Úvod Magazín Články Přikládejte si červenou cibuli jednou za týden kolem krku a neuvěříte co se bude dít se štítnou žlázou

16. listopadu 2021 |

Přikládejte si červenou cibuli jednou za týden kolem krku a neuvěříte co se bude dít se štítnou žlázou

Štítná žláza se nachází mezi dolní částí krku a horní části hrudní kosti. Přestože není normálně velkého vzrůstu, porucha štítné žlázy může nadělat pořádnou paseku. K této poruše dochází, když je štítná žláza hyperaktivní a produkuje příliš mnoho hormonů.

Z činnosti štítné žlázy je závislá na fungování celého endokrinního systému. Při dostatečném obsahu jódu v těle, nemáte s ní žádný problém. Absence potřebného množství jódu: zvětšuje štítnou žlázu, máte pocit, chronická únava, poruchy hormonální rovnováhu.

Obnovit normální fungování štítné žlázy pomohou potraviny obsahující jód: řasy, mořské ryby, hrozny, jablka, šťovík, chřest a cibule.

Je dobře známým faktem, že cibule čistí pokožku, zabíjí mikroby a bakterie a její kyselina fosforečná v krvi dělá přímo zázraky.

Nyní si přečtěte jak léčit toto onemocnění s cibulí. O měsíc později se projeví výsledky!

Nemoci štítné žlázy

Nesprávná funkce štítné žlázy se může projevit řadou způsobů. Nejčastěji jde o její zvýšenou nebo sníženou činnost (hypertyreózu a hypotyreózu) v důsledku chronického autoimunitního zánětu. Může také nastat její viditelné zvětšení, kterému se říká struma.

Na štítné žláze se mohou tvořit i uzly, malé nádory většinou nezhoubného charakteru. Není ovšem vyloučeno ani zhoubné bujení, i proto je maximálně důležité chodit na pravidelné lékařské prohlídky.

Poruchy činnosti štítné žlázy se zjišťují z laboratorního vyšetření krve, kdy se určuje hodnota TSH, množství hormonu, který stimuluje štítnou žlázu. Léčba není jednoduchá, o to víc je třeba dbát na prevenci.

Příznaky nemoci

Onemocnění štítné žlázy mají celou řadu doprovodných příznaků, které se liší podle toho, zda jde o její zvýšenou, nebo sníženou funkci. Obecně lze říci, že snížená funkce se projeví zpomalením tělesných funkcí – únavou, spavostí, zácpou, nedostatkem energie, přibíráním na váze, zimomřivostí, psychickým nezájmem o cokoli. Časté je také hromadění tekutin v organismu.

Pro hypertyreózu je naopak typická horkokrevnost, nadbytečná energie, která vyúsťuje až do stavů stresu a nervozity, nastávají euforické stavy, bušení srdce, návaly horka, nadměrné pocení celého těla zejména v noci.

K dalším příznakům se řadí i padání vlasů, špatná kvalita nehtů, ztráta zájmu o sex, silná menstruace, vyšší cholesterol, méně často zvětšení štítné žlázy (struma), vypouklé oči.

Pro správnou činnost zdravé štítné žlázy je důležitý dostatečný příjem jódu. Jak předcházet její dysfunkci? Příroda nabízí dostatek variant.

Jak léčit štítnou žlázu?

Potřebujete :

 • 500 g červené cibule
 • sterilní gáza nebo obvaz

Příprava :

 1. Opatrně cibuli nakrájíme nadrobno, v mixéru nebo na mlýnku na maso umeleme.
 2. Umístěte pastu z cibule na gázu nebo obklad a přiložit na hrdlo po dobu 2 hodin.
 3. Gázu překryjte fólií a pak ručníkem.

Tento obklad by se měl dávat dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Takto je možné léčit štítnou žlázu.

Jiný recept pro léčbu štítné žlázy

Chcete-li vyléčit svou štítnou žlázu a obnovit její řádné fungování, přiložte si během noci zelné listy na krk a hrdlo, čili na místa, kde se nachází.

Listy upevněte nějakou gumičkou nebo obvazem. Ráno je pak můžete z hrdla sundat. Opakuje to každou noc, až do zlepšení příznaků.

Kokosový olej i bylinky  dokážou vyléčit štítnou žlázu

Suchá pokožka, nespavost, bolesti hlavy, ztráta libida, přibírání, lámavé nehty, vypadávání vlasů, infekce, zácpa, závratě,  zvonění v uších.

To jsou příznaky při nemocné štítné žláze. Jak se ukazuje, jedním z nejúčinnějších způsobů, jak si zajistit dobré fungování štítné žlázy, je pravidelné užívání dvě polévkové lžíce kokosového oleje denně.

Na podporu zdraví štítné žlázy existuje několik různých bylinek. Konzumují se buď v podobě čaje nebo extraktů v kapslích a tabletách.

Pro dosažení požadovaného efektu je kriticky důležité, abyste užívali správnou dávku.

Ze všech bylin jsme pro vás vybrali ty 7 nejlepších. Vy si pak vyberte ty, které nejlépe odpovídají druhu vašeho problému se štítnou žlázou.

1. Chaluha bublinatá

Tato rostlinka se směšným názvem má pro lidi trpící sníženou štítnou žlázou velký potenciál.

Obsahuje hodně jódu, který je základním a nejdůležitějším prvkem pro tento orgán.

Dodáváním jódu dokážete zlepšit a podpořit činnost vaší štítné žlázy.

2. Lněná semínka

O lněných semínkách zřejmě často posloucháte při problémech s trávením, protože obsahují vysoký podíl vlákniny, případně při léčbě rakoviny a to díky jejich obsahu nenasycených mastných kyselin.

Výrazně však pomáhají i při potížích se štítnou žlázou.

Zvláště ti lidé, kteří trpí její sníženou činností, dokážou tento problém vyřešit každodenní konzumací čerstvě mletých lněných semínek.

Nejlepší na těchto semínkách je to, že k dosažení požadovaného efektu potřebujete pouze jedinou polévkovou lžíci denně. Můžete si je přidat do nápoje nebo do jiného jídla.

Konzumovat se však musí vždy syrové, proto je přidávejte do jídla až po jeho uvaření, ne dříve.

3. Echinacea

Tato rostlinka je populární na podporu imunity. To je také důvod, proč funguje také při podpoře štítné žlázy.

Je výhodná pro ty, kteří trpí na její zvýšenou činnost. Potřebné je však užívat kořen echinacee.

Z uvedeného důvodu budou pro účely běžně dostupné přípravky v obchodech nedostatečné, protože většina z nich neobsahuje kořen, ale květy nebo listy echinacee.

Kořen echinacee se užívá ve formě čaje.

4. Zázvor

Zázvor již zřejmě používáte na zmírnění nevolností či podrážděného žaludku.

Kořen zázvoru je však vhodný i při snížené funkci štítné žlázy, protože obsahuje hodně zinku, hořčíku a draslíku. Jde vedle jódu o další minerály, které štítná žláza potřebuje pro svou správnou funkci.

Pro dosažení co nejlepších výsledků užívejte čerstvý zázvor, ne sušený v prášku.

Můžete sníst kousek čerstvého zázvoru nebo si z něj připravte čaj tak, že ho nastrouhejte, zalijete vroucí vodou, necháte vylouhovat alespoň 5 minut a pak ho přes sítko scedíte.

Na dochucení do něj můžete přidat trochu medu.

5. Lékořice

Pokud máte sníženou funkci štítné žlázy, která vám způsobuje únavu, pak vám tato bylinka dokáže pomoci.

Kromě podpory štítné žlázy také zlepšuje náladu a dodává více energie.

Jako bonus obsahuje i kyselinu glycyrretinovú, která působí na potlačování růstu některých druhů rakoviny štítné žlázy.

6. Kopřiva

Kopřiva je vhodná tak pro lidi se zvýšenou, jakož i sníženou činností štítné žlázy.

Často se o ní mluví také jako o toniku na štítnou žlázu, protože obsahuje hodně jódu a dokáže odstranit nedostatek tohoto prvku v těle.

Nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem je konzumace kopřivy je ve formě čaje.

7. Pupalka dvouletá

Pupalka je velmi prospěšná pro různé ženské onemocnění. Kromě toho je také vysoce přínosná i pro zdraví štítné žlázy.

Dokáže účinně odstraňovat projevy snížené činnosti štítné žlázy, jako jsou vypadávání vlasů či silná menstruace.

Nejběžnějším a nejúčinnějším způsobem její konzumace je pití čaje.

Projděte si seznam rostlinek uvedených v tomto článku a vyberte si tu (případně i několik), která nejvíce odpovídá vašemu konkrétnímu případu.

Štítná žláza je nesmírně důležitá, protože produkuje hormony potřebné pro růst, adekvátní metabolismus, správnou činnost orgánů a trávení.

8. Zelené ořechy

Na přírodní lék budete potřebovat:

 • 40 ks zelených vlašských ořechů
 • 1 kg organického medu
 • 1 velkou nebo několik menších sklenic

Příprava je velmi jednoduchá. V první řadě očistěte vlašské ořechy a důkladně je usušte. Nakrájejte je na menší kousky, vložte do sklenice a zalijte medem. Sklenici nechte otevřenou a umístěte ji na světlé a slunečné místo. Po 40 dnech přelijte směs do skleněné láhve a uzavřete. Nyní je lék připraven k užívání. Každé ráno a večer užívejte 2 lžíce přírodního léku na štítnou žlázu. Pravidelným užíváním se vaše problémy se štítnou žlázou vyřeší během několika dnů.

Poslední dotazy z poradny a naše rady:

Zánět varlete

Michal

Dobrý den. Chytl jsem od přítelkyně příušnice a po týdnu se mi objevil zánět pravého varlete (přikládám foto zprávy). Nasadili mi antibiotika Doxybene, jelikož jsme následkem příušnic přišli o miminko (přítelkyně byla těhotná), chci udělat maximum pro doplnění antibiotické léčby.
Děkuji, Michal.

Dobrý den Michale,

záněty varlat jsou běžně léčitelné antibiotiky. Léčení záleží od rozsahu zánětu a celkového zdravotního stavu. Doporučuji klid na lůžku.

Zánětu se můžeme zbavit změnou jídelníčku. Z jídelníčku vyřaďte mléčné výrobky, kávu, cukr, lepek, ztužené tuky. Vyhýbejte se  zpracovaným potravinám, které přirozené živiny ztrácejí, a naopak jsou nabušené konzervanty, barvivy, aromaty a dalšími nežádoucími látkami.

Doporučit do jídelníčku:

 •  Zelenina by měla tvořit větší část vašeho protizánětlivého jídelníčku. Vše co nejméně zpracované a ideálně čerstvé.
 • ovoce, hlavně bobuloviny. Ovoce jezte méně než zeleniny kvůli nadbytku fruktózy.
 • zdravé, co nejméně zpracované tuky
 • tučné mořské ryby
 • ořechy
 • koření zázvor, kurkuma
 • kvalitní čaje

Proti zánětu je výborný vitamín C. Ochraňuje buňky, podporuje imunitní systém, který je důležitý při obraně těla proti infekcím. Silná imunita – je proto pro vznik zánětu prvořadá.

Na zánět můžu doporučit bylinky ( tinktury) – heřmánek, kočičí dráb, vrbovka, ostropestřec, řepík, černý bez, šalvěj s levandulí, bobkový list, brusinky…

Michale, vyzkoušejte některé rady a věřím, že zdravotní problémy se vyřeší.

Přeji hodně trpělivosti a vše dobré.

Darina

Máte zdravotní potíže a nevíte si rady?

Pomůžeme vám vybrat správnou kombinaci bylinek, výrobků i způsob jejich užití.

Matka příroda má léčivé přípravky pro každého.

PROFESIONÁLNÍ ONLINE PORADNA PŘÍRODNÍ MEDICÍNY

POLOŽIT DOTAZ
Děkujeme za dobrovolný příspěvek na účet: 1436785173/0800