omezené na hybnosti. Oteklé kotníky mají celou řadu příčin a možností léčby, kterou zvládnete v mnoha případech sami změnou některých návyků.
V tomto článku zjistíte:
Typy otoků a příznaky
Otoky v dolní části nohou vznikají kvůli hromadění tekutin v mezibuněčných prostorách měkkých tkání, což znamená, že se uvnitř cév zvyšuje tlak na stěny, jež začnou vodu propouštět ven. Lékaři hovoří o třech typech otoků nohou.
V první řadě je to systémové zvýšení tlaku v cévách, jež postihuje celý organismus. Tento otok je charakteristický tím, že zanechává otisky při stlačení. Příčinu můžeme hledat v poruše funkce ledvin, v problémech se srdcem, hormonální disbalanci, špatné funkci štítné žlázy, nižší hladině bílkovin v krvi, popřípadě jaterní cirhóze.
Žilní příčiny patří k nejobvykleji diagnostikovaným, a to především jako důsledek poranění, úrazu a hojení rány po operaci. Někoho může trápit chronická žilní nedostatečnost. V tomto případě, stejně jako u akutní trombózy a horšího průtoku krve v hlubokém žilním systému, se otoky projevují bolestí, nohy jsou na dotyk měkké, později tuhnou a mění barvu. Obě končetiny zpravidla otékají najednou a každá noha může mít odlišnou podobu otoku.
V neposlední řadě je příčinou takzvaný lymfedém, neboli lymfatické otoky, jež jsou příznakem zhoršené funkce lymfatického systému. Pevný a nebolestivý otok je viditelný většinou v okolí nártů a prstů, a je nutné ho léčit vhodnými metodami.
Možná příčina
Kdy navštívit lékaře a řešit otoky kotníků s ním? Je to jednoduché. Nejdříve zvažte, zda trpíte některou z možných funkčních příčin a zkuste se jí vyvarovat. Otoky způsobuje i dlouhé stání nebo sezení v jedné poloze. Pokud vás trápí nadváha a nemáte dostatečnou pohybovou aktivitu, pak nemusí mít otoky nohou žádné závažnější odůvodnění a postačí změnit přístup k sobě sama. Zařaďte do svého rozvrhu plavání a svižnou chůzi, vyměňte příliš těsné oblečení za pohodlné a vyvarujte se kouření. Za otoky může rovněž hormonální léčba.
Léčba
Léčba otoků je navržena ošetřujícím lékařem. Samotné léčbě předchází vyšetření žilního a cévního systému, následují různé rehabilitace. Ty zpravidla zahrnují manuální a někdy též přístrojovou lymfodrenáž. Vždy záleží na příčině onemocnění, tedy výsledcích doprovodných vyšetření. Bolestivým otokům můžete snadno ulevit i vy sami, pokud zvýšíte pohyb, přestanete kouřit a nebudete dlouho setrvávat ve stejné poloze. Vyhněte se nohám přes sebe a začněte obouvat boty, jež jsou pohodlné a netlačí vás. Pokud trpíte otoky nohou používejte během dlouhých cest kompresní punčochy, může vám je předepsat lékař, a dělejte si často přestávky, které vyplníte cvičením nohou.
Kdykoliv můžete vyměnit auto za procházku a výtah za schody, udělejte to. Vaše nohy vám poděkují, stejně jako za jejich důkladné protahování. Významnou roli může hrát i pitný režim. Možná pijete málo, nebo naopak příliš. Poraďte se se svým lékařem a nastavte společně optimální množství denního příjmu tekutin.
Babské rady a přírodní léčba
Na otoky skvěle funguje Kneippův chodník, kdy se střídá teplá a studená voda a oblázky kamenů masírují šlapky chodidel. Kvůli tomu ale nemusíte jezdit do lázní, stačí do dvou mís nalít teplou a studenou vodu, popřípadě nohy střídavě sprchovat, a rychleji tak rozproudit krevní oběh. Mezi vyhledávané bylinky pak patří aloe vera, jahodník obecný nebo měsíček a kostival lékařský. Vyzkoušet je můžete ve formě čajů i mastí. V lékárně najdete celou řadu namíchaných směsí na podporu srdeční a jaterní činnosti, jež mohou otokům také významně ulevit.
Související výrobky
Cemio Výhodný balíček Cemio pro pohybový aparát s hřejivou mastí
699 Kč ZobrazitTopvet Kostivalový masážní gel v tubě 200 ml
115 Kč ZobrazitSimply You DéCé Combo 1500 60 tablet
159 Kč ZobrazitTopvet Arniková mast 50 ml
127 Kč ZobrazitMessinian Spa Krém na nohy oregano & rozmarýn 100 ml
197 Kč ZobrazitPoslední dotazy z poradny a naše rady:
Zdravím do bylinkové poradny. Před dvěma lety jsem prodělala střevní potíže po konzumaci zkaženého jídla a od té doby se mi střeva nevrátila do normálu. Nějakolik měsíců jsem trpěla stavem, který by se dal nazvat jako chronický průjem (vodnatá stolice několikrát denně). Ale nejsem si jistá, jestli to byl pouze následek střevních potíží. Mohlo to být způsobené i stresem. Z toho, co jsem byla schopná vypozorovat, tak na to neměly potraviny vliv. U lékaře jsem byla, tvrdil, že jsem v pořádku, nenašel žádný zánět ani bakterie, stěr byl v pořádku. Poslal mě na kolonoskopii, ale tam jsem nechtěla jít. Tak mi radil psyllium, ale to moc nepomáhá. Nyní je stav mnohem lepší. Ale přesto mám přibližně jednou za týden tekutou stolici. Léčím se jen se štítnou žlázou, beru Letrox. Jinak jsem zdravá. Chtěla jsem se zeptat, jestli na obnovení rovnováhy ve střevech existuje nějaká bylinná směs. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den paní Adámková,
proti otravě jídlem je nejlepší kořen čekanky nebo Lékořice lysá. Čekanka obsahuje Inulin – podporuje aktivitu metabolismu a tvorbu užitečných střevních bakterií.
Na očistu střev – kořen pampelišky, kořen čekanky a kořen lopuchu.
Sléz – pohlcuje plyny a jedy ze střev.
Lněné semínka – obsahují velké množství vlákniny, bílkovin, manganu, železa, fosforu, selenu, hořčíku a vitamínu B1,B6, a mají blahodárny vliv na střeva.
Očista střev – čaj z ořechových listů je skvělý na vyčištění střev.
Trnka květ, řepík – pro uchování normální funkce střevního traktu.
Na ozdravení střev – dobromysl.
Pilát lékařský – posiluje žaludek, čistí střeva.
Borůvková nať – podporuji správnou funkci střev.
Heřmánek pravý – napomáhá správné činnosti střev.
Routa vonná – přispívá k normální činnosti střevního traktu, ovlivňuje mikrobiální rovnováhu.
Na pročištění střev nalačno : 2 dcl vody + čtvrt malé lžičky sody bic. + čtvrt malé lžičky javorového sirupu.
Vyzkoušejte některé bylinky a věřím , že váš problém se vyřeší.
Darina
Tinea capitis
Tinea capitis Dobrý den, prisim jaké bylinky a léčbu doporučujete? Děkuji Czechowicz
Dobrý den Nelo,
Tinea capitis – je to plísňová infekce, která napadá kůži lebky, obočí a řasy . Plíseň je téměř vždy zvířecího původu a v mnoha případech pochází z domácích mazlíčků. A je to infekce, která se může přenášet z jednoho člověka na druhého.
Je velmi důležité navštívit lékaře, protože táto infekce, jen tak nezmizí.
Můžu doporučit kurkumu, kořen lékořice, česnek, zázvor, heřmánek.…
Tahle nemoc se zhoršuje, při velkém stresu, únavě a vyčerpanosti. Dlouhodobá únava a stres mohou zavinit nebo zhoršit spoustu nemocí.
Svízel vonný s heřmánkem a třezalkou tvoří vynikající směs proti stresu a psychickým potížím.
Kalisie – zvyšuje vitalitu, odstraňuje následky stresu, posiluje organismus.
Hloh, brutnák, kozlík lékařský i andělika čínská pomáhá při stresu.
Proti stresu hořčík a rozchodnice. Vyzkoušejte vitamín E – ochrání buňky před oxidačním stresem.
Vyčerpané a přepracované tělo dokážou zpružit byliny s hořkou chutí. Benedikt čubet kombinovaný s pomerančovou kůrou. Účinné látky se velmi rychle vstřebávají a dokážou zregenerovat organizmus po fyzické i psychické stránce.
Proti únavě a vyčerpanosti – tinktura z Magnolie. Nedostatek vitality, únava , stres – mladý ječmeň.
Rozmarýnový extrakt – jako přísada do šamponu spolu s ricinovým olejem. Výsledky jsou perfektní, je jednička v péči o pokožku hlavy, obzvláště u citlivých jedinců se sklony k šupinatění pokožky, strupatění nebo také seboree.
Lékořice lysá – je skvělým lékem proti vypadávaní vlasů .
Křemík – pro zdraví a růst vlasů.
Pokud, je infekce hodně rozšířená, je důležité odborné lékařské vyšetření a odborná léčba.
Přeji hodně klidu, trpělivosti a vše dobré.
Darina
Stres, únava a panické stavy
Dobrý den,
začal jsem užívat přípravěk na dlouhodobý stres/uzkost/panické ataky s obsahem kozlíku, medunky, trezalky (20mg v jedné tabletě u každé bylinky) + obsahuje vitamíny a extrakt z grifonie. Chtěl bych se Vás prosím zeptat jaké mohu očekávat případné vedlejší účinky, které jsou běžné. Nemám zkušenosti s touto kombinací doposud a zatím pocituji velkou únavu a celkově jsem hrozně utlumený - je to běžný stav, který po delším používání vymizí? A případně jak dlouho se může užívat třezalka/kozlík než se má vynechat (nacházím různé informace 3 tydny, jinde 6 tak opravdu nevím). Případně byste doporučila něco jiného? Napadá mě šafrán či levandule?
Moc Vám děkuji a přeji krásný den!
Dobrý den Martine,
pokud jste ve stresu, v napětí tělo nic navíc nepřijímá – je v pohotovostním režimu a mozek řeší stav ohrožení – stres. Organismus je tak zablokovaný, že není schopen vypouštět škodliviny a tudíž není místo pro přijímání něčeho navíc. Anémie a únava je málo radosti v životě, zklamání z toho co se vám děje.
Je třeba se zmínit o sušených švestkách. Ty obsahují pektin, látku, která pomáhá tvorbě hormonů „dobré nálady“ – endorfinů a pomáhá nám bojovat se stresem a depresí. Pravidelná konzumace sušených švestek zlepšuje paměť a zvyšuje mužskou potenci. Sušené švestky dobře čistí střeva. Nedoporučuji velké množství sníst najednou .
Zkuste vitamín E – ochrání buňky před oxidačním stresem ( před vznikem nemocí).
Úzkostné stavy zahání Levadule. Umožňuje uvolnit, zrelaxovat, uklidnit srdce a zahnat úzkostné stavy.
Andělika čínská, kozlík lékařský – přírodní tonikum na duševní a fyzikou pohodu. Bojuje proti únavě, úzkosti, podrážděnosti, proti stresu, závratě, nespavosti, migréně.
Výborný čaj je i z květů růži, rozmarýnu, hlohu.
Meduňka – na neklid, stres, úzkost, psychické napětí, nespavost, buzení se v noci.
Šišák bajkalský – posiluje psychiku a zlepšuje spánek, posiluje imunitu.
Třezalka podpoří duševní zdraví, psychiku a zlepšuje náladu. Třezalka se ale nemá brát v letě, když je velké sluníčko, můžete se po kůži vysypat pupínky.
Konopný olej 5% 10 ml –
Svízel vonný s heřmánkem a třezalkou tvoří vynikajíci směs proti stresu a psychickým potížím.
Kalisie zvyšuje vitalitu, odstraňuje následky stresu, posiluje organismus.
Vřes obecný – květy vřesu působí příznivě na duševní zdraví člověka. Navozují relaxaci a pozitivní náladu, přispívají k výkonnosti i zdravému spánku.
Petrželová tinktura pomůže při stavech úzkosti.
Příznivé účinky při psychogenně podmínek úzkostných stavů, vyčerpanosti a lehké deprese pomáhá rozmarýn, květ lípy.
Martine, je spoustu bylinek, které vám můžou pomoci. Není však dobré, pokud některé berete dlouhodobě.
Střídejte je po dvou týdnech. Není jedna bylinka, která pomůže všem. Tělo si vybere, která mu vyhovuje a stav se zlepší.
Doporučuji hodně času v přírodě, sportovat, vyhnout se alkoholu, poslouchat příjemnou hudbu, číst a setkávat se s přáteli.
Jste mladý člověk a máte krásny život před sebou.
Věřím, že některé bylinky a rady vyzkoušíte.
Přeji vám hodně trpělivosti, radosti a vše dobré.
Darina
Zvětšené uzliny a zahlenění
Hezký den, mohla bych poprosit o radu, manžel po covidu má zvětšené uzliny v plicích a na krku, dále je hodně zahleněny , tak se chci zeptat co by mohlo pomocí. Děkuji
Dobrý den Yvett,
výborný proti Covidu posilovat imunitu – Černý rybíz, eleuterokok (žeň šeň).
Při Covidu je nejlepší a účinné brát Homeopatika :
Kalium muniatik 5 kuliček ráno pod jazyk.
Arsemicum Album 5 kuliček ráno pod jazyk.
Po Covidu je nejlepší proti zahlenění – kotvičník, yzop a tužebník. Pít čaj a přidat tužebníkovou tinkturu. A dále posilovat imunitní systém – černý rybíz, žen šen…. Potřebuje pít hodně tekutin s vitamínem C-vysoké dávky 1-2 gramy, ale přírodní, ne chemicky vyrobený.
Proto vše, co musíme udělat, abychom virus zničili, musíme udělat eradikací viru.
A měli bychom konzumovat více alkalických potravin, jako:
banány, zelené a žluté citrony, avokádo, česnek (nejméně 2 – 3 stroužky denně, ke všemu, co se hodí), mango, mandarinky, ananas, řeřichu, pomeranče.
Že nejsou uzliny v pořádku, bývají otoky nohou, nadměrné hleny ve střevech, špatné dýchání, dochází i k zácpě…
Zduřeniny lymfatických uzlin – tvoří velmi tenkou síť cév a mají za úkol shromažďovat tekutinu uniklou z krevních cév a zdržuje se v tkáních a vrátit ji zpět do krevního oběhu. Dalším úkolem lymfatického systému je tvorba lymfocytů – bílých krvinek, které jsou hlavním činitelem ohromných sil organizmu.
Co je nutné :
zachovávat přísnou dietu, omezit potraviny zvyšující v organizme tvorbu hlenu, tučná masa, tuky všech druhů , výroby z bílé mouky, tučné mléko, smetanu, šlehačku, vše s obsahem cukru.
Dlouhodobě konzumovat česnek, denně aspoň dva stroužky. Česnek obsahuje protirakovinné vitamíny A,E,C. Denně užívat 300 g hořčíku pro správný oběh tělních tekutin. Prospívají loupané dýňové a slunečnicové semínka, mrkev, červená řepa a kukuřice.
Doporučuji:
udělat si týdně 2 – 3 vanové koupele s přidáním odvaru z jetele lučního ( jetel luční upravuje lymfu a krev ). Doba koupele aspoň 15 minut. Nepoužívat mýdlo po koupeli.
Listy vinné révy – pomáhají zlepšovat krevní cirkulaci, podporují kontrakci žil a urychlují návrat krve z dolních končetin. Můžete si z nich dělat i čaj a pít denně, mají obrovskou sílu.
Svízel přitula– léčí poruchy lymfatického systému.
Dále můžu doporučit – Vachta list, Benedikt nať, rozrazil, bříza list, pupečník…..
Popenec – funguje i na tělesné úrovni. Rozpouští hleny, které je obtížné vykašlat, dopřeje nám svobodný nádech po vleklých potížích…Má výborné protizánětlivé účinky. Usnadňuje vykašlávání hlenu, je výborný při potížích dýchacích cest …
Proti hlenům, čistí plíce, pomáhá zklidnit hrdlo – Plícník lékařský Tymián, Oregáno, Křen, Šalvěj, Jitrocel, Prvosenka….
Hleny v plících odstraníme – ½ kg mrkve, nakrájíme a uvaříme. VŠE rozmixujeme a přidáme med. Sirup je hotový. 2 až 4 lžičky užívejte denně a hlenů se zbavíte.
Vyzkoušejte mé rady a věřím, že problémy se vyřeší.
Přeji vše dobré, hodně trpělivosti a užívejte v klidu letní dny.
Darina
Cysta ve varleti
dobrý den,
je nějaký vhodný přírodní preparát na cysty ve varleti.
Děkuji za doporučení produktu k vyzkoušení.
Dobrý den Dane,
cysta je jen útvar naplněný vodou a nevadí ničemu. Tak jak vzniká i zaniká. Cysty nejsou bolestivé a zpravidla nepředstavují ani nebezpečné ohrožení na zdraví.
Je vyzkoušeno Noni a střídejte po balení s Oceanem 21, nebo můžete brát najednou ( 5 čajových lžiček denně). Noni rozpouští cysty a harmonizuje vše rozhozené v těle, podporuje tělo, aby se s případnými nesrovnalostmi vypořádalo samo a Ocean podporuje tok lymfy, tudíž pomáhá zrychlovat odvod zplodin z těla, především lymfatickými cestami. Varle můžete jemně masírovat, buďte trpělivý a cysta zmizí sama.
Doporučuji omezit mléčné výrobky, cukr a potraviny z bílé mouky.
Daniely věřím , že mé rady vyzkoušíte a problémy se vyřeší.
Přeji hodně trpělivosti a vše dobré. Užívejte léto.
Zdraví Darina
Myom v děloze
Dobrý den, lékař mi našel v děloze myom 6x6 cm.
Zřejmě kvůli tomu mám velmi bolestivou a silnou menstruaci.
Chce, abych podstoupila operaci - odstranění dělohy.
Mohla bych dostat radu, jak myom pomocí bylinek zmenšit a také jak upravit menstruaci, aby nebyla tak šílená? Na operaci bych měla jít za půl roku.
Děkuji.
Dobrý den Danuško,
vznik myomů jsou genové mutace buněk hladké svaloviny.
Děložní myom je nezhoubný nádor, který vyrůstá z děložní svaloviny. Myomy mohou být uvnitř děložní dutiny, zvenku dělohy, nebo přímo ve stěně. Myom se projevuje – bolesti při menstruaci, krvácení mimo menstruační cyklus, bolesti břicha ( v podbřišku ), bolest při pohlavním styku.
Tyto nezhoubné svalové nádory výrůstky se objevují často u žen ve středním věku, kdy začíná kolísat hormonální hladina organismu. K operacím se přistupuje pokud myom nekontrolovaně roste.
Na myomy dělohy pomáhá bylinná směs :
- Složení: andělika lékařská, rdesno ptačí truskavec, mochna husí, kontryhel obecný, měsíček lékařský, lapacho rudé.
- Příprava: 2x denně 1 lžíci zalijte vodou cca. 95°C, nechte 3-5 minut macerovat, sceďte. Dobrou chuť 🙂
- Doba užívání: 3-6 měsíců, dělejte týdenní pauzu vždy po 3 týdnech užívání.
Dále bylinky – svízel syřišťový, jeřáb ptačí, třezalka, zlatobýl, přeslička….
Vyzkoušejte a věřím, že vaše problémy se vyřeší. Pomohli mnoha ženám, které měli stejné problémy.
Přeji vše dobré a krásně prožité letní dny.
Darina
Žlučové kameny
Dobrý den, nechci jít na opreci žlučníku. Mám tam kámen o velikosti 13 mm. Léky neužívám. Trpím říháním a nechutenstvím. Děkuji za radu.
Dobrý den Ludmilo,
Žlučové kameny představují onemocnění žlučníkových cest, které vzniká jako důsledek nepoměru mezi koncentrací jednotlivých složek žluči ( cholesterol, žlučové kyseliny, fosfolipidy, bilirubin ).
Hlavní roli při vzniku žlučových kamenů hrají změny ve složení žluči. Žluč se může tak zahustit, že se cholesterol vysráží do krystalů, které jsou základem pro vznik kamenů.
Tyto krystaly dráždí sliznici žlučníku a způsobují větší náchylnost na infekci. A potom vzniká zánět žlučníku.
Pokud dojde ke žlučníkovému záchvatu, objevuje se prudká kolikovitá bolest v pravém podžebří. Bolest vystřeluje do pravé lopatky a může být doprovázena zvracením.
Byliny na žluč. kameny :
zeměžluč, pelyněk, kopřiva, dobromysl, oman, vachta, jablečník, anýz, pivoňka, pampeliška, bříza, saturejka, řepík, vlaštovičník, máta, měsíček lékařský, fenykl, růže šípková.
Čekankové čaje pomáhají na funkci žlučníku a jsou proti žlučníkovým kamenům.
Na trávení : andělika, puškvorec, oman, řepík, měsíček lékařský, máta, heřmánek.
Na rozpouštění žluč. kamenů a správnou funkci žlučníku je šťáva z černé ředkve. Užívat tinkturu na lačno pozor v malém množství 20 kapek .
Věřím, že vyzkoušíte některé rady a zbavíte se žluč. kamenů.
Přeji vše dobré a užijte si léto.
Darina
Čekankové čaje pomáhají na funkci žlučníku a jsou proti žlučníkovým kamenům.
Zánět dvanácterníku
dobrý den, maminku trápí již několik měsíců zánět dvanácterníku, je jí 90let, mudr nechce zatěžovat ATB, protože mimo to bere spousty prášků na srdce, žaludek, ředění krve, tlak, cukrovku...
Je možné doporučit nějaké byliny? má silné bolesti břicha, v nemocnici byla týden, ale k ničemu, jen určili původce bolestí.
Děkuji.
Dobrý den Věrko,
dvanácterník je první částí tenkého střeva navazující na žaludek. Kromě žaludku do něj ústí vývod žlučníku z jater a vývody slinivky břišní. V této 12 cm dlouhé trubici ( z toho důvodů název dvanácterník ) dochází především k odstranění vysoké kyselosti tráveniny vypuzení ze žaludku. Ústí sem vývod z jater a ze slinivky.
Dvanácterník je místem, kde dochází rozklad a přeměny potravy zvané emulgace tuků. Tento proces je nesmírně důležitý, neboť jak je známo, tuky se nerozpouštějí ve vodě. Veškeré enzymy, působící na tuky a zajišťující jejich rozklad, jsou aktivní ve vodném prostředí. Proto je z jater vylučovaná žluč, která umožní vznik emulze. V této formě se stávají tuky pro enzymy dostupné a ve dvanáctníku je tak nastartován proces jejich rozkladu a přeměny.
Věrko, pro vysvětlení jsem popsala v krátkosti, jak je důležitý dvanácterník v našem těle. Tím, že vaše maminka bere tolik prášku, není se čemu divit, že má takové bolesti žaludku.
Já bych doporučovala, hlavně na zklidnění heřmánek, řepík, jitrocel, ostropestřec, šalvěj, kořen čekanky. Můžu doporučit i extrakt z Kalisie – je výborný proti zánětu žaludku, slinivky, dvanácterníku i sleziny. Při bolesti žaludku pomáhá 2 dcl vody a jedna lžička jablečného octa. Můžete i na špic lžičky sodu bicarbonu s vodou. Pít ráno nebo po jídle.
Je důležité, aby lékařka schválila této byliny i další mé rady , při užívání tolik léku.
V maximální míře je třeba odlehčit omezením smažených a tučných jídel, cukru a sladkostí, alkoholu a dalších jedů. Doslova sebevražedná je potravinová kombinace tuk + rafinovaný cukr + tvrdý alkohol.
Ještě vyzkoušejte – kápnete 4 kapky kokosového oleje na pupík a masírujeme do 4 cm kolem pupíku. Bolesti by měli ustoupit.
Věrko, přeji vám hodně trpělivosti a mamince úlevu od bolestí.
Darina
Tříselná kýla
Dobrý den, Darinko,
můj 5lety synek byl diagnostikován s tříselnou kýlou, já se ale celkové anestezii a operaci chci vyhnout, inklinují spíše k přírodě. Mohu poprosit, zdá-li existuje i alternativní možnost jeho léčby?
Moc děkuji.
Magda
Dobrý den Magdi,
tříselná kýla je stav, při kterém dochází k protržení břišní stěny v oblasti třísel. Hlavní příznaky tříselné kýly je bolest v oblasti třísel, která se začne šířit do stehna nebo břicha. Začne vytvářet tlak na okolní tkáně a nervy, a tím může docházet ke zvracení a nevolnosti. V tom případě je důležité vyhledat lékařskou pomoc, může jít o závažnější komplikace tříselné kýly ( to jste zřejmě už udělala). Zvláště výrazné příznaky můžou být – vyčerpanost, ztráta energie, únava, problémy s trávením….
Při kýle může vzniknout viditelný otok, kdy tlačí kýla na okolní tkáně nebo jen malý výčnělek pod kůži. Při dotyku může být bolestivý v oblasti třísel.
U každého jednotlivce se příznaky projevují jinak. Může se jednat o pocit tlaku na žaludek nebo střeva, pálení, silné bolesti při fyzické aktivitě….
Léčbu musí posoudit lékař, který určí diagnózu a posoudí, jak předejít komplikacím. Léčbou malé kýly doporučuji nošení bandáže nebo cvičení, které zpomalí růst kýly. Dobré výsledky má kokoška ( teď všude roste), dělat čaje a kostivalovou mastí natírat místo kýly. Doporučuji pít bylinné čaje na trávení – heřmánek, kontryhel, ostropestřec, dobromysl, meduňka… Léčba bylinkami trvá dlouho, ale někdy přináší skvělé výsledky.
Pokud je kýla velká, lékař vždy doporučí chirurgický zákrok, který je nezbytný.
Magdi, přeji hodně energie, trpělivosti a vše dobré.
Darina
Zánět varlete
Dobrý den. Chytl jsem od přítelkyně příušnice a po týdnu se mi objevil zánět pravého varlete (přikládám foto zprávy). Nasadili mi antibiotika Doxybene, jelikož jsme následkem příušnic přišli o miminko (přítelkyně byla těhotná), chci udělat maximum pro doplnění antibiotické léčby.
Děkuji, Michal.
Dobrý den Michale,
záněty varlat jsou běžně léčitelné antibiotiky. Léčení záleží od rozsahu zánětu a celkového zdravotního stavu. Doporučuji klid na lůžku.
Zánětu se můžeme zbavit změnou jídelníčku. Z jídelníčku vyřaďte mléčné výrobky, kávu, cukr, lepek, ztužené tuky. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám, které přirozené živiny ztrácejí, a naopak jsou nabušené konzervanty, barvivy, aromaty a dalšími nežádoucími látkami.
Doporučit do jídelníčku:
- Zelenina by měla tvořit větší část vašeho protizánětlivého jídelníčku. Vše co nejméně zpracované a ideálně čerstvé.
- ovoce, hlavně bobuloviny. Ovoce jezte méně než zeleniny kvůli nadbytku fruktózy.
- zdravé, co nejméně zpracované tuky
- tučné mořské ryby
- ořechy
- koření zázvor, kurkuma
- kvalitní čaje
Proti zánětu je výborný vitamín C. Ochraňuje buňky, podporuje imunitní systém, který je důležitý při obraně těla proti infekcím. Silná imunita – je proto pro vznik zánětu prvořadá.
Na zánět můžu doporučit bylinky ( tinktury) – heřmánek, kočičí dráb, vrbovka, ostropestřec, řepík, černý bez, šalvěj s levandulí, bobkový list, brusinky…
Michale, vyzkoušejte některé rady a věřím, že zdravotní problémy se vyřeší.
Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.
Darina
Cholesterol
Vysoký cholesterol triaglycerol. Větší než 5.
Dobrý den Oldřichu,
Příčiny – ke zvýšení cholesterolu v těle dochází nevhodnou stravou, v důsledku nadváhy a obezity, kouřením, pití alkoholu, nedostatku pohybu nebo cukrovky.
Odpověď vám přeposílám z IKEMU. Je tam vše, popsané, čemu se vyvarovat a jak upravit svůj životní styl, aby se cholesterol upravil.
Základem léčby zvýšeného cholesterolu a triglyceridů je vždy změna životního stylu.
Léčba zvýšeného cholesterolu a triglyceridů je obvykle celoživotní, nelze ji přerušit po dosažení cílových hodnot. Při léčbě je hlavní naučit se s chorobou žít a zavést zdravý životní styl. Zaměřte se hlavně na tato opatření:
- Skončete s kouřením: nekuřáctví je základním opatřením k prevenci srdečně-cévních chorob.
- Zbavte se nadváhy: zredukujte váhu, zejména břišní obezitu (riziko zdravotních komplikací se zvyšuje při obvodu pasu u mužů nad 102 cm, u žen nad 88 cm). Snižte energetický příjem potravy a zvyšte energetický výdej. Snižujte hmotnost pozvolna, ideálně 1 kg/měsíc.
- Zařaďte pravidelnou fyzickou aktivitu: pravidelně většinu dní po dobu třiceti minut aerobně cvičte. Vhodnými sporty jsou běh, chůze, plavání, jízda na koni, na kole, aerobik, bruslení.
- Vyvarujte se stresu.
- Změňte stravovací návyky – zaměřte se na obsah a složení potravy (kolik, co a kdy jíte)
-
- Jezte přiměřeně, nepřejídejte se.
- Optimálně jezte 3-5x denně s pravidelnými intervaly mezi jednotlivými jídly. Nevynechávejte hlavní jídla (snídaně, oběd, večeře). Večeřte nejpozději 2-3 hodiny před spaním.
- Pijte dostatek tekutin, nejméně dva litry denně (nejvhodnější je pitná voda).
- Dbejte na pestrou stravu.
- Tuky nesmí představovat více než 30 % denního energetického příjmu. Živočišné tuky (máslo, sádlo aj.) nahraďte kvalitními rostlinnými a rybími tuky a oleji.
- Omezte jednoduché cukry (sladkosti aj.)
- Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na vlákninu.
- Jezte dvě až tři porce ovoce a zeleniny denně a dvě až tři porce mořské ryby týdně.
- Omezte solení. K dochucování pokrmů používejte bylinky a koření.
- Dodržujte střídmost v pití alkoholu (nepřekračujte denní množství u mužů 2 dl vína, 0,5 l piva nebo 1 velký panák tvrdého alkoholu, a u žen 1 dl vína, 0,3 l piva nebo 1 malý panák tvrdého alkoholu).
- Mezi vhodné úpravy potravin patří dušení, vaření, úprava v páře nebo v alobalu, pečení, grilování bez tuku. Vyhýbejte se úpravám s použitím většího množství tuku – smažení, grilování.
- Hromadění cholesterolu zužuje průměr cév čtyřikrát až pětkrát. Snižuje se kvalita života, zvyšuje se krevní tlak, bolesti hlavy, bolesti kloubu, bolesti zad, slabost, apatie, vyčerpanost. Hmota, která se hromadí v cévách ,, Trombus,, (krevní sraženina) se může kdykoliv uvolnit a zamířit dál do krevního objemu. Trombus ucpe cévu a orgán přestává být zásobován touto cévou. Zablokování mozkové cévy vzniká ,, Ischemická mrtvice,, zablokování srdeční tepny, vzniká ,, Infarkt ,,. Ischemie jater, kolaps plic, hemeroidy – to vše způsobuje blokování cév. Nejvíc vápenatých solí se hromadí v mozkových cévách. Cévy čekají na vyčištění.Byliny ke zprůchodnění cév – pro snížení cholesterolu rozrazil lékařský, kořen pampelišky, bříza list, bobkový list, kopřiva, olivovník list, srdečník nať, jmelí nať, hlíva ústřičná, Arónie, čekanka nať, vrbice bílá nať, hloh květ, hloh list.Oleje pro snížení cholesterolu – dýňový olej, olej z vlašských ořechů, olej z pšeničných klíčků, bodlákový olej, lněný olej, konopný olej i sezamový olej. Snižuje špatný cholesterol a zároveň snižuje vysoký krevní tlak.
Jako regulátor cholesterolu v krvi je – Černý kmín
Pepř černý – může snižovat hladinu cholesterolu: Vysoká hladina cholesterolu v krvi je spojena se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění, která jsou celosvětově nejčastější příčinou úmrtí. Pomáhá – Extrakt z černého pepře a ještě účinnější smíchat s kurkumou.
- Oldřichu, věřím, pokud dodržíte aspoň některé rady, vaše problémy se vyřeší. Přeji vše dobré a trpělivost. Darina
Bolesti kloubů
Dobrý den jsem rok po žlučníku Mám nestálé bolest v pupíku a neustále Průjmy.Mezitim jsem prodělala kovid .Můj stav se rapidně zhoršil Krupani ve svalech .V kloubech.Diky tomu sem i díku tomu přišla o čelí spodek zubů.Bolesti neustále a ktomu se přidali psychické A to vše očkování na kovid .a operaci žlučníku nakou radu co na bolesti kloubů
Dobrý den Míšo,
Kotvičník…a Homeopatika :
Kalium muniatik 5 kuliček ráno pod jazyk.
Arsemicum Album 5 kuliček ráno pod jazyk.psali mi, že se jim stav zlepšil.
Pokud máte bolesti kloubů, snažte se vyhnout jíst rajčata, brambory a baklažány. Právě ony napomáhají vylučování soli a škrobovitých sloučenin, které se ukládají v kloubních vacích. Kurkumin: Tato složka má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci snížit bolest a otoky v kloubech.
Extrakt z kořene zázvoru působí proti bolesti a obsažený gingerol zmírňuje problémy s klouby a svaly.
Bez černý, kostival i kaštany, všechny tyto rostliny mohou ulevit vašim kloubům. O černém bezu už naše babičky říkávaly, že je lékem na 99 nemocí. A jak tedy s jeho pomocí léčit bolesti kloubů? K léčebným účelům se doporučuje pravidelné popíjení čaje z květů černého bezu nebo bezinkového vína.
K velmi známým a oblíbeným bylinám patří jitrocel, díky obsahu kyseliny křemičité, která má velký význam pro zdravý vývoj kostí a výživu chrupavek.
Vitamín D – v těle podporuje metabolismus vápníku. Kromě mořských ryb, které by ve stravě neměly určitě chybět, je třeba konzumovat i zeleninu jako špenát, brokolice, hrášek, zelí, mák a rovněž sezamová a slunečnicová semínka.
Extrakt z plodů šípkové růže působí protizánětlivě, je přirozenou pomocí při zánětu kloubů a udržování správných pohybových funkcí. Ovlivňuje zlepšení práce kloubů, díky čemuž se stávají méně tuhé, pružnější a méně bolestivé.
Kostival lékařský – při kloubních potížích je to doslova nepostradatelný pomocník. Pomůže nejen při zánětech kloubů, ale i při zánětech svalů a šlach.
Míšo, vyzkoušejte některé rady a věřím, že vaše bolesti se zmírní.
Přeji vše dobré Darina
Revmatoidní artritida
Dobrý deň. Pred pár rokmi som dostala silný zápal mandlí - angínu. Nepreliečili ma penicilínom ale iba odhadom nasadili antibiotiká. Po 2 rokoch som začala opúchať/ lýtka a tvár/ a zadýchavala som sa. No lekári nič nenašli. Po roku som dostala silné bolesti klbov. Diagnostikovali mi seropozitívnu reumatoidnú artritídu. Mala som 40 rokov. Napriek liečbe mi nič nezaberalo a bolelo ma neraz aj 40 klbov, horúčky 38.5 stavy keď 2 dni nemôžete chodiť. Bolesť strašná. Nielen kĺbov ale aj koníkov a celých chodidiel. Mala som zapálené všetky kosti na chodidlách. Nikto z lekárov si nevšimol ASLO cez 800. Preliečili ma Pendeponom / injekcne penicilín / asi rok. Kleslo na 200 a zase po 6 mesiacoch ide hore. Môj odhad je, že za všetkým sa skrýva práve streptokok ktorý mi v tele koluje asi 6 rokov . Napriek biologickej liečbe ma bolia klby stále. Lekári nechápu prečo nezaberá. Keď je streptokok premnožený vraj sa ukladá do klbov. To viem od bylinkárov. Zároveň dostávam kŕče do svalstva, hlavne dolných končatín . Poraďte prosím ako ho dostať z tela keď už je v kĺboch. Ďakujem veľmi pekne. Už som zúfala.
Dobrý den Silvie,
je dobře, že jste se nedala očkovat. Většinou klienti, kteří mi píšou , že mají šílené bolesti kloubů a svalstva, jim bolesti začali právě po očkování.
Artritida může postihovat osoby všech věkových skupin, může být důsledkem opotřebení, infekce nebo autoimunitního onemocnění. Artritida je zánětlivá nemoc kloubů, při které jsou šílené bolesti, otoky a ztuhlost kloubů, že se nemůžete ani pohnout. Řešením může být symptomatická léčba pomocí pulzní magnetoterapie, která je zaměřena na projevy a příznaky, jako jsou bolesti, otoky a záněty. Taková léčba pomáhá tlumit bolest, působí proti zánětům a tlumí otoky. Pomůže zlepšit kvalitu života.
Příčina – onemocnění může vzniknout z dříve prodělané infekční choroby. A to vy píšete, že jste prodělala.
Revmatoidní artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, při kterém imunitní systém napadá vlastní tkáně v oblasti kloubů a poškozuje je. Artritidu kloubů nelze kompletně vyléčit, proto se léčba soustředí na zmírnění bolesti a zánětu a podporu funkce kloubu.
Krátkodobou úlevu a „odpočinek“ pro kloub může přinést ortéza. Suché teplo ve formě obkladů ulevuje od revmatické bolesti kloubů. Naopak chladné obklady zmenšují otok. Dále pomůžou masáže, cvičení, plávání, chůze, protahovací cviky nebo akupunktura. Pravidelné cvičení dokáže zmírnit bolest při artritidě a zlepšuje hybnost kloubů. Zdravá a vyvážená strava je při artritidě důležitá kvůli přísunu všech potřebných živin a udržování správné hmotnosti.
Silvie, pokud si myslíte, že příčinou je streptokok, tak to jsou bakterie, které způsobují zánětlivé onemocnění. Streptokoka můžete zničit kloktaním silného odvaru (kus zázvoru velikosti palce nastrouhejte a zalijte litrem vroucí vody, možno přidat šťávu z jednoho citronu). Čerstvý lze nastrouhat přímo do jídla nebo horkého či studeného nápoje. Ovšem pozor na předávkování! Denní příjem čerstvého zázvoru by neměl překročit čtyři gramy. Smícháním mletého zázvoru s kurkumou a sádlem vznikne zahřívací mast na klouby, která tiší chronický zánět. Dále z přírodních antibiotik je čerstvý česnek, který dokáže porazit Streptokoka.
Ještě doporučím bylinky – čaje nebo tinktury:
Lichořeřišnici, tužebník jilmový, pupen ořešáku, kurkumu, černý pepř, dobromysl, šalvěj, modřín.
Vyzkoušejte vypít, denně na lačno lžičku jablečného octu do 2 dcl čaje a večer před spaním.
Silvie, věřím, že některé rady vyzkoušíte a vaše problémy se zmírní.
Přeji vše dobré .
Darina
Bolestivé vřídky na jazyku
Dobrý den, jsem momentálně ve 24 týdnu tehotenstvi a poslední 2 tydny trpím na bolestivé vridky na jazyku+ se mi vytvořily veliké mapy na jazyku jaká muže být prosím příčina ?
Dobrý den Karolínko,
je možné , že vřídky se tvoří po nějakých potravinách. Většinou to může být po vlašských ořechách. Ale musíte to vypozorovat sama, co vám ve stravě nevyhovuje.
Na vřídky doporučím, výplachy úst zředěným jablečným octem. Je možné , že jste překyselená a jablečný ocet kyselost zničí.
Ještě můžu doporučit Hypermangán, jsou to fialové krystalky, které používáme i u malých dětí. Do malého množství vody přidáme par krystalku, voda se zbarví do fialova a roztokem boláky na jazyku natřete vatičkou ( nebo špejle do uší). Pozor, Hypermangán hodně barví, ale je na vřídky hojivý.
Pokud se vám budou mapy tvořit pořád doporučuji navštívit lékaře.
Přeji pěkný den a vše dobré.
Darina
Amyloidóza
Dobrý den. Prosím o radu.,jake bylinky a tinktury užívat při pokročilé amyloidoze(srdeční selháváni). Pacient užívá léky na ředění krve, na tlak, odvodnění, má kardiostimulátor na arytmii.Z důvodu stáři(83let) a progrese, nechtějí lékaři předepsat léky, které by možná stabilizovaly jeho stav. Léky jsou v klinické praxi využívány teprve od r. 2019.Děkuji za jakoukoliv radu a pomoc.
Dobrý den Františku,
Amyloidóza patří mezi vzácné nenádorové onemocnění, které je charakteristické ukládáním amyloidu (bílkoviny v abnormální formě) do mezibuněčného
prostoru a do okolí cév různých orgánů (srdce, ledviny, aj.). Protože tyto
abnormální bílkoviny může tělo jen velmi pomalu odbourávat, může amyloid
v postižených tkáních a orgánech tvořit ložiska a narušovat tak jejich strukturu
a funkci. Dlouhodobým ukládáním amyloidu vznikají v orgánech nebo tkáních ložiska, které mohou vést k poruše jejich funkce a dokonce i jejich nenávratnému poškození životně důležitých orgánů. Proto je důležité u stanovení diagnózy s pokusem zastavit nebo alespoň zpomalit progresi onemocnění. Orgány nejčastěji postižené jsou srdce, ledviny, játra, nervy a cévy.
Františku, je mi líto, ale při tak závažném onemocnění a užívání tolik léku, si nedovolím doporučovat konkrétní bylinky. Užívání se musí domlouvat s ošetřujícím lékařem, který zváží, jestli jsou bylinky vůbec při této nemoci možné. Je důležité dodržovat zdravý životní styl – správně a zdravě jíst, pohyb na čerstvém vzduchu a mít dostatek potřebného odpočinku.
Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.
Darina
Užívání Warfarinu
Dobrý den,manžel užívá walfarin,leky na srdce a ledviny ,rtrpi řídkou stolicí,jsou nějake bylinky které by mohl pít? děkuji
Dobrý den paní Benešová,
význam tohoto léku je stále velmi velký. Warfarin se podává, když potřebujeme snížit krevní srážlivost. Zabraňuje tvorbě krevním sraženinám, které by mohli vletět tepnami do mozku a způsobit mozkovou mrtvici. Podává se i u poruch rytmu srdce.
Warfarin působí proti vitaminu K a stejně tak vitamin K působí proti Warfarinu. Pokud pacient užívající Warfarin přijímá velké množství vitaminu K v potravě, může to vést ke snížení účinků Warfarinu.
Obecně se dá říct, že účinky Warfarinu mohou být ovlivněny stravou, některými léky, potravinovými doplňky nebo léčivými bylinami.
Proto je důležité sledovat co dotyčný jí. Například, velké množství vitaminu K je v brokolici, tuřínu, zelí, špenátu, květáku, kapustě a listové zelenině. Zcela vyloučit játra a potraviny z nich vyrobené…
Paní Benešová , rada bych vám nějaké bylinky doporučila, ale při užívání Warfarinu to nejde. Bylinky by měly být užívány pouze po předchozí konzultaci s lékařem. Na každého působí bylinka jinak a nerada bych udělala chybu.
Přeji vše dobré a hodně trpělivosti.
Darina
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám už bohužel několik let strašné problémy s častým chozením na záchod, cítím neustále nutkání na WC a tlak v podbřišku, několik let jsem chodila na urologii,kde mi z různých vyšetření v podstatě nic nezjistili,ale ve stěrech z močové trubice jsem měla opakovaně masivního streptokoka, či stafylokoka nebo e-coli,z urodynamiky mi doktor řekl, že mám hypotonický močový měchýř, že bakterie to časté nucení nezpůsobují, nevěřím tomu,brala jsem i Bachovo kapky na míru, bezúspěšně, pořád si myslím, že za to může streptokok, při posledním stěru jsem ho opět měla, před pár lety jsem zkusila lichořeřišnici asi 3 měsíce,bez úspěchu, teď jsem si jí opět koupila, tentokrát tinkturu s pupeny, prý je silnější, užívám jí teprve asi 2 týdny a musím říct, že mi zkrátila menstruační cyklus,ale nutkání mám pořád strašný,v lékárně mi říkali, ať po dvou lavičkách udělám týden pauzu, může se i dlouhodobě,kdybych třeba chtěla užívat i já nevím třeba 10lahvicek vždy s tou týdenní pauzou po 2 lahvičkach?Kdy myslíte, že by mi mohla pomoct? Jsem už hodně zoufalá, problémy mám 5 let,brala jsem různá ATB, prášky, dělali mi výplachy kyseliny hyaluronové,kolonoskopii, prášky na hyperaktivní močák, vůbec nic nepomohlo, nevíte jaké ještě jiné přírodní léky by se daly použít na streptokoky?Drags imun nebo Profiuro infekt,Imunosan to vše jsem zkoušela, děkuji za odpověď,snad mi tato lichořeřišnice s pupeny pomůže,ale asi to nebude hned, děkuji Paroubková
Dobrý den Jani,
příliš časté nutkání na močení se obvykle uvádí urologické problémy nebo hormonální poruchy.
Nejčastější příčiny častého močení může způsobovat:
nadměrný příjem tekutin, cukrovka, stres, psychické problémy, infekce močových cest…..Nejde jen o vyloučení více než 3 litrů moči denně a návštěvu toalety, ale také o neustálé nutkání močit. Nejčastěji jsou takto postiženi lidé ve věku přes čtyřicet let.
Běžnou příčinou může být infekce močových cest. Infekce močových cest, jako je cystitida (zánět močového měchýře) nebo uretritida (zánět močové trubice), způsobují podráždění močového systému a neustálý pocit potřeby močit. Záněty močových cest trpí především ženy. Příčina může být zadržování v močení i nedostatečná hygiena a tím vznikne infekce v pochvě, ale začátkem problému zánětu močových cest může být i sex. Bakterie působící infekci jsou pohlavně přenosné. Většinou se jedná o nákazu bakterií Escherichia coli, nebo kvasinky a viry. Nezřídka jsou pak doprovázeny gynekologickými obtížemi, nebo zánětem ledvin.
Kromě nadbytečného častého močení mohou být přítomny také další příznaky, jako je pálení při močení, pocit tlaku v pánevní oblasti nebo zakalená moč. Jiné možné příčiny příliš častého močení zahrnují ledvinové kameny, onemocnění nervové soustavy nebo onemocnění ledvin spojené s vysokým krevním tlakem. Tyto stavy mohou vést k narušení normální filtrační funkce ledvin a způsobit nadprodukci moči. Často se stává, že příslušné nervy neplní správnou funkci a pacientky mají „planou“ potřebu si močením ulevit.
Lichořeřišnice má také mnohé léčivé účinky – antibiotické, antibakteriální a antivirotické. Výše zmíněná látka glukotropaeolin je vylučována močí a v menší míře dýchacími cestami. Ještě než však naše tělo opustí, působí bakteriostaticky na stafylokoky, Proteus vulgaris, streptokoky, salmonely apod. Pomáhá tedy především při léčbě zánětů močového měchýře.
Účinné jsou teplé sedací koupele 37°C s přidáním bylinek ( měsíček lékařský, třezalka, řebříček, přeslička…). Zánět močového měchýře vyvolávají patogenní mikroby (stafylokoky, streptokoky a bakterie coli.).Doporučuji Echinacey, jako základný lék (tinktura – aktivuje funkci ledvin), homeopatika Catharis (odstraňuje dráždění a bolest při močení), dále výtažky smrku, červený jetel, měsíček lékařský, třezalka, řebříček..
Také jsou výborné tinktury z kůry – olše lepkavé i česneku.
Na močové cesty jsou skvělé jíst brusinky, které je zbavují parazitů. Čaje – kořen pampelišky, kořen čekanky, svízel, hluchavka, zlatobyl, černý bez, divizna, sedmikráska…
Při častém močení pomáhá užívat dýňový olej ( 320 mg).
Kyselina salicynová ničí bakterie Stafylokoka. Obsahují je – Jahody, měsíček lékařsky, aloe vera, tužebník jilmový.
Podpořit ledviny by jste mohla čajem z Třezalky nebo Zlatobylu, který je vynikající i na močové cesty.
Bylinky se používají dva týdny pak týden pauza a pak můžete opět pokračovat.
Jani, vyzkoušejte některé rady a věřím, že váš problém se zlepší.
Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.
Darina
Dobrý den,můžou chuťově pohárky/papily měnit i barvu?Jeden z nich sem si všimla je fialové barvy.Nevím jestli je to ten pohárek nebo aft.Myslím,že dříve sem to neměla.Jeden mám před kořenem jazyka a další menší kousek dál.Protože sem si všimla,až teď potom co sem kašlala a koukala na mandle tak sem si toho všimla.
Dobrý den Petro,
chuťové pohárky na jazyku na odlišných částech jazyka se vztahují k různým orgánům a tyto chuťové pohárky posílají signály k orgánům, které s nimi souvisí.
Fialová barva může naznačovat možné odchylky v práci ledvin. Může to být infekční původ (může být způsobeno jak viry, tak bakteriemi).
Doporučuji si zajít včas k lékaři, ať udělá výtěr z krku a vyšetření. Tím zjistí, co se v těle děje.
Přeji vám vše dobré.
Darina
Hidradenitis suppurativa
Dobrý večer prosím chtěla bych se zeptat trpím hidradentis supperativa prej autoimunitní onemocnění bila jsem u kožní ta mi rekla ze to nic neni nechala me tak , tak jsem to resila pokaždé chirurgicky , po 8 let jsem se dozvěděla co mám diagnostikovali hidradentis supperativa . Mám suche oci ,nos mám ucpanej dlouho trpim ridkou stolici , tet mám jít na endokrinologii , chtěla bych se toho zbavit a ne a ne už si nevím rádi, u trisel se už to nedělá tet právě na prsou pod prsy říkal pokud už si semnou nebude vědět rádi da mě na biologickou léčbu ale tet mi chce dát antibiotika , a začíná pomaličku i na paží jedné. Poradila byste mi moc děkuji
Dobrý den Mariko,
Hidradenitis suppurativa (acne inversa) je chronické, zánětlivé, vysilující kožní onemocnění. Toto onemocnění se projevuje tvorbou zánětlivých ložisek (typické hluboké abscesy), především v podpaží a v tříslech.
Hidradenitis suppurativa je to velmi závažné onemocnění s četnými komplikacemi i následky pro pacienta. Postiženo je 1 % populace a nejčastěji jsou postižené ženy. Projevuje se postpubertálně bolestivými, hluboko uloženými, zánětlivými lézemi do oblastí folikulu s následným postižením apokrinních potních žláz.
Hidradentitis Suppurativa HS má jeden z nejhorších
dopadů na kvalitu života pacientů ze všech kožních onemocnění. Proto je velmi nutná léčba , a to co nejdříve.
Mariko, je mi moc líto, ale vaši nemoc můžou léčit pouze odborní lékaři, kteří se tímto onemocněním zabývají a vědí, jak při této nemoci postupovat.
Můžu vám doporučit na posílené imunitního systému – Mladý ječmen dodává tělu vitamin A a zinek, což jsou látky posilující imunitní systém. Vyplatí se užívat Ječmen při chronických onemocnění.
Dýňový olej, černý bez podporuje obranyschopnost organismu.
Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém.
Na kožní absces je dobrá cibule – vaříme ji 20 minut, rozmačkáme, uložit do plátěného kapesníku a přiložíme na postižené místo.
Přeji vám hodně trpělivosti a vše dobré.
Darina
Divertikulitida.
Dobrý den.Trpím divertikulitídou tlustého střeva …asi pět let …ze začátku asi jednou ročně atak léčený antibiotiky v loni asi třikrát antibiotika …doporučená operace a odstranění část tl.střeva …hodně se bojím ,proto bych chtěla nejdříve zkusit alternativu a prosila bych doporučit nějaký produkt …a jestli nemáte nějaké doporučení ,abych nemusela podstoupit operaci …předem děkuji Sudová
Dobrý den Ivanko,
riziko divertiklů s věkem roste. Jsou to malé vydutiny, které se tvoří na oslabené části tlustého střeva.
Mnoho lidí s tímto onemocněním nemá žádné potíže, ale když se začnou vydutiny zaplňovat stolicí, vzniká infekce a zánět. Objevují se bolesti břicha a teploty. Může dojít přeplnění vydutin a ty se proděraví, a to je životu nebezpečné. Do břišní dutiny se dostane infikovaný obsah ze střev. Komplikaci je také krvácení.
Lehké případy onemocnění se můžou léčit antibiotiky a tekutou stravou, která střevo tak nezatěžuje. Nedoporučuji jíst syrové ovoce a zeleninu, nepít alkohol ani kávu.
Doporučuji šťávu Aloe Vera, psyllium, mleté lněné semínka, dále je důležitý pohyb, snažte se dodržovat pravidelnou dobu vyprazdňování a při nutkání stolice netlačte.
Ivanko, pokud vám lékař doporučil operaci, zřejmě to vyhodnotil jako vážný stav a je nutný.
Mám víc klientů, kteří nechtěli na operaci a pořád ji odkládali. Jejích stav se tak zhoršil, že je záchranka odvezla v poslední minutu. Dnes jsou po operaci, kterou zvládli a žijí dále v klidu.
Je na vás , jak se rozhodnete, ale lékař ví, jaké výsledky dostal po odborném vyšetření.
Přeji vám pevné nervy a hodně štěstí v rozhodování.
Darina